Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeczka Marózka okolice Waplewa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 21 czerwiec 2016 - 08:30

Cześć i czołem!

W pierwszych dniach lipca będę przebywał przez tydzień w ośrodku w Waplewie. Żeby zrobić sobie przerwę pomiędzy piciem piwa a grillowaniem chętnie wyskoczyłbym nad tą rzeczkę złowić swojego pierwszego w życiu klenia. Czy jest na to szansa? Zupełnie nic nie wiem o tej wodzie, może ktoś coś podpowie? W necie mało informacji dla wędkarzy (sporo dla kajakarzy). Znalazłem ciekawy artykuł http://www.ww.media....Viewer&nid=2810 . Zapowiada się ciekawie.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam



#2 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 czerwiec 2016 - 09:34

Jest szansa na klenia, złowiłem. Nie okaz ale zawsze ryba ;) Widziałem też sztuki +/-40. Nie na gęsto, ale kilka takich ryb było. No i rzeczka mocno urokliwa, także na urozmaicenie wakacji fajna opcja. Kajaków sporo, łowienie do godz. 9 (a byłem pod koniec czerwca) To tyle co mogę podpowiedzieć z jednego 2-3 godzinnego wypadu.

Co do pstrągów potokowych to mocno podkoloryzowane :) :) Ze Szwaderek słyszałem, ze coś ucieknie czasem, coś czasem puszczą. A i bez pstrągów nudzić się nie powinieneś :)


  • slawito lubi to

#3 OFFLINE   calvuss

calvuss

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:piotr

Napisano 21 czerwiec 2016 - 10:05

Sławek złowisz pierwszego klenia z powierzchni i przepadłeś. Zobaczysz.pozdro

#4 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 21 czerwiec 2016 - 11:40

Sławek złowisz pierwszego klenia z powierzchni i przepadłeś. Zobaczysz.pozdro

Hehe, wiem Piter, widzę co się z Tobą stało :D



#5 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 21 czerwiec 2016 - 15:41

Musisz zapytać się lokalnych kłusoli z Waplewa. Podczas jednej z wypraw w okolicach Waplewa późnym popołudniem-wieczorem napotkałem rzeczkę przegrodzoną siatką a w oddali gość naganiał do niej rybki. Gdy mnie zobaczył to chował się na mokradłach poniżej wypłuwu z jez. Modlisz (o ile dobrze nazwę pamiętam). Co do rybek to lowiłem tam kilka razy na odcinku od Waplewa do jeż.Świętego ogólnie nie złowiłem nic większego ale trafiały się okonie, kleniki (największy ok 35cm), pstrążki (max 35cm) i widziałem też kleniki +- 40cm. Ogólnie można sie pobawić a i widoki fajne bo rzeczka urokliwa, zatem powodzenia. Mam nadzieje ze napiszesz jak tam wyniki :).
  • slawito lubi to