Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu MORRUM 1601 i jego odmiany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Basss

Basss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 listopad 2018 - 12:34

I w słoneczku ...982e4124103f41a181a344762ebaf475.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • Paweł J, rush111 i vastus lubią to

#162 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2018 - 12:47

Obawiam się, że kiedyś nie wytrzymam i go kupię ;)  :P  :D



#163 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 18 listopad 2018 - 16:11

A ja się Robercik zastanawiam dlaczego jeszcze takiego nie masz.ja mam jakiegoś moruma ale to fajans na lewà ręke.
  • ManieQ i bob74 lubią to

#164 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 listopad 2018 - 20:04

Krzychu wymienimy się lewa na prawą ?
  • krzysiek gżybek lubi to

#165 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 20:42

Witam,
szpula Morrum 1600 ma średnicę 36 mm i obraca się na dwóch łożyskach. Model 3600 jest tej samej średnicy ale szerszy. Z duralowymi przekładniami w lekkiej zabudowie ważą ok 200 g.
Morrum nawet na dopingu, bez wodzika itp., nie będzie rekordzistą ale zabawa lekkim ciężarkiem w rzucaniu precyzyjnym może być przyjemna.
Mag BC, magnetyk o prostoliniowym profilu hamowania, nie poprawia wydajności. IVCB, który jest moim zdaniem lepszy od magnetyka nawet z krzywoliniowym profilem hamowania, podkręci zabawę ale dalej tylko lekkim wabikiem bo wysoka szpula robi swoje.
Morrumka widziałem też w wersji z drucianym wodzikiem więc chyba ta galanteria jest klasyczna, zawsze układa i odwija linkę.
Pozdrawiam


#166 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2018 - 20:49

Już w innym wątku pytałem Cię o to: mieszkasz poza Polską?  skąd bierzesz te teksty?!



#167 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 18 listopad 2018 - 21:18

Teksty wyglądają jakby z translatora. Z języka jakiegoś na polski. Spoko, może inaczej się nie da. 


  • BOB lubi to

#168 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 18 listopad 2018 - 21:38

Krzychu wymienimy się lewa na prawą ?

Paweł 1 sztuke na lewà łape w celach szkoleniowych muszę mieć.a jak do nauki to sprzęt musi być z być z odpowiedniej półki.tak że morumek zostanie.
  • Paweł J lubi to

#169 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 listopad 2018 - 22:51

Morrumki nie są stworzone do bicia rekordów odległości, zamiarem twórców było zbudować multiplikator do precyzyjnego rzucania lekkimi wabikami. Jednakże maszynki są tak dobrze zbudowane że wytrzymują forsowne hole większych ryb. Jeśli chodzi o hamulce i tuningowanie to temat rzeka. Najbardziej cenię sobie podstawowy model 1601 sx high speed wyposażony w szpulkę avail ,łożyska ceramiczne i najprostszy dwu bloczkowy hamulec odśrodkowy. Przy dobrze dobranym kiju i pewnej wprawie pozwala na szeroki zakres stosowanych przynęt. Praktycznie można stosować przynęty od 1 do 15 gram ,gdzie górną granicą jest ograniczenie łożysk i górne cw.lekkiego kija. Z doświadczenia wiem że najbardziej optymalnym zakresem jest 2 do 12 gram .Maksymalne odległości rzutowe przy przynętach 3,5 do 7 gram praktycznie się nie różnią i oscylują w granicy 30 metrów. Cięższe przynęty latają w granicy 35 do maksymalnie 40 metrów na więcej nie pozwala konstrukcja multiplikatora i ilość linki którą nawijam. Zresztą łowienie tak lekkimi przynętami na odległości powyżej 25 metrów to czysty masochizm i łowienie troszkę dla sztuki. Oryginalna szpulka pozwala na komfortowe łowienie przynętami 5 do 40 gram i tutaj pozostaje też ograniczenie co do grubości i mocy stosowanej linki .
  • BOB, HaDe i vastus lubią to

#170 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 19 listopad 2018 - 10:09

z tymi odległościami to święta prawda.w październiku pływałem z Pawłem 3dni to widziałem .

#171 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 19 listopad 2018 - 10:59

Pamiętam, że jak pierwszy raz rozbierałem Morruma, byłem zszokowany, jak pięknie spasowane są elementy, ale jeszcze bardziej, jak pomimo tak lekkiej, filigranowej wręcz, aluminiowej ramy cała konstrukcja zachowuje sztywność i moc.

Z innej beczki - sporo użytkowników pisze, że jest to następca 1500C i 2500C, jakby zupełnie zapominając, że po drodze były jeszcze Maxy 1600 i 3600 (Black, Silver i Pro, ale proszę nie mylić w obecnymi niskoprofilowcami), do których są zdecydowanie bardziej podobne, zarówno wizualnie, jak i mechanicznie.



#172 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 17:45

Witam,
matematyk powiedział kiedyś że im większe błędy rachunkowe tym mocniej podkreślone, a dzieci im bardziej ułomne tym mocniej kochane przez rodziców. Znowu niektórzy uczniowie, za rodzicami chyba, śmiali się że matematyk to wiejski mędrzec. Ale bez aluzji.
 
Aluminiowa zabudowa Morrum 1600 jest wykonana dokładnie oraz pozwala na zastosowanie większego hamulca nawet 20 Lb. Jest pokusa żeby w taką ramę włożyć 8 g szpulę wypełnioną do tego 40 m mocnej linki oraz ceramiczne łożyska ale hol z dociskaniem szpuli kciukiem i forsowania hamowania większej ryby może uszkodzić szpulę lub łożyska. To samo stanie się jak nas poniesie z zaczepem. Można ulec słodszej pokusie i biernie zabezpieczyć się przed uszkodzeniem cieńszą linką ale to dalej nie na forsowne hole większych ryb. Nie oto chodzi.
Niewątpliwie hamulec odśrodkowy przy jednak dużej wprawie i chyba nie dla początkujących, minimalnym ustawieniem i kontrolą kciuka, może podnosić komfort rzutu. Wydaje się, że szerszą szpulkę modelu 3600 wygodniej jeszcze kontrować. Niemniej masa szpulki 8 g nie jest w stanie zredukować jej dużej średnicy 36 mm i konkurować ze szpulkami 30 mm podobnej i mniejszej masy. Na rzuty 1-2 g ciężarkami ma przemożny wpływ bezwładność szpulki. Wielkość tej bezwładności zależy od masy ale także od jej odległości od osi obrotu. Dokładnie kwadratu odległości środka masy. Im mniejsza masa i średnica szpulki tym łatwiej ją obrócić. Jeśli szpulka już się kręci to znowu większa średnica 36 mm korzystniej wpływa, dźwignią jej wysokich ścianek, na długość rzutu jak niższa ale tę zaletę widoczniej wykorzystuje większy ciężarek lub dłuższa i sztywniejsza wędka. Może oryginalny Morrum jest dobrze zbudowany ale właściwie do czego. Umiarkowanego dopingu?
Pozdrawiam

  • vastus lubi to

#173 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 21 listopad 2018 - 08:16

...i tylko jedno w głowie... :P


W tym przypadku to co najmniej dwa

#174 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 21 listopad 2018 - 08:29

Panowie, a zx 3601?

#175 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 21 listopad 2018 - 15:28

Panowie, a zx 3601?

Piotrek a co byś chciał wiedzieć?

#176 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 22 listopad 2018 - 00:50

Piotrek a co byś chciał wiedzieć?


Pawle ot choćby optymalny zakres gramatur dot. przynęt na gł. jigowej i jakich woblerów można użyć na rzece aby zbytnio nie przeciążyć mechanizmu?

#177 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2019 - 07:09

Perełeczka :) https://www.ebay.co....NAAAOSwcOZcETsH



#178 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2019 - 18:52

Dawno nic tu się nie działo to wkleję
Cały kanał tego gościa poświęcony jest abulcom i bez koni mi tutaj proszę Wielka Pardubicka mnie nie kręci.

#179 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 27 luty 2019 - 19:35

Na aliexpress pojawiły się szpule UL do tytułowego kołowrotka.

#180 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2019 - 21:16

Na aliexpress pojawiły się szpule UL do tytułowego kołowrotka.


A poka no.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych