Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kółka transportowe do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   norimk

norimk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 marzec 2011 - 14:42

Kółka te można zastosować w łódkach jak i w pontonach nie posiadając przyczepki pod pływała, i jest to bardzo przydatny gadżet. Ponton mój mam zamiar przewozić na dachu samochodu. Jeśli jest możliwość podjechania pod samą wodę to nie ma większych problemów z umieszczeniem pontonu w wodzie. Jednak nie jednokrotnie możliwości takiej nie mamy i wtedy owe kółka mogą bardzo ułatwić życie. Jeśli jest dwóch wędkujących to problemu wielkiego niema, ale jadąc samemu bardzo nam pomogą. Ponton z zamontowanymi kółkami na dół, sprzęt niezbędny do wędkowania na ponton i jedziemy. Ponton w wodzie kółka wyciągamy lub dźwigamy do góry i wio. Kółka takie można po prostu kupić, ale ceny wahają się w okolicach 350-400 złotych. Więc nie jest to mało. Ja moje wykonałem z chromoniklu, przez co nie zardzewieją, podobnie jak wszystkie śrubki, podkładki, nakrętki i kółka. Koszt materiału wyniósł mnie 130 złotych, dwie godziny pracy i gotowe. Czyli ok. 250 złociszy zaoszczędzone na inne wędkarskie wydatki. Trzeba też pamiętać aby otwory w pawęży zabezpieczyć przed wchłanianiem wilgoci. A oto efekt.



39132549.jpg



93979015.jpg

10951790.jpg

86780641.jpg



29674605.jpg

Kółka te można wykonać na kilka różnych sposobów, ja jednak wybrałem takie rozwiązanie, ale to już indywidualne upodobanie. Mam nadzieję że komuś się przyda. Pozdrawiam.



#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 marzec 2011 - 15:12

dzieki kolego właśnie sobie cos takiego bede robił na wiosne :D fotki juz sobie drukuje w celach pogladowcyh :D napisz cos wiecej jakie opony jakies lozyska jaka grubosc ceownikow itp :D

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2011 - 15:26

Bardzo fajny pomysl i wykonany z glowa - przykladowo brak uszzcelnienia dechy pawezy po wykonaniu w niej otworow z pewnoscia zaowocowalby wchlonieciem wilgoci do srodka - w krotkim czasie rozwarswi sie pawez.

W projekcie widze 2 ograniczenia tego rozwiazania - potrzeba znalezienia odpowiedniego m-ca do ladowania, chyba ze zastosowaloby sie naprawde spore kolka.
Takie kolka rzeczywiscie kosztuja sporo i (to wiaze sie pktem 2) raczej sa rdzewne.

Gumo

#4 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 17 marzec 2011 - 15:49

Takie kolka to najpospolitszy produkt (260 mm fi) - powszechnie stosowane do wozkow transportowych, najprostsze sa z plastykowa felga zupelnie nierdzewne. Cena na ebayu: ok. 6 €/szt...
Np. tutaj: http://cgi.ebay.de/4-x-Luftrad-Sackkarre-Sackkarrenrad-Bolle rwagen-Rader-/150578235461?pt=R%C3%A4der_Rollen&hash=ite m230f298845
A i gotowe rozwiazanie (kola fi 360 mm)np. tu: http://cgi.ebay.de/Transportrader-Schlauchboot-Radsatz-/3803 24772395?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item588d1f7a2b


#5 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 17 marzec 2011 - 15:52

Własnie załączyłem mój projekt w osobnym wątku. Nie zauważyłem że wrzuciłeś też na jb kolego. Pozdrawiam!

#6 OFFLINE   norimk

norimk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 marzec 2011 - 20:41

Tu macie kółka. Są mocne i na pontonik można sporo zarzucić.

http://allegro.pl/kolko-2-50-4-kolo-do-wozka-250-4-250x4-fel ga-metal-i1509600253.html

#7 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 17 marzec 2011 - 20:44

Równie dobrze można kupić na Alledrogo gotowe zestawy do montażu tylko ta cena... :huh:

#8 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 17 marzec 2011 - 20:50

Czym zabezpieczyłeś otwory w pawęży? Gumowe podkładki?

#9 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 17 marzec 2011 - 21:06

Czym zabezpieczyłeś otwory w pawęży? Gumowe podkładki?

Ja przed przykręceniem użyłem silikonu - do otworów i na śrubkę z obu stron. Póki co purchawicy nie ma

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2011 - 09:34

Z tymi plastikowymi kolkami wydaje sie ciekawe, wyglada, ze to jest cale z plastiku. Gdyby chodzilo o jakies narzedzia typu taczka to cena jest adekwatna do dlugosci życia tego.

Natomiast tutaj chodzi o to, zeby przejechac tym pare metrow i zwodowac/ wyciagnac.
Przy wjezdzaniu kolkami takimi gdzie w zakamarki moze sie wlac woda i rdzewiejacymi trzeba pobawic sie w konserwacje.

Gumo