Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#2941 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 luty 2019 - 15:15

Hej. Łódź cały czas w trakcie. Czekam że skończeniem do wiosny bo cholera pogoda nie daje popracować a dni cholernie krótkie.

Jak się ogarnę wrzucę tutaj wszystkie zdjęcia przed i po.


Panowie jest ktoś w stanie polecić jakieś dobre kotwice w rozmiarze 5/0?

Dziękować

Pozdr
M

#2942 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2019 - 22:32

Savagear tylko modelu za cholerę nie pamiętam. Jakiś czas temu na giełdzie kupiłem.



#2943 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 06 luty 2019 - 00:54

Savagear tylko modelu za cholerę nie pamiętam. Jakiś czas temu na giełdzie kupiłem.

Prawdopodobnie chodzi Ci o SAVAGE GEAR KOTWICA BIG FISH 5/0   ;) 



#2944 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 marzec 2019 - 01:27

Obiecałem poprawę a wątek olany jak się tylko da.

 

Powoli wracam do żywych i będzie sie tutaj trochę działo ;)

 

Osoby, które chciały by jakieś jerki na rozpoczęcie sezonu proszę o wiadomości prywatne. Teraz jest ostatni dzwonek można powiedzieć :)

 

Poniżej kilka fotek moich ostatnich poczynań. 

 

Załączony plik  DSC03532.jpg   75,63 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03766.jpg   75,93 KB   27 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC03774.jpg   60,43 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03775.jpg   61,32 KB   27 Ilość pobrań

Od kilku dni walczę z komputerem, a dokładnie z danymi bo mam je porozrzucane na 5 dyskach twardych + na kilku kartach pamięci.

Nie jestem w stanie znaleźć materiałów wędkarskich z zeszłego sezonu :(
 

Pozdr

M



#2945 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 01:48

Czarny z niebieskimi akcentami mega kozak  :good:


Użytkownik Pride edytował ten post 07 marzec 2019 - 01:48


#2946 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 marzec 2019 - 17:53

Te gumy to jaki rozmiar i waga?


  • Rodu lubi to

#2947 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 09 marzec 2019 - 19:02

Swietne -gumy pierwsza klasa -chirorgiczna precyzja  :) 



#2948 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 marzec 2019 - 20:31

Mógłbyś też coś więcej napisać o tym prototypowym kiju do 300g?



#2949 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 marzec 2019 - 12:15

Te gumy to jaki rozmiar i waga?

Mógłbyś też coś więcej napisać o tym prototypowym kiju do 300g?

 

A więc tak, gumy mają 32cm długości i ważą 280g. Mocowanie do nich to wkrętka z drutu 1.6mm polączona krętlikem z drutem 1.2mm na którym zamocowane są kotwice.

Przynęta nadaje się do płytkiego łowienia gdyz pracuje tam gdzie pracować powinna czyli pod samą powierzchnią. W ubiedłym sezonie z moich informacji wynika, że złowiły co najmniej 30+ ryb metrowych a tak naprawdę niewiele osób na nie jeszcze łowi. Zainteresowanie nimi rośnie z dnia na dzien pocztą pantoflową co mnie bardzo cieszy, bo jak zauwazyliście pewnie nie za bardzo sie udzielałem ostatnio. Największa ryba o której wiem do tej pory to piekna 117-tka, złowiona przez mojego kumpla. Ziomek po raz pierwszy w życiu łowił moimi przynętami gdyz chwile wczesniej jakas 70-tka rozwalila mu jego ulubioną gumę od SG i stwierdził ze założy BabyShada. 3 min pozniej branie przy samej łodzi, hol, który trwał całe 26sek i 2 co do wielkości jego ryba w życiu ląduje w podbieraku. Całość mam nagrane na filmie, moment brania, hol aż do wypuszczenia. Jak bedzie chwila wyladuje to na YouTube. Moją największą rybą na BabyShada jest narazie tylko 113cm, mega gruba mamuśka. Niestety nie mogę znalezc materiałów video z tego i innych wypadów z ubieglego sezonu. Na chwilę obecną dane mam porozrzucane na 5 dyskach twardych i powoli staram sie to jakoś uporzadkowac także masa materiałów narazie jest "zagubiona".

 

Po ogarnieciu dysków twardych jak znajdę zdjęcia z przerabiania łódki wylądują one też tutaj.

Co do kijka, kijek jest mega. Za wiele technicznie nie mogę o nim powiedziec bo sie zwyczajnie nie znam. Jest to prototyp wykonany przez firmę w której pracuje Paul Adams. Paul był u mnie na kilka dni w zeszłym sezonie na testach ów kijka. Firma jego to nie jest zwykla pracowania która pracuje na sciaganych z katalogu podzespołach. U nich robi się blanki od podstaw, czyli zaczynasz od arkuszy węglowych itp, itd a szef ma 30 letnie doświadczenie w wypalaniu blanków. Kijek okazał sie niesamowity i każdy, komu go pokazałem chce kupić co najmniej jedną sztukę. Miały być dostępne ale temat jakos umarł a z Paulem jest ciezki kontakt ostatnio bo ma jakieś problemy w rodzinie. 
Na chwilę obecną z dostepnych na rynku kijków jest tylko SG do 350g. Miałem nieprzyjemnosc tym rzucac i przyznam szczerze ze w porownaniu z kijkem z Anglii to straszny plew. Niestety rzucanie przynętami 300g przez wielu uwazane jest za głupotę i firmy jeszcze w to nie brną bo myślą, że nie ma na to rynku. Są w błędzie.

A teraz coś co ostatnio wydziobałem :D

 

Załączony plik  01.jpg   53,55 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  02.jpg   50,34 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  03.jpg   46,3 KB   18 Ilość pobrań

 

No i kawusia musi byc :)

Załączony plik  04.jpg   72,59 KB   18 Ilość pobrań

Pozdr
M
 


  • woblery z Bielska, Mateo1989, Goliat i 1 inna osoba lubią to

#2950 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 marzec 2019 - 12:20

Aha, bo mi się zapomniało. 

 

Jeżeli ktoś ma konto na Facebooku to zapraszam do udziału w niewielkim konkursie który znajdziecie pod tym linkiem - https://www.facebook...epfF&__tn__=C-R

Trzeba wytypować długość wyrzezbionej przeze mnie przynęty i spośród poprawnych odpowiedzi wylosuję zwyciezce, który otrzyma kubek. Więcej informacji na Facebooku :D

 

Pozdr

M



#2951 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 marzec 2019 - 13:38

Macieju,co do kijów coś tam się da znaleźć.Tylko cyfra dość konkretnie wali po kieszeni.

Gdzieś kiedyś przyuważyłem to wrzucę bo są w tej serii kije pod Twoje gumy a nawet większe :o.Tylko jak na moje,jak na takie gramatury przynęt to trochę krótkie.

https://zenaq.com/ro...gla/gla_en.html

Nawiasem mówiąc,rozpiętości cw.w tych "lżejszych" kijach też ciekawe.


Użytkownik drag edytował ten post 12 marzec 2019 - 13:40


#2952 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 marzec 2019 - 13:55

Macieju,co do kijów coś tam się da znaleźć.Tylko cyfra dość konkretnie wali po kieszeni.

Gdzieś kiedyś przyuważyłem to wrzucę bo są w tej serii kije pod Twoje gumy a nawet większe :o.Tylko jak na moje,jak na takie gramatury przynęt to trochę krótkie.

https://zenaq.com/ro...gla/gla_en.html

Nawiasem mówiąc,rozpiętości cw.w tych "lżejszych" kijach też ciekawe.

 

No własnie, są za krótkie. Jak dla mnie musi być ok 2,7m. Takimi przynetami da sie rzucic krótszym kijkiem ale nie jest to komfortowe jezeli łowisz nimi cały dzien czy dwa + zaciecie krótkim kijem sie rozni od długiego.
Jak widzisz na rynku duzych przynet jest bieda jezeli chodzi o dobre kije i nie za milion monet :(

Pozdr

M


  • drag lubi to

#2953 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 12 marzec 2019 - 13:57

Mel czym malujesz gumy?
Areo czy jakieś inne ustrojstwo?



#2954 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 marzec 2019 - 18:51

Mel czym malujesz gumy?
Areo czy jakieś inne ustrojstwo?

 

Hej uzywam aerografu. Farby CAB i te z Belgii. 

Pozdr

M


  • ezehiel lubi to

#2955 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 czerwiec 2019 - 10:53

Siemanko.

Powoli będę uzupełniał braki w wątku. 

 

Na początek podzielę się sytuacja jaka przydarzyła mi się wczoraj.

Wybrałem się na szybka 1.5h sesje na okonki. Ławice krążyły w koło i co chwile wpadała jakaś ryba, raz mniejsza, raz większa. 

Nagle za moimi plecami zauważyłem front deszczowy. Mega ulewy, które dosłownie przeszły za moimi plecami i wtedy patrząc w wodę zauważyłem setki okoni zawieszonych pod powierzchnią. Ryby były jakby na haju i podczas prowadzenia przynęty stukałem w nie raz za razem. Po 2-3 minutach ryby znów zniknęły i naglę zaczęło się widowisko. Dookoła mnie małe rybki zaczęły wyskakiwać z wody jedna po drugiej więc zapewne te okonie weszły w tryb ostrego żerowania. Niestety nie udało mi się żadnej skusić do brania. 

Załączony plik  DSC03827.jpg   50,64 KB   24 Ilość pobrań

Spotkaliście się kiedyś z podobną sytuacją?

Pozdr

M


  • ezehiel i eRKa lubią to

#2956 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 11 czerwiec 2019 - 11:37

Może są meteopatami i zapadły w letarg jak część nas w czasie przejścia frontu.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#2957 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 11 czerwiec 2019 - 21:55

Maciek, spadające gwałtownie ciśnienie je tak "uśpiło". Nieraz widywałem podobne zjawisko nie tylko z okoniami w roli głównej, ale nigdy nie trafiłem na "odpalenie" po czymś takim.

#2958 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 czerwiec 2019 - 10:20

Ten deszcz mnie jakby tylko dotknął. Najgorsze przeszło bokiem i było grubo u mnie w mieście. Myślę, że po paru minutach ciśnienie mogło wrócić do normy i to je odpaliło. 

 

Wczoraj wieczorem zabrałem Franka na godzinkę i młody dał radę złowić 5 szt. Całość w 100% złowione samemu, od zarzutu po zacięcie i hol.
Największy a zarazem jego PB około 35cm nie chciał zapozować do fotki i wskoczył do wody zanim zdążyłem odpalić aparat :)

Załączony plik  DSC03832.jpg   35,95 KB   20 Ilość pobrań

Pozdr

M


  • woblery z Bielska i Rodu lubią to

#2959 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 lipiec 2019 - 12:18

Franek nie zwalnia. Ostatnio polowił kilka okoni i przyłowił ładnego pstraga  :)

 

post-49629-0-99694600-1562584219.jpg

post-49629-0-69594500-1562584176.jpg

 

A tutaj fotka jego obecnego PB. W sumie to wypuścił rybę zanim ją zmierzyliśmy także rekord jest ale nie wiadomo jaki  :D

 

post-49629-0-74444900-1562584336.jpg
 

Z ostatnią rybą Franek bierze udział w konkursie ryby miesiąca organizowanym przed jeden Irlandzki sklep wędkarski i chciałbym Was prosić o kliknięcie w ten link - https://www.facebook...8140751/?type=3 i posłanie lajka. Udostępnienie zdjęcia znajomym pomogło by też bardzo! Dziękuję! 

Pozdr

M



#2960 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 lipiec 2019 - 13:07

Powolutki będą spamował moimi ostatnimi pracami :) Troszkę gumy na początek :)

Załączony plik  DSC03842.jpg   36,92 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03843.jpg   32,13 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03845.jpg   37,17 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03846.jpg   61,3 KB   27 Ilość pobrań

A teraz stare i sprawdzone jerki.

Załączony plik  DSC03810.jpg   68,17 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03811.jpg   60,24 KB   28 Ilość pobrań

Pozdr

M


  • woblery z Bielska, Pride, kooper82 i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych