Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka do żylki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 15 listopad 2016 - 12:27

Bo to jest kabaret chciałbym zobaczyć jak sobie radzicie z tą żyłką wszyscy, mimo że metoda budzi straszne kontrowersje jako muchowa jest bardzo skuteczna i wcale nie jest taka prosta a czasami na niektórych łowiskach jest niezbędna bo inaczej po prostu nie da się złowić ryby. 

 

Kabaret to jest z robienie z banalnie prostej metody czegoś na miarę wynalezienia prochu. Przeciętny wędkarz, który nigdy nie miał w ręku muchówki  nauczy się w miarę prawidłowo łowić nimfą w ciągu jednego popołudnia. Ten sam wędkarz łowienia mokrą czy suchą w tym czasie nie opanuje. Piszesz kolego dość istotne zdanie: "czasami na niektórych łowiskach jest niezbędna bo inaczej po prostu nie da się złowić ryby".

I to właśnie odróżnia wędkarzy od siebie. Czy celem nadrzędnym jest wyszarpanie ryby za wszelką cenę? Nie ważne jak byle zaliczyć. Nimfa, niezależnie czy z żylki czy klasyczna dolna pozwala przelowić każdą wodę,wydrzeć ryby z ich mateczników. Z miejsc nieosiągalnych klasycznymi metodami. Jak się nie da złowić to ,można pójść dalej, poczekać aż żerująca aktywnie ryba podniesie się do płynącej w pół wody mokrej muszki. A można założyć nimfę z wolframowym kaskiem i przewalić dołek centymetr po centymetrze.

Aby nie było OT. Kolega nie widział różnicy pomiędzy szybkością holu na #2 i 5. To proponuję na jednej i drugiej wędce po zapięciu lipienia ok 40 cm zablokować palcami linkę i zobaczyć na której wyjedzie szybciej do powierzchni.  Co do #6 i jej mocy. Jakoś tak obserwuję tendencję do schodzenia klasami coraz niżej. Dla mnie w dalszym ciągu najbardziej uniwersalną wędką jest 9 #5-6 ze wskazaniem na #6. I do nimfy nie widzę niczego zdrożnego w użytkowaniu takiego kijka. Choć fakt, sam łowię piątką nachętniej w dwóch długościach 9 i 10 stóp. Wolę 9.   .


Użytkownik thymalus edytował ten post 15 listopad 2016 - 12:28

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Janusz Wałaszewski, Białek i 4 innych osób lubią to

#22 OFFLINE   Wojtek Walkowski

Wojtek Walkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKrościenko n.Dunajcem

Napisano 15 listopad 2016 - 17:18

Kolega nie widział różnicy pomiędzy szybkością holu na #2 i 5. To proponuję na jednej i drugiej wędce po zapięciu lipienia ok 40 cm zablokować palcami linkę i zobaczyć na której wyjedzie szybciej do powierzchni.  Co do #6 i jej mocy. Jakoś tak obserwuję tendencję do schodzenia klasami coraz niżej. Dla mnie w dalszym ciągu najbardziej uniwersalną wędką jest 9 #5-6 ze wskazaniem na #6. I do nimfy nie widzę niczego zdrożnego w użytkowaniu takiego kijka. Choć fakt, sam łowię piątką nachętniej w dwóch długościach 9 i 10 stóp. Wolę 9.   .

 

To tak po kolei:

1 To, w jakim czasie wylądujemy rybę w zdecydowanie większym stopniu, zależy od grubości zastosowanego przyponu, niż klasy AFTMA wędki. 

2 W metodzie żyłkowej stosuje się raczej żyłki cienkie np dla mnie 0,15 - 0,16 to max a najczęściej stosuję 0,12 - 0,13 i dlatego kij #3 w mojej opinii jest do tej metody idealny

3 Klasa AFTMA w większym stopniu określa to z jaką linką wędka ma pracować a nie jej moc. Możesz mieć szybką piątkę z ogromnym zapasem mocy świetną do streamera i klusię w klasie 5 w której linkę palcem możesz sobie blokować ile chcesz, doskonałą do suchej.

4 Z klasą wędki w metodzie żyłkowej schodzi się dla wygody. Wędka w klasie #3 jest znacznie lżejsza od wędki w klasie #5 a w tym przypadku ma to naprawdę duże znaczenie dodatkowo z racji tego że w praktyce nie używa się linki to można sobie na to pozwolić.

5 Kolega zapytał o wędkę do żyłki więc, informacja że wędka 5/6 9ft jest najbardziej uniwersalną wędką, przyda mu się tak, jak łopata do śniegu w lipcu.

6 Oczywiście nie ma nic zdrożnego w kiju #6 używanym do nimfy tak samo jak nie ma nic zdrożnego w używaniu kija w klasie #3

7 Jak miałem mało lat to miałem sąsiada rówieśnika który nie lubił bananów. Na pytanie dlaczego ich nie lubi odpowiadał że dlatego że ich nie jadł. To tak w kwestii nie stosowania przez kolegę metody żyłkowej i wypowiadaniu się w takim tonie na jej temat.

 

pzdr WoW


  • Zielony i randomrodmaker lubią to

#23 OFFLINE   grey

grey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr P

Napisano 15 listopad 2016 - 17:53

Na łupawę to 8' #4 typowy do suchej



#24 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 15 listopad 2016 - 18:06

To tak po kolei:

1 To, w jakim czasie wylądujemy rybę w zdecydowanie większym stopniu, zależy od grubości zastosowanego przyponu, niż klasy AFTMA wędki. 

2 W metodzie żyłkowej stosuje się raczej żyłki cienkie np dla mnie 0,15 - 0,16 to max a najczęściej stosuję 0,12 - 0,13 i dlatego kij #3 w mojej opinii jest do tej metody idealny

3 Klasa AFTMA w większym stopniu określa to z jaką linką wędka ma pracować a nie jej moc. Możesz mieć szybką piątkę z ogromnym zapasem mocy świetną do streamera i klusię w klasie 5 w której linkę palcem możesz sobie blokować ile chcesz, doskonałą do suchej.

4 Z klasą wędki w metodzie żyłkowej schodzi się dla wygody. Wędka w klasie #3 jest znacznie lżejsza od wędki w klasie #5 a w tym przypadku ma to naprawdę duże znaczenie dodatkowo z racji tego że w praktyce nie używa się linki to można sobie na to pozwolić.

5 Kolega zapytał o wędkę do żyłki więc, informacja że wędka 5/6 9ft jest najbardziej uniwersalną wędką, przyda mu się tak, jak łopata do śniegu w lipcu.

6 Oczywiście nie ma nic zdrożnego w kiju #6 używanym do nimfy tak samo jak nie ma nic zdrożnego w używaniu kija w klasie #3

7 Jak miałem mało lat to miałem sąsiada rówieśnika który nie lubił bananów. Na pytanie dlaczego ich nie lubi odpowiadał że dlatego że ich nie jadł. To tak w kwestii nie stosowania przez kolegę metody żyłkowej i wypowiadaniu się w takim tonie na jej temat.

 

pzdr WoW

Jeden post, a tyle smakowitości :) 

Ad 1. To jeśli masz Kolego żyłkę tej samej grubości to jaką wędką szybciej wyholujesz rybę? 

Ad 2 Ja łowię na nimfę przeważnie 0,14 i łowię "piątką" i nie czuję jakiegokolwiek dyskomfortu. Mało tego, tą samą piątką łowię na suchą z żyłką 0,10 i również nie ma problemu. A tak poważnie to na pomorskich rzeczkach 0,12 jest też ok. tylko musisz mieć sporo nimfek.

Ad 3. To już cymesik. Jak zapewne Kolego wiesz klasa AFTM to waga pierwszych 9 metrów linki podanej w gramach. Gdzie #2 to około 5 gram, a #5 prawie 10 gram. To powiedz mi, która wędka jest MOCNIEJSZA ta co jest w stanie wyrzucić 5 czy 10 gram? Czy analogicznie mocniejszy jest spinning  wyrzucie do 15 gram czy do 60 gram?  Więc może jednak klasa AFTM oznacza również moc wędki? Mylisz Koleg moc z akcją wędki. Z tego bowiem c napisałeś mocniejsza jest sztywna #2 od mięciutkiej dwuręcznej 10.

Ad 4 T już  zależy jaka wędka i jaki producent itd. Można przyjąć że ten sam model tego samego producenta w tej samej długości będzie lżejszy w klasie #3 od #5.

Ad 5. Winszuję umiejętności czytania w myślach. Kolega wie co komu się do czego przyda? A tak poważnie, to forum czytają różni ludzie i w różnym okresie czasu. I być może komuś kiedyś i ta informacja się właśnie przyda. Zwłaszcza, że takim uniwersałem spokojnie można łowić na pomorskich rzeczkach również żyłką. Kij do żyłki zapewniam, że nie ogranicza się do 10-12 w 2-3 klasie. 

Ad 6 Zdrożnego nie ma. Choć w warunkach pomorskich, gdzie często zdejmujesz nimfy z zaczepu szczytówką "trójeczka" może być ciut za delikatna.

Ad 7. Ależ ja jadłem banany i łowiłem na żyłkę. I uwierz, że wiem dlaczego na nią nie  łowię, Tyle, że nie rozwijałem tego tematu bo nie czas i miejsce ku temu. Mało tego ja nikomu nie zabraniam tak łowić. Choć szczerze mówiąc nie wiem po co do tego muchówka. Lepszy teleskopik 5 metrów, kołowrotek muchowy z tyłu, jakieś mikro przelotki,  do tego 10 metrów żyłki zgodnie z regulaminem i połówka bylejakiej linki. I jedziemy z koksem...


  • albercik2 i venom_666 lubią to

#25 OFFLINE   Wojtek Walkowski

Wojtek Walkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKrościenko n.Dunajcem

Napisano 15 listopad 2016 - 19:04

Jeden post, a tyle smakowitości :)

Ad 1. To jeśli masz Kolego żyłkę tej samej grubości to jaką wędką szybciej wyholujesz rybę? 

Ad 2 Ja łowię na nimfę przeważnie 0,14 i łowię "piątką" i nie czuję jakiegokolwiek dyskomfortu. Mało tego, tą samą piątką łowię na suchą z żyłką 0,10 i również nie ma problemu. A tak poważnie to na pomorskich rzeczkach 0,12 jest też ok. tylko musisz mieć sporo nimfek.

Ad 3. To już cymesik. Jak zapewne Kolego wiesz klasa AFTM to waga pierwszych 9 metrów linki podanej w gramach. Gdzie #2 to około 5 gram, a #5 prawie 10 gram. To powiedz mi, która wędka jest MOCNIEJSZA ta co jest w stanie wyrzucić 5 czy 10 gram? Czy analogicznie mocniejszy jest spinning  wyrzucie do 15 gram czy do 60 gram?  Więc może jednak klasa AFTM oznacza również moc wędki? Mylisz Koleg moc z akcją wędki. Z tego bowiem c napisałeś mocniejsza jest sztywna #2 od mięciutkiej dwuręcznej 10.

Ad 4 T już  zależy jaka wędka i jaki producent itd. Można przyjąć że ten sam model tego samego producenta w tej samej długości będzie lżejszy w klasie #3 od #5.

Ad 5. Winszuję umiejętności czytania w myślach. Kolega wie co komu się do czego przyda? A tak poważnie, to forum czytają różni ludzie i w różnym okresie czasu. I być może komuś kiedyś i ta informacja się właśnie przyda. Zwłaszcza, że takim uniwersałem spokojnie można łowić na pomorskich rzeczkach również żyłką. Kij do żyłki zapewniam, że nie ogranicza się do 10-12 w 2-3 klasie. 

Ad 6 Zdrożnego nie ma. Choć w warunkach pomorskich, gdzie często zdejmujesz nimfy z zaczepu szczytówką "trójeczka" może być ciut za delikatna.

Ad 7. Ależ ja jadłem banany i łowiłem na żyłkę. I uwierz, że wiem dlaczego na nią nie  łowię, Tyle, że nie rozwijałem tego tematu bo nie czas i miejsce ku temu. Mało tego ja nikomu nie zabraniam tak łowić. Choć szczerze mówiąc nie wiem po co do tego muchówka. Lepszy teleskopik 5 metrów, kołowrotek muchowy z tyłu, jakieś mikro przelotki,  do tego 10 metrów żyłki zgodnie z regulaminem i połówka bylejakiej linki. I jedziemy z koksem...

:D 1 Jeżeli to będzie np żyłka 0,12 to dokładni tyle samo.

2 A ja wolę #3

:D  :D Ok masz rację  przy porównaniu #2 i #10 Aftma zdecydowanie określa moc wędki tylko i tak to w jakim tempie wyciągniesz rybę zależy od najsłabszego ogniwa czyli w metodzie żyłkowej żyłki. Pomiędzy kijem #3 a #5 w metodzie żyłkowej dysproporcja teoretycznie wynikająca z Aftma nie jest już taka oczywista.  

A jak już jesteśmy przy porównaniu do spinningu, można pięciogramową główką rzucać kijem do 80gr tylko po co nam wtedy kije np do 10gr. Dodatkowo jak na  kołowrotku masz pletkę 4lb to możesz mieć kij do 150gr i nie będzie to miało najmniejszego wpływu na długość holu np szczupaka 5kg.

4 O tym właśnie pisałem

5 To trzeba założyć wątek uniwersalna wędka muchowa  :D  :)  :D  :)

6 Do zdejmowania nimf z krzaków faktycznie #5 będzie lepsza :D  :D  :D  :D  :D

7 I znów zgoda niech że sobie każdy łowi jak chce. :)  

 

Tak przeglądnąłem naszą dyskusję i wyszło na to że chyba za bardzo cynicznie podszedłem do tematu i mogłem Cię urazić co nie było moim zamiarem i za to sory.

Tak na koniec mam taką konkluzję że #3 lub #2 to taki spinning do 8-12gr niby głównie okoń ale i z zębatym na 136cm da sobie radę (fakt autentyczny).

Jeżeli kij ma być tylko do żyłki to w moim przekonaniu max #4 natomiast długość jest uzależniona głównie od łowiska na którym będzie używany. 

Spróbuj kiedyś żyłki na delikatnym sprzęcie, ma to swój urok.

Dla mnie żyłka to ostateczność (nie można łowić na streamera i nie zbierają) i dawniej również miałem bardzo słabe zdanie na temat tej metody. Obdarzyła mnie ona jednak kilkoma naprawdę fajnymi rybami w beznadziejnym czasie dla innych metod wiec zdarza mi się sięgnąć.

 

pzdr WoW



#26 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 15 listopad 2016 - 20:05

 

Dla mnie żyłka to ostateczność (nie można łowić na streamera i nie zbierają) i dawniej również miałem bardzo słabe zdanie na temat tej metody. Obdarzyła mnie ona jednak kilkoma naprawdę fajnymi rybami w beznadziejnym czasie dla innych metod wiec zdarza mi się sięgnąć.

 

pzdr WoW

W dużej części Wojtku zgadzam się z Tobą. :).

Pierwszym-moim- wyborem jest sucha, nastepnie streamer, długa nimfa i ta swietna "pod prąd", ale czasem dociązona imitacja w tym zarzucona zestawem żyłkowym.

Uzupełnię to jednak uwagami.

- krótsze poważniejsze wędzisko pozwoli prędzej zobaczyć rybę w podbieraku.Nawet na Bałtyku długa muchówka pozwala rybie dłużej krążyć wokół podbieraka.Szybka 9-ka w klasie 8 jest w tym kontekscie najlepsza. :)

-długie wędzisko w warunkach pomorskich utrudnia szybkie podebranie ryby-zwisające gałęzie to uniemożliwiają, bowiem trudno długie wędzisko umiescić w "pionie".Szybka 9-ka w klasie 4-5 jest w tym kontekscie najlepsza. :).Polecam dziarski  5 km. spacer brzegiem pomorskiej strugi z dłuuugim leciutkim kijem.Sam marsz da do myslenia, a cóż dopiero wysokie, drzewne zaczepy... :P 

-

-łowienie na Pomorzu, lub w innych podobnych łowiskach  nie może być porównywane z łowieniem w duzych otwartych rzekach.np. południa Polski - warto spróbować tu i tam :).

-jeśli w lowisku są pstrągi lowię na duże streamery mocnymi wedziskami i grubymi przyponami zapominajac o innych rybach.Jesli jednak lowię jesienią, tak jak 2 dni temu, uzywam 9/4, lub 9/5 stosujac takżę metodę żyłkową.Ale to na Pomorzu...na poludniu wyglada to inaczej...

-uwaga ostatnia - koledzy-wiecej zdjęc, a szczególnie w dziale c&r... :D

 

Naprawde uwiarygadniajacą byłaby fota pieknego lipienia uwalnianego po złowieniu przez autora metodą zyłkowa z załączoną deklaracją"OSTATNI w ŻYCIU" w ten paskudny sposób... :D

trochę zartuję,trochę jednak nie...z tymi bananami coś jest na rzeczy... :P



#27 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 15 listopad 2016 - 20:15

Witam.

W pierwszym poście tego wątku padło magiczne określenie - "nieduża cena".

Zejdźmy na ziemię, bo takiego kijka do żyłki 10' lub 11' w klasie #3 lub #4, Jarek nie znajdzie - nawet używki.

Te z "niedużą ceną" to dopiero od #4/5.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 15 listopad 2016 - 20:40


#28 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 15 listopad 2016 - 20:41

Witam.

W pierwszym poście tego wątku padło magiczne określenie - "nieduża cena".

Zejdźmy na ziemię, bo takiego kijka do żyłki 10' lub 11' w klasie #3 lub #4, Jarek nie znajdzie - nawet używki.

Pozdrawiam.

Wiem że paru zawodników poławia z efektami właśnie żyłką przy użyciu wędek Leeda Volare. Podobno blank niezły, niektórzy jednak je przezbrajają. Nie łowiłem tym kijkiem i piszę zasłyszana (wyczytane) opinie. W Hariusie o ile się nie mylę 10 #4 z tubą kosztuje poniżej 3 stówek. 



#29 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 15 listopad 2016 - 22:09

Mały offtop probował ktos rzucac jaxonem monolith 335 linka muchowa ?



#30 OFFLINE   sucharfishing

sucharfishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • Imię:Jarek

Napisano 15 listopad 2016 - 22:12

Moi drodzy dzięki wszystkim za ożywioną dyskusję, akurat tak się złożyło, że wpadł mi w ręce kijek na który się od razu zdecydowałem BFC 10' 4/5#. Mam nadzieje, że ten wybór będzie słuszny przekonam się już wkrótce.

Dziękuję bardzo wam za uwagi odnośnie tej metody itd. jednakże chciałem wszystkim powiedzieć, że na muchę łowię dopiero około 4 lat, uwielbiam łowić na długa nimfą a wprost kocham łowić na suchą muszkę. Jednakże nie zawsze da się łowić tą metodą na którą lubimy najbardziej. Wędkę którą mam do długiej nimfy można łowić na krótką nimfę, mokrą muchę suchą muchę i na stremera, podejrzewam że na żyłkę też by się dało bez problemu.

 

Ale tak jak napisałem chciałem dowiedzieć się więcej o tanich wedkach ponieważ pomimo że mam taką to chciałem sobie zakupić taką nową sztukę :)



#31 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 listopad 2016 - 22:55

Mały offtop probował ktos rzucac jaxonem monolith 335 linka muchowa ?

na poprzednie stronie Ziemowit pisze o rzucaniu Palladinem (oczywiście linką, nie samym kijem) a on dłuższy od Jaxona

 

"W międzyczasie pozyskałem okazyjnie kijek legendę (tak trochę). Mianowicie Paladina. I uważam go za wędkę zjawiskową, którą po prostu warto mieć ... dla samego "miecia".

Kijek, który nie miał by praktycznie praw bytu, gdyby nie nasze chore przepisy. Bo niby czemu i z jakiej to przyczyny można w naszym kraju łowić "żyłką" o długości dwóch kijów (w tym przypdku to ponad 7 m), skoro na całym świecie popularne są 15-sto metrowe przypony żyłkowe do "krótkiej" nimfy ... ???

I wszędzie gdzie tak łowią ryb jest nieporównywalnie więcej ... to temat na osobnną dyskusję ...

Trochę nim połowiłem i uważam go za najlepszy kij do łowienia w ... małych rzeczkach bez zarośniętej linii brzegowej oraz w całkiem sporych rzekach, gdzie ryba jest bardzo płochliwa i ostrożna.

Wady - trochę spory ... ale żeby nie było ... łowiłem nim nawet na suchą muchę z racji braku czasu by pójść do auta po innego kijka do sucharka, gdy zaczęły nagle lipienie oczkować na płani na której stałem ..."



#32 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 15 listopad 2016 - 23:56

Witam.

To było "męczące ekstremum" ... zarówno dla mnie jak i dla ryb ...  :P ... nie mniej jednak lipki połowiłem.

Ale - pisałem wcześniej o Grand Virtuoso 3,30#5. To kijek, który całkiem dobrze spisuje się też do długiej nimfy i do streamera (suchą też łowiłem). Przeciążałem ten kijek nawet linką #8 (mając ją nawinętą z podkładem pod żyłką dla lepszego wyważenia zestawu) i ciskałem nią z dwoma nimfami do samego niemal podkładu. Na wędce dużego wrażenia to nie zrobiło - wręcz przeciwnie, byłem zdziwiony jej mocą w takim układzie i odległościami w ten sposób osiąganymi.

Jeżeli ktoś łowi jeziorowo, to ta wędka może być wraz z linkami #5-6 ciekawą i niedrogą alternatywą do gnębienia białorybu wzdłuż pasa trzcin, w czym niewątpliwie będzie pomagać właśnie jej długość.

Monolith 3,30 jak dla mnie do rzucania się raczej nie nadaje, ale już modele 3,00 m kijów do nimfy i owszem.

Próbowałem już zakupiony niedawno z myślą o łowieniu właśnie jeziorowym, kijek KWC 3,00 #5-6 i całkiem przyjemnie mi się nim macha, a długość taka do dla mnie minimum przy łowieniu z brzegu na wodzie stojącej.

Jako ciekawostkę mogę w tym miejscu napisać że skuszony "modnymi trendami" posiadłem niedawno bardzo przyzwoity kijek do jeziorowego streamera 11'#7 i ... myślę że będzie się on jak najbardziej nadawał także do spróbowania metody żyłkowej przy łowieniu karpi na niedaleko ode mnie położonej "komercji" ... a przynajmniej na pewno spróbuję i w ten sposób, dla zabawy ją wykorzystać ...  :D

Aaa ... jest jeden naprawdę ciekawy kijek do krókiej nimfy odługości 9' - Robinson Diaflex #4 w dwuskładzie. Dla mnie jest ciekawy - dla innych oczywiście nie musi. Ale bardzo dobrze mi się też nim łowi w ten sposób. To też taki fajny uniwersał, którym dobrze się suszy, moczy, ciska daleko nimfami jak i właśnie łowi żyłką. Gdyby był w czteroskładzie na pewno tak dobrze króką nimfą by się nim nie łowiło.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 16 listopad 2016 - 00:06


#33 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 16 listopad 2016 - 00:45

 Gdyby był w czteroskładzie na pewno tak dobrze króką nimfą by się nim nie łowiło.

Pozdrawiam.

 
A mógłby kolega Forest rozwinąć nieco tą myśl bo nieco mnie zaintrygowała.


#34 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 16 listopad 2016 - 06:57

Chciałbym to zobaczyć - ciskanie kijkiem w klasie 5 całej (prawie po podkład) linki w klasie 8. I to jeszcze kijkiem o długości 3,30.



#35 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 16 listopad 2016 - 08:33

Mały offtop probował ktos rzucac jaxonem monolith 335 linka muchowa ?

Kumpel co to się uczy muchowania i nikt mu nie powiedział czym się różni kij do nimfy i do suchej ostatnio wyjął monolithem 11# 21 lipieni na suchą. Wbrew pozorom da się i lata toto całkiem fajnie.


  • DanekM i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#36 OFFLINE   FoamFly

FoamFly

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 09:22

Mały offtop probował ktos rzucac jaxonem monolith 335 linka muchowa ?

ja tą wędką łowię normalnie na piankowce klenie i bolenie


  • Maciek Rożniata, kocmyrz i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#37 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 16 listopad 2016 - 10:37

Widzę mały kamyk w ogródku kolegów "ortodoksów"  ;)

 

W handlu i biznesie mówi się o tym przypadku tak;

 

jeśli jest coś o czym wszyscy mówią, że nie da się tego zrobić, wystarczy, ze przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi  ;)  :D


  • bertus, Pisarz.......ewski Piotr i randomrodmaker lubią to

#38 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 16 listopad 2016 - 10:49

Witam.

Thymalus ... mam takiego Diaflexa #4 w czeroskładzie i jest to już całkiem inna wędka, moja ulubiona do suchej muchy. Rzuca inaczej, pracuje przy holu inaczej, całkiem inne ugięcie, ciętość, sztywność, akcja - jak zwał tak zwał. Zrobili ją już nieco krószą (8'6'' a nie 9'). Dwa różne kije pomimo opisania tego samego.

Marszal ... no co ja Ci mogę więcej napisać ... próbowałem bo chwilowa sytuacja mnie do tego zmusiła i wcale nie było jakoś źle czy niemożliwie, w każdym bądź razie dało się tym konkretnie kijkiem skutecznie i w miarę dobrze łowić pomimo teoretycznych przeciwwskazań ... ale bardziej delikatnym kijem (np. Monolith'em) bym tego nie próbował robić z obawy o jego ewentualne uszkodzenie.

Myślę że dużo zależy od preferencji i przyzwyczajeń no i konkretnego łowiska. Osobiście bardzo lubię długie wędki i łowi mi się nimi bardzo dobrze tam gdzie łowię najczęściej, używam np. switcha 3,35 do długiej nimfy i żadnym innym kijem tak fajnie mi się w ten sposób nie łowi, chociaż próbowałem kilkoma innymi.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 16 listopad 2016 - 10:55


#39 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 16 listopad 2016 - 12:58

Chciałbym to zobaczyć - ciskanie kijkiem w klasie 5 całej (prawie po podkład) linki w klasie 8. I to jeszcze kijkiem o długości 3,30.


Nie możliwe?
Redington Dually Switch 11,3ft #7 linka Guideline Pike wf10 bez problemu z jednej ręki wylatuje 25m a raczej slaby ze mnie muszkaż. Jaxona blanku nie znam ale myślę że koledzy którzy sporo trenuja poradzą sobie z takim zadaniem z palcem w ... nosie

#40 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 16 listopad 2016 - 13:47

Alberciku, switch to co innego niż kij do nimfy... Popatrz na ciężar dedykowanej głowicy do tego kija i będziesz wiedział czemu sobie poradził.
  • Pluszszcz i marckus lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych