Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4890 odpowiedzi w tym temacie

#3601 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 październik 2019 - 17:22

Czy ktoś podjąłby się opisania różnic między obecnie produkowanymi wędkami z serii AVID AVS* a  „starą” serią ELITE LES* ?

Głównie chodzi mi o wędki typu LES70-76MF2 i ich odpowiedniki z serii AVID. 



#3602 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 19 październik 2019 - 21:42

Avid- Wolniejszy Blank, bardziej ciepły kij

Elita- sprężysty kij, szybki

Łowiłem na Avida 70MF -dobrze się spisywał, pracował mi głębiej przy Dropie.  Teraz mam elitkę 70MHF  i to jest to co uwielbiam, pracuje mi szczytem. Wiadomo że mocniejszy kij świetnie się spisuje na sandaczach. Potrzebuje większej ryby aby się poddał. Z Avida miałem spady ,z elitki na razie wszystkie mętnookie i okonie przebite.



#3603 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 20 październik 2019 - 06:17

Dzięki @lyha. Tylko MF - MHF, to dwa zupełnie inne kije, mam Avidy 70 w obu wersjach i jest tak, jak piszesz: MF głęboki, MHF szczyt, ale też inny zakres realnego CW itd. Mnie interesuje jak stara seria Elite ma się do obecnych Avidów przy tej samej mocy (AVS 70MF vs LES 70MF itp). O nowej Elite wiem, że w stosunku do poprzedniej serii jest szybsza, bardziej szczytowa, dlatego zastanawiam się, czy nie będzie bardzo zbliżona w swoim charakterze do Avida. Ujmując sprawę wprost, czy w podobnych pieniądzach, kupić nowego Avida, czy starszą wersje Elite (oczywiście używka).


Użytkownik ktm777 edytował ten post 20 październik 2019 - 06:19


#3604 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 październik 2019 - 07:47

Ja z kolei rozglądam się za średnio ciężkim kijem na rzekę i zastanawiam się czy brać elitke 86hf2 czy avida. Mam avida mhf2 i jestem zadowolony ale pod dużego sandacza i sumka jest za delikatny stąd decyzja o zakupie. Z tego co piszecie wygląda że lepszy chyba będzie avid przez swoją miesistosc? Będę lowil na gumy 15 z obciążeniem do 30g i woblery 10-12cm. Ktoś coś może napisać o tych kijach który będzie lepszy?

#3605 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 20 październik 2019 - 08:28

Na to obciążenie polecam avida. Elitką da się łowić, ale po godzinie lub po kilku holach ręka odpada


  • wujek lubi to

#3606 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 20 październik 2019 - 09:43

Czemu ręką odpada w elitce? Waga będzie po stronie elit czy moze chodzi ci o to że 86HF2 w avidzie ze względu na bardziej miesista pracę szybciej pokona przeciwnika?

Użytkownik saitt edytował ten post 20 październik 2019 - 09:44


#3607 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 20 październik 2019 - 10:01

Chodzi o sztywność kija


  • wujek lubi to

#3608 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 październik 2019 - 17:01

Na to obciążenie polecam avida. Elitką da się łowić, ale po godzinie lub po kilku holach ręka odpada

Ok, dzięki, czyli tak jak myślałem Avid.



#3609 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 20 październik 2019 - 20:49

Dzięki @lyha. Tylko MF - MHF, to dwa zupełnie inne kije, mam Avidy 70 w obu wersjach i jest tak, jak piszesz: MF głęboki, MHF szczyt, ale też inny zakres realnego CW itd. Mnie interesuje jak stara seria Elite ma się do obecnych Avidów przy tej samej mocy (AVS 70MF vs LES 70MF itp). O nowej Elite wiem, że w stosunku do poprzedniej serii jest szybsza, bardziej szczytowa, dlatego zastanawiam się, czy nie będzie bardzo zbliżona w swoim charakterze do Avida. Ujmując sprawę wprost, czy w podobnych pieniądzach, kupić nowego Avida, czy starszą wersje Elite (oczywiście używka).

 Szybkość i praca na + dla Elitek . Są to o 2 modele nowsze blanki czyli po prostu szybsze i sprężyste. Nie ma co porównywać. Stare Avidy były na blankach SCII ale nie wiem czy o tak starą serię ci chodzi akurat. 



#3610 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 październik 2019 - 21:18

 

 

..........Avidy były na blankach SCII

Na pewno? Miałem avida kupionego 2003. Na bank był z SCIII co potwierdza https://arsenal43.ru...0mhf2-fast.html



#3611 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 20 październik 2019 - 21:52

 Szybkość i praca na + dla Elitek . Są to o 2 modele nowsze blanki czyli po prostu szybsze i sprężyste. Nie ma co porównywać. Stare Avidy były na blankach SCII ale nie wiem czy o tak starą serię ci chodzi akurat. 

 

Może niezbyt dokładnie się wyraziłem, chodzi o aktualnego Avida AVS na blanku SC III w porównaniu ze starszą Elite w wersji LES .



#3612 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 21 październik 2019 - 08:09

Może niezbyt dokładnie się wyraziłem, chodzi o aktualnego Avida AVS na blanku SC III w porównaniu ze starszą Elite w wersji LES .

 

Przepaść na korzyść elitek. Blanki 2 klasy wyżej, jeszcze stare LES mają NSI Resine(to chyba domieszka żywicy) i były wg. mnie czulsze teraz są bardziej szczytowe, mają technologię FRS.



#3613 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2019 - 10:30

Panowie użytkownicy marki, podpowiedzcie jaka wędka spełni moje oczekiwania, nieważne spin czy cast.

Szarpanie dużych i ciężkich woblerów, takich z przedziału 30-60g rzeczywistej masy, z niemałym sterem. 

Szczyt musi być na tyle mocny, aby dało się dynamicznie szarpnąć wobler na 50cm odskok.



#3614 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 październik 2019 - 13:12

Miałem  zbudowany spinning na blanku castingowym 5C70HF-B  . Ten spokojnie ogarniał takie przynety .  Opisany 14-25lb 3/8-1 1/2oz . 


  • ~30 lubi to

#3615 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 29 październik 2019 - 23:43

wrs86mf2 vs avs86mf2 vs es86mf2

Wędki z tytułu wątku - jak oceniacie i porównujecie ich walory użytkowe, przynęty, ryby zastosowanie itp - wszelkie informacje od użytkowników mile widziane.

Pozdrawiam

Użytkownik Jano edytował ten post 30 październik 2019 - 06:37


#3616 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 październik 2019 - 18:42

Panowie użytkownicy marki, podpowiedzcie jaka wędka spełni moje oczekiwania, nieważne spin czy cast.
Szarpanie dużych i ciężkich woblerów, takich z przedziału 30-60g rzeczywistej masy, z niemałym sterem. 
Szczyt musi być na tyle mocny, aby dało się dynamicznie szarpnąć wobler na 50cm odskok.

Avc70mhf
Spokojnie ogarnie :-)
  • ~30 lubi to

#3617 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2019 - 19:56

Szukam spiningu o długości około 2 metrów najlepiej w dwóch kawałkach po szczupaka.  Głównie będę łowił na duże obrotówki od Aglia 4 do Giant Killer oraz zbliżone do nich wagowo gumy.   Zastanawiałem się nad PS66MHF2 ale pod Killery może być za słaby.  Niby jest jeszcze PS70HF2 ale to już chyba będzie za mocna armata.   



#3618 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 04 listopad 2019 - 19:35

Szukam spiningu o długości około 2 metrów najlepiej w dwóch kawałkach po szczupaka.  Głównie będę łowił na duże obrotówki od Aglia 4 do Giant Killer oraz zbliżone do nich wagowo gumy.   Zastanawiałem się nad PS66MHF2 ale pod Killery może być za słaby.  Niby jest jeszcze PS70HF2 ale to już chyba będzie za mocna armata.   

 

Miałem PS70HF2 i niestety b. często spadały z niego ryby :(



#3619 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 05 listopad 2019 - 04:39

WRS to Wild Rivery- bardzo wolne wędki, na  starym module SCII (nie łowiłem nawet ale miałem w ręce ). AVS Avid ciepły kij , akcja przeniesiona troszkę niżej, progresywne ugięcie. (Blank na SCIII czyli moduł wyżej)Powiedział bym że to sandaczówka- Paru  znajomych używa. ES Elitka to już typowa szybka wędka na graficie SCV ( 2 moduły wyżej od Avida) pracuje szczytem. Jeszcze lepsza Sandaczówka, ja używam ES70MHF i nie muszę zacinać tak mocno jak Avidem, wszystkie sandacze przebite.

wrs86mf2 vs avs86mf2 vs es86mf2

Wędki z tytułu wątku - jak oceniacie i porównujecie ich walory użytkowe, przynęty, ryby zastosowanie itp - wszelkie informacje od użytkowników mile widziane.

Pozdrawiam


Użytkownik lyha edytował ten post 05 listopad 2019 - 04:41


#3620 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 05 listopad 2019 - 07:17

WRS to Wild Rivery- bardzo wolne wędki, na  starym module SCII (nie łowiłem nawet ale miałem w ręce ). AVS Avid ciepły kij , akcja przeniesiona troszkę niżej, progresywne ugięcie. (Blank na SCIII czyli moduł wyżej)Powiedział bym że to sandaczówka- Paru  znajomych używa. ES Elitka to już typowa szybka wędka na graficie SCV ( 2 moduły wyżej od Avida) pracuje szczytem. Jeszcze lepsza Sandaczówka, ja używam ES70MHF i nie muszę zacinać tak mocno jak Avidem, wszystkie sandacze przebite.

WS- to były wolne wędki natomiast WRS -są zdecydowanie szybsze od poprzednika nie określił bym ich jako bardzo wolne ...przynajmniej WRS86MHF2 którego miałem był szybkim kijem...troszeczke wolniejszy od AVIDA  AVS


  • Jano lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych