Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka a obrotówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 maj 2018 - 14:51

Nie wiem jak to robicie... u mnie przy 0.06 nic się nie skręca. A jedyne starty to zaczepy i zębate przylowy
  • Alexspin lubi to

#62 ONLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 11 maj 2018 - 14:58

Problem ze skręcaniem się plecionki przy obrotówkach - to jakaś "miejska legenda"
Dobra plecionka i nie ma problemu.

Pozdrawiam:
Adam K.

Wysłane z SG N8 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin i kasperek lubią to

#63 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 11 maj 2018 - 16:15

Plecionka się skręca,ale mi wystarcza raz na kilkadziesiąt rzutów ,zmienić przynęte na coś typu twister,wobler,najlepiej w miare możliwości - ciężko.Po paru rzutach zazwyczaj wszystko wraca do normy. czasem łowię obrotówką przywiązaną do plecionki poprzez agrafke/FC/microring.Bez krętlików i też da się łowić,ale na pewno nie kilka godzin tylko na obrotkę.


  • adamklin lubi to

#64 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 maj 2018 - 16:57

Problem ze skręcaniem się plecionki przy obrotówkach - to jakaś "miejska legenda"
Dobra plecionka i nie ma problemu.

Pozdrawiam:
Adam K.

Wysłane z SG N8 przy użyciu Tapatalka


Weź obojętne jaką linkę powiedzmy 20 cm i zacznij skręcać. Gwarantuje Ci że po jakimś czasie zobaczysz efekty.
Nad wodą wystarczy wiatr w Twoją stronę przy wyrzucie, plećka się luzuje i może być problem. Przy cały czas naprężonej lince jest ok.

#65 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2018 - 06:54

Pierwsze plecionki jakich używałem kilkanaście już chyba lat temu były po pierwsze sześciojsplotowe, po drugie piekielnie drogie w porównaniu z dzisiejszymi (prawo nowości), po trzecie płaskie po kilkugodzinnym użytkowaniu i skręcone (kołowrotek o stałej szpuli zawsze będzie skręcać linkę) a po czwarte po założeniu obrotówki szybko się oduczyłem. Skręcenie, brody na kołowrotku i przelotkach, pętelki i supełki, które były nierozwiązywalne, trzeba było ciąć. Po wielu latach i przerobieniu kilku linek warunki sprawiły, że obrotówkę "musiałem" założyć i ... nic! Na porządnej 8 splotówce skręcenie troszkę widać, ale żadnego nadmiernego plątania, bród czy nierozwiązywalnych katastrof nie było mimo kilkudziesięciu godzin machania prawie wyłącznie obrotówkami.

#66 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 13 maj 2018 - 16:55

Przez około sezon używałem 30lb Power Pro do łowienia na przemian dużymi gumami i Meppsami w rozmiarze 4 i 5. Trochę plecionkę skręcało, ale nie na tyle żeby przeszkadzało...Nie zauważyłem jakichś spektakularnych problemów z linką w kolejnym sezonie. 


  • Adam K. i przemo_w lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych