Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Effzett Microflex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:40

Miałem okazję trochę porzucać kijem perch special 2,30 3-12g, używałem obrotówek 3-5gramowych i gumki 5cm na główka 3g, słabo sobie radzi z wyrzutem takich przynęt, dla mnie za krótkie odległości, przez to że jest bardzo sztywny i się słabo ładuje, moim zdaniem nie nadaje się do takich przynęt. Pod obrotówkami nr. 1,2 w rzece bardzo mało się nie gnie. Jak kij pracuje pod rybą nie powiem, akurat nic się nie udało złapać. Co mogę powiedzieć o ugięciu to na zaczepach ugina się  tylko połowa kija, reszta sztywna, czuć że to mocny kij. Ja bym prędzej powiedział że na sandacza niż okonia. To mi się bardzo nie podobało w tej wędce, bo lubię pod okonia wędziska które całe pracują. Uchwyt w tym kiju to dla mnie kompletna porażka, w ciągu trzech godzin wędkowania, cały czas w innym miejscu łapałem uchwyt, ponieważ nie potrafiłem znaleźć wygodnego chwytu.



#22 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:17

Chciałem go kiedyś kupić i szukałem opinii o Perch Special. Poczytałem pooglądałem i i wyszło, że to sztywna pała. Ale rozmawiałem z użytkownikiem Perch Specia; o cw 1-6g (nie wiem jaka długość), który powiedział, że to fantastyczny kijek do przynęt z główką 2g i obrotówek 00. Opinie w sieci są zupełnie inne...



#23 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 31 październik 2016 - 21:37

Zakupiłem w końcu wędkę microflex 1-7 2,30 , niestety musiałem od razu ją wymieniać, ponieważ miała duże nadlewki lakieru, na złączu lakier wyciekł aż na zewnątrz, dodatkowo po ugięciu na sucho na jednej przelotce lakier zaczął pękać. Druga jest już lepiej wykonana, są nadlewki, ale nie aż tak duże, podczas użytkowania wyjdzie jak to się będzie trzymać. Wędka bardzo lekka 110g, super się wyważa z moim kołowrotkiem, który waży z żyłką 244g, ugięcie dla mnie bardzo fajne, wrzucam zdjęcia.

flzy1v.jpg

2w4ivm8.jpg

30tow2g.jpg

2irkjrt.jpg

ezo6zt.jpg


  • WiktorK, xyzzvpc i uvex lubią to

#24 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 01 listopad 2016 - 09:37

Też mam tego microflexa, twister na 1gr główce leci ładnie, na razie nie napisze nic konkretnego bo trafiłem na pogodę z bardzo silnym wiatrem który utrudnial łowienie. Wędka nie jest sztywna ładnie się ugina.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

#25 OFFLINE   Roksana

Roksana

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roksana

Napisano 01 listopad 2016 - 11:52

Witam, 

Mam kijek o którym mowa w zapytaniu (2.30 /2-7 gr- serii Micro Flex). Według mnie ten kijek bezkonkurencyjny w tej klasie cenowej (200 zl w cenie promocyjnej w L'eclerc. Główki 1 gr leca  z niego na ok.20 m (żyłka Mebaru 0.145). Myślę ,  że max obciążenie to 4 gr plus gumka. Świetnie amortyzuje holowaną  rybę.Poprzedni model Perth Flex był bardziej szczytowy , MicroFlex ugina się po całości. 

Przepraszam za błędy ale pisze z tel. bo pada i mam przerwę w lowieniu.

Pozdrawiam serdecznie.



#26 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 04 listopad 2016 - 11:26

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem kijka do łowienia okoni z opadu. Myślę nad długością 2.30 bo łowię dużo z łódki jak i z brzegu. 

Raczej tam gdzie łowię przedział ciężaru będzie od 5 do 12/15 gr i zastanawiam się czy microflex 3-15 będzie ok. Wiem że seria perch specjal jest zaniżona pod cw. ale nie wiem czy tyczy się to samo microflexa.

 

Potrzebuję właśnie kija nie wklejanki na okonia w przedziale cw. do 15gr i effzett spełnia te warunki z opisu.

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej serii wędzisk?



#27 OFFLINE   __Szymon__98

__Szymon__98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Skrzypek

Napisano 04 listopad 2016 - 21:04

Microflexa się to na szczęście nie tyczy, mam do 7g wersje też 230 cm i główką 5 g + kaitech 3 cale to już górna granica . Ja nie mam jak wyżej kolega problemów z nadlewkami lakieru, bierz śmiało wersję do 15g będzie pod Twoje łowienie w sam raz, pozdrawiam

#28 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 05 listopad 2016 - 15:53

Właśnie, Microflex 230/1-7 i główki 5 g + kaitech 3 cale to górna granica. Przy takim zestawieniu już ciężko podbić przynętę z dna. Ciekawe czy ten o cw. 3-15 nie będzie zbyt spolegliwy do główek 5-15g. Może jednak Perch Special? Jest sztywniejszy i wydaje się, że do "ciężarów", o których piszesz, będzie lepszy.



#29 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 listopad 2016 - 18:48

Najgorszę to że nie mam jak porównać tych wędzisk i obejżeć z bliska.


  • carpio0 lubi to

#30 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 listopad 2016 - 19:35

Porównywałem w sklepie ten o którym piszą koledzy czyli 1-7g z tym 3-15g

Na pewno mocniejszy szczyt i niżej od tego 1-7,fajne progresywne ugięcie.

Skoro tym pierwszym łowią główkami do 5 gram to ten 3-15 pewnie da rade parę g wyżej.

Też szukam takiego do 10g i powiem szczerze, że miałem wątpliwości czy do podbicia 10 g da radę. 15g o których pisałeś nie widzę szans,chyba,że do szurania



#31 OFFLINE   __Szymon__98

__Szymon__98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Skrzypek

Napisano 05 listopad 2016 - 20:01

Z podbiciem nie ma problemu, zakładałem nawet główki 7g z gumą 4 cale , daje radę Ale już nie ma takiego komfortu. Mówię o modelu 230/1-7

#32 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 10:45

Hej. Zastanawiam się nad tym kijem ale tym do 15 gram pod okonia na głębsze wody przynęty to gumy do 3 cali główka do 15 gram. Jeśli ktoś ma tego kija proszę o opinie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

#33 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 14 listopad 2016 - 17:41

Ja mam szybkie pytanie odnośnie wersji 2.30 do 7 g . Czy obrotówka nr 2 w nurcie nie wygnie za mocno blanku ?

#34 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 listopad 2016 - 09:14

Nie łowilem jeszcze tym kijem na obrotówki ale podejrzewam że wirówka nr 2 w nurcie będzie mocno wyginać ten kij.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • homax lubi to

#35 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 15 listopad 2016 - 10:23

ten 2,30/1-7 jest delikatny, obrotówka 2 w nurcie faktycznie mocno wygina kijek.

tez nie miałem możliwości "pomacać" wędki przed zakupem, sugerowałem się tym co powiedzieli mi przez tel. w effzett Polska.

Na dzień dzisiejszy do okoniowego "opadu" kupił bym tego 2-10 bo ten 1-7 to taka "paprochówka".



#36 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 25 listopad 2016 - 18:52

A czy ma ktoś model 3-15g ? Jak on spisuje się w nurcie z obrotówką 2 (4-5g) ?

Zastanawiam się czy bedzie to dobry sprzęt na pstrąga, klenia.



#37 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 08 grudzień 2016 - 19:41

Gnat bierz ten kij do 15gr. dziś go oglądałem i super będzie na pstrągi ,ma bardzo fajne ugięcie ,akcje i sam raz dolnik .Ja go na pewno kupie. Jak dla mnie super kij!!!



#38 OFFLINE   __Szymon__98

__Szymon__98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Skrzypek

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:03

I jak wam się effzetty spisują ? Mój śmiga aż miło :)
  • Luciano79 lubi to

#39 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:52

Im dłużej łapie przy użyciu tego kija, tym bardziej żałuje ze go kupiłem.

Nie mogę się przyzwyczaić do jego akcji, po podbiciu szczytówka jeszcze drga przez parę ładnych sekund co strasznie mnie irytuje.



#40 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 04 styczeń 2017 - 13:08

Ja ze swojego kijka 1-7 jestem bardzo zadowolony, bardzo dobrze czuć brania, praktycznie zero spadów,  małe gumki na główkach do 4-5 gram miota daleko, dzięki dobremu wyważeniu nie męczy ręki. Tak przypadł mi do gustu, że jeszcze chyba  się zaopatrzę w mocniejszą wersję 3-15 na rzekę po obrotówki 2 i woblery.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych