Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda do 1000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2010 - 10:45

Witam!
Jak w temacie poszukuję nowej echosondy w cenie 800-1000złotych.
Interesuje mnie sprzęt firmy Lowrance lub innej dobrej firmy!
Łowię w zbiornikach zaporowych ale chciałbym użyć echa również w rzece, konkretnie Odrze.
Jakie konkretne modele polecacie i czy lepiej kupować w Polsce czy próbować ściągać z USA bądź Kanady!?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi!


#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 grudzień 2010 - 10:58

propozycja nr 1

propozycja nr 2

#3 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2010 - 11:24

A jak obie propozycje mają się do Lowrence X125, X135 lub ewentualnie chyba nowszych X126, X136? Czy ściągając zza oceanu wyjdzie taniej?

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 grudzień 2010 - 11:43

mark x5 to ich nastepca jesli dobrze pamietam. jesli chcesz pozostac przy dolnym zakresie cenowym to poluj na okazje. fishmark lowrance w wersji 320 mozna trafic juz za 600-800 pln a od fish mark 480 rozni sie tylko rozdzielczoscia - tak czy siak wystarczy i jeden i drugi

#5 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2010 - 11:58

Dzięki za szybką odpowiedź myślę , że coś z tego wybiorę...
Jest jeszcze trochę czasu by się rozejrzeć!
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to zapraszam do dyskusji.

#6 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2010 - 12:16

Proszę o wyjaśnienie funkcji DSI w echosondach.
Znalazłem coś takiego: http://www.lowrance.us/en/Products/Marine/Mark-Elite-Series/ Mark-5x-DSI/

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 grudzień 2010 - 12:27

tak bardzo w skrocie to nowa technologia umozliwiajaca wierne odwzorowanie tego co jest pod toba na ekranie sondy - niestety potrzeba do tego dodatkowego przetwornika i osprzetu - w 1 000 pln bedzie problem by sie zmiescic


chyba ze masz kogos za wielką woda...


http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/Navigation? hvarSearchString=lowrance+dsi&storeId=10151&catalogI d=10001&langId=-1&CMID=TOP_SEARCH_GO

ew zakup na ebayu - trzeba tylko sie upewnic wczesniej czy wybrany model ma interesujacy nas system metryczny :D

#8 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2010 - 12:33

Czyli cena 300$ usa za komplet ze wszystkim dobrze rozumiem?
Większa moc - szybsze zużycie akumulatora!
DSI-warto?

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 grudzień 2010 - 12:37

ze wszystkim poza:
- wysylka
- clem
- oplatami celnymi
- innymi tego typu przyjemnosciami


:D


czy warto? nie uzywalem, ale ja jesli chodzi o sonde to jestem minimalista i mi wystarczy moja fish easy 2 :D a jakbym sie targnal na fishmarka 320 ktore na ebayu chodza ponizej 100$ to by byl juz calkiem wypas - tylko sie nie szarpne bo nie chce mi sie zabierac 4 akumulatorow na lodz - chyba ze sie ma ladowanie z silnika :mellow:

#10 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2010 - 12:54

Tzn że Lowrance Mark 5x lub Lowrance Mark 5x Pro w zupełności wystarczą?
A tak poza tym to nie idzie jakoś tych przyjemności obejść - gdyby ktoś to zwyczjnie przywiózł zza oceanu w walizce!? :D

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 grudzień 2010 - 13:17

Potega importu prywatnego jest wielka... ale to by sie wiazalo ze swiadomym pomijaniem oplat celnych :D

jak masz kogos za wielka woda to proboj. albo i nawet przez ebay... tez ciekawa oferta no i mozna trafic modele juz niesprzedawane w conajmniej smiesznej cenie... :D (ponizej 100$ + wysylka)

#12 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 29 grudzień 2010 - 16:00

podłączę się troszkę do tematu....zacząłem szukać echa n ebay-u i znalazłem coś takiego.....czy warte uwagi....???? http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120665 167593&ssPageName=STRK:MEWAX:IT a może ktoś powiedzieć jakie modele i jekich marek warto szukac za oceanem....???? szukam czegoś taniego ok 100$+ wysyłka.....

#13 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 grudzień 2010 - 14:19

Użytkuję takie echo od kilku lat. Proste w obsłudze i bezawaryjne, pozbawione jednak zaawansowanych funkcji. Nie wiem, jaką ma rozdzielczość ale na dobrą sprawę można by było policzyć :D Stożek - chyba 20 stopini ale nie jestem pewien, jednostki w stopach, 5-stopniowa skala czułości, podświetlanie ekranu.

Powiem tak - jeśli potrzebujesz echosondy do lokalizacji ryb i określanaia głębokości to warto się nad nią zastanowić. Jeśli jednak wymagasz od echa możliwości określenia twardości dna czy bgardziej zaawansowanych funkcji takich, jak wybór stożka sygnału to zastanów się może nad czymś innym, np nad wymienionym wcześniej Mark x5, na którego ja równiez czaję się w przyszłym sezonie.

  • lew27 lubi to

#14 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 grudzień 2010 - 14:25

podłączę się troszkę do tematu....zacząłem szukać echa n ebay-u i znalazłem coś takiego.....czy warte uwagi....???? http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120665 167593&ssPageName=STRK:MEWAX:IT a może ktoś powiedzieć jakie modele i jekich marek warto szukac za oceanem....???? szukam czegoś taniego ok 100$+ wysyłka.....


Ja za 125 papierów + wysyłka wciągnąłem fabrycznie nową Lowrance X96. Nie narzekam. Warto sie porozglądać.

#15 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 31 grudzień 2010 - 00:26

.

#16 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 31 grudzień 2010 - 07:13

Baars, musisz pamietac ze nie wszystkie echo sprowadzone zza wody maja oprogramowanie metryczne. Cenowo napewno lepiej niz w Polsce bo sam ostatnio zakupilem dwa koliberki w BPS.
Humminbird 728 za $209 (model 718 byl tylko 10 dolarow tanszy) i 788CI za $499. Wiekszosc modeli jest na przecenie bo od stycznia beda nowe w systemie HD. Za okolo $200 jest lowrance x135. Na stronie internetowej BPS lub Cabelas sa oferty ktore wysylane sa z ich glownych magazynow i dlatego czasem w samych sklepach sa nadal echo na przecenach ktorych nie ma na internecie. Niestety zeby ominac te wszystkie oplaty celne najlepiej musisz znalesc kogos kto wybiera sie na krotki okres do Stanow :unsure: Powodzenia!
PS. Nie polecam kupowac echo tylko z 20 stopniowym stozkiem bo oprocz glebokosci niewiele na niej widac(mam na mysli bardziej strukture dna niz ryby) chyba ze lowimy na duzych glebokosciach.
20 stopni- 1/3 danej glebokosci
60 stopni - 1x1
90 stopni-2x1

#17 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 grudzień 2010 - 10:30

Witam!
Wracając do tematu... Darecki 72 jaki konkretnie model z Lowrenca polecasz? Mark 5X pro myślisz , że byłby wystarczający?

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2010 - 10:53

Nie polecam kupowac echo tylko z 20 stopniowym stozkiem bo oprocz glebokosci niewiele na niej widac(mam na mysli bardziej strukture dna niz ryby) chyba ze lowimy na duzych glebokosciach.
20 stopni- 1/3 danej glebokosci
60 stopni - 1x1
90 stopni-2x1

Juz jakis czas nie zmienialem echa bo zauwazylem, ze jesli chodzi o wartosci uzytkowe przydatne podczas lowienia ryb to niewiele sie zmienia.
CZas pokaze czy technologia HD cos wniesie do zagadnienia...

Mam mieszane odczucia co do tego urywka wypowiedzi. Niewiele widac jesli chodzi o polac dna (przy niewielkich glebokosciach), z tym, ze najprawdopodobniej okaze sie, ze przy wiekszym stozku widac jeszcze mniej jesli chodzi o rozne zakamarki dna, w tym zwlaszzca ostre spady. Czyli tam, gdzie ryby lubia przebywac...a im wiekszy stozek tym procesor bedzie mial bardziej tendencje do wbudowywania ryb w dno..

Gumo

#19 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 grudzień 2010 - 11:18

Ok, sam już nie wiem po tych wszystkich uwagach...
Jakieś konkretne propozycje może??? / oczywiśćie dalej chodzi o echosondy!!!/
:lol:

#20 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 grudzień 2010 - 11:27

Nie polecam kupowac echo tylko z 20 stopniowym stozkiem bo oprocz glebokosci niewiele na niej widac(mam na mysli bardziej strukture dna niz ryby) chyba ze lowimy na duzych glebokosciach.
20 stopni- 1/3 danej glebokosci
60 stopni - 1x1
90 stopni-2x1

Juz jakis czas nie zmienialem echa bo zauwazylem, ze jesli chodzi o wartosci uzytkowe przydatne podczas lowienia ryb to niewiele sie zmienia.
CZas pokaze czy technologia HD cos wniesie do zagadnienia...

Mam mieszane odczucia co do tego urywka wypowiedzi. Niewiele widac jesli chodzi o polac dna (przy niewielkich glebokosciach), z tym, ze najprawdopodobniej okaze sie, ze przy wiekszym stozku widac jeszcze mniej jesli chodzi o rozne zakamarki dna, w tym zwlaszzca ostre spady. Czyli tam, gdzie ryby lubia przebywac...a im wiekszy stozek tym procesor bedzie mial bardziej tendencje do wbudowywania ryb w dno..

Gumo


Ja używam od kilku lat wąskiego stożka i - o dziwo - coś tam czasem złowię Po cholerę mi zdejmowanie x metrów kwadratowych dna? Ja chcę wiedzieć, co jest pod łodzią, a nie 5 czy 10 metrów w bok. Rzadko szukam ryb, a w 95% miejscówek...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych