Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Sustain 4000 FE -opinie


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjapaÅ‚ownia na Szuminie

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:58

witam.Mial okazje ktorys z kolegow krecic tym malezyjskim sustainem?Gdyby nie ta malezja bralbym w ciemno a tak to moze ktos cos napisze o tym kolowrotku.pzdr http://cgi.ebay.com/New-Shimano-Sustain-4000-FE-Spinning-Ree l-SA-4000FE-/120673796443?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=ite m1c18b8015b#ht_1662wt_1139

#2 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 28 styczeń 2011 - 16:21

witam.Mial okazje ktorys z kolegow krecic tym malezyjskim sustainem?Gdyby nie ta malezja bralbym w ciemno a tak to moze ktos cos napisze o tym kolowrotku.pzdr http://cgi.ebay.com/New-Shimano-Sustain-4000-FE-Spinning-Ree l-SA-4000FE-/120673796443?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=ite m1c18b8015b#ht_1662wt_1139


Daje radÄ™.
Nie jest to moÅźe jakiÅ› superÅ›wietny JDM, ale solidny, wytrzymaÅ‚y, w miarÄ™ precyzyjny przyrzÄ…d.
- bardzo lekki jak na 4000 (ale to dlatego, Åźe obudowÄ™ ma po części grafitowÄ…);
- dobrze - jak na razie, odpukać - wytrzymuje szybkie boleniowanie (a u mnie gÅ‚ÃÅ‚wnie do tego sÅ‚uÅźy), po jakichÅ› 50-60 wyjÅ›ciach nad wodÄ™ wciÄ…Åź jest stabilny i zwarty jak na poczÄ…tku;
- ma cichy, miękki i niezawodny mechanizm automatycznego zbijania kabłąka, co bardzo lubię, choć rzadko wykorzystuję;
- przyzwoicie nawija zarÃÅ‚wno plecionkÄ™, jak ÅźyÅ‚kÄ™; konstrukcja szpuli wymusza czÄ™ste przewijanie linki, bo juÅź niewielki jej niedostatek potrafi skracać rzuty;
- ma zapasowÄ… szpulÄ™ i neoprenowaty pokrowczyk w komplecie.

Ja jestem zadowolony, bo przypasowaÅ‚ mi do boleniowej wÄ™dki i na razie siÄ™ spisuje. ZastÄ…piÅ‚ Stradika 2500GTM-RA, od ktÃÅ‚rego waÅźy niewiele wiÄ™cej (!), a pracuje jednak przyjemniej, i pewnie znacznie wiÄ™cej wytrzyma. Aczkolwiek nie jest to jakaÅ› Stella na doÅźywocie, ani nawet „prawdziwy” Twin Power – Sustain FE ma od tego ostatniego wiÄ™ksze przeÅ‚oÅźenie, wiÄ™c moÅźe nie pociÄ…gnąć tak dÅ‚ugo.

P.S. PokrÃÅ‚tce: jeÅ›li miaÅ‚bym go z czymÅ› porÃÅ‚wnać, jeÅ›li chodzi o tzw. kulturÄ™ pracy - szybszy i trochÄ™ subtelniejszy Slammer...

#3 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 18:01

Gdyby nie ta malezja bralbym w ciemno a tak to moze ktos cos napisze o tym kolowrotku.pzdr

Nie mialem do czynienia z tym kreckiem, ale jesli na stopce wybite jest malezja to raczej dalbym sobie spokoj. Nie bez powodu kolowrotki produkowane w japoni zyskaly sobie renome.
Pisze to na swoim bolesnym przykladzie, bo wszystkie krecki z malezji jakie mi sie przewinely przez dlonie, sprzedalem ;>
Nie chce za duzo psioczyc, ale kulture pracy to one maja tylko podobna na sucho nad woda, az razi w oczy roznica.

#4 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚ystok

Napisano 28 styczeń 2011 - 18:19

No tak,a co z młynkami JDM z Malezji,Vietnamu i takich tam...

#5 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 28 styczeń 2011 - 20:10

No tak,a co z młynkami JDM z Malezji,Vietnamu i takich tam...

...takÅźe Made in Thailand - Daiwa Caldia produkowana tylko na rynek JapoÅ„ski.
Shimano Sustain FE

#6 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjapaÅ‚ownia na Szuminie

Napisano 28 styczeń 2011 - 20:18

Sustain mialby sluzyc do srednio ciezkiego spina glownie do opadu wiec przelozenie wyzsze w tej technice jest nawet na plus, cena jest zachecajaca(z wysylka kolo 700zl), a ta malezja wkoncu na rynek amerykanski wiec moze solidniejsza troche robota.Twin POwer 4000FC mi ciagle po glowie chodzil,dopoki tego sustaina nie zobaczylem,a dodatkowo odezwal sie znajomy zza oceanu wiec moze by kupil i mi tu doslal.Wogole i na ebay'u przy tym kursie dolara nie ma juz tak atrakcyjnych cen co kiedys :(

#7 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 28 styczeń 2011 - 20:20

Ja tez jestem ciekaw,bo jest sporo mÅ‚ynkÃÅ‚w,co nie sa made japan,ale sa tylko na rynek japonski,a i ceny ich sa nie wiele mniejsze od made japan na rynek japan.

#8 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • ImiÄ™:Piotrek

Napisano 28 styczeń 2011 - 20:59

Sustain mialby sluzyc do srednio ciezkiego spina glownie do opadu wiec przelozenie wyzsze w tej technice jest nawet na plus, cena jest zachecajaca(z wysylka kolo 700zl), a ta malezja wkoncu na rynek amerykanski wiec moze solidniejsza troche robota.Twin POwer 4000FC mi ciagle po glowie chodzil,dopoki tego sustaina nie zobaczylem,a dodatkowo odezwal sie znajomy zza oceanu wiec moze by kupil i mi tu doslal.Wogole i na ebay'u przy tym kursie dolara nie ma juz tak atrakcyjnych cen co kiedys :(


O ile się orientuję to korpus Sustaina jest metalowy, zaś FC wykonany jest cały z palstiku. Dla mnie to ma znaczenie...


#9 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:20

Odnosnie tego TP-FC juz cos byÅ‚o na forum ze za drogi w porÃÅ‚wnaniu co oferuja,a ma te same bebechy co w ultegrrze,i nazwany TP na europe aby sie lepiej sprzedawaÅ‚,ale prosze o poprawe jesli sie myle.

#10 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:23

w obu przypadkach jest tak samo, lewa część(ta ze stopką)korpusu jest ze stopu aluminium,
zaÅ› prawa(ta w ktÃÅ‚rej sÄ… bebechy)z tworzywa, rotor teÅź.

od TP na JDM i innych pokrewnych modeli na jego bazie( Sephia nie ta okrojona/taÅ„sza, Fireblood, Soare nieokrojony, Aspire na europe) to majÄ… caÅ‚e korpusy ze stopu aluminium, niektÃÅ‚re magnezu. rotor pozostaje z tworzywa za wyjÄ…tkiem stelki.

@gorgol dobrze piszesz.

#11 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:29

Ja mam dokÅ‚adnie ten model i byÅ‚ na rybach juÅź z 50 razy, a dziaÅ‚a jak nieÅ›migany. KupiÅ‚em go za poleceniem moich amerykaÅ„skich kolegÃÅ‚w, ktÃÅ‚rzy z ryb wracajÄ… do domu tylko zjeść :mellow: i naprawdÄ™ przerzucili tony sprzÄ™tu przez rÄ™ce wiÄ™c im zaufaÅ‚em i jak na razie mogÄ™ ten krÄ™cioÅ‚ek tylko komplementować. ZresztÄ… poczytaj komentarze na amerykaÅ„skich forach. Generalnie zgadzam siÄ™ z opisem @ chub norris powyÅźej. DziaÅ‚a pÅ‚ynnie, super hamulec i naprawdÄ™ dobra jakość wykonania. To mÃÅ‚j boleniowiec. JeÅ›li chodzi o to, Åźe sÄ… one robione w Malezji to raczej dla tych ktÃÅ‚rzy majÄ… trochÄ™ wiedzy na temat jakoÅ›ci precyzyjnego sprzÄ™tu (nie tylko wÄ™dkarskiego) wykonywanego w Malezji (Chiny i TajlandiÄ™ omijamy szerokim Å‚ukiem - to fajne kraje na urlop :mellow: ) to nie bÄ™dzie problemem, ale nie chcÄ™ tu wkÅ‚adać przysÅ‚owiowego kija w mrowisko, bo mnie obroÅ„cy samurajÃÅ‚w napadnÄ… zapominajÄ…c przy tym, Åźe prawdziwi samurajowie juÅź wyginÄ™li :mellow: :mellow: , a przynajmniej sÄ… na wymarciu. :unsure: A jak koniecznie chcesz stellkÄ™, to na promocjach w USA od czasu do czasu moÅźesz taki rozmiar trafić w granicach 400 USD.

#12 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:33

Dzieki :mellow: ale z tego co pamietam to Ty chyba nawet sam o tym pisaÅ‚es ,bo byÅ‚em nim(TP-FC4000)bardzo zainteresowany,no ale ta kasa ,w niektÃÅ‚rych sklepac prawie 1500zÅ‚ to wolaÅ‚em sobie odpuscic i kupiÅ‚em TDS-CU 350O za mniej jak pÃÅ‚l,piekna maszyna, i miaÅ‚em(mam) ja tylko na bolki,bo zastapiÅ‚ ja tpsw,xg ale to inna bajka.

#13 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:51

Nie mialem do czynienia z tym kreckiem, ale jesli na stopce wybite jest malezja to raczej dalbym sobie spokoj. Nie bez powodu kolowrotki produkowane w japoni zyskaly sobie renome.
Pisze to na swoim bolesnym przykladzie, bo wszystkie krecki z malezji jakie mi sie przewinely przez dlonie, sprzedalem ;>
Nie chce za duzo psioczyc, ale kulture pracy to one maja tylko podobna na sucho nad woda, az razi w oczy roznica.


MiÄ™dzy innymi przez takie bezpodstawne generalizowanie Internet, wspaniaÅ‚e źrÃÅ‚dÅ‚o poÅźytecznych informacji, zamienia siÄ™ w kibel z zepsutÄ… spÅ‚uczkÄ…...

#14 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjapaÅ‚ownia na Szuminie

Napisano 28 styczeń 2011 - 23:58

... sugerujac sie waszymi opiniami na temat sustaina fe i twin powera fc nie pozstaje nic innnego jak zamowic sustaina za oceanem, skoro nie dosc ze taniej wyjdzie to trwalsza ma konstrukcje i same pochlebne opinie.Pod bolkami daje rade to mam nadzieje ze przy opadzie tez sie sprawdzi.

#15 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 styczeń 2011 - 10:09

[quote]

Nie mialem do czynienia z tym kreckiem, ale jesli na stopce wybite jest malezja to raczej dalbym sobie spokoj. Nie bez powodu kolowrotki produkowane w japoni zyskaly sobie renome.
Pisze to na swoim bolesnym przykladzie, bo wszystkie krecki z malezji jakie mi sie przewinely przez dlonie, sprzedalem ;>
Nie chce za duzo psioczyc, ale kulture pracy to one maja tylko podobna na sucho nad woda, az razi w oczy roznica.
[/quote]

MiÄ™dzy innymi przez takie bezpodstawne generalizowanie Internet, wspaniaÅ‚e źrÃÅ‚dÅ‚o poÅźytecznych informacji, zamienia siÄ™ w kibel z zepsutÄ… spÅ‚uczkÄ…...
[/quote]

chub, czy mogÄ™ przez to rozumieć, Åźe moje Malezyjskie Stradic'ki FI bÄ™dÄ… mi sÅ‚uÅźyć :D?
PÃÅ‚ki co mam je dwa lata i jakoÅ› za bardzo narzekać nie mogÄ™. Niestety nie trzymaÅ‚em w rekach stelli wiÄ™c nie mam absolutnie porÃÅ‚wnania do HI-end, ale mÃÅ‚j stradic FE z 98' zdecydowanie lepiej siÄ™ spisuje, niÅź FI - a na stopce dano mu Made in Japan.

maicke
moÅźesz teÅź uÅ›miechnąć siÄ™ do jednego z forumowych kolegÃÅ‚w mefistofishing i moÅźe on Ci coÅ› wynajdzie? Ostatnio siÄ™ spÃłźniÅ‚em na fajna wyprzedaÅź.. dwa razy :(.. choć w sumie nie mam jakichÅ› strasznych potrzeb... chyba, ze dla samego mania :D

#16 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjapaÅ‚ownia na Szuminie

Napisano 29 styczeń 2011 - 10:56

Jakos nie ma przekonania do uzywek i sie troche boje zjezdzonego sprzetu, choc te ktore oferuje mefistofishing sa naprawde gratka dla kolekcjonerow.Jeszcze na amerykanskich forach same pochlebne recenzje przeczytalem o stradicach CI4, fakt ze tez malezja, ale jak oni na basach je katuja i im sluza, to u nas tym bardziej sobie dadza rade.

#17 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 15:04

[quote]

Nie mialem do czynienia z tym kreckiem, ale jesli na stopce wybite jest malezja to raczej dalbym sobie spokoj. Nie bez powodu kolowrotki produkowane w japoni zyskaly sobie renome.
Pisze to na swoim bolesnym przykladzie, bo wszystkie krecki z malezji jakie mi sie przewinely przez dlonie, sprzedalem ;>
Nie chce za duzo psioczyc, ale kulture pracy to one maja tylko podobna na sucho nad woda, az razi w oczy roznica.
[/quote]

MiÄ™dzy innymi przez takie bezpodstawne generalizowanie Internet, wspaniaÅ‚e źrÃÅ‚dÅ‚o poÅźytecznych informacji, zamienia siÄ™ w kibel z zepsutÄ… spÅ‚uczkÄ…...
[/quote]

Bez podstawne - powiadasz ??
W moim poscie powyzej postawilem na szali swoje cale doswiadczenie jakie zdobylem z kolowrotkami z malezji i japoni, a Ty piszesz ze bez podstawne ??
Jesli ten susian jest faktycznie wyjatkowy to moze i masz racje, ale nie masz prawa pisac, ze pisze glupoty. Gdyz odnioslem sie do mojego organoleptycznego uczciwego, nabytego doswiadczenia, a nie wymyslonych farmazonow.

#18 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 29 styczeń 2011 - 15:25

[quote]

Nie mialem do czynienia z tym kreckiem, ale jesli na stopce wybite jest malezja to raczej dalbym sobie spokoj. Nie bez powodu kolowrotki produkowane w japoni zyskaly sobie renome.
Pisze to na swoim bolesnym przykladzie, bo wszystkie krecki z malezji jakie mi sie przewinely przez dlonie, sprzedalem ;>
Nie chce za duzo psioczyc, ale kulture pracy to one maja tylko podobna na sucho nad woda, az razi w oczy roznica.
[/quote]

MiÄ™dzy innymi przez takie bezpodstawne generalizowanie Internet, wspaniaÅ‚e źrÃÅ‚dÅ‚o poÅźytecznych informacji, zamienia siÄ™ w kibel z zepsutÄ… spÅ‚uczkÄ…...
[/quote]

@blackabyss,
choć tego nie zrobiÅ‚em, miaÅ‚bym nawet prawo napisać, Åźe piszesz gÅ‚upoty: bo swojego doÅ›wiadczenia nie ujawniÅ‚eÅ› wcale, a ograniczyÅ‚eÅ› siÄ™ do steku chaotycznie sformuÅ‚owanych banaÅ‚ÃÅ‚w, jakie na forach internetowych caÅ‚ego globu mÄ…cÄ… w gÅ‚owie ludziom, ktÃÅ‚rzy szukajÄ… konkretnych informacji.
Wynika z tego, Åźe nie TwojÄ… kompetencjÄ™ chciaÅ‚em podwaÅźyć, bo nic o niej nie wiem, ale wytknąć lenistwo

#19 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 09:42

Innymi slowy.
Milem niejednokrotnie do czynienia z nowymi maszynami z malezji i starszymi uzywkami z japoni i wniosek jaki wysunelem dla siebie jest jeden. Moze te moje doswiadczenia z tym sprzetem to poprostu przypadek ??
Sorry. Ja w przypadki nie wierze.

#20 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjapaÅ‚ownia na Szuminie

Napisano 30 styczeń 2011 - 11:37

Moze wkoncu i malezyjskie fabryki po tylu latach niedoskonalosci zaczely porzadne kolowrotki wypuszczac,a przynamniej niektore modele ...Z tego co wyczytalem to na rynek amerykanski sprzet idzie duzo precyzjniejszy i trwalszy niz na europe, ale osobiscie nie mialem okazji sie przekonac.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych