Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Jedna wędka, druga wedka, las...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 17:12

witam...jakie przelotki ma ten kijek?

#162 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 19 wrzesień 2013 - 18:15

Zapewne PacBay Minima 4 TiCh



#163 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 wrzesień 2013 - 21:28

O nowy avatar Krzysiek ;)

 

No, ale też "z łbem" :)

Zmieniłem, bo ten taki kolorowy jest :)


  • Guzu lubi to

#164 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 02 październik 2013 - 18:48

Jakiś czas temu nadarzyła mi się okazja pozyskania spinningu z rodzaju tych, co to "już takich nie robią": Lamiglasa z serii Ti2000.

Wywiad środowiskowy oraz - dokonane dzięki uprzejmości @Friko - oględziny innego egzemplarza na blanku TiMSH1102MJ utwierdziły mnie w przekonaniu :rolleyes: , że muszę go mieć. Ciężar wyrzutu 7-14 g przy mocy 6-15 lb dawał nadzieję na wymarzone narzędzie do lekkiego spinningowania w podgórskiej rzece, gdzie istnieje szansa/nadzieja na pojedynek z brzaną.

 

Tymczasem w moje ręce trafiła ofiara rodbuilderskiego doktora Moreau, podobno nawet niejednego. Uzbrojony przed laty przez legendarnego tuza polskiego rodbuildingu, kijek zalecał się obleśną metalowo-drzewną gałą dociążającą rękojeść (dolnik i tak jest w połowie z metalu i do lekkich nie należy), kompletną dezynwolturą w zakresie kręgosłupa blanku i - jakby dla celowego utrudnienia rzutów - spacingiem wyznaczonym chyba na zasadzie rzutów kostką i powielonym przez kolejnego zbrojmistrza, który stare Siki PB wymienił na będące w modzie Minimy, zachowując pierwotny rozkład przelotek... Wydawało się, że będzie z tego kijka wspaniale latać wszystko od 3 g - a jakoś nie lata... Czyżby dlatego, że pierwszą przelotkę znajdziemy dopiero 80 cm od kołowrotka?

 

Jedyne, co w tym kiju bylo godne uznania - to kaligrafia:

Załączony plik  kaligraf(1).JPG   100,75 KB   175 Ilość pobrań

 

Sam blank, ukryty pod warstwą błędów i wypaczeń, nadal obiecywał nieśmiało tzw. "kocura". Od spraw beznadziejnych jest zazwyczaj św. Juda Tadeusz, ale ja, jako niewierzący, wolałem zwrócić się do @Yglo.

Załączony plik  nr(1).JPG   93,05 KB   203 Ilość pobrań

 

Zniknęła przerażająca gałka, przeszlifowany i zaszpachlowany korek dostał nowe życie, przelotek, downgrade'owanych na "zwykłe" Alconity jakby przybyło. Kijek rzuca tak, jak obiecuje sprężysty blank z IM700, i wreszcie ugina się równo i głęboko, do czego został stworzony.

 

W tym miejscu chciałby podziękować Zbyszkowi za bezprzykładne zaangażowanie, zarówno w ten projekt, jak i w poprzednie i te, do których się dopiero przymierzamy. Choćby spacing opisywanego Ti2000, dopasowany do moich wymagań, czyli jak najdalszych rzutów przynętami poniżej c.w. - powstawał drogą licznych prób, przymiarek i telekonferencji. Celem było spełnienie moich oczekiwań, nie - wypracowanie kompromisu.

 

Polecam kontakt z @Yglo każdemu, kto chciałby się przekonać, na czym polega współpraca z prawdziwym rodbuilderem, bezkompromisowym i oddanym swojej pasji. Może wówczas zbledną Wasze problemy z klikającą przelotką, niedosłanym paragonem, bąbelkami na naklejce. Bo sens tej roboty jest zupełnie gdzie indziej.

 

A mój nowy - całkiem nowy - Lami Titanium bez wątpienia będzie szczęśliwy - skoro takiego gościa miał na chrzcinach:
Załączony plik  miss piggy(1).JPG   47,12 KB   148 Ilość pobrań

 



#165 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 październik 2013 - 21:32

Czy w nim naprawdę jest 15lb?



#166 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 02 październik 2013 - 23:22

Czy w nim naprawdę jest 15lb?

Tak sądziłem, że kogo jak kogo, ale Ciebie powinien zaciekawić ;)

Jakichś radykalnych testów nie robiłem, ale raczej więcej w nim mocy niż w przeciętnej dwunastofuntówce. Może 15, może 14 lb...

Mnie bardziej zachęciło 6 na dole tej rozpiętości, z żyłką osiemnastką już można się w miarę swobodnie zabawiać.

Progresja ugięcia jest wzorowa, a jej zakres - imponujący. Aż po rurę...

Aczkolwiek rzutowo to też nie jest do 1/2, a raczej okolice 5/8 oz, tym bardziej, że jakiś magik "kiedyś tam gdzieś tam" miał fantazję upierdzielić 2 cm szczytówki :(

To wszystko, co udało się wyśrubować w dolnych granicach c.w., to zasługa w sporej mierze @Yglo i jego wypieszczonego spacingu.



#167 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 październik 2013 - 07:57

Bardzo fajnie się to czyta Łukasz, będę z ciekawością śledził dalsze informacje o tym blanku. Znam kilka wędek z IM 700 i bardzo je lubiłem.

Do takich zastosowań o jakich piszesz są idealne (w porównaniu z aktualną ofertą) ;)


  • Bolesław lubi to

#168 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 październik 2013 - 10:22

Tak sądziłem, że kogo jak kogo, ale Ciebie powinien zaciekawić ;)

Jakichś radykalnych testów nie robiłem, ale raczej więcej w nim mocy niż w przeciętnej dwunastofuntówce. Może 15, może 14 lb...

Mnie bardziej zachęciło 6 na dole tej rozpiętości, z żyłką osiemnastką już można się w miarę swobodnie zabawiać.

Progresja ugięcia jest wzorowa, a jej zakres - imponujący. Aż po rurę...

Aczkolwiek rzutowo to też nie jest do 1/2, a raczej okolice 5/8 oz, tym bardziej, że jakiś magik "kiedyś tam gdzieś tam" miał fantazję upierdzielić 2 cm szczytówki :(

To wszystko, co udało się wyśrubować w dolnych granicach c.w., to zasługa w sporej mierze @Yglo i jego wypieszczonego spacingu.

A czy przy takiej konfiguracji mocy i ciężaru wabika nie ma ta wędka czasem bardzo delikatnej szczytówki (nie kładzie się jak za bardzo)?

 

PS. No to też z moim starym CD muszę się zgłosić do @Yglo.



#169 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 03 październik 2013 - 10:58

A właśnie ma bardzo niedelikatną - gnie się równo od samej góry i właściwie nie ma czegoś takiego, jak "szczytówka" :D



#170 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 03 październik 2013 - 11:02

Układ przelotek na opisywanym Lamiglasie to : startowa 25Y alkonite do 5L i  fuji sic  FST5.5 ma szczycie, w sumie 9szt przelotek +szczyt  

G-1000 i  IM700 maja polerowana powierznie tak perfekcyjnie, ze  przestawianie przelotek jest bezsladowe, ogromna zaleta, ale zapewne nie w nieskończonosc - to przestawianie :)


Użytkownik yglo edytował ten post 03 październik 2013 - 11:19


#171 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 19 październik 2013 - 12:41

No i znowu mazowiecka wieś. A jeszcze dwa tygodnie temu, spakowany byłem na SE „esencjonalnie” w taką oto torbę hokejową.

 

Załączony plik  CAM00241.jpg   41,28 KB   14 Ilość pobrań

 

W środku kombinezon, ciepłe gacie, pudło z przynętami, dwa kołowrotki, dwa multiki i zestaw traveli MHXa:

 

TR902-3 8-12lb   1/8-1/2oz.     ML

TR903-3 8-15lb   3/16-5/8oz.   M

TR904-3 10-17lb 1/4-3/4oz.     MH

 

Załączony plik  PA100136.JPG   60,57 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  PA100133.JPG   71,19 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  PA100137.JPG   48,85 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  PA100141.JPG   36,88 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  PA100134.JPG   32,2 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  PA100145.JPG   60,32 KB   14 Ilość pobrań

 

Wszystkie o dł 7’6“ (230cm)  12lb i 15 zrobione pod spina, 17lb pod casta. Opisowo blanki wydają się delikatne, ale producent wspomina o przeznaczeniu morskim, nie wymieniając które modele ma na myśli, a oferta MHXa w blankach podróżnych jest bogata, bo w sumie 11 modeli w długościach 7ft i 7”6”.

Castem na blanku 17lb komfortowo rzucałem Slaiderami 12 F i S, spinem na blanku 15lb wahadłówkami 45gr i gumami  BASS ASSASSIN - Sea Shad 6" a główkach 10-20gr, kij dawał rade  ciągnać za łodka Skinera15F. Spin 12 lb, mój ulubieniec, to fenomenalny kijek do lekkiego łowienia esoxsów na gumy np kopyta Relax 10cm  na główkach 5-15gr, na pewno sprawdzi się na sandaczach, bo ma czuła, ale nie lejącą się szczytówkę wchodzącą w progresywny przyrost mocy po twardy dolnik dający pewne i szybki zacięcie.

 

Przy jerkowaniu kijem o dł 230cm miałem trochę obaw, jednak przyjemność rzucania nie mięśniami a kijem od razu mnie urzekła, długość tez nie była problemem, kilka uderzeń szczytówka o wodę w pierwszych prowadzeniach, wyczucie i temat zamknięty, zresztą w następnym dniu wędkę przejął Andrzej i jego odczucia były podobne, długość 230cm jest do przyjęcia „dawanie ognia z takiej armaty” nie doprowadza do bólu barku po 10 godzinach machania przez 7dni. 17lb w akcji pod Sliderem12F rzucanym dynamicznie

 

Załączony plik  IMG_1951.JPG   16,29 KB   13 Ilość pobrań  ładowanie

 

Załączony plik  IMG_1956.JPG   18,19 KB   14 Ilość pobrań oddanie

 

Załączony plik  IMG_1949.JPG   15,16 KB   14 Ilość pobrań poszło

Kolejna obawa to złącza, minimalnie przekręcającą się szczytówka w  castingoej wędce,  na cały dzień łowienia wabikami 50-70gr, poprawiałem ją może może dwa-trzy razy, a wędki zrobione pod spina jakoś nie miały tego problemu. No właśnie spin 15lb, to taki czuły mocarz, zdecydowanie szybszy od 17, bardziej szczytowy, nie wchodzący w pełne ugięcie jak 17...duza guma pod trzciny i szybkie zacięcie, to jego żywioł... Wykoncznie jak widac na zdjęciach ekonomiczne, fuji alkonite plus fuji sic fst na szczyt...

I do nastepnego :)

 

Załączony plik  IMG_2031.JPG   73,64 KB   13 Ilość pobrań


Użytkownik yglo edytował ten post 19 październik 2013 - 14:52

  • Guzu, Pumba i Dienekes lubią to

#172 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 19 październik 2013 - 18:31

Hej Zbyszek, świetny opis kolejnych traveli, chyba znowy pod Twoim wpływem powiększę kolekcję tego typu wędek ;)  :) jak możesz to napisz (i pokaż) jakie ryby na nich powyjeżdzały z wody :)

 

pozdr



#173 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 21 październik 2013 - 06:05

Hej,

tym razem wielkościowo nie połowiliśmy dużych szczupaków, bo to one były tematem wyjazdu. Największego złowił Andrzej 98 cm, potem znowu Andrzej 88 cm... mój największy miał 86 cm i drugi w kolejce 80 cm. Ryby wyszły z naszej zatoki, pod trzcinami gdzie było głębiej trafiały się sporadycznie i niewielkie, na porośniętych górkach nic...  dopiero gdy w dryfie schodziliśmy na wodę o głębokości 5-6 m trafiały się, odprowadzały, lub robiły skoki nad przynętą pod sama burtą. Najbardziej rybnymi miejscami były nawietrzne strony małych wysepek, gdzie głębokość w odległości 10-20 m od brzegu była poniżej 10 m, pod wystającymi nad wodę kamiennymi "wielorybami", w kamieniskach...  Im upiorniej na brzegu tym więcej brań :)

Załączony plik  IMG_1878.JPG   67,68 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1859.JPG   61,78 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  PA080115.JPG   62,38 KB   14 Ilość pobrań

 

Dziennie łowiliśmy średnio 10 szt na głowę, ilości spadów, ataków, skoków i "lejów" nie jestem w stanie podać, natomiast sklasyfikowaliśmy leje (ślady na wodzie po nieudanym ataku)  tak: Lejek, Lej, Lejas... :) Ryby silne jak parowozy, walczące do samego końca...  skokami, młynkami, trzepaniem pyska..

 

 

Za każdym razem podchodziliśmy do nich "na paluszkach" typując przynęty, z których najskuteczniejszym był Slider 12S w kolorze żółto zielonym... 

 

Załączony plik  PA090118.JPG   50,76 KB   14 Ilość pobrań     Kamuflaż szczupakowy :)

 

No, a potencjał jeziora jest ogromny :)

 

Załączony plik  IMG_2020.JPG   51,28 KB   13 Ilość pobrań  i powoli zbiera mi sie na wiekszy opis moich tam wizyt,,,

Załączone pliki


Użytkownik yglo edytował ten post 21 październik 2013 - 14:33


#174 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2013 - 08:15

Wczoraj miałem okazję obejrzeć te travelki MHX'a z bliska.... jak również "kilka" innych projektów zrealizowanych przez @yglo. Pobawiliśmy się też trochę blankami. Tytułowy "las" w pracowni Zbyszka:

 

Załączony plik  wedek_las.JPG   147,71 KB   12 Ilość pobrań  Załączony plik  wedek_las_2.JPG   139,63 KB   11 Ilość pobrań

 

 

Żałuję że nie zrobiłem dobrego zdjęcia makro ręcznego opisu, który Zbyszek zrobił na St.Croix @Xaviego - super po prostu, jeden z lepszych ręcznych opisów jakie widziałem :)


  • Przemek lubi to

#175 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 październik 2013 - 09:54

Bo Zbyszek to klasa sama w sobie ;)

Jego perfekcja wykonania w każdym calu  :) aż kłuje w oczy :D a jakość i wykonanie opisu to poprostu Hi - End. ;)

Ładną koekcja uzbierał się Tobie Zbyszek  :)



#176 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 27 październik 2013 - 10:17

Z ta kolekcja Karolu, to tak, ze moich osobistych jest na fotce ledwie kilka, reszta to "forumowe" :) a i moje osobiste nie do konca osobiste, bo ciagle ciekawosc podszeptuje cos nowego do sprawdzenia... zbudowania, wiec jedne wychodza by mogly nastepne wejscc.... Idacy las... czyli klasyka :)

#177 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2013 - 11:27

...ale w tym młodniku odnalazł sie tez stary Talon jeszcze z matowej burgundowej serii... i tak patrzac na jego perfekcyjne (!) ugiecie wczoraj zaczalem sie zastanawiac czy ten caly 'postep technologiczny' to nie jest lipa... malo kto dzis potrafi tak dobrze blank zrobic jak tego staruszka Talona

#178 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 październik 2013 - 11:37

...ale w tym młodniku odnalazł sie tez stary Talon jeszcze z matowej burgundowej serii... i tak patrzac na jego perfekcyjne (!) ugiecie wczoraj zaczalem sie zastanawiac czy ten caly 'postep technologiczny' to nie jest lipa... malo kto dzis potrafi tak dobrze blank zrobic jak tego staruszka Talona

Friko o tak, wszyscy się podniecają wysokimi modułami, a niektóre stare konstrukcję poprostu są i będą niepowtarzalne.Ich walory rzucowe(zakres obsługi przynęt), ładowanie blanku, ugięcie(praca pod rybą), są poprostu nieosiągalne przez nowe konstrukcje.



#179 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 27 październik 2013 - 12:04

Ten Talon to 10 stopowy MF2, opisany do 21g i jak pamietam to 15lb , z lezka w oku wspominam cudo o sygnaturze LT2 dl 9,6 ft....

#180 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 listopad 2013 - 20:24

Mam przyjemnosc zaprezentowac wedke z kolekcji 2014 by Yglo.

Spining z przeznaczeniem na pstragowe podchody w moim wykonaniu.

Wedzisko bedzie podawalo przynety stawiajace niewielki opor w wodzie, ktore beda potem prowadzone z pradem wartko plynacej rzeki. 
Lowienie szybkie i wymagajace dobrze dobranej wedki i kolowrotka. Zestaw ma umozliwic przyjemnie podac wabik, kontrolowac go w bystrym nurcie a po braniu ryby krotko i skutecznie pozbawic rybke checi do walki i ucieczki z nurtem.

 

Szerokie konsultacje spoleczne zaawocowaly wyborem blanku ze stajni Lamiglasa. Seria im700. 

215 cm i 1 kawalek.

Czyli bez kompromisow transportowych :)

Blank o fantastycznie plynnym ugieciu i konkretnym przyroscie mocy (jak na polskie warunki to opisana moc blanku jest mocno niepstragowa ).

Uzbrojony w komplet tytanowych przelotek Fuji. Uchwyt hybrydowy w rozmiarze fuji 16 . Nowy design rekojesci i kolorystyka dobrana pod katem konkretnego kolowrotka .

Krotka rekojesc (22 cm od konca gwintu) umozliwila uzyskanie dlugosci uzytkowej wedki na poziomie wedki 230 przy zachowaniu wagi i porecznosci kija 210.

Dobrany kolowrotek o wadze 265 g umozliwil zastosowanie krotkiej rekojesci bez koniecznosci walki ze zlym wawazeniem zestawu.

Waga samej wedki to 115 g.

 

Zestaw prezentuje sie na ponizszych zdjeciach.

Wywazenie bez przynety jest 2 cm przed stopka kolowrotka, przy lince na szpuli  i przynecie  pewnie przesunie sie o 1 cm do przodu.

 

lamiglas007.jpg

 

lamiglas006.jpg

 

lamiglas005.jpg

 

lamiglas004.jpg

 

lamiglas001.jpg







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb