Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wedka w Tajlandii...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:42

Spokojnie da radę, oczywiście jak nie nastawiasz się na stukilowe tuńczyki  ;) .

Z tego co "obiło się" o moje uszy, to z brzegu morskiego łowią przez większość sezonu groupery w rozmiarze wyrośniętych okoni, sezonowo barrakudy, needle fish, queen fish, mangrove jack.

Czy ktores z tych ryb sa "trujace"? Widzialem na filmiku jak chlopaki brali rybki w recznik lub dotykali takimi szczypcami. Rybki wygladaly cos jak te qeen fish tylko mniejsze.



#42 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:50

Małe dotykałem bo wyglądały jak karaski, duża jak karp ale tajskiego okonia to w rękę bym nie wziął bo jeszcze by mi paluszka ucieli a jesteśmy bardzo związani :-)
  • MarcinZet i Dano. lubią to

#43 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:34

Czy ktores z tych ryb sa "trujace"? 

 

Te, które wymieniłem to "normalne" ryby  ;)



#44 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:22

@Maraky a rekawiczki stosujesz?

 

Powoli plan lowienia ryb slodkowodnych mi sie krsytalizuje. Tak zeby bylo po taniosci i bez polegania na firmach wedkarskich. Podziele sie doswiadczeniem po powrocie z Tjlandii :)

 

Co jeszcze mi nie daje spokoju to lowienie w morzu z brzegu. Z plazy czy skal wszystko jedno. Da sie cos konkretnego zlowic w ten sposob?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 06 styczeń 2017 - 21:22


#45 OFFLINE   kris3003

kris3003

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2017 - 01:40

Witam szanownych kolegów,
Tak sie sklada ze również już w lutym a konkretnie 8 lutego wylatuję do Tajlandii. Będę poza Bangkokiem gdzie nie zamierzam łowić na wyspach
Koh Jum,Koh Lanta i Krabi i tam chciałbym polowic z brzegu .
Zabieram spinning teleskopowy oraz wędkę "pałę"4 w czterech częściach i mam
Jedno zasadnicze pytanie jak kolega z poprzednich postów
Jakie przynęty zabrać ?
Pozdrawiam wszystkich iż góry dziękuję za info

#46 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 15 styczeń 2017 - 10:27

Miejscowych z brzegu (na wyspach) najczęściej widywałem z czymś typu soft4play, ale bez większych efektów. Zresztą nurkując/snurkując blisko brzegów (tym bardziej tych obłożonych turystycznie plaż) ciężko w okaz. 30-40cm ryby to już wyróżniające się pośród drobnicy okazy. Na mniejsze obrotówki / wahadłówki na pewno nie idzie się nudzić, bo małych ryb jest ogrom.
Płytsze rzeczki czy kanałki (w Bkk czy na wyspach) są przetrzebione przez warany, których jest pełno :) Ale w Lumpinii Park sumy czy karpie pływają piękne, jacyś chyba ichniejsi bezdomni je tam czasami odławiali.

W okolicach Krabi a właściwie Ao Nang bardzo często miejscowi wędkują w okolicy Pranang Beach (przy jaskini penisów), przy samej jaskini przechodzą wodą na skały i wtedy mają zasięg na głęboką wodę.

No i na południu skały to żyletki, nasze kamyczki w wodzie przy tym to jak gąbka.



#47 OFFLINE   kris3003

kris3003

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:37

Dzięki Bartoszu za odzew. Na okazy się absolutnie nie nastawiam ,traktuję wędkowanie tam jako bardziej przygodę czy ciekawostkę,jako uzupełnienie egzotycznego urlopu.
Jeżeli nikt nie pokieruje mnie bardziej na to jakie konkretnie przynęty zabrać,
Wezmę blachy,wirówki, gumy i wobki. Myślę też o zawieszkach używanych u nas na Bałtyku na dorszach i jakieś haczyki jakby była możliwość przygruntowania..
Pozdr dla wszystkich

#48 OFFLINE   kris3003

kris3003

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:40

[quote name="kris3003" post="2063373" timestamp="1484491058"]Dzięki Bartoszu za odzew. Na okazy się absolutnie nie nastawiam ,traktuję wędkowanie tam jako bardziej przygodę czy ciekawostkę,jako uzupełnienie egzotycznego urlopu.
Jeżeli nikt nie pokieruje mnie bardziej na to jakie konkretnie przynęty zabrać,
Wezmę blachy,wirówki, gumy i wobki. Myślę też o zawieszkach używanych u nas na Bałtyku na dorszach i jakieś haczyki jakby była możliwość przygruntowania..No i oczywiście odpowiednie rękawiczki
Pozdr dla wszystkich

#49 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 15 styczeń 2017 - 20:35

Ja biore wszystko co mam :) jak bedziesz chodzil po skalkach lub brodzil w wodzie to warto sie zaopatrzyc w buty do nurkowania. Jak kupilem cos takiego: Gul 3mm Neoprene Strapped Wetsuit shoes. 



#50 OFFLINE   kris3003

kris3003

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2017 - 19:45

O super dobra rada,dzięki.
Też chętnie zabrał bym "wszystko" lecz niestety poza qatarskimi liniami gdzie mam mozliwosc zabrania 30kg,mam też wykupione loty jakimiś tajskimi liniami a tam limicik 15kg...
Pozdr

#51 OFFLINE   kris3003

kris3003

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2017 - 19:56

No i pięknie..w Thaì lion 10 kg nadbagazu...4tys batow poszło. Mam nadzieję, że warto było.
Się okaże .w nocy coś chlapalo w morzu oby do Jutra!

#52 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 luty 2017 - 20:34

Defaultowo jest 15kg w cenie... miałeś 25kg rejestrowanego?  :blink:



#53 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 luty 2017 - 21:02

Witam szanownych kolegów,
Tak sie sklada ze również już w lutym a konkretnie 8 lutego wylatuję do Tajlandii. Będę poza Bangkokiem gdzie nie zamierzam łowić na wyspach
Koh Jum,Koh Lanta i Krabi i tam chciałbym polowic z brzegu .
Zabieram spinning teleskopowy oraz wędkę "pałę"4 w czterech częściach i mam
Jedno zasadnicze pytanie jak kolega z poprzednich postów
Jakie przynęty zabrać ?
Pozdrawiam wszystkich iż góry dziękuję za info

 

Będąc na Koh Changu widywałem codziennie około 12 starszego Pana z castingiem i blachą typu Alga 3. Chodził na skały i łowił przeważnie 2/3h. Nie widziałem, żeby jakieś wielkie sukcesy miał, ale kilka Barakud???(takich do 70/80cm) złowił.  Weź z jedną blachę na wszelki wypadek.... rzucisz tym daleko, skuteczna jest na wszystko, a jak stracisz to szkoda nie będzie  :) . Tak jak koledzy piszą, raczej na wielkie łowy nie licz... mało tam ryb przy brzegu się kręci tak na pierwszy rzut oka.



#54 OFFLINE   kris3003

kris3003

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2017 - 02:43

Cze,
Co do bagaży Bartku to miałem dokładnie 56 kg rejestrowanego (na 3 osoby)
Do podręcznego nie przywiązują się aż tak restrykcyjnie tzn 20x30x40 ale wcześnie tego nie wiedzialem bo w necie nie znalazłem żadnych opinii.
Dziękuję Maćku za radę, jestem właśnie na Koh Lancie .skał jeszcze nie widziałem ale barakudy
U okolicznych ulicznych handlarzy i przed knajpkami owszem.

#55 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 11 marzec 2017 - 07:07

Obiecalem krotki raport wiec prosze bardzo. Zeby innym bylo troche latwiej :)

 

Na poczatek komercyjne lowisko w poblizu Bangkoku Barramundi ponds. Ok 50 km na wschod w kierunku Pattaya. Jesli pojedziemy tam przez roznych posrednikow to bedzie nas kosztowalo ok 6000B. Wszystko wliczone, caly dzien lowienia. Sam karnet to 200B wiec warto sie rozejrzec za taksowka. Koledzy zaplacili 2000B za troche wieksza czesc dnia. Ja skombinowalem transport za darmo :)

 

Na samym miejscu zobaczymy kilka sadzawek, parasole i troche stolikow jak w restauracjach na wolnym powietrzu. Lowienie tu polega na siedzeniu sobie pod taka parasolka i rzucaniu na prawo i lewo. Ci co lowili najwiecej nie ruszali sie wogole. Niektorzy zakladaja wolframowe przypony a inni gruby FC. Ja poszedlem w FC ok 0.4. Wiedzialem, ze na dzien dzisiejszy najlepsze sa sredniej wielkosc gumy. Rozlozylem wiec pare przed miejscowymi i zgodnie wskazali na 10cm Cannibala SG w kolorze Fire Tiger. Dwie godziny i nic. Laze dookolo sadzawek i tylko patrze jak inni cos od czasu do czasu wyciagaja. W pewnym momencie zmeczylo mnie to i siadam na tym plastikowym krzesle pod parasolka i mysle  "Bede teraz jak miejscowy. Siadam i nie ruszam sie juz wiecej". Rzucam i wloke przynete powoli po dnie, bo zmeczony przeciez jestem :) Pare rzutow i cos szarplo! Zacinam i w tym samym momencie widze srebrne bydle jak leci po powierzchni jak wodolot, hamulec gwizdze i luz...No nie no nie. Dokrecam hamulec i za chwile laduje pierwszy Baramund! Na 15cm srebrnego smuklego rippera. Pozniej juz prawie jeden za drugim. Najwiekszy na fotce. Nie wiem jakim cudem go wyciaglem bo hak byl dobrze odgiety. Efekt zbyt dobrze dokreconego hebla.

 

Taka jeszcze uwaga. Ryby maja bardzo ostre luki skrzelowe i jakies takie kanciaste sa. Jedno szarpniecie i lapy beda pociete. Trzeba wiec bardzo uwazac. 

 

Tu link jak trafic: http://bangkokhooker...of-bang-pakong/ Jak sie taksowkarz pogubi dac mu numer ze stronki.

Załączone pliki


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 11 marzec 2017 - 07:15

  • wujek, Maraky i Del Toro lubią to

#56 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 11 marzec 2017 - 08:54

Na lub nad morzem nie łowiłeś?



#57 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 11 marzec 2017 - 09:00

Tam nic nie ma wszystko zjedzone.

#58 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 11 marzec 2017 - 22:59

Na lub nad morzem nie łowiłeś?

Bedzie, bedzie ale to dopiero w czesci trzeciej raportu a w drugiej...Pogon za Jungle Perch i Snakehead :)

 

Na samym poczatku mialem zamiar wybrac sie nad jeden zbiornikow zaporowych ale wyszlo inaczej chociaz z tego wzgledu ze to podobno niezby dobry sezon na Snakeheada byl i nie chcialem tracic czasu i piniedzy na szukanie lodzi itd. Oprocz tego dostalem cynk na dzika rzeke gdzie moglem polowic (bardziej niestety w marzeniach jak sie pozniej okazalo) Jungle Perch'e bez koniecznosci oplacenia przewodnika. Stalo sie to dzieki uprzejmosci pewnego miejscowego wedkarza. Tu jest jego kanal you tube https://www.youtube....mBgqqnhbW-S75wA Dal mi dokladne dane na co i gdzie lowic. Niestety nie udalo mi sie z nim spotkac nad rzeka bo zostal tata i mial inne obowiazki. Moze nastepnym razem? 

 

Rzeka Yom w polnocnej Tajlandii w prowincji Phrae. 9h pociagiem na polnoc od BKK, troche krocej autobusem. Ja wybrale dziki odcinek ponizej wioski Den Chai. Mieszkalem w hostelu Samnaree ok 7 km od rzeki. Mozna dojechac rowerkiem lub skuterem. Przemili wlasciciele. 

 

Zabralem ze soba pokazne pudlo wirowek, wobkow, smuzakow oraz bogaty asortyment gumek. Niestety rybki nie za bardzo chcialy wspolpracowac. Jeszcze cos sie dzialo pierwszego dnia ale im dluzej tam bylem tym gorzej. Spedzilem tam chyba ze 3 dni. Rozmawiajac pozniej z miescowym dowiedzialem sie ze to nie ta faza ksiezyca i ze w tym momencie raczej slabo biora. hmmm Summa summarum zlapalem dwa male Jungle perch oraz sumika ale nie bede kryl ze apatyt byl znacznie wiekszy. Mialem tez dwie akcje kiedy "starszyzna" (takie stado sztuk co najmniej 40-45cm) odprowadzila dziko obskakujac rippera ale zaden niestety nie uderzyl. Cos rowniez obcielo mi gumke w pol...jeden cm dalej i bylby na haku ale moge sobie o tym teraz tylko pomazyc :) Jakby nie bylo piekna rzeka. 

 

Ps Niestety stronka nie laduje fotek w tym momencie. Bede probowal pozniej.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 11 marzec 2017 - 23:43

  • Maraky i Del Toro lubią to

#59 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 12 marzec 2017 - 07:33

No w koncu :)

Załączone pliki



#60 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 marzec 2017 - 21:44

wygląda jak rzeczka na Podlasiu ;) ...palmy-fotomontaż


  • Krzysiu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych