Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiadomości Wędkarskie i jego rekordy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 lipiec 2016 - 17:06

Z najnowszego wydania WW.
Przeglądając najnowsze wydanie WW natrafiłem na artykuł o złowieniu na Mazurach szczupaka 130cm.
Ryba piękna, fota też niczego sobie na tle wody. Ryba na tle wody kojarzy się pewnie z tym, że ona tam wróci, ale nic z tego. Czytając dalej ową gazetę przeglądam rubryki ze zgłoszonymi okazami i tam jest zgłoszona ta ryba, ale zdjęcie już inne, nie na tle wody tylko jakiegoś osiedla, ulicy.
Czyżby zdjęcie z nad wody zostało przerobione, a szczupak poszedł na patelkę? Jak myślicie?
Postawa łowcy ryby nad wodą i na ulicy jednakowa, ułożenie ryby też, wszystkie szczegóły takie same na obu zdjęciach, to nie przypadek.
A najlepsze jest to, że zadowolonemu wędkarzowi jeszcze WW nagrodę dało.
  • Andrzej1 lubi to

#2 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 lipiec 2016 - 17:32

piszesz o tym?

chyba WW zapomniało o "uwalniamy okazy"



#3 OFFLINE   Andrzej1

Andrzej1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2016 - 17:36

Ewidentnie wygląda na to samo zdjęcie tylko ze zmienionym tłem - parking zamienił się w wodę. Na innych forach również na to zwrócili uwagę.



#4 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 lipiec 2016 - 17:37

piszesz o tym?
chyba WW zapomniało o "uwalniamy okazy"

Tak, to ten artykuł.

#5 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 26 lipiec 2016 - 18:30

Taka żenujący fotomontaż. Tylko ten "spec", który składał gazetę zapomniał o tym by zdjęcie z podmienionym tłem pokazać we wszystkich miejscach. Żenada i brak słów.
  • Alexspin lubi to

#6 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 26 lipiec 2016 - 19:37

Zdjecie z ulicy tez nie szczegolnie wyglada ;)

Ma ktos moze link do zdjecia w lepszej jakosci?


Użytkownik 1ns4n1ty edytował ten post 26 lipiec 2016 - 19:40


#7 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:36

Jestem zniesmaczony i zdegustowany. Taką rybę łowi się od święta. Więc i scenografia jej się specjalna należy. Uśmiechniętego jegomościa widzę stojącego na tle willi. Dużo gipsowych tralek na tarasie, pelargonie w skrzynkach. Elewacja obowiązkowo obłożona potłuczonymi talerzami. Bohater stoi dumnie oparty o okazały grill. Jest ciepło, więc śmiało można wrzucić białe skarpety i sandały. Wokół dużo ogrodowych krasnali. Uśmiechają się. Nic dziwnego. I jeszcze jedno mnie razi. Takie okazy najlepiej trzymać w pionie. Z paluchami wbitymi w oczodoły. Tak lubię najbardziej. Zwycięstwo człowieka nad przyrodą.

#8 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 26 lipiec 2016 - 23:01

Kiepsko to wygląda, ktoś tam trzepnął gafę. 

Ale kiedyś i tak były lepsze jazdy. Przeglądałem niedawno stare czasopisma, z lat 90. Dużo się zmieniło od tamtego czasu. Wtedy standard to zdjęcia w kuchni. Nawet autor artykułu, apelujący w tekście o wypuszczanie ryb, prezentował się na focie z np 3 szt. szczupaka metrówki uwieszonymi na sznurkach. Mimo wszystko dziś już prawie nie do pomyślenia, dlatego babol z WW tak razi.


  • andrklim i JanuszD lubią to

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2016 - 23:06

Warto w tym momencie zauważyć że to jerkbait.pl wytyczył drogę. Byliśmy pierwszym miejscem które wprowadziło możliwość publikacji zdjęć tylko c&r. Gazety podążyły za nami dopiero po jakimś czasie jak okazało się 'że tak można'.Ale jak widać bez przekonania chyba...

#10 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 lipiec 2016 - 23:11

To nie pierwsze zdjęcie po profesjonalnym retuszu WW. Od momentu startu akcji uwalniam okazy, tego typu zdjęcia, z wklejonych tłem są bardzo częste, wystarczy sekunda dla w miarę sprawnego oka, żeby stwierdzić: coś tu nie gra.

#11 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 lipiec 2016 - 23:43

Warto w tym momencie zauważyć że to jerkbait.pl wytyczył drogę. Byliśmy pierwszym miejscem które wprowadziło możliwość publikacji zdjęć tylko c&r. Gazety podążyły za nami dopiero po jakimś czasie jak okazało się 'że tak można'.Ale jak widać bez przekonania chyba...

Paweł, może warto było by "oznaczyć" jb.pl jako pioniera C&R w PL oraz serwis aktywnie wspierający tą ideę ? Np. boczny pasek na stronie główniej, a ja bym bardzo chętnie przytulił naszywkę z logo jb.pl i hasłem C&R / bądź ZiW. 

 

Pozdrawiam !



#12 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 27 lipiec 2016 - 10:02

Wojtek, bardzo dobry pomysl! Tez bym bardzo chetnie widzial cos podobnego na naszym forum. 



#13 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 27 lipiec 2016 - 15:54

WW walczy o sprzedaż, czytelnika, reklamy, mało tego kilka razy słyszałem już opinie "nowych twarzy" w redakcji, że WW tak naprawdę nie ma nic wspólnego z PZW i wrzucanie redakcji WW do jednego wora z prowadzącym odłowy sieciowe ZG PZW jest błędem. Takie akcje, nagrody miesiąca za zabitą przepiękną rybę udowadniają jedno w WW liczy się tylko sprzedaż a nie szumnie rekalmowane zacne idee. 

:(

Ale w sumie czy ktoś się spodziewał po odświeżonym WW czegoś więcej?


Użytkownik w6i6e6 edytował ten post 27 lipiec 2016 - 15:55

  • Alexspin lubi to

#14 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 lipiec 2016 - 22:19

Warto w tym momencie zauważyć że to jerkbait.pl wytyczył drogę. Byliśmy pierwszym miejscem które wprowadziło możliwość publikacji zdjęć tylko c&r. Gazety podążyły za nami dopiero po jakimś czasie jak okazało się 'że tak można'.Ale jak widać bez przekonania chyba...

Jerkbait poszedł z falą, ale czy wytyczył drogę? Dla wielu zapewne tak, w moim jednak odczuciu  rzeczywistość jest z goła odmienna niżeli atmosfera samouwielbienia panująca na forum. Czasem wydaje się że to forum to fikcja nie mająca wiele wspólnego z tym co jego członkowie a raczej znaczna ich część wyprawia nad wodą.

Dla wielu łatwiej jest podążać ścieżką hipokryzji i uprawiać  internetowe C&R niżeli pochylić się w realu nad tą Ideą. Ale cóż " ... Panie tu jest kiosk RUCHU tu się kiełbasę sprzedaje. Taka nasza lokalna narodowa schizofrenia. 


Użytkownik Bajzi edytował ten post 27 lipiec 2016 - 22:24


#15 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2016 - 22:45

Jerkbait poszedł z falą, ale czy wytyczył drogę? Dla wielu zapewne tak, w moim jednak odczuciu  rzeczywistość jest z goła odmienna niżeli atmosfera samouwielbienia panująca na forum. Czasem wydaje się że to forum to fikcja nie mająca wiele wspólnego z tym co jego członkowie a raczej znaczna ich część wyprawia nad wodą.

Dla wielu łatwiej jest podążać ścieżką hipokryzji i uprawiać  internetowe C&R niżeli pochylić się w realu nad tą Ideą. Ale cóż " ... Panie tu jest kiosk RUCHU tu się kiełbasę sprzedaje. Taka nasza lokalna narodowa schizofrenia. 

Mam trochę inne wrażenia. Znam wielu ludzi z forum. Często face to face.

Ale zgadza się . Większość zalogowanych to ludzie którzy zabierają komplety a nawet więcej. Dlatego trzeba ostrożnie dzielić się wiedzą i dobrze dobierać kompanów do wędkowania. Dlatego z takimi co zabierają komplety na rybki się nie wybieram i nie zamierzam wybrać. 



#16 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 27 lipiec 2016 - 23:38

Wśród moich znajomych wszyscy wypuszczają i nikt nie zwraca uwagi na temat, bo z góry wiadomo co i jak. Ale miałem (forma przeszła nieprzypadkowa) jednego kompana, który wolał zabrać rybkę i obserwując moje poczynania zniechęcił się. Ale nie do zabierania ryb tylko do mnie :)

Nawiasem mówiąc nie mam skrajnego podejścia, nie obrażam się na kumpli jeśli chcą rybkę z patelni skosztować. Też lubię, choć wypuszczam wszystko. W C&R odrobina tolerancji nie zaszkodzi, łatwo popaść w skrajny przesadyzm i to też nie jest dobre.



#17 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 28 lipiec 2016 - 04:44

Jak zwykle zaczyna się biadolenia,a na demonstracji ok.30 może troszkę więcej wędkarzy.Zgadzam się z kolegą Ubik.

#18 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 lipiec 2016 - 05:13

I co ta demonstracja dała ? Za przeproszeniem wielkie gó..no.
  • Alexspin lubi to

#19 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 28 lipiec 2016 - 05:55

"WW walczy o sprzedaż, czytelnika, reklamy, mało tego kilka razy słyszałem już opinie "nowych twarzy" w redakcji, że WW tak naprawdę nie ma nic wspólnego z PZW i wrzucanie redakcji WW do jednego wora z prowadzącym odłowy sieciowe ZG PZW jest błędem. Takie akcje, nagrody miesiąca za zabitą przepiękną rybę udowadniają jedno w WW liczy się tylko sprzedaż a nie szumnie reklamowane zacne idee."

 

Walczy o sprzedaż...

To jest sedno i problem nie tylko w WW.

Chamski, kłamliwy marketing to niestety norma na naszym rynku :(

Dlatego szerokim łukiem omijam ten "cyrk"

Można by długo pisać...


  • w6i6e6, coma i Alexspin lubią to

#20 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 lipiec 2016 - 06:54

I co ta demonstracja dała ? Za przeproszeniem wielkie gó..no.

Psy szczekają, a karawana idzie dalej. Kiedyś niejaki Urban powiedzial "rząd sam się wyżywi" i to samo jest z ZGPZW. Czego można się spodziewać po WW, przecież to organ prasowy ZGPZW, nic innego, żadnej różnicy z niegdysiejszym Głosem Pracy i Sztandarem Młodych. Jednym słowem zakłamanie, hipokryzja, niemal goebelsowska propaganda. ZGPZW ma same sukcesy, odznaczenia, a resztki ryb w wodach PZW są trzebione sieciami. Przecież ZG musi z czegoś żyć, z czegoś się utrzymywać - pecunia non olet.


  • Marioo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych