Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przesiadka z Huminnbird 998cx si na HELIX 10-12 a sterownik do windy trollingowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 24 czerwiec 2016 - 02:22

Witam

Jak w temacie, szukam wszelkiego info na ten temat, bo chciałem się już przesiadać, ale pojawił się problem,

w 998 jest możliwość podpięcia takiego sterownika, nazywa się to "cannonlink downrigger control module"

do obsługi automatycznej wind trollingowych, obsługa do jak dobrze pamiętam 6-u jednocześnie.

Czy nasz forumowy kolega "Paprykarz" dlatego może się jeszcze nie przesiada na Helixa,

bo wiem ,że używa 998 ?



#2 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 24 czerwiec 2016 - 08:53

Ani tłumacząc instrukcję obsługi ani w specyfikacji dostępnej na stronie humminbird.com nie widziałem opcji podłączenia cannonlinka do żadnego Helixa. 



#3 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2016 - 09:06

No i właśnie to mnie powstrzymuje przed przesiadką,a kolega jaki ma powód,bo wiem,że też jest fanem tej marki ?



#4 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 czerwiec 2016 - 11:25

A owszem mam jedną i drugą  :) ale Helix 10 okazał się tak duży, że za duży na wyjazdy do Norwegii i nie mam takiej torby aby stworzyć zestaw mobilny. Poza tym nie używam windy z możliwością sterowania bo wymaga to kolejnego przetwornika. Z czasem przebuduję miejsce po 998/999 i zainstaluję tam Helixa.



#5 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2016 - 12:48

celuję w 12", a jak duży jest ten twój 10" większy niż na zdjęciu ten 1198 ?



#6 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 czerwiec 2016 - 14:03

Nie wiem, musiałbym pomierzyć albo zajrzeć do instrukcji, tam były wymiary zewnętrzne.

a już mam, długość 341 mm , wysokość 180 mm głębokość 106 mm (dane z instrukcji ale coś mała ta wysokość..)



#7 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2016 - 15:55

A gdyby nie brak sterownika do wind trollingowych to myślisz ,że już warto się przesiadać,czekałem na onyx'a,ale mam info ,

że niestety się psują,a helix'y nie i już nie trzeba ganiać do kompa,żeby tworzyć mapy.



#8 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 28 czerwiec 2016 - 16:39

A gdyby nie brak sterownika do wind trollingowych to myślisz ,że już warto się przesiadać,czekałem na onyx'a,ale mam info ,

że niestety się psują,a helix'y nie i już nie trzeba ganiać do kompa,żeby tworzyć mapy.

Przesiadłem się z 1198 SI na Helixa 12 Crip i nie żałuję ( ale ja nie stosowałem wind ). Co do map i kompa - niestety trzeba, jeżeli potrzebujemy zrobić większy obszar; ten Live to dobry jest na nasze jednodniowe wypady. Sprawdza się na nowym łowisku gdzie potrzebujemy jedną lub dwie górki zrobić; później pamięć się kończy :(.



#9 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 czerwiec 2016 - 16:55

No i masz odpowiedź z pierwszej ręki, którą zresztą w całości potwierdzam. Można oczywiście jeszcze tworzyć mapy bezpośrednio na kartach Zero Line ale osobiście za to się nie zabierałem.



#10 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2016 - 17:33

No właśnie mi chodzi taka karta po głowie i wtedy może brak latania do kompa,zamierzam zrobić od podstaw mapy nowego jeziora,

najchętniej w jeden dzień,niestety strefa ciszy,mam zapas akumulatorów na 300ah,zbiornik 200ha, głębokość 5-35m,

przestrzał ukształtowania i rodzaju dna, przejrzystość wody do 8 metrów,ryby lepsze niż w Szwecji i to wszystko jeszcze w Polsce.



#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2016 - 17:46

No właśnie mi chodzi taka karta po głowie i wtedy może brak latania do kompa,zamierzam zrobić od podstaw mapy nowego jeziora,

najchętniej w jeden dzień,niestety strefa ciszy,mam zapas akumulatorów na 300ah,zbiornik 200ha, głębokość 5-35m,

przestrzał ukształtowania i rodzaju dna, przejrzystość wody do 8 metrów,ryby lepsze niż w Szwecji i to wszystko jeszcze w Polsce.

Takich wód w Polsce chyba nie ma.... . 



#12 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2016 - 18:05

Zdziwiłbyś się,po 20latach znajomości i załatwiania rzeczy z wędkarstwa i moich przynęt, w końcu doczekałem się pokazania mi wody,

której jak mojego covera ponoć nie ma już w Polsce.Pamiętacie jak na każdym jeziorze na mazurach 20-a lat temu i więcej na całej tafli jeziora chodziła drobnica,a pod nią stada okoni,które w nią biły,tam jest tak jeszcze i dzisiaj,okoń 40cm nie robi tam żadnego wrażenia,może napiszę wątek o nim bez podawania nazwy z filmami włącznie z kamery jakie są tam ryby i jaka jest super czysta i przeźroczysta woda.Po prostu bajka,tam jakby czas zatrzymał się

20-30 lat temu.


  • szczupak1 lubi to

#13 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 28 czerwiec 2016 - 19:13

Zdziwiłbyś się,po 20latach znajomości i załatwiania rzeczy z wędkarstwa i moich przynęt, w końcu doczekałem się pokazania mi wody,

której jak mojego covera ponoć nie ma już w Polsce.Pamiętacie jak na każdym jeziorze na mazurach 20-a lat temu i więcej na całej tafli jeziora chodziła drobnica,a pod nią stada okoni,które w nią biły,tam jest tak jeszcze i dzisiaj,okoń 40cm nie robi tam żadnego wrażenia,może napiszę wątek o nim bez podawania nazwy z filmami włącznie z kamery jakie są tam ryby i jaka jest super czysta i przeźroczysta woda.Po prostu bajka,tam jakby czas zatrzymał się

20-30 lat temu.

To zazdroszczę takiej wody, w moich okolicach już się skończyły :(



#14 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2016 - 20:22

Trochę się dziwię ,bo z moich info,koledzy zachwycali się pewnym jeziorem w twojej okolicy,ale to chyba bliżej,miasta od pierników,nawet mnie tam ciągali,ale ja mam swoje akweny,czasem odbywały się tam zawody ogólnopolskie.

Jestem ciekaw,bo z 10 lat temu bywałem w Bydgoszczy dość często i regularnie u kolegi co prowadził oddział w Szpitalu Jurasza i wykładał na Akademii Medycznej,czy dalej są miedzy Bydgoszczą ,a Toruniem animozje.

Co do sondy powiedz,czy możesz wskazać jakieś minusy przesiadki,którą ty już zrobiłeś,a ja planuję,wszystko jest na plus,

czy jednak widzisz jakieś słabe strony,choć miało być tak pięknie ?



#15 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 28 czerwiec 2016 - 21:28

Trochę się dziwię ,bo z moich info,koledzy zachwycali się pewnym jeziorem w twojej okolicy,ale to chyba bliżej,miasta od pierników,nawet mnie tam ciągali,ale ja mam swoje akweny,czasem odbywały się tam zawody ogólnopolskie.

Jestem ciekaw,bo z 10 lat temu bywałem w Bydgoszczy dość często i regularnie u kolegi co prowadził oddział w Szpitalu Jurasza i wykładał na Akademii Medycznej,czy dalej są miedzy Bydgoszczą ,a Toruniem animozje.

Co do sondy powiedz,czy możesz wskazać jakieś minusy przesiadki,którą ty już zrobiłeś,a ja planuję,wszystko jest na plus,

czy jednak widzisz jakieś słabe strony,choć miało być tak pięknie ?

Ja nigdy nie miałem problemów na linii Bydgoszcz-Toruń; ale jak to bywa, niestety są :(.
Z przesiadki jestem baardzo zadowolony, nie stwierdziłem nic w Helixie na minus; same plusy. Jedynie 1198 miał kwadratowy wyświetlacz, ale 12" go spokojnie zastępuje ( tu piszę o wykorzystaniu 360 image ). Jedyny minus Helixa to klapka kart pamięci, w starych mocowana była na śrubę; tu jest tak nijak, zaciska się ale przy słońcu samoczynnie choć lekko się otwiera :(. Pewnie trzeba będzie taśmą zakleić ;). Za to jakość obrazu na wyświetlaczy jest znacząco lepsza, szczególnie w pełnym słońcu, wbudowany GPS mnie powalił na kolana ( posiadam również zewnętrzną antenę AS GPS HS ale nie widzę żadnej różnicy między nimi. Do tego te same przetworniki ( na szczęście, bo miałem już zamontowany :) ). No i Crip to super sprawa.

Jeżeli Cię stać na 12 SI Crip to naprawdę warto.



#16 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 czerwiec 2016 - 02:04

Ja nigdy nie miałem problemów na linii Bydgoszcz-Toruń; ale jak to bywa, niestety są :(.
Z przesiadki jestem baardzo zadowolony, nie stwierdziłem nic w Helixie na minus; same plusy. Jedynie 1198 miał kwadratowy wyświetlacz, ale 12" go spokojnie zastępuje ( tu piszę o wykorzystaniu 360 image ). Jedyny minus Helixa to klapka kart pamięci, w starych mocowana była na śrubę; tu jest tak nijak, zaciska się ale przy słońcu samoczynnie choć lekko się otwiera :(. Pewnie trzeba będzie taśmą zakleić ;). Za to jakość obrazu na wyświetlaczy jest znacząco lepsza, szczególnie w pełnym słońcu, wbudowany GPS mnie powalił na kolana ( posiadam również zewnętrzną antenę AS GPS HS ale nie widzę żadnej różnicy między nimi. Do tego te same przetworniki ( na szczęście, bo miałem już zamontowany :) ). No i Crip to super sprawa.

Jeżeli Cię stać na 12 SI Crip to naprawdę warto.

A może kolega o ile to nie kłopot podać jej dokładne wymiary,bo muszę być pewien ,że ta 12-ka wejdzie w cover,który robię.

Mogę jeszcze dodać coś po szerokości zanim zacznę szyć,bo jak już klepnę to będę miał kłopot ,żeby to skorygować,

a nie szyję kilku sztuk tylko kilkaset.Czy kolega ma też już ten 360 image,bo już mam odbierać swoją łódkę i tak się zbieram do tematu.

Jeśli tak to czy warto czy to przerost treści nad formą i wykorzystywać jak dotychczas po wifi czujnik od smartcasta.



#17 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 29 czerwiec 2016 - 06:30

A może kolega o ile to nie kłopot podać jej dokładne wymiary,bo muszę być pewien ,że ta 12-ka wejdzie w cover,który robię.

Mogę jeszcze dodać coś po szerokości zanim zacznę szyć,bo jak już klepnę to będę miał kłopot ,żeby to skorygować,

a nie szyję kilku sztuk tylko kilkaset.Czy kolega ma też już ten 360 image,bo już mam odbierać swoją łódkę i tak się zbieram do tematu.

Jeśli tak to czy warto czy to przerost treści nad formą i wykorzystywać jak dotychczas po wifi czujnik od smartcasta.

Zmierzę dokładnie po południu i podam wymiary razem z osłoną ekranu i bez.
Tak, 360 mam od roku. Gdybym dzisiaj kupował wiedząc już jak działa to bym pewnie się zastanowił bardziej. Sprawdza się kiedy łódka stoi; wtedy mamy obraz dna dookoła nas i pokazuje ryby gdzie są :) - szkoda tylko że nie wiemy jakie. Za to gdy płynę to obraz nie nadąża - chyba że baardzo wolno.
Skoro mam ;) już to jestem zadowolony, choć jest to dodatkowy bajer.



#18 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 czerwiec 2016 - 07:15

ok,czyli widzę ,że lepiej używać dalej smartcasta,a kaskę wydać na inny wynalazek i będzie wiadomo jakie to ryby,

na jesieni ma być już dostępny,prezentował go pan Karpiński w ostatnich "WW",tylko musi być dobra widoczność w wodzie,

a cena ma być jak za ten czujnik 360.Akurat zamiast uganiać się z kamerka po tym jeziorku wypuszczę "psa gończego".



#19 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 29 czerwiec 2016 - 14:03

Helix 12" ma wymiary:
1. z założoną osłoną
a/ szerokość 40cm

b wysokość z mocowaniem 24cm, bez mocowania 22cm

c głębokość 13cm

2. bez osłony
a/ 39cm

b/ 23cm i 21cm

c/ 10cm



#20 OFFLINE   Jezi0rko

Jezi0rko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaK-Koźle
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Doboszyński

Napisano 30 czerwiec 2016 - 19:17

Ja uzywam karte zero line do Helixa 10 i w polaczeniu z Auto Chart na kompie (Tadeusz, jeszcze raz dziekuje za pomc) to fajna sprawa. Batymetria na plasko w echu nie oddaje tego co widac potem na kompie- w moim odczuciu to rewelacja. Zapis batymetrii na echu bez karty zl to ok 6 godz. zapisu ale potem nadpsuje od poczatku. Z w/w karta klopot juz sie nie pojawia. Klopotem na karcie jest np. brak lonii brzegowej rzeki Odry w moim miescie - kawalek jest, reszty nie ma. W Normarku powiedzieli mi, ze jak byla tworzona mapa to do teraz pewnie zmienila sie linia brzegowa/ koryto rzeki :) i blatego jej brak. Mam sobie dokupic jakis program i bede to mogl uzupelnic samodzielnie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych