Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Transport silnika 15km


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mar555

mar555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Tomaszewicz

Napisano 21 marzec 2011 - 00:22

Koledzy
Ponieważ mam zamiar kupić silnik 15km prawdopodobie suzuki który waży mniej więcej 50kg to zapewne trochę klopotliwy będzie jego transport (mieszkam w bloku) schody itp, pakowanie do bagaznika, potem na pawęż.
Może ktoś z Was ma to rozpracowane w jakiś fajny sposób?
Wózki dostepne w sieci są w sumie drogie i nie bardzo można to zapakować razem do samochodu.
Fajny patent wymyslił jakiś rosjanin, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć:


Co Wy na to? Macie jakieś pomysły?

#2 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2011 - 08:46

Obawiam sie, ze albo pozostaje zabawienie sie w majsterkowicza/ zlecenie komus albo to co jest dostepne.
A jest dostepny taki najpostrzy oraz taki

Osobiscie ten 2 ze wzgledu na kompaktowe wymiary po zlozeniu mi bardziej odpowiada.

Ogolnie tamat ciezki bo z reguly i tak nie da sie tym wozkiem wszystkiego obgonic...czyli tak czy inaczej kawalek trzeba go przetargac. 50 kg to juz lepiej we 2.

A wiadomo, ze najlepiej taki silnik trzymac w porcie razem z lodka ale z tym rowniez wiadomo jak u nas jest... :unsure:

Gumo

#3 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 21 marzec 2011 - 18:25

Witam !
Jeżeli chcesz zrobić tanio wózek transportowy kup w casto lub innym sklepie budowlanym wózek transportowy za około 100 zł. Do tego profil stalowy 20mm na 30mm 2 metry cena 20 zł dwa kółka transportowe po 20 zł oraz 50cm deski o grubości 4 cm, zawieź do pierwszego lepszego spawacza i za 50 zł pospawa ci takie cudo jak na tym filmie.
Mam takie SUZUKI i powiem szczerze że tylko raz miałem odwagę i motywację żeby założyć samemu na pawęż łodzi a potem zdjąć. Samemu jak będziesz wsadzał do samochodu to porysujesz zderzak albo pokrywę silnika. Wiem z własnego doświadczenia.

Teraz do samodzielnego uzbrajania kupiłem Mercury 15 2T waży 35 kilo i bez problemu zabieram go samemu na ryby.

Pozdrawiam
Outsider

#4 OFFLINE   gajowy

gajowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjakońcówka Bugu
  • Imię:Adam

Napisano 21 marzec 2011 - 21:17

Ja do swojej hondy 10 42kg zrobiłem taki jak ten z drugiego linku Gumofilca kosztował mnie 160 zł z czego kółka i ośka 140zł Dałem koła pompowane i szerokie także pójdzie i po piachu. Pakowanie do bagażnika bez problemów mam blat 120cm*50cm oklejony gąbką wysuwam go z bagażnika (jedna strona oparta o zderzak druga na ziemi) podjeżdżam wózkiem bokiem kładę na blacie i razem wsuwam do bagażnika nic nie ma prawa się porysować.Ale na schody to może takie kółka albo ed