Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podgląd szpuli kołowrotków z nawiniętymi linkami.


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
304 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 03 luty 2011 - 15:42

OtworzyÅ‚em ten wÄ…tek, ze wzglÄ™du na to, ze być moÅźe, uÅ‚atwi to trochÄ™ kolegom zakup koÅ‚owrotka, bÄ™dzie pomocne w ocenie go pod wzglÄ™dem nawijania linki na szpule, kaÅźdy potencjalny nabywca, nowego-uÅźywanego koÅ‚owrotka, bÄ™dzie miaÅ‚ zbliÅźenie, jak dany model, nawija linkÄ™ na szpule. W sklepie siÄ™ tego nie sprawdzi i nie zobaczy, a tu na forum jerkbait. pl przy pomocy i ÅźyczliwoÅ›ci kolegÃÅ‚w i owszem. ChÄ™tnych proszÄ™ o wstawianie fotek innych modeli szpul koÅ‚owrotkÃÅ‚w.

Shimano Stradic 2500FH

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  P1020725.JPG   88,27 KB   4070 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  P1020724.JPG   93,62 KB   4072 Ilość pobraÅ„

  • szpieg lubi to

#2 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 03 luty 2011 - 15:44

Shimano Stradic 2500FH - Å»yÅ‚ka P_Line PF 0,20mm, z podkÅ‚adem(ÅźyÅ‚ka) / 4000FH - Plecionka Power Pro 20lb bez podkÅ‚adu..

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  P1020726.JPG   85,88 KB   2643 Ilość pobraÅ„


#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 03 luty 2011 - 15:46

Bardzo pomysÅ‚owy wÄ…tek! Jestem ciekawy efektÃÅ‚w i osiÄ…ganych rezultatÃÅ‚w przez poszczegÃÅ‚lne konstrukcje :D

#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 03 luty 2011 - 15:56

Dołączę się.
Moja jedyna korba - Slammer 360, ÅźyÅ‚ka 0,40 i plecionka PP 40lb

Załączone pliki



#5 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 luty 2011 - 15:59

Witam,dobrze by byÅ‚o jakbyÅ›cie jeszcze pisali czy jest podklad na szpuli czy teÅź nie.

Mekamil u Ciebie jest? Bo u mnie nawinięta PP 30lb na slammera nie wygląda tak pięknie

#6 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 03 luty 2011 - 16:03

Jest jedna warstwa morskiej ÅźyÅ‚ki 0,50, reszta, czyli jakieÅ› 170m plecionki. Ale ta plecionka jest juÅź solidnie przeprana, wiÄ™c siÄ™ dobrze ukÅ‚ada. Na poczÄ…tku byÅ‚ sajgon. No chyba, Åźe to koÅ‚owrotek siÄ™ uÅ‚oÅźyÅ‚

#7 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 03 luty 2011 - 16:17

ProszÄ™ o sÅ‚owo komentarza - bo nie wiem jakie uÅ‚oÅźenie linki jest dobre (poÅźądane), na co zwrÃÅ‚cić uwagÄ™ itp.

#8 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 03 luty 2011 - 16:23

Witam, i tez sie przyÅ‚oze do opini ce cos nie tak w tym(lub moim )slammerze bo ja miÅ‚aem z podkÅ‚adem pletke23lb nawinietÄ… i nawet w poÅ‚owie nie przypominaÅ‚a tak dobrego nawoju,a co do fotek @biosteron-a to FH4000 tona moje oko :mellow: to lekki stoÅźek jest jak u daiwy,i wÅ‚asnie mam pytanie,jak z rzutami z shimano z takiego stozka,a jak sie rzuca ze szpuli z nawojem tak jak w 2500???i pewnie regulacja podkÅ‚adkami byÅ‚a,opisz cos wiecej na temat tych podkÅ‚adek,bo mam TP,SWXG i nie mam pojecia kiedy i w jakim celu(jaki efekt uzyskac) zakÅ‚adac podkÅ‚adki

#9 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 03 luty 2011 - 16:30

Nie wiem, ja nic w szpuli nie regulowaÅ‚em, Åźadnych podkÅ‚adek, mam go jeden sezon i jest to chiÅ„czyk.

#10 OFFLINE   OkoÅ„

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/WrocÅ‚aw - www.predator-fishing.pl

Napisano 03 luty 2011 - 16:30

TeÅź wrzucÄ™ kilka japoÅ„cÃÅ‚w i jednego z malezji niestety :(

Stradic 5000FH Japan pletka PP 0,15

Załączone pliki



#11 OFFLINE   OkoÅ„

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/WrocÅ‚aw - www.predator-fishing.pl

Napisano 03 luty 2011 - 16:32

Stradic 4000GTM Japan -ÅźyÅ‚ka Siglon 0,20

Załączone pliki



#12 OFFLINE   OkoÅ„

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/WrocÅ‚aw - www.predator-fishing.pl

Napisano 03 luty 2011 - 16:34

Stradic 2500FB Malezja(jak dla mnie poraÅźka) ÅźyÅ‚ka Siglon 0,12

Załączone pliki



#13 OFFLINE   OkoÅ„

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/WrocÅ‚aw - www.predator-fishing.pl

Napisano 03 luty 2011 - 16:35

Twin Power 3000XTR Japan (niezawodna maszynka :D ) ÅźyÅ‚ka Siglon 0,14

Załączone pliki


  • PaweÅ‚ R. lubi to

#14 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 luty 2011 - 16:37

JuÅź kiedyÅ› wstawiaÅ‚em ten link do strony na j.pl w wÄ…tku ad posuwu szpuli ale jak najbardziej myÅ›le siÄ™ tu nada.sporo fotek z nawojem rÃÅ‚znych modeli koÅ‚owrotkÃÅ‚w

http://www.spinning....opic.php?t=2021

#15 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 03 luty 2011 - 16:38

Witam, i tez sie przyÅ‚oze do opini ce cos nie tak w tym(lub moim )slammerze bo ja miÅ‚aem z podkÅ‚adem pletke23lb nawinietÄ… i nawet w poÅ‚owie nie przypominaÅ‚a tak dobrego nawoju,a co do fotek @biosteron-a to FH4000 tona moje oko :mellow: to lekki stoÅźek jest jak u daiwy,i wÅ‚asnie mam pytanie,jak z rzutami z shimano z takiego stozka,a jak sie rzuca ze szpuli z nawojem tak jak w 2500???i pewnie regulacja podkÅ‚adkami byÅ‚a,opisz cos wiecej na temat tych podkÅ‚adek,bo mam TP,SWXG i nie mam pojecia kiedy i w jakim celu(jaki efekt uzyskac) zakÅ‚adac podkÅ‚adki


Tak, masz racje, w szpuli Stradic 4000FH nawÃÅ‚j linki regulowaÅ‚em podkÅ‚adkÄ…, w moim koÅ‚owrotku wystarczyÅ‚a jedna podkÅ‚adka, aby nawÃÅ‚j linki byÅ‚ do zaakceptowania prze zemnie, podkÅ‚adkÄ™ montuje siÄ™ pod szpulÄ…, lub odejmuje, w zaleÅźnoÅ›ci od nawijania linki przez dany koÅ‚owrotek. PodkÅ‚adki do Stradica FH sÄ… w komplecie, wraz z koÅ‚owrotkiem. W szpuli 2500FH obyÅ‚o siÄ™ bez regulowania podkÅ‚adkÄ… co widać na zaÅ‚Ä…czonym zdjÄ™ciu po wyÅźej.
Miejsce usadowienia podkładek regulujących w Stradic FH


JeÅ›li chodzi o dalekość rzutÃÅ‚w, to w zaleÅźnoÅ›ci jaka linka jest nawiniÄ™ta na szpule: ÅźyÅ‚ka czy plecionka, po drodze linka ma jeszcze przelotki, dalej wiatr, deszcz... zapewne kaÅźdy to potwierdzi, Åźe ÅźyÅ‚kÄ… wykonuje siÄ™ dalsze rzuty.

Jeśli ktoś jest w posiadaniu kołowrotka Daiwa SS-2, to prosiłbym bardzo o wrzucenie fotek szpuli z nawiniętą linką.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  P1020757.JPG   99,7 KB   1653 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  P1020727.JPG   98,72 KB   2036 Ilość pobraÅ„


#16 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 03 luty 2011 - 16:40

No wÅ‚asnie i na kolejnym STRADIC-u FH widac stoÅźek, a podobno tylko daiwa to miÅ‚a,miaÅ‚em 3 daiwy,(caldie,certate,tds-cu)i niezaleÅźnie od linki rzutność byÅ‚a swietna, a teraz jakos podzieliÅ‚em miÅ‚ość na shimano,ktÃÅ‚re kupuje a na razie niema kiedy Å‚owić na nie,i wszelkie info na temat i nawoju z podkÅ‚adkami lub bez mile widziane.

#17 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 luty 2011 - 16:47

Daiwy maja taka szpule ABS Åźe tam ten stoÅźek jest praktycznie zawsze.shimano dodaje podkÅ‚adki i moÅźna sobie regulować czy ma być stoÅźek rÃÅ‚wno czy odwrÃÅ‚cony.jest to w kaÅźdej instrukcji,chodzi o modele z przednim dragiem.od stradica w zwyÅź bo te tansze nie maja podkÅ‚adek .jak alivio czy catany ale mozna sobie dorobic jak kto chce i po sprawie.

w daiwie podkładki mało dadzą bo ma tak a nie inaczej wyprofilowane szpule.
to nie sa long casty ala szpula z Tournamenta SS

#18 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużaÅ„skie tereny.
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 03 luty 2011 - 16:49

No wÅ‚asnie i na kolejnym STRADIC-u FH widac stoÅźek, a podobno tylko daiwa to miÅ‚a,miaÅ‚em 3 daiwy,(caldie,certate,tds-cu)i niezaleÅźnie od linki rzutność byÅ‚a swietna, a teraz jakos podzieliÅ‚em miÅ‚ość na shimano,ktÃÅ‚re kupuje a na razie niema kiedy Å‚owić na nie,i wszelkie info na temat i nawoju z podkÅ‚adkami lub bez mile widziane.

W koÅ‚owrotku Shimano Stradic podkÅ‚adkÄ™ dodajemy wtedy gdy, jak widzisz, ze koÅ‚owrotek nawija linkÄ™ w lekki stoÅźek. JeÅ›li jest odwrotny stoÅźek, ujmujesz podkÅ‚adkÄ™ z pod szpuli, chyba nie pokrÄ™ciÅ‚em :unsure:

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  P3072213.JPG   35,25 KB   1820 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  P3072208.JPG   36,31 KB   1823 Ilość pobraÅ„


#19 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 03 luty 2011 - 16:51

@Biosteron-a powiedz ile tych podkÅ‚adek uzywasz pod szpule aby mieć odwrotny stoÅźek(gdy przyjmuje ze bez nich(nawÃÅ‚j) jest prosty)trzeba uzyć...musze sie z toba nie zgodzic,ale to tylko moja sugestia <_< ze ja osiagaÅ‚em dalsze rzuty z pletki,na koÅ‚owrocie TDS-CU 3500 miaÅ‚em nawinieta zyÅ‚ke0,24 i linke pajÄ…ka 20lb i moim gÅ‚ownym wabikiem byÅ‚ gloog hermes to rzuty byÅ‚y duzo wieksze na pletce....

#20 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • ImiÄ™:Kamil
  • Nazwisko:CzermiÅ„ski

Napisano 03 luty 2011 - 16:52

SPRO Red Arc 10300 z plecionkÄ… Power Pro 10 lb i ÅźyÅ‚kÄ… 0,20

http://lh4.ggpht.com/_2OuV7CaUAQQ/TUrO2bd4tII/AAAAAAAAAgg/KAsEK0w_B7c/P1117010.jpg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych