Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

FishingRod - pracownia wędkarska

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sergiusz Kasprzyk

Sergiusz Kasprzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 17:28

Witam szanownych kolegów.
Nawiązując do dyskusji o blankach MHX chciałem wam przedstawić ostatnie dwa projekty, które miałem okazję zrobić.
Pierwszy to blank MHX ST1023 - ciekawe zlecenie łącznie ze zmianą koloru blanku. Wszystko wykonane według instrukcji klienta, blank pomarańczowy ,uchwyt Fuji z wkręcanym gripem lakierowany ,rękojeść dzielona ,pierścienie niebieskie, omotki czerwone. Przelotki American Tackle BTRLA oraz BTRLF z niebieskim ringiem NanoPlasma podobno twardsze od SIC.
O kolorach nie dyskutujemy, gust to sprawa osobista każdego z nas.
Drugi projekt to blank muchowy MHX F905-4 ,tutaj zbrojenie kolorystycznie stonowane ,przelotki Hopkins & Holloway Black Diamond, uchwyt American Tackle.

Pozdrawiam

Sergiusz
 

Załączone pliki


  • biker1 lubi to

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 17:43

@sergiusz,

Przepraszam ale nie wytrzymam dluzej- czy tego spina nie zamawial przypadkiem jeden z forumowiczow o nicku @Bezel? :D :D :D

Napisz moze cos o samych wedkach i blankach.

Pozdrawiam,

Bujo

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2011 - 17:49

Panie Sergiuszu, super że wstawił Pan te kije w końcu :D Mam nadzieję że wątek będzie często aktualizowany nowymi zdjęciami.

Moim zdaniem ciekawie wyszedł ten kolor - tak oldskulowo. Czy jakiegoś rąbka tajemnicy uchyli Pan odnośnie tego lakierowania ?

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   Sergiusz Kasprzyk

Sergiusz Kasprzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 18:06

@Bujo

:lol: , nie to nie ten użytkownik. Co do samej wędki to będzie testowana podczas weekendu majowego i mam obiecane dokładne sprawozdanie. Wtedy będę mógł napisać coś więcej ,pierwsze wrażenie więcej niż pozytywne. Łowiłem osobiście muchówką na blanku MHX i jestem pod dużym wrażeniem ,właśnie majstruję dla siebie wędkę w klasie #6

@Friko

Bardzo proszę bez Panów ,na to trzeba mieć wygląd i pieniądze ,a u mnie krucho i z jednym i z drugim :mellow:

Co do lakierowania to nie ma żadnej tajemnicy, było już na forum o tym. Lakieruję najpierw blank na odpowiedni kolor lakierem w sprayu na bazie żywic. Potem na całość kładę lakier poliuretanowy przez zamoczenie ,używając do tego odpowiedniej maszynki ,która powolutku wyciąga blank z lakieru.

Pzdr

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2011 - 19:39

:D

#6 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 28 kwiecień 2011 - 08:40

@Sergiusz
piękne wykonanie,szczególnie kijek muchowy przypadł mi do gustu. Dziś poszło moje zamówienie :F865#5 zbrojony na spin i S782 oba pod okonia,myślę sobie, że kapitalne wędeczki będą :D

@redaktor Friko
czy Twoje MHXy już sięurodziły? o ile pamiętam to już prawie 9 miesiecy, więc rozwiązanie chyba na dniach :mellow:

pozdrawiam Artur

#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 08:57

Ten spin w stylu Disco bomba :D .

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2011 - 09:14


@redaktor Friko
czy Twoje MHXy już sięurodziły? o ile pamiętam to już prawie 9 miesiecy, więc rozwiązanie chyba na dniach :mellow:
pozdrawiam Artur



Nie, nie urodziły się. Koniec końców robuilder który miał zrobić kije napisał mi sorry, teraz nie mam czasu i odesłał gołe blanki. Tzn. podobno odesłał, o jeszcze do mnie nie dotarły - mają przyjść dziś :lol: trzymając się terminologii medycznej wypadałoby zatem napisać że zostały chyba poronione

A wracając do meritum, czyli przedstawionego na zdjęciach ST1023 - to może ktoś by się pokusił (Sergiusz? Właściciel?) om krótką charakterystykę blanku / kija ? W sumie MHX-y raczkują dopiero więc każde info na wagę złota :D

#9 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 06 maj 2011 - 09:48

@Friko, własnie pogoniłem odrobinkę własciciela ST1084, na przełomie maja i czerwca bedzie za morzem,obiecał że wyłowi kijek do bólu i po powrocie wypowie sie, jak MHX ma się do ATC i phenixa.Pierwsze wiślane testy rewelacja ,niestety bez ryby.tyle wiem.

#10 OFFLINE   Sergiusz Kasprzyk

Sergiusz Kasprzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 07 maj 2011 - 17:59

Również poprosiłem właściciela ST1023 aby napisał kilka słów. Z tego co wiem kij jest już po testach więc na pewno niedługo pojawi się jakaś recenzja.
Pzdr

#11 OFFLINE   Sergiusz Kasprzyk

Sergiusz Kasprzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 17 maj 2011 - 20:36

Coś kolega od MHX się nie odzywa, a szkoda.
Teraz z innej beczki ,co sądzicie koledzy o rękojeściach z rattanu?
Jak dotąd zrobiłem kilka ale w muchówkach, obecnie mam zamówienie na spinning z taką rękojeścią i mam wolną rękę, sam jestem ciekaw jak to wyjdzie. Nie omieszkam dodać kilka zdjęć.

Pozdrawiam

Załączone pliki



#12 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 maj 2011 - 09:12

Ciekawe jak ten ratan leży w dłoni, mimo wszystko wydaje się że korek- jakby trzyma sie dłoni, nie wyślizguje się. Jak to jest? Bo jeśli walory użytkowe są ok, to pozostaje tylko kwestia gustu.

#13 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 18 maj 2011 - 09:22

Witam,

Jakos mi sie to nie widzi. O pierwszej sprawie pisal @bassy, mnie zas zastanawia sama powierzchnia, oczywiscie nie bedzie gladka, jak sie to bedzie mialo po kilku godzinach lowienia?

Muchowki na przestrzeni lat opieraja sie nowym trendom, dalej pozostaja jako mieszanka dobrego korka i uchwytu. Ja tak widze ich przyszlosc :D

Bujo

#14 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 maj 2011 - 09:57

Fajna byłaby jakaś kosmiczna muchówka z rękojescia z............pianki :lol:

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2011 - 10:02

@Sergiusz

mógłbyś napisać kilka słów (fotek?) o technologii wykonania takiej rękojeści? Gwoli przybliżenia tematu - tego na jerkbait.pl jeszcze nie było :D

Pozdrawiam

#16 OFFLINE   Sergiusz Kasprzyk

Sergiusz Kasprzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 18 maj 2011 - 17:32

Witam,

Jakos mi sie to nie widzi. O pierwszej sprawie pisal @bassy, mnie zas zastanawia sama powierzchnia, oczywiscie nie bedzie gladka, jak sie to bedzie mialo po kilku godzinach lowienia?

Bujo


I tu się mylisz ,powierzchnia jest gładka ,ponieważ całość rękojeści lakieruje się lakierem w wersji Lite.
Mam gdzieś filmik z USA krok po kroku wykonanie takiej rękojeści ,ale ma z 500 MB więc go nie wrzucę.
Teraz jak będę robił w przyszłym tygodniu to przygotuję skróconą wersję ze zdjęciami.
Pzdr

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2011 - 17:39

Teraz jak będę robił w przyszłym tygodniu to przygotuję skróconą wersję ze zdjęciami.
Pzdr


Trzymam za słowo :D taki foto-reportażyk to super pomysł.

#18 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 maj 2011 - 07:26

Ładnie :D . Na rodbuildingtutorials.com widziałem kiedyś jakieś ściągi. Mnie bardzo podobają się takie historie w połączeniu z korkiem.

#19 OFFLINE   spiner38

spiner38

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 28 maj 2011 - 18:28

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post na tym forum.
Jakiś czas temu zamówiłem wędkę Batson IST993F ,ale dopiero dzisiaj miałem okazję na nią łowić.
Muszę przyznać ,że wędka okazała się super ,idealnie wyważona i bardzo czuła ,to był dobry wybór. Wykonanie super i na pewno jeszcze coś u Pana zamówię, dzięki za rady. Z przerażeniem czytam posty jak czeka się na wymarzoną wędkę po 6 miesięcy i dłużej. Moja miała być za 3-4 tygodnie ,dostałem po 18 dniach od zamówienia wszystkim życzę tak załatwionej sprawy.
Pozdrawiam
Andrzej

#20 OFFLINE   Sergiusz Kasprzyk

Sergiusz Kasprzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 28 maj 2011 - 18:46

Jakiś czas temu zamówiłem wędkę Batson IST993F


He, he to było z pół roku temu :D i dopiero dzisiaj poszła w ruch?

Pzdr






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych