Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Effzett Microflex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 04 styczeń 2017 - 14:58

Mam wersję 2,30 2-10gr. Wczoraj dojechał do mnie po raz drugi. Pierwszy odesłałem, ponieważ przelotka startowa była źle umieszczona. - nie była w linii z kołowrotkiem, przesunięta była może o 30 stopni? Ten który dojechał jest wykonany starannie, nie ma nadlewek lakieru, przelotki równio rozmieszczone.

Pierwsze wrażenia na sucho - super. Niedługo pierwsze testy nad wodą. Postaram się opisać.

Z tego co zauważyłem, do prawidłowego wyważenia tego kijka potrzeba kołowrotka o masie około 300gr - Zauber 3000 był akurat.


  • ASAPfishing lubi to

#42 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2017 - 23:56

Mam wersję 2,30 2-10gr. Wczoraj dojechał do mnie po raz drugi. Pierwszy odesłałem, ponieważ przelotka startowa była źle umieszczona. - nie była w linii z kołowrotkiem, przesunięta była może o 30 stopni? Ten który dojechał jest wykonany starannie, nie ma nadlewek lakieru, przelotki równio rozmieszczone.

Pierwsze wrażenia na sucho - super. Niedługo pierwsze testy nad wodą. Postaram się opisać.

Z tego co zauważyłem, do prawidłowego wyważenia tego kijka potrzeba kołowrotka o masie około 300gr - Zauber 3000 był akurat.

ciekawy jestem jak wypadły testy



#43 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 07 styczeń 2017 - 08:54

Z testami trzeba poczekać na ocieplenie. Wszystko zamarznięte:), dzisiaj jest -21.

#44 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 07 styczeń 2017 - 21:21

Mam ten 2,30m 1-7gr. Powiem tak zajebiście się nim łowi okonie jestem mega zadowolony z kija!!! Kapitalnie trzyma rybę !!! 



#45 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 07 styczeń 2017 - 21:58

jakie 300g ? Kolowrotek w rozmiarze 3tys do wedki 1-7g ? Co to sa za herezje ?!?!?! Stopkę kołowrotka trzymam miedzy palcem małym i serdecznym, mam podpięty kolowrotek 200g i wyważenie jest idealne.

Użytkownik Przemek. edytował ten post 07 styczeń 2017 - 22:01


#46 OFFLINE   kapiq99

kapiq99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 08 styczeń 2017 - 16:49

Do obrotówek rozmiar 2 który model się bardziej sprawdzi? Woda stojąca



#47 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 09 styczeń 2017 - 14:18

jakie 300g ? Kolowrotek w rozmiarze 3tys do wedki 1-7g ? Co to sa za herezje ?!?!?! Stopkę kołowrotka trzymam miedzy palcem małym i serdecznym, mam podpięty kolowrotek 200g i wyważenie jest idealne.

Ja akurat pisałem o wersji 2-10g. Pewnie jest jakaś różnica. Kilka postów powyżej, kolega Prewwit pisał, że i pokazał to na zdjęciu, że jego kij 1-7g idealnie wyważą kołowrotek ważący 244g. Poza tym, ja trzymając kij, mam stopkę między palcem wskazującym a środkowym - więc środek ciężkości wypada w innym miejscu.

A z takim a nie innym kołowrotkiem akurat dla mnie ten kij leżał najlepiej w ręku. Nie zamierzam nikogo przekonywać, że jest tak czy tak.


  • WronaJig lubi to

#48 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 09 styczeń 2017 - 18:38

Miałem w rękach wędkę 2-10 2,30 i z kołowrotkiem 250gram prawie tak samo się wyważała jak na zdjęciu co wrzuciłem.



#49 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 09 styczeń 2017 - 19:20

Witram.

Czy nikt nie nabył 230/3-15,chciał bym przeczytać jakieś opinie,porównania.



#50 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 luty 2017 - 20:04

coś ktoś może bliżej opisać model 230 cm 2-10g lub 3-15g. Szukam czegoś budżetowego na niewielkie rzeczki pod pstrąga, klenia. Pod te ryby nie lubię szybkich wędek. Wole takie mododerate lub mod/fast.
  • MarcinZ lubi to

#51 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 23 kwiecień 2017 - 21:52

Łowił ktos z was modelem 2,30 1-7gr. woblerami do 6cm typu minnow?bardzo sie wygina w nurcie?Szukam kijka pod pstraga okonia...ktory model wybrac aby ogarnol male wobki i gumki ale i zeby dal rade wobkom do 5-6cm?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#52 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 05:53

rozejrzyj się za modelem 2-10, ta 1-7 jest delikatna prędzej do paprochów niż woblerów.

Obrotówka 1 w nurcie dość mocno wygina kijek, wiec przy woblerach pewnie będzie podobnie.

Tutaj na forum jeden kolega miał do sprzedania tego 2-10, fakt ze w słabej cenie bo nówki chodzą po 200 zł, ale może się dogadacie ;-D


Użytkownik Przemek. edytował ten post 24 kwiecień 2017 - 05:55


#53 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:40

Łowił ktos z was modelem 2,30 1-7gr. woblerami do 6cm typu minnow?bardzo sie wygina w nurcie?Szukam kijka pod pstraga okonia...ktory model wybrac aby ogarnol male wobki i gumki ale i zeby dal rade wobkom do 5-6cm?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Mam wersję do 2.30 10g. woblery typu minnow 6cm ogarnia spokojnie. Idealny  kijek pod takie łowienie. Dla mnie pod okonia trochę za mocny, a pod pstrąga jestem zwolennikiem mocniejszych kijaszków. Jeśli Pan by chciał nabyć ten kijek okazyjnie mam taki na odsprzedanie użyty kilka razy.


  • MarcinZ lubi to

#54 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 22 maj 2017 - 07:25

Miałem 2.30 10g. Aktualnie używam od paru dni 2.30 7g, ciężko go dostać dlatego mam go od niedawna. Jak dla mnie kijek mega super. Opisany poprawnie, czuły, wersja 7g moim zdaniem jest nieco wolniejsza, ale bardziej spolegliwa szczytówka. Okonki od 24cm dają już fajny holik. Na razie bez rekordów największy trzydziestka daje już frajdę, ale szczupaczki wyjeżdżają dość szybko bez problemu.


Użytkownik zandermafija edytował ten post 22 maj 2017 - 07:25


#55 OFFLINE   zbigniew

zbigniew

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 maj 2017 - 09:58

Również łowię wersją  230/7g i też uważam że kijek za bardzo fajny. Dobrze się nim łowi okonie, ale nie tylko. Ja najczęściej łowię nim na dolnym Sanie,głównie klenie. W kwietniu przy okazji łowienia kleni dał rade trzem boleniom od 58 do.64cm. Miałem na niego również tęczaka 47cm i szczupaka 57cmi poradził sobie bez większych problemów, ale przy takich rybach wygina się do dolnika. Jednak jak ktoś łowi w bardzo zakrzaczonych miejscach to przy większych rybkach czasami może zabraknąć trochę mocy.Uważam że kijek jest wart wydanych na niego pieniędzy. Może na rzekę lepszy byłby 230/10g,

Posiadałem wcześniej SG Parabelum 7g,kij o podobnych parametrach,ale zdecydowanie wole microflexa.



#56 OFFLINE   Mariuszb

Mariuszb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 23 maj 2017 - 18:01

Posiadam model 1.90m 1-7g jestem pod wrażeniem ugięcia oraz możliwości tego kijka biorąc pod uwagę koszt zakupu. Do tej pory największa wyholowana nim ryba to potokowiec 39cm. hol szybki i bezproblemowy, a przy tym jeszcze spory zapas mocy. Na minus brak zaczepu do przynęt.



#57 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 maj 2017 - 18:15

a dla mnie dupy nie urywa ;)



#58 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 23 maj 2017 - 18:29

Mam ten kijek  ok.2 tygodni..holowałem na niego szczupaki około miarowe i potwierdzam prace ma swietna.Natomiast jesli chodzi o jego delikatnosc to nie jest tak do konca....czytajac opinie myslałem ze tak jest,a okazało sie ze mam sporo delikatniejsze wedki -delikatnej szukałem.Kupilem go z mysla połowu okonia ale smiało daje rade i szczuplym,a wobki kleniowe ok.3 cm smiało uciagnie w srednim nurcie.Zdazyło mi sie machac nim boleniowka ok 8 gr i tez dawał rade,...oczywiscie woda prawie stojąca.Kijek szybko gasnie po wyrzucie.Dolny c.w. według mnie sciema, w opadzie bez wiatru zaczął gadac przy 2g+ gumka...ogólnie kijek jest ok,choc myslałem ze bedzie bardziej delikatny...Dam mu jeszce szanse kilka miesiecy..ew.pojdzie na giełde ;) ...


Użytkownik MarcinZ edytował ten post 23 maj 2017 - 18:32


#59 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 07 lipiec 2017 - 18:12

Testowalem dzis model 230 3-15 g 

Fajny kij pod klenia i bolka 

laduje sie od 4 g a gorny ciezar wyrzuty spokojnie pozwoli ogarnac rowniez bolka .


  • Luckyguliver lubi to

#60 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 11 lipiec 2017 - 13:42

Ma ktos ugięcia kija 1,90 do 7 gram? Jakie realne cw przy łowieniu na glowki z kajtkiem 2 calowym?

Jak z obrotowkami nr 2 ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych