Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Street Fishing Extreme Bydgoszcz - INFORMATOR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 25 maj 2016 - 20:37

Niema problemu ;)


  • Zed Zgred lubi to

#22 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 25 maj 2016 - 20:52

Będe w Bydgoszczy około 5 rano, czy moge legalnie wędkować do 8? bo nie będe miał co robić przez ten czas :)


Podejrzewam ze zwolnienie z oplaty jest tylko na czas trwania zawodow jesli chcial bys przed czy po wedkowac musial bys zrobic oplate
  • remek lubi to

#23 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 25 maj 2016 - 20:54

A w niedziele z rańca tez chętnie wpadnę wczesniej z pomoca
  • remek i MarcinZet lubią to

#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 maj 2016 - 21:30

Jesteśmy zwolnieni tylko na czas trwania zawodów.
  • michalvcf lubi to

#25 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 25 maj 2016 - 21:41

Czy jest szansa żeby gdzieś w Bydgoszczy w piątek lub sobotę kupić jednodniowe pozwolenie na wędkowanie co by zaliczyć mały trening :) ? Ktoś coś?



#26 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 25 maj 2016 - 22:05

Tak. Przez interent.
http://www.eokon.pl/index.php
  • Bandit i biker1 lubią to

#27 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 25 maj 2016 - 22:39

No ja z tej strony oplacalem i wszystko szybko i sprawnie tylko trzeba dane dobrze uzupelnic bo na początku nie wpisalem czegos i bylem w systemie jako niezrzeszony w pzw
Swoja drogą fajnie że ktoś zrobil taką stronke juz nie trzeba kombinowac tylko kilka kliknięć wystarczy

#28 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 maj 2016 - 22:57

Ile jednodniówka w tym okręgu kosztuje?



#29 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 26 maj 2016 - 10:12

25 zeta

#30 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 maj 2016 - 20:25

Ktoś potrafi zapisać mapkę łowiska jako jpg ?Mogę zrobić opis łowiska wg moich doświadczeń.Na pewno się przyda dla przyjezdnych,bo odcinki sie mocno różnią. prosze wysłać na woblerykujawskie@gmail.com


  • SpinDoktor i Zed Zgred lubią to

#31 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 26 maj 2016 - 20:49

Najlepiej to zrobić screenshota ja z tel nie zrobie bo bedzie malo widoczne ;)

#32 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 26 maj 2016 - 21:04

ja w ciagu 30 min przygotuje i podesle tylko lapka wlacze

#33 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 maj 2016 - 22:12

Znalazłem jakąś mapkę.
 
Na Brdzie uczyłem się spinningować jak miałem naście lat,czyli 25 lat temu.Wtedy woda była zupełnie inna.
Mętna,brudna,ścieki szły bezpośrednio do Brdy.Ryby było mnóstwo,rzeka nie zamarzała nawet w najwieksze mrozy.
Płocie 35cm,leszcze 2-3 kilo na porządku dziennym.Mnóstwo sandacza,okoni,ukleje po 20 cm i większe.
Przy PKS-ie szły ścieki z rzeźni,tam były ryby co nie jednemu wędkę połamało.Zielska niewiele,pojedyncze kępy.
Klenie "stały" pod samymi brzegami,ławice po kilkadziesiąt sztuk.Jazie podobnie,gdzie troszkę traw podwodnych,tam jazie 35-55cm.
Łowiłem w ciągu 2-3 godzin po kilka sztuk na prawie nie obracającą się obrotówkę nr 3.jak miałem OKO 3 HRT,to kosiłem na potęgę.
Teraz woda czysta(choć lekko mętnawa w tym roku),zielska latem do samej powierzchni.Tak dużo że wysyłają wodne kosiarki,bo wioślarze mają problem trenować.
Od 11 do 17 i niżej ruch wioślarzy,kajakarzy,tramwajów wodych,motorówek i skuterów ogromny.Dodatkowo zielsko płynące z elektrowni.
 
1.Kanał łączący sie z rzeką.Wiosną sporo grubego okonia,potem pojawiają się klenie,certy.Woda do 1,5 m.
2.Cypel-tam jest sporo ukleji i drapieżników,bolenie,szczupaki,okonie,pstrągi i lipienie(to nie żart).Rynna po Pn stronie.
3.Tu prostka,czasem oczkujące klenie,woda do 2m.Sporo drobnych szczupaków.Ten z wcześniejszego posta na jerka,to z tego miejsca.
4.Ujęcie wody do elektrociepłowni.Woda głębsza.
5.Wiadukt- Rynna z okoniami,kleniami.Można naurywać,ale i nałowić.Trudny dostęp,blisko droga,hałas.
Od tego miejsca głowny nurt idzie na południową część.
6.Drugi brzeg chyba lepszy,miejsce spożywania piwa i innych trunków przez lokalnych mieszkańców.Także oni spacerują ze sporymi psami.
7. Głeboki odcinek,wysoki murek.Tu należy mieć podbierak z minimum 1,5 m rączką.Nie łowiłem tam,ale miejscowi ćwiczą okonie z gruntu.
8.Odcinek koło śluzy,podobny do 7.
9.Od Wyspy Młyńskiej w dół dużo ludzi,hałas,impreza dla dzieci,ale też można sobie głowę ukręcić,bo "towary" chodzą zjawiskowe :-)
 Z kładek widać czasem spore brzany,trafiają sie smolty troci.Spory uciąg wody.
10.Druga strona wyspy.Jak pracuje jaz spustowy czy wyrównawczy,to w nurcie klenie,trocie,sandacze,
certy,jak to mówią "Panie,tu każda ryba jest"
Kiedyś tam nie było przystani,w nocy łowiło sie po kilkanaście sandaczy na woblery.
11.Miejsce przy elektrowni i biurze zawodów.Do mostu.krótki odcinek,ale kiedyś piekielnie rybny.
Teraz tam nie łowię,ale sandacze,bolenie,trocie,przy murkach okonie i jazie.Zaraz przy biurze bedzie mała wysepka,
Kiedyś na jej szczycie był dołek,wystarczyło wrzucić trociowego woblera 8-9 cm targać sandacza za sandaczem.wysoki murek
12.Prostka przy Poczcie Głownej,klubie Awangarda,barkach.Duży wobler(5-8cm) okonie i klenie.
13.Przy parkingu.Okonie,bolenie,klenie.Pn część głebsza,lecz bardziej stromy brzeg.Szlak zgrabnych biegaczek.
14.Pn część,bo druga ogrodzona przez kluby wioślarskie.Fajne głebokie miejsce.
15.Ulubione miejsce dłubaczy mikroskopijnych okonków na bocznika.
Kiedyś po drugiej stronie nałowiłem okoni (kilka 35-45 cm,przy słupach do cumowania barek)
16 Tu teraz też rządzi boczniak,ale tu kiedyś łamało wedki na rybach co w menu miały resztki z rzeźni.
 Oczkują klenie,to miejsce znam z młodzieńczych lat,teraz czasem sobie tam testuję przynęty(na przystanku tramwaju wodnego)
 Poniżej kładki barka.Przy dziobie bywały klenie i okonie.
17 Tu przerzuciłem pewnie kilkaset kg ryb.Znałem tam każdą kępę trawy.Szczupaki do 90cm,jazie do 55cm,
sandacze 60cm,wzdręgi na spinning do 35cm. Woda do 2 m,z płycicnami pod brzegami.
Kiedyś miejsce tarłowe leszczy,raczej leszczorów,bo bywały takie do 4-5 kg.Miejsca z trzcinkami,słupami do cumowania.
 Jeszcze 15 lat temu na ławeczkach tarło homo sapiens także.
 
Co warto mieć: buty traperkowate z dobrym bieżnikiem (np Virbam),
bo brzeg przeważne z płyt ułożonych pod kątem 45 stopni(można zjechać do wody przy podbieraniu)
długi podbierak sie przyda.
Jak na wodzie będzie hałas,motorówki,skutery,to o kleniach można zapomnieć. Wieksze szanse na pewno będą od 12 do 1.
Tam jest zdecydowanie spokojniej na wodzie
 
Moje uwagi/porady mogą być także częściowo nieaktualne.Ja nie lubię za bardzo łowić w mieście.
Jestem tam czasem jak mam godzinę,połtorej wolnego,kobieta siedzi i ogląda,to co mnie nie interesuje.
Większość spostrzeżeń jest sprzed kilku lat itd.
mam nadzieję,że troszkę pomogłem.Liczę na korektę i spostrzeżenia innych miejscowych.

Załączone pliki


Użytkownik Taps edytował ten post 26 maj 2016 - 22:26


#34 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 maj 2016 - 22:17

Najlepiej to zrobić screenshota ja z tel nie zrobie bo bedzie malo widoczne ;)

a co screenshot ? :-) Już dwie osoby podesłały,dzieki,ale po swojemu sobie poradziłem.



#35 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 maj 2016 - 22:28

 

Znalazłem jakąś mapkę.
 
Na Brdzie uczyłem się spinningować jak miałem naście lat,czyli 25 lat temu.Wtedy woda była zupełnie inna.
...

 

Super porady, dzięki Michał. Niejednego pewnie uratuje od przyzerowania. W tym mnie ;)

Dzięki raz jeszcze :)  :good:



#36 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 26 maj 2016 - 22:37

Aa screen to zrzut ekranu zdjecie tego co aktualnie na pulpicie ... Nie wazne mapka super przyda sie na pewno dla kogos kto pierwszy raz bedzie na brdzie łowił. A czy mogl bys cos napisac o odcinku gorski. Od mostu na ludwikowie w gore ? Zamierzam skoczyc tam na pare godzin w sobote rano i pytanie czy warto czy startowac przy moscie czy moze gdzies podjechac busem lub tramwajem wyzej?

#37 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 27 maj 2016 - 08:22

Brawo Taps! Świetne wprowadzenie dla żółtodziobów będących pierwszy raz nad Brdą. Miło, że komuś chce się poświęcić chwilę czasu i wysiłku, żeby podzielić się swoją wiedzą! Super opis

#38 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 27 maj 2016 - 08:56

Wraz z @Vitą gotowi do wyjazdu! Bo przecież nigdy nie wiadomo co się może przydać :) 53705a8ac66bb19a84b76d2c12b518ac.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#39 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2016 - 09:37

dzięki Taps na pewno się przyda .... i zaoszczędzi trochę czasu...może ktoś odnosząc się do punktów na mapie poda swoje spostrzeżenia....



#40 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 27 maj 2016 - 11:01

Wraz z @Vitą gotowi do wyjazdu! Bo przecież nigdy nie wiadomo co się może przydać :)

Te, ale po co Wam ta mikrofala? :D


  • Kamil G, Frogerset i biker1 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych