Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pojezierze Brodnickie - gdzie warto pojechać z łódką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 15 marzec 2011 - 12:10

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać kolegów o jeziorka pojezierza Brodnickiego , które są warte wędkarskiej uwagi , a które omijać z daleka . Interesują mnie głównie rybki takie jak szczupak , sandacz , okoń . Za wszelkie podpowiedzi z góry dzięki

#2 OFFLINE   Godzio

Godzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 29 marzec 2011 - 16:58

Witaj Kolego,
Spokojnie możesz odpuścić sobie Wysokie i Niskie Brodno. Trudno tu o wymiarowego okonia /byłem we wrześniu/. Partenczyny i połączone z nim kanałkiem Dębno i Robotno były wspaniałym łowiskiem /nie tylko okonia/....w latach 80-tych ubiegłego wieku :(. Możesz spróbować Bachotek. W dawnych czasach :unsure: na srebrnego Meppsa Longa no2, gwałtownie poderwanego z dna, biły garbusy że... ho, ho. Zdradzę Ci tajemnicę. Była na Bachotku taka górka, mniej więcej w połowie drogi między wyspą a ośrodkiem wypoczynkowym dawnego Polmotu. Namierzyłem ją sondą.... w postaci cegły na lince, holowanej za łodzią. Stąd pochodzą moje rekordy okonia. Ile? Nie powiem . Może ta górka jeszcze tam jest :wacko:. Ale w dobie echosond, GPSu, pewnie dawno została odkryta :(. Na P.B wróciłem 2 lata temu, po blisko 20 latach nieobecności. Znalazłem sobie taki zakontek nad jeziorem, ale choćby darli ze mnie pasy, nie powiem. Woda piekielnie trudna wędkarsko, ale jest jeszcze ładny okoń, trafi się szczupak a i za sandaczem możne popływać. W tym roku będę tam cały lipiec. Jak będziesz miał szczęście, może tam trafisz. Powodzenia. :D

#3 OFFLINE   piotr zamiara

piotr zamiara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 21:25

Wszędzie są Polacy... więc ryb nie ma...

Pomyśleć, że kiedyś byliśmy już Szwecją, tylko niejaki Kordecki spieprzył sprawę dokumentnie.

#4 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 01 kwiecień 2011 - 14:56

Na P.B wróciłem 2 lata temu, po blisko 20 latach nieobecności.


Dobrze ze dopisales ze wrociles dwa lata temu bo juz naprawde bylem przerazony a tak to przynajmniej wiemy ze niewiele mozesz napisac o rybnosci PB skoro 20 lat tam nie lowiles.

Ja slyszalem duzo dobrego o Partecznach Wielkich od ludzi ktorzy maja tam dzialki, jezdza i lowia sezon w sezon. Zamierzam tam potrolowac w tym roku i zobaczymy czy cos plywa czy nie.

#5 OFFLINE   Godzio

Godzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 01 kwiecień 2011 - 20:38

Dzięki za miłą odpowiedż Powodzenia....w trolowaniu na Partenczynach.

#6 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 22 marzec 2012 - 22:43

Pozwolę sobie odświeżyć stary wątek, jako, że mieszkam blisko Brodnicy i właściwie jeziora pojezierza brodnickiego to wody nad którymi stawiałem, i wciąż stawiam pierwsze kroki. Jest ktoś zaglądający na takie jeziora jak Partęczyny? Bachotek?

#7 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 17 sierpień 2012 - 13:59

Od ostatniego postu minęło trochę czasu więc spróbuje ponowić pytanie? Zagląda ktoś na pojezierze brodnickie?

#8 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 07 październik 2013 - 09:03

Pływa coś ktoś? ;)



#9 OFFLINE   kamyk9

kamyk9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • Lokalizacjagrudziadz
  • Imię:marcin

Napisano 07 październik 2013 - 20:46

Witam

ja czasami zaglądam na Pojezierze Brodnickie, na jeziora takie jak Sosno Duże i Głowin. Na Sośnie Dużym pływałem pół dnia z złowiłem tylko jednego okonia pow. 30cm, a poza tym same małe, a na Głowinie trafiał się fajny szczupaczek łowiony na obrotówkę i woblera. Jednego dnia miałem nawet 7 sztuk, oczywiście wróciły do wody.

pozdrawiam



#10 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 07 październik 2013 - 21:03

No ja pływam dość regularnie po Zbicznie, Partęczynach czy mniejszych okolicznych akwenach. Wyniki w tym roku takie sobie, aczkolwiek widać sporo szczupaczej młodzieży, czy średnich okoni. Cieszą na pewno decyzje okręgu PZW Toruń, który obrał właściwą drogę. Zapraszam do odwiedzania wątku, i dzielenia się wrażeniami ;)



#11 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 14:32

ma ktoś może informacje jak z lodem w okolicach brodnicy? gdzieś jakaś szyba jest? jest szansa na to że któreś jeziorko stanie i da się wejść?



#12 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:29

Ja poluję na Bachotek, ale chyba jeszcze za wcześnie....

#13 OFFLINE   aw3rs

aw3rs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCw

Napisano 15 styczeń 2017 - 10:32

Wracając do tematu mieszkam we Włocławku więc nie mam daleko, poleca ktoś jakieś konkretne łowisko. Zaznaczam, że będę łowił na spining. Dzięki za wszystkie informacje.



#14 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 15 styczeń 2017 - 13:22

Chłopaki robią naprawdę zajebiste wyniki na Bachotku. Ja osobiście całe dzieciństwo łowiłem na Zbicznie i jeziorze Łąki, czasem Sosno. Ogólnie jeziora na pojezierzu Brodnickim są dość zasobne w ryby patrząc na inne regiony Polski i praktycznie na każdym większym jeziorze można fajnie połowic.



#15 OFFLINE   wędkarzKP

wędkarzKP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Karol

Napisano 16 styczeń 2017 - 18:08

Wie ktoś jak z pokrywą lodową na Bachotku? Będę wdzięczny za wiadomość.



#16 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 21 styczeń 2017 - 22:01

Podpinam się pod pytanie kolegi, ktoś się podzieli jak z pokrywą i wynikami teraz na Bachotku?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych