Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz trollingu na Wiśle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:08

Przebrnąłem przez dyskusje na temat majowo-czerwcowego trollingu za sumem i wydaje mi się, że chyba jedynym rozwiązaniem jest zakaz trollingu do końca czerwca na Wiśle mazowieckiej.

Co Wy na to? Może warto zgłosić takie wnioski na zjazdach w kołach?

 

Jest to trochę obejście problemu, ale skoro nikt nie jest w stanie zaproponować niczego sensowniejszego...


Użytkownik hlehle edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 10:10


#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:12

A vertical? :)

#3 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:14

A vertical? :)

 

Od czegoś trzeba zacząć...



#4 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:14

Podobny zapis ma zastosowanie w przepisach okręgu PZW Wrocław

 

http://www.pzw.org.p...nkow_wedkowania



#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:18

Osobiście znam bardzo skutecznego wędkarza, który od pierwszych ciepłych dni namiętnie kwoczy powyżej W-wy i wszystko jak leci wali w łeb. Strach pomyśleć, jakie szkody wyrządza.

Tak myślę, że w grę wchodziłby też zakaz łowienia z łodzi...

#6 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:22

Przebrnąłem przez dyskusje na temat majowo-czerwcowego trollingu za sumem i wydaje mi się, że chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakaz trollingu do końca czerwca na Wiśle mazowieckiej.

Co Wy na to? Może warto zgłosić takie wnioski na zjazdach w kołach?

To, tylko i wyłącznie uzależnione jest od waszego Zarządu Okręgu  PZW.

W naszym okręgu PZW Wrocław zakaz trollingu na Odrze obowiązuje już drugi rok i dozwolony jest dopiero od 01 lipca.

Taki przepis jasno stanowi prawo i każdy, kto trollinguje przed tym czasem łamie prawo i nie ma żadnych tłumaczeń, że łowi szczupaki czy czerwcowe sandacze. Acz i kłusownictwo jawne jest uprawiane w poławianiu sumów w okresie ochronnym ! 

Szkoda, że właśnie w tym czasie niewidoczne są na wodzie służby chroniące nasze ryby i wody :mellow:



#7 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:23

Od jakiegoś czasu poświęciłem się tej pięknej rybie . I to co się dzieje w tym kraju to była i będzie niestety porażka - wystarczy pojechać jutro na Siemianówkę . Jest to już dno i żenua . A wracając do twojego pytania to co taki zakaz zmieni . Zakaz taki , zakaz inny same zakazy ograniczające wędkujących , za chwile ktoś wpadnie na pomysł zakazu spinningu do 1 lipca . Dla mnie wyjście jest tylko jedno kary takie żeby zabolało i to baaaaardzo  a najlepiej żeby się odechciało nawet pomyśleć o próbie takiego kłusowania . I znajdzie się kasa na etaty dla strażników i nie będą mnie pilnować ochotnicy tylko funkcjonariusze . 


  • spinnerman, Spawciu i michal7709 lubią to

#8 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:23

Podnieść składki o 300% i pozwolić łowić tylko przez dwa miesiące w roku ( lipiec, sierpień). 

Tylko co to da - skoro brakuje kontroli. 

Na Wiśle radomskiej i lubelskiej jest całoroczny zakaz trola - a widuję łajby również z okolic W-wy i każdy ma na to wywalone. 

Może na terenie W-wy to coś pomoże - ale powyżej czy poniżej gdzie kontrolującym nie po drodze - nie da to nic. 



#9 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:24

Osobiście znam bardzo skutecznego wędkarza, który od pierwszych ciepłych dni namiętnie kwoczy powyżej W-wy i wszystko jak leci wali w łeb. Strach pomyśleć, jakie szkody wyrządza.

Tak myślę, że w grę wchodziłby też zakaz łowienia z łodzi...

 

Krzysiek a ja kojarzę kilku szarpakowców, którzy kłusują ryby w okresie. Zakażmy używania wędki !

 

Będziemy dalej wymieniać coraz to bardziej skrajne przykłady?

 

Powiedz mi lepiej czy znasz kogoś, kto łowi bolenie w maju na trolling na naszej Wiśle. Systematycznie i skutecznie.



#10 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:25

Osobiście znam bardzo skutecznego wędkarza, który od pierwszych ciepłych dni namiętnie kwoczy powyżej W-wy i wszystko jak leci wali w łeb. Strach pomyśleć, jakie szkody wyrządza.

Tak myślę, że w grę wchodziłby też zakaz łowienia z łodzi...

Dlaczego, bo jej nie masz ? Tak nie można podchodzić do tematu.

Fakty jawnego kłusownictwa trzeba zgłaszać!



#11 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:26

 Dla mnie wyjście jest tylko jedno kary takie żeby zabolało i to baaaaardzo  a najlepiej żeby się odechciało nawet pomyśleć o próbie takiego kłusowania . 

 

Powiedz mi w takim razie, za co ukarzesz wędkarza, który trolluje za sumem w czerwcu i wszystkie ryby wypuszcza. Wskaż mi punkt regulaminu, który łamie.


  • w6i6e6 lubi to

#12 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:26

Pomysł jest jak najbardziej   :good:  tylko jak to wygląda w praktyce wszyscy wiemy niestety   :angry:.

 

Dopóki nie będzie wysokich kar, nie będzie się ścigać recydywistów wędkarskich i publikować dodatkowo wizerunek kiepsko to widzę.



#13 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:32

Dlaczego, bo jej nie masz ? Tak nie można podchodzić do tematu.
Fakty jawnego kłusownictwa trzeba zgłaszać!

Mam dwie...
  • Wobi i Little Wing lubią to

#14 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:35

Krzysiek a ja kojarzę kilku szarpakowców, którzy kłusują ryby w okresie. Zakażmy używania wędki !
 
Będziemy dalej wymieniać coraz to bardziej skrajne przykłady?
 
Powiedz mi lepiej czy znasz kogoś, kto łowi bolenie w maju na trolling na naszej Wiśle. Systematycznie i skutecznie.


Zakazy łowienia do końca maja ze środków pływających zdarzają się tu i ówdzie, ale żaden zakaz nic nie da jeżeli nie będzie egzekwowany. A jak z tym jest - sam wiesz.

#15 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:42

Zakazy łowienia do końca maja ze środków pływających zdarzają się tu i ówdzie, ale żaden zakaz nic nie da jeżeli nie będzie egzekwowany. A jak z tym jest - sam wiesz.

 

Wszystko zależy od okręgu. Zgadzam się, że w OM jest kiepsko pod tym względem, ale może dlatego trzeba znajdywać rozwiązania tego problemu.

 

Sam się bulwersowałem, gdy kilka sezonów wstecz był zakaz łowienia z łodzi do końca kwietnia, mimo że takie łowienie mi nie w głowie. Ot dla zasady - kolejny zakaz !

Jednak teraz, gdy zdałem sobie sprawę z tego jak sprawy się mają, chyba byłbym za przywróceniem tego zapisu w regulaminie OM, a dodatkowo wymieniony wyżej zakaz trollingu.



#16 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:45

 

 

Powiedz mi w takim razie, za co ukarzesz wędkarza, który trolluje za sumem w czerwcu i wszystkie ryby wypuszcza. Wskaż mi punkt regulaminu, który łamie.

 

 

Nie wskażę Ci takiego punktu bo  go nie ma . Potrzebne są zmiany prawa  a przede wszystkim likwidacja PZW . Ochrona państwa i jego służb Policji , Straży Miejskiej , SG, Straży Leśnej itd  . Da się a nasze składki to pokryją . Przykład:  Międzyrzec Podlaski  - PZW straciło dzierżawę na tamtejsze wody , przegrało z Międzyrzeckim Towarzystwem Wędkarskim " Żwirek " i zanim rozłożę wędki mam już kontrolę a niech ktoś zacznie trollingować od razu aut lub Policja . Kontrole i surowe kary mogą pomóc - nie ograniczenia . 



#17 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:50

Nie wskażę Ci takiego punktu bo  go nie ma . Potrzebne są zmiany prawa  a przede wszystkim likwidacja PZW . Ochrona państwa i jego służb Policji , Straży Miejskiej , SG, Straży Leśnej itd  . Da się a nasze składki to pokryją . Przykład:  Międzyrzec Podlaski  - PZW straciło dzierżawę na tamtejsze wody , przegrało z Międzyrzeckim Towarzystwem Wędkarskim " Żwirek " i zanim rozłożę wędki mam już kontrolę a niech ktoś zacznie trollingować od razu aut lub Policja . Kontrole i surowe kary mogą pomóc - nie ograniczenia . 

 

 

kropla drąży skałę i PZW też wydrąży. Jak się czyta z przyjemnością takie posty. :clappinghands:



#18 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:52

Jeśli mamy już w zamyśle wprowadzenie zakazu trollingu warto również zastanowić się nad rozszerzeniem takiego zakazu na inne , równie skutecznie jak nie bardziej metody połowu suma - piszę o ''vercie'' i ''dryfie''

Bez tego nie ma sensu wprowadzania zakazu...


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 10:53


#19 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:53

 Przykład:  Międzyrzec Podlaski  - PZW straciło dzierżawę na tamtejsze wody , przegrało z Międzyrzeckim Towarzystwem Wędkarskim " Żwirek " i zanim rozłożę wędki mam już kontrolę a niech ktoś zacznie trollingować od razu aut lub Policja . Kontrole i surowe kary mogą pomóc - nie ograniczenia . 

 

Regulamin MTW Żwirek

"Zabrania się stosowania metody spinningowej oraz połowu na żywą lub martwą rybkę* od 1 stycznia do 30 kwietnia każdego roku kalendarzowego."

"Zabrania się stosowania metody trollingu."



#20 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:54

Jeśli mamy już w zamyśle wprowadzenie zakazu trollingu warto również zastanowić się nad rozszerzeniem takiego zakazu na inne , równie skutecznie jak nie bardziej metody połowu suma - piszę o ''vercie'' i ''dryfie''

Bez tego nie ma sensu wprowadzania zakazu...

 

Regulamin OM mówi:

 wędkowanie „na żywca" dozwolone jest tylko z brzegu lub zakotwiczonej łodzi,






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych