Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance HDS carbon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
562 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 grudzień 2016 - 13:04

W ten sposób nie próbowałem. Ale latem porównywałem przepływając tę samą trasę powiedzmy 100 m z lss 2 hd  a polem z total scanem i wszystko przemawia za lss2 hd . Myślę że w jakiś sposób 2 przetworniki w jednym trochę się zakłócają .



#22 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 26 grudzień 2016 - 13:10

Mi też się wydaje że dwa przetworniki do bocznego na jednej łodzi będą się wzajemnie zakłócać 



#23 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 grudzień 2016 - 14:18

Mi też się wydaje że dwa przetworniki do bocznego na jednej łodzi będą się wzajemnie zakłócać 

Nie wiem jak Lowrance; ale w HB mam dwa przetworniki zainstalowane + 360 i się nie zakłócają. Pewnie dlatego ze chodzą na róznych częstotliwościach.



#24 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 grudzień 2016 - 15:57

Źle. Napisałem
. Chciałem porównać ss3d w obrazowania si z lSS 2hd. I Total scan . Myślałem że jako ss3d pracuje jako.sonar sieciowy to ze można korzystać z dwóch jednocześnie.tak jak ma to miejsce z tradycyjnym i si Jednak nie da.się. można przełączać się systemowo między nimi ,ale dwa na raz nie . Także jedyna metoda porównawcza jest taka jak kolega @papryka napisał. Może na wiosnę będę miał jakiś poryw to sprobuje . Z hds i ti

#25 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 grudzień 2016 - 19:29

Mi chodziło 2 w 1 (totalscan). Jeśli ktoś korzysta 3d to nowa wersja lowranca będzie ok. Bo przy obecnych możliwościach w III gen to szlak człowieka trafia jak zapłacił ok 10 tyś za sonde i ok 5000 za 3d i obraz się wiesza.



#26 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 grudzień 2016 - 20:10

No właśnie . Przy 3d dupy z płynnością nie urywa . Tragedii nie ma, jednak za te pieniądze oczekiwałem porostu jakości. A w pl prawdy się nie dowiesz, póki nie kupisz. .. marketing wynosi pod niebiosy . Przedstawiciel na targach wie tyle co ja...a może i mniej. Przesiadłem bym się. Z.chęcią na tego carbona bo zapowiada się. Moc. Tylko czy aby nie pozorna

#27 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 grudzień 2016 - 20:57

Mój ang nie jest the Best . Ale z tego co tu napisali to można chyba samemu zmieniać jezyk
https://www.simrad.c...0E?OpenDocument

#28 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 grudzień 2016 - 21:12

Ciekawe znalezisko, czyżby wyjaśnienie tajemnicy Parkerów?



#29 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 grudzień 2016 - 21:29

To akurat jest dla simrad. Jednak to ta sama korporacja. Kto wie czy navico nie ma czegoś podobnego dla lowrance

#30 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 grudzień 2016 - 21:56

Z tych filmików reklamowych i opisu wynika że jest dual chirp. Możliwość ustawienia dwóch chirpow na dwóch oknach. Przed chwilą włączyłem echo z ciekawości i na hds3 też jest ta opcja. Co prawda nie sprawdzę tego w trybie demo, gdyż w nim te ustawienia nie działają. Trzeba by na wodzie zweryfikować.

#31 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 grudzień 2016 - 22:22

Idę u siebie na simradze sprawdzić czy można ustawić 2 okna z dwoma różnymi częstotliwościami chirp.



#32 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 grudzień 2016 - 22:36

Można podzielić ekran na dwie różne częstotliwości chirp.



#33 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 grudzień 2016 - 22:45

No właśnie :) czyżby myk marketingowy. Bądź nie w ta stronę rozumuje. Z tym procesorem dual . To napewno różnica przy wielu wątkach na raz będzie miało wpływ. Radary piloty kamery itp. Mierzi mnie czy wpłynie to na 3d. Bo przecież do niego jest box który to mieli. Napewno rozdzielczość na duży +

Użytkownik siarq edytował ten post 29 grudzień 2016 - 22:51


#34 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:11

Ale jak wtłoczą box 3d w obudowe echa to znowu będzie spadek jakości obrazowania. W Lowrance  II gen z osobnym boxem było wszystko lepiej widać . Ja się cały sezon przyzwyczajałem do Simrada



#35 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 styczeń 2017 - 19:24

Są już ceny. Cena carbona 2017 na poziomie ceny gen III z roku wcześniej. Czyli za 9 ok 11 tys.
Ale za to gen III 8800zł

#36 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 styczeń 2017 - 20:36

dokladnie polecialy ceny hds3 rok do roku sporo. TI 9" cennikowo , tragedii niema . Takze ku lepszemu poszlo



#37 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:36

Ku lepszemu chyba nie idzie bo ceny jak były takie są .Po prostu nowe modele są trochę wydajniejsze w podobnej cenie . Wystarczy spojrzeć na ceny kompletów i porównać z cenami echa i przetwornika zakupionymi osobno . Tak ceny skroili aby nie opłacało się kupić echa u nich a przetwornika w usa . To trochę jak z cenami biletów lotniczych ,jeden leci do stanów za 2 tyś a drugi obok siedzący za 30 tyś i w tej samej klasie . Jak popatrzeć aby kupić bilety z dogodnymi przesiadkami to widać że ktoś nad tym pracował aby za dogodność grubo płacić . I niech nikt nie mówi że to nie zmowa . Tak i tu jak garmin ma polskie menu i system metryczny to sprowadzanie jest mało opłacalne .lowrance zabezpiecza się inaczej a humminbird nie sprzedaje w usa modeli z X w nazwie i to też jest nieprzypadkowe .



#38 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 styczeń 2017 - 23:39

Robercie mistrzu Ty mój. Jest tak, że nie przebijesz głową muru i nie zmienisz polityki gigantów. Już to przerabialismy. Masz kilka wyjść z ów opresji. Albo pozostajesz przy tym co masz, bądź jigujesz bądź kupujesz w cenach jakie są. Ewentualnie Daj Ci boże traf mogę kumulacji wszechczasow w ultra lotku. Stan się konkurencyjnym dystrybutorem i sprawisz że ceny spadną i będą satysfakcjonujące. A dotychczasowi dystrybutorzy się zawiną do RPA i tam będą kroić. .. daj spokój już z biciem piany. Nic nie wnosi i nic nie zmienia.
A co do cen jeszcze. To pamiętaj że to są ceny katalogowe =poglądowe. Zawierają dość ładna marzę dla sklepu.im bardziej się postarasz tym taniej kupisz

Użytkownik siarq edytował ten post 13 styczeń 2017 - 23:44

  • godski lubi to

#39 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 00:39

Już pisałem że kasa nie jest jakimś ogromnym problemem mogę kupić i hds ale nie o to chodzi . Niczego nie zamierzam zmieniać i tym bardziej głową o mur . Jednak skur....o trzeba nazywać po imieniu a z uwagi na forum oględniej . Ceny to ja dobrze wiem że sklepikarze mają ok 35 proc niższe . 



#40 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2017 - 00:42

Masz ogromną wiedzę. Stwórz echo Twoich marzeń od podstaw. Po co sku...synom płacić.


  • NocnyLowca, psulek i jbk lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych