Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Haswing Osapian 45/55/60lb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
363 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 16:52

Tutaj nie chodzi tylko o materiały. Dokładność wykonania, rozwiązania mocowań i uchwytów a także spasowanie tego wszystkiego.

 

Co do opinii MC Tuning to ciężko brać ją pod uwagę . Może byc mało obiektywna. Są generalnym importerem Osapiana i jednym z wielu MK. Co byście promowali ?

tego nie wiedziałem dla tego to było zaznaczone w mojej wypowiedzi :)

 

no dokładność też cię liczy ale na lipnych częściach to i dokładność nie pomoże :)

zastanawiałem się nad tym osapianem 55lb ale nigdy nie maiłem możliwości nawet go pomacać na razie mam minnkote 34 ale potrzeba coś mocniejszego :)



#82 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 14 czerwiec 2016 - 21:37

No własnie COŚ mocniejszego......? A niektórzy Koledzy opowiadają bajki z mchu i paproci jakoby kotka 34/czy 40  była silniejsza od Osapiana 55 lbs..nawiedzeni czy jak....? :o


Użytkownik delux64 edytował ten post 14 czerwiec 2016 - 21:46


#83 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 czerwiec 2016 - 21:50

To nie są bajki. Mam Osapiana 45 lb i MK 36 lb. Podpiąłem je do tej samej łódki jeden po drugim, zrobiłem na każdym około kilometra w tych samych warunkach atmosferycznych i porównałem wyniki. Nie śmiem dyskutować ze wskazaniami GPSa, aż tak dobry nie jestem.


Użytkownik Pumba edytował ten post 14 czerwiec 2016 - 21:52


#84 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 14 czerwiec 2016 - 22:56

Nie śmiem dyskutować ze wskazaniami GPSa, aż tak dobry nie jestem.

-----------------
Wszystko sie liczy. Obroty. Śruba napędowa też jest każda inna a przecież uciąg wlasnie od niej zależy. Moc silnika swoją drogą.

#85 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 czerwiec 2016 - 04:01

a ja się tym nie przejmuję, dają na Osapiany nawet do 10 lat gwarancji, trzeba tylko przegląd robić co dwa lata, Minnkota tyle nie daje a kosztuje też trochę więcej. Jedna awaria na 3 lata to nie problem.

A mnie szlag po dwóch sezonach trafia. Teraz będę wysyłał na przegląd gwarancyjny po dwóch latach. Wysyłam zepsuty bo po raz kolejny spalił się potencjometr. Spalił się w zeszłym roku to wysłałem w kwietniu do naprawy. Zrobili za friko byłem na rybach może cztery razy. Spalił się znowu. Co mi po gwarancji skoro w środku sezonu nie mam silnika?



#86 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 15 czerwiec 2016 - 12:56

To nie są bajki. Mam Osapiana 45 lb i MK 36 lb. Podpiąłem je do tej samej łódki jeden po drugim, zrobiłem na każdym około kilometra w tych samych warunkach atmosferycznych i porównałem wyniki. Nie śmiem dyskutować ze wskazaniami GPSa, aż tak dobry nie jestem.

 

Na tej zasadzie to można wyciągnąć wniosek, że maluch ma mocniejszy silnik od ursusa, bo rozwija 120km/h a ursus 40km/h. Trochę inaczej to wygląda jak się dopnie przyczepę z kilkoma tonami ładunku.

Zrób test na znacznie większej i cięższej łodzi, albo pod silny wiatr.

 

Dużo zamieszania wprowadza skok śruby i obroty maksymalne. Te silniki niektórzy przyczepiają do ciężkich jachtów kabinowych, a producent nie wie gdzie będzie przypięty więc dla bezpieczeństwa śruba może mieć skok dostosowany pod trochę większe jednostki. Szybsza śruba na większym jachcie spaliłaby silnik, a przynajmniej bezpiecznik. W efekcie na łódkach wędkarskich silnik osiąga obroty maksymalne, ale nie rozwija pełnej mocy (co widać na amperomierzu po trochę za niskim poborze prądu). Podejrzewam, że minkota i motorguide mają trochę większy skok, albo wyższe obroty i stąd ta przewaga na małych jednostkach.

Niestety nie znalazłem do Osapiana zamienników o większym skoku, a chętnie bym przetestował.


Użytkownik SzymonK edytował ten post 15 czerwiec 2016 - 13:00


#87 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2016 - 15:21

Moim zdaniem im badziewniejszy producent tym bardziej naciąga parametry. To samo dotyczy innych produktów.

Cała filozofia moim zdaniem.



#88 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1572 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 czerwiec 2016 - 17:40

A o "legendarnej" solidności MK można poczytać w tematach jej poświęconych ;)

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 15 czerwiec 2016 - 17:41


#89 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2016 - 19:18

Znam trochę osób które chcą zmienić chińczyka na MK. Odwrotnie chętnych brak ;) . A przy takich perypetiach jakie ma Krisu to gwarancja niewiele daje. Koszty przesyłek też pewnie trzeba ponieść.


  • Szymon82 lubi to

#90 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 15 czerwiec 2016 - 19:45


Niestety nie znalazłem do Osapiana zamienników o większym skoku, a chętnie bym przetestował.

Do Osapiana 55 po niewielkiej przeróbce można założyć śrubę Motorguide Machete. Koszt w mc-sklep z tego co pamiętam, to ok. 200 zł, ale można to sobie zrobić samemu. Mnie przerobił śrubę kolega. Twierdzi, że zyskuje się ok. kilometra na godzinę na szybkości i silnik równiej pracuje. Mam już przerobioną śrubę, ale póki co nie miałem okazji sprawdzić bo biegam po Odrze i na jeziora nie ma czasu ;)

 

Aha... W mc-sklepie twierdzili wprawdzie, że zysk na prędkości nie jest duży, ale że ta śruba daje też oszczędności na prądzie.


Użytkownik Sylwek1981 edytował ten post 15 czerwiec 2016 - 19:50


#91 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 czerwiec 2016 - 20:14

jak zrobisz test na wodzie z ta sruba to daj znac jak wypadl.



#92 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1572 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 czerwiec 2016 - 20:29

Znam trochę osób które chcą zmienić chińczyka na MK. Odwrotnie chętnych brak ;) . A przy takich perypetiach jakie ma Krisu to gwarancja niewiele daje. Koszty przesyłek też pewnie trzeba ponieść.

Wiadomo, że chodzi o pieniądze . Pozostaje wiara , że będzie ok :)


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 15 czerwiec 2016 - 20:56


#93 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 czerwiec 2016 - 21:42

Na tej zasadzie to można wyciągnąć wniosek, że maluch ma mocniejszy silnik od ursusa, bo rozwija 120km/h a ursus 40km/h. Trochę inaczej to wygląda jak się dopnie przyczepę z kilkoma tonami ładunku.

Zrób test na znacznie większej i cięższej łodzi, albo pod silny wiatr.

 

 

Na każdym z wymienionych silników zrobiłem już kilka setek kilometrów (MK może nawet ze 2 tyś.) rozmaitymi jednostkami i z różnym obciążeniem. Po wykonaniu takiej próby mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że moja MK 36 jest mocniejsza od mojego Osapiana 45 lb (podkreślam: moja/mojego) i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.



#94 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2016 - 22:10

Na każdym z wymienionych silników zrobiłem już kilka setek kilometrów (MK może nawet ze 2 tyś.) rozmaitymi jednostkami i z różnym obciążeniem. Po wykonaniu takiej próby mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że moja MK 36 jest mocniejsza od mojego Osapiana 45 lb (podkreślam: moja/mojego) i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.

Łukasz, zdanie praktyka tutaj nic nie znaczy  :ph34r: . Zaraz Ci powiedzą że MK to głównie z wiatrem, a Osapianem pod wiatr pływałeś.



#95 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 czerwiec 2016 - 22:53

Łukasz, zdanie praktyka tutaj nic nie znaczy  :ph34r: . Zaraz Ci powiedzą że MK to głównie z wiatrem, a Osapianem pod wiatr pływałeś.

A tam z wiatrem - założę się, że z prądem i pod prąd B)

A pytanie - ile kosztuje to serwisowanie Osapiana łącznie z przesyłką i usługą? Bo przeglądy nie są pewnie darmowe.


Użytkownik psulek edytował ten post 15 czerwiec 2016 - 22:54


#96 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2016 - 23:48

Wiem ile kosztuje serwisowanie mojego Traxxisa. Zero. A pewnie mam go z 7 lat.



#97 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 czerwiec 2016 - 07:03

A ja mam silnik z Juli za 500zl, trafiła się przecena z tysiaka to wziąłem.
Co się okazuje oprócz 55lb ma maxymizer chociaż prawdopodobnie bierze więcej prądu niż kotka 55 lb max, po pobieżnym porównaniu a na pewno nie idzie słabiej, minimalnie lepiej nawet jak porównywaliśmy.
Ma jednak 3 łopatkową śrubę a kotka 2 łopatkową i może tutaj jest różnica w poborze i ciągu, ma ktoś namiar gdzie można śrubę od kotki 55lb max dostać?

#98 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 czerwiec 2016 - 08:30

A ja mam silnik z Juli za 500zl, trafiła się przecena z tysiaka to wziąłem.
Co się okazuje oprócz 55lb ma maxymizer chociaż prawdopodobnie bierze więcej prądu niż kotka 55 lb max, po pobieżnym porównaniu a na pewno nie idzie słabiej, minimalnie lepiej nawet jak porównywaliśmy.
Ma jednak 3 łopatkową śrubę a kotka 2 łopatkową i może tutaj jest różnica w poborze i ciągu, ma ktoś namiar gdzie można śrubę od kotki 55lb max dostać?

Tomek, masz gdzieś link do tego silnika?



#99 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 czerwiec 2016 - 08:46

Tomek, masz gdzieś link do tego silnika?

https://www.jula.pl/...tryczny-650414/



#100 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:14

Dzięki, ciekawa propozycja. Tylko ta zielona czapka... :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych