Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Agrafki do spiningu


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaÅšrem

Napisano 10 maj 2011 - 20:49

MoÅźe trochÄ™ banalny temat, ale mam ostatnio dylemat jakich uÅźywać. Nie raz przez sÅ‚abÄ… agrafkÄ™ straciÅ‚em Å‚adnÄ… rybÄ™ - myÅ›lÄ™, Åźe znajdzie siÄ™ wiÄ™cej takich osÃÅ‚b. I tu moje pytanie jakie agrafki polecacie? Macie moÅźe jakieÅ› niezawodne modele? ChÄ™tnie poznam wasze zdanie...

#2 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • ImiÄ™:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 10 maj 2011 - 20:56

Dragon Super Lock ostatnio tylko ich uÅźywam do Å›rednich i duÅźych przynÄ™t.

#3 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 10 maj 2011 - 21:00

Dragon Super Lock - najmniejsze niektÃÅ‚rym ciÄ™Åźko siÄ™ zapina - np. mÃÅ‚j kumpel nie potrafi :mellow: :lol: ja dajÄ™ radÄ™. SÄ… solidne, na najmniejsze Å‚owiÅ‚em nawet bolki na plecionce i nic im nie byÅ‚o. A na najwiÄ™ksze Å‚owiÅ‚em spore szczupaki - teÅź nic im nie byÅ‚o :D Nie zawiodÅ‚y mnie jeszcze - w przeciwieÅ„stwie do spinwala....

#4 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród BobrzaÅ„ski
  • ImiÄ™:Mariusz

Napisano 10 maj 2011 - 21:09

Od kilku lat uÅźywam z zadowoleniem agrafek firmy Spinwal rÃÅ‚Åźnych rozmiarÃÅ‚w. CzÄ™sto wymieniam w zakupionych przyponach agrafki wÅ‚aÅ›nie na w/w firmÄ™. Dobrze wykonane i moÅźna je wielokrotnie zapinać odpinać i nic siÄ™ nie dzieje. Kostal ma teÅź dobre i wspomniane Dragony ale faktycznie czasem jest problem z zapiÄ™ciem.

#5 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 10 maj 2011 - 21:16

Tylko Spinwal, uÅźywam najczęściej niezapinanych 20 i jeszcze mnie nie zawiodÅ‚y.

#6 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 10 maj 2011 - 21:23

WaÅźne jest aby dopasować wielkość agrafki i grubość drutu z ktÃÅ‚rego jest wykonana do przynÄ™ty i techniki jej prowadzenia. Podczas orania dna ciÄ™ÅźkÄ… gumÄ… agrafka z cienkiego drutu w moment siÄ™ zdeformuje a pÃłźniej pretensje do producenta Åźe bubel sprzedaje bo agrafka siÄ™ otworzyÅ‚a.
Mi jeszcze nigdy w Åźyciu agrafka sama siÄ™ nie rozpięła,uÅźywam Spinwala i tych wiÄ™kszych Dragona - fakt czasami ciÄ™Åźko jÄ… roztworzyć.

#7 OFFLINE   gfg8

gfg8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów

Napisano 10 maj 2011 - 21:28

Cormoran BLACKSAFE Square Snap
Niewielka i niesamowicie wytrzymaÅ‚a agrafka o bardzo dÅ‚ugiej ÅźywotnoÅ›ci...

A jeÅźeli ma być otwierana z obu stron to Cross-Lok Berkley.


#8 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 10 maj 2011 - 21:34

Spinwala do 20kg (oczko niÅźej od najmocniejszych, morskich) zdemolowaÅ‚ mi szczupak Åźycia, mimo ustawionego odpowiednio hamulca. MyÅ›laÅ‚em, Åźe te agrafki sÄ… naprawdÄ™ mocne, ale ryba bez problemowo otworzyÅ‚a jÄ… w obu miejscach, rozgięłą i popÅ‚ynęła z gumÄ…... Kilka razy straciÅ‚em przez nie jerki, odpinaÅ‚y siÄ™ w czasie rzutu. Dragony bardziej speÅ‚niajÄ… moje oczekiwania.

#9 OFFLINE   gfg8

gfg8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów

Napisano 10 maj 2011 - 21:43

Miałem Spinwale Dragony i teraz te Cormorana.
Dragony tak jak i te Cormorany sÄ… robione chyba z podobnego drutu
dosyć ciÄ™Åźko siÄ™ to zapina i odpina...Ale sÄ… bardzo wytrzymaÅ‚e!
CoÅ› za coÅ›.


#10 OFFLINE   roofi

roofi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaLesko
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:MeÅ‚gieÅ›

Napisano 10 maj 2011 - 22:03

Mi rÃÅ‚wnieÅź Å›wietnie sprawdzajÄ… siÄ™ agrafki Dragona. Fakt ciÄ™Åźko siÄ™ zapinajÄ… i rozpinajÄ… ale nie zdarzyÅ‚o mi siÄ™ jeszcze Åźebym straciÅ‚ rybÄ™ na tej agrafce. Nawet na zaczepie prÄ™dzej ÅźyÅ‚ka strzeli niÅź rozepnie siÄ™ agrafka takÅźe mogÄ™ polecić :D Pozdrawiam.

#11 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • ImiÄ™:Wojtek

Napisano 11 maj 2011 - 06:17

MaÅ‚e Kostala ze starych zapasÃÅ‚w (kupowaÅ‚em po 1000szt) a duÅźe Janusz Che - produkcja wÅ‚asna o wytrzymaÅ‚oÅ›ci wystarczajÄ…cej do holowania barki.

#12 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 11 maj 2011 - 11:01

MaÅ‚e Kostala ze starych zapasÃÅ‚w (kupowaÅ‚em po 1000szt) a duÅźe Janusz Che - produkcja wÅ‚asna o wytrzymaÅ‚oÅ›ci wystarczajÄ…cej do holowania barki.

z drutu spawalniczego :lol: :lol: :lol:
sorry za OT

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 12:19

Jezeli sie chce dobrze dopasowac do rodzaju linki i przynety to wypada miec kilka wielkosci...

Uzywam tylko wykonanych z 1 kawalka drutu..i tutaj taka uwaga - niewiele daje wykonanie tego z dutu sprezynowego. Zwlaszzca w mniejszych modelach robia sie nawet odgniotki na palcach.

Caly wic polega na tym, ze wytrzymalosc i pewnosc zapiecia agrafce daje odpowiednie wyprofilowanie.
Nie zawsze chodzi o wytrzymalosc dostateczna do podniesienia czolgu, np. w agrafeczce rozmiaru 00 chodzi o cos zupelnie innego...

W zwiazku z tym, ze jak interesowalem sie tematem u nas byly dostepne albo nienajciekawszej konstr. albo wymagajace kombinerek kupilem zapasik offshore anglersÃÅ‚w.
Najmniejsze sa z delikatnego drutu i trzeba je wymieniac jak sie zauwazy spedek sztywnosci.
Najwieksze i nieco mniejsze wyciagaja wszystko (jak do tej pory).

Gumo

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 maj 2011 - 16:09

berkley cross lok http://www.berkley-fishing.com/products/terminal-tackle/snap s-swivels/cross-lok-snaps
stingease stay loc http://www.stringease.com/
evergreen wide snaps http://www.evergreen-fishing.com/bass_salt_goods/accessories /html/accessories.html

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 17:02

Evergreena fajne...ta szeroka (wide), tandemik z kretlikiem na 1 osi czy te w wielkosci 00...
Bede mogl cos powiedziec za jakis czas...chociaz to sie szybko skonczy, w pdst zestawie ledwo kilka szt, stanowczo zbyt malo zeby sie miec czym rzadzic...

Gumo
p.s.Rozumiem ze uzywales wszystkich?

#16 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 maj 2011 - 17:06

berkley cross lok http://www.berkley-fishing.com/products/terminal-tackle/snap s-swivels/cross-lok-snaps

strasznie kiepskie ciezko je otworzyc i zamknac + przelozyc niektore przynety kupilem kiedys z 50 sztuk i do tej pory leza w pudelku na grunt bo do spiningu sie nie nadaja.

stingease stay loc http://www.stringease.com/

wygladaja super.

evergreen wide snaps http://www.evergreen-fishing.com/bass_salt_goods/accessories /html/accessories.html

hmm a czym one rozne od spinwala?

ja uzywam spinwali glownie

ps co do mocnych to takie foxy mi sie niemal wyprostowaly na zaczepie kilka razy:

http://www.foxint.com/catalogues-products.php?lang=e&pro duct=2175&catalogue=3§ion=32



#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 17:12

A wlasnie. A takich ktos uzywal? Bardzo podobne do Offshorow..kto wie czy to nie to samo..?

http://www.americanf...uolocksnaps.asp

Gumo

#18 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 maj 2011 - 17:23

ta berkleya podobna jest do Kostala ktÃÅ‚ry kiedyÅ› dawaÅ‚ takie do 30kg przyponu,,ja zazwyczaj uÅźywam Spinwala i nigdy siÄ™ nie zawiodÅ‚em,mam jeszcze stare z przed kilku lat zapasy.
robiÅ‚em teÅź podrÃÅ‚by spinwala z dentalu 1mm sporo roboty ale ogÃÅ‚lnie ksztaÅ‚t siÄ™ sprawdza tylko wtedy trzeba zamykać i otwierać kombinerkami Å‚apami niema szans,myÅ›lÄ™ ze ryba teÅź nie da rady

#19 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 maj 2011 - 17:27

Ja podobnych uÅźywam. Mam kilka osÃÅ‚b ktÃÅ‚re robiÄ… agrafki lub kupuje w sklepach.

Spinwala przestałem kupować bo ostatni zakup kilkunastu paczek wylądował w koszu. wszystkie przehartowane i pękały przy drugim-trzecim rozpięciu.

#20 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 maj 2011 - 17:33

ja od kilku lat nie kupuje takich pierdÃÅ‚Å‚ek bez sprawdzenia,podobnie z ÅźyÅ‚kÄ…,nieraz sprzedawca strzeliÅ‚ buraka jak niby nÃÅ‚wka ÅźyÅ‚ka pÄ™kaÅ‚a w palcach,agrafki warto sprawdzić w sklepie jak lipa to dziÄ™kujemy i cześć




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych