Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

SPOTKANIE KUJAWSKO-POMORSKIE (Bydgoszcz) jerkbait.pl - 24.01.2017 (18:00) - temat spotkania BOLEŃ. Więcej informacji w wątku zapisów -> WĄTEK Zapraszamy!

Zdjęcie

Pstrągi 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 10 styczeń 2017 - 22:05

U mnie dzis 3 ryby a najwiekszy 39 cm .
Norki jedza sobie w najlepszeZałączony plik  IMG_20170110_121119.jpg   26,77 KB   37 Ilość pobrań napotkalem 4 takie miejsca ...

Na dodatek jeden zestaw kłusowniczy zdjęty (mepps aglia 2 na sznurku ale kotwicy juz brak )
Czuje sie spełniony dzisiejszym dniem :D
  • Frogerset lubi to

#22 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

Zaawansowany

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 3246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 11 styczeń 2017 - 01:04

Panowie, litości. Nowy rok rozumiem, ale tyle spamu? Darujcie sobie gratki, sratki, dyskusje o płetwach, kałużach itp. Wątek ma pokazywać ryby, a nie znosić Wasze frustracje.  :wacko:

#23 OFFLINE   radkaz82

radkaz82

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 11 styczeń 2017 - 06:14

A ja nyslalem że forum z zasady jest do dyskusji. To może trzeba zmienić nazwę z forum na galeria jerkbait.

#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 3112 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 styczeń 2017 - 06:28

Ja wiem że wyjątkowo liberalny regulamin pozwala łowić pstrągi w zimę, ale czy miłośnikowi ryb szlachetnych wypada łowić je w mróz,  taki jak teraz ? Wygląda to na bezkrytycznie uprawiany, niekontrolowany nałóg graniczący z przymusem 

Czy jest to czynność godna szacunku ?

#25 OFFLINE   Sicu

Sicu

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 269 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 11 styczeń 2017 - 06:57

Panie Sławku! A jaką temperaturę przyjąć za "bardziej szkodliwą" niż każda inna przy której szarpiemy te Bogu ducha winne ryby na brzeg? Pytam bez złośliwości, a u mnie wielkich mrozów nie ma.
  • beton007 lubi to

#26 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 styczeń 2017 - 07:30

Ja wiem że wyjątkowo liberalny regulamin pozwala łowić pstrągi w zimę, ale czy miłośnikowi ryb szlachetnych wypada łowić je w mróz,  taki jak teraz ? Wygląda to na bezkrytycznie uprawiany, niekontrolowany nałóg graniczący z przymusem 

Czy jest to czynność godna szacunku ?

Ten przymus nazywa się - zdjęcie za wszelką cenę . Druga szpula została w domu ale ważne, że nie zapomniałem telefonu.

#27 ONLINE   guciolucky

guciolucky

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2348 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:26

Maciej, odpowiem za SOB, temperatury poniżej zera wpływają niekorzystnie na zdrowie pstrągów, znacznie bardziej niekorzystnie niż kiedy słupek podnosi się ponad poziom 0. Nie jest to miejsce na wykład jednak problem dotyczy skrzeli, komórki nabłonka są wrażliwe i łatwo ulegają uszkodzeniu a to powoduje otwarcie drogi dla bakterii, grzybów, pleśni...

#28 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

Zaawansowany

• Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 3192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:04

A co powiecie o pajacach fotografujących każdą, bez wyjątku rybkę, z rybami niewymiarowymi włącznie...? Małe, kilkunastocentymetrowa pstrążki ściskane zgrabiałymi paluchami, tylko po to, żeby zrobić sobie debilną sweet focię i zaspokoić własną próżność... :( Pełno tego na fejsie. Czy nie jest to łamanie RAPR który jednoznacznie określa, że rybę nie wymiarową lub w okresie ochronnym należy NIEZWŁOCZNIE wypuścić ? Czekam kiedy ktoś weźmie się za to dziadostwo prowadzące do jeszcze głębszych patologii.
Sorry za OT.

Użytkownik spinnerman edytował ten post 11 styczeń 2017 - 09:05

#29 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

Zaawansowany

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 3246 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:01

A ja nyslalem że forum z zasady jest do dyskusji. To może trzeba zmienić nazwę z forum na galeria jerkbait.

Od nowa Polska ludowa? Cytat z jednego z wątków ubiegłorocznych: "Wpisy niemerytoryczne będą kasowane. Ryby niezgodne z regulaminem będą kasowane. Zbędne dyskusje w wątkach będą usuwane. Wszelkie zażalenia proszę zgłaszać na priv. "

Na forum są setki tematów, tam można dyskutować do woli. Wątki z rybami w tytule służą prezentacji okazów i opisów ich połowu. Inne wpisy będą systematycznie usuwane z kilkudniowym opóźnieniem.

#30 ONLINE   haja1978

haja1978

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Hajczuk

Napisano 11 styczeń 2017 - 22:44

Od nowa Polska ludowa? Cytat z jednego z wątków ubiegłorocznych: "Wpisy niemerytoryczne będą kasowane. Ryby niezgodne z regulaminem będą kasowane. Zbędne dyskusje w wątkach będą usuwane. Wszelkie zażalenia proszę zgłaszać na priv. "

Na forum są setki tematów, tam można dyskutować do woli. Wątki z rybami w tytule służą prezentacji okazów i opisów ich połowu. Inne wpisy będą systematycznie usuwane z kilkudniowym opóźnieniem.

Bartku,

Wątek ma w tytule Pstrągi 2017, a nie np. Zdjęcia pstrągów z opisem połowów. Nie ma aktualnie na forum żadnego miarodajnego wskazania, co może, a co nie może się w tym i jemu podobnym wątku znajdować. Proponuję, żeby nie było więcej żadnych wątpliwości, utworzyć wątek lub dział typu galeria (ale nie taka galeria jak jedna z podstron forum), najlepiej bez podziału na gatunki, gdzie nie będzie miejsca na żadne dyskusje, tylko będą zdjęcia ryb z opisem połowu albo proponuję dać jasne wytyczne odnośnie zasad tworzenia "wątków z rybami". Inaczej wątek pstrągi, wzdręgi, szczupaki, itd., będzie Kolegów skłaniał do wymiany poglądów, i to wszelakich, odnośnie danego gatunku i nie tylko, a jakoś nie wyobrażam sobie w tej chwili istnienia równoległego wątku typu Pstrągi 2017 - pogawędki i dyskusje. Spróbujcie to ogarnąć systemowo Panowie Moderatorzy i Administracja, bo zakładam, że szkoda tracić czas na czyszczenie tych wątków, ale też dość często jest czyszczenie z interesujących wpisów, które powiszą na forum jako pełnowartościowe kilka dni, aż się komuś odwidzi i je wyczyści.

Pozdrawiam

Arek

#31 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

Zaawansowany

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 3246 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 11 styczeń 2017 - 23:13

Arku.

Odsyłam do dyskusji, jaka odbyła się w roku minionym: http://jerkbait.pl/t...cze-2016/page-1

Administracja podjęła decyzję, tu cytat z mojego wpisu w w/w dyskusji: Na prośbę wielu, wątki z nazwą gatunku w tytule są moderowane w sposób szczególny. Przebrnięcie przez Klenie 2015 lub Bolenie 2015 graniczy z cudem. Odsianie setek gratek i prywatnych dyskusji zmusza do poświęcenia mnóstwa czasu.  Dlatego w tym roku wpisów jest 2-3 razy mniej, ale dzięki temu wątki są zdecydowanie ciekawsze. I nie jest to opinia moja, tylko użytkowników. 

Rozumiem, może się nie podobać, ale do tej dyskusji wracać nie będziemy, szczególnie tutaj. Jeśli masz ochotę wznowić temat, pisz w wątku przeze mnie przywołanym. 

'jasne wytyczne odnośnie zasad tworzenia "wątków z rybami"' zostały przekazane w minionym roku, polecam lekturę. Jeśli w jednym z nich pojawia się ciekawa, wartościowa dyskusja, zostaje wydzielona do nowego wątku. Pozostałe gratki, gawędy i pytania bez odpowiedzi nadal będą usuwane. Opóźnienie w kasacji ma na celu: pozostawienie możliwości odpowiedzi na zadane pytania, danie trochę radości łowcom połechtanym gratkami, zawiązanie się ciekawej dyskusji itp.

Rolą administratora wątku jest widzenie i 'odwidzenie', nawet jeśli ktoś ma odmienne na ten temat zdanie.

Pozdrawiam

Bartek

• beton007, jacekp29 i Del Toro lubią to

#32 ONLINE   haja1978

haja1978

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Hajczuk

Napisano 11 styczeń 2017 - 23:54

Arku.

Odsyłam do dyskusji, jaka odbyła się w roku minionym: http://jerkbait.pl/t...cze-2016/page-1

Administracja podjęła decyzję, tu cytat z mojego wpisu w w/w dyskusji: Na prośbę wielu, wątki z nazwą gatunku w tytule są moderowane w sposób szczególny. Przebrnięcie przez Klenie 2015 lub Bolenie 2015 graniczy z cudem. Odsianie setek gratek i prywatnych dyskusji zmusza do poświęcenia mnóstwa czasu.  Dlatego w tym roku wpisów jest 2-3 razy mniej, ale dzięki temu wątki są zdecydowanie ciekawsze. I nie jest to opinia moja, tylko użytkowników. 

Rozumiem, może się nie podobać, ale do tej dyskusji wracać nie będziemy, szczególnie tutaj. Jeśli masz ochotę wznowić temat, pisz w wątku przeze mnie przywołanym. 

'jasne wytyczne odnośnie zasad tworzenia "wątków z rybami"' zostały przekazane w minionym roku, polecam lekturę. Jeśli w jednym z nich pojawia się ciekawa, wartościowa dyskusja, zostaje wydzielona do nowego wątku. Pozostałe gratki, gawędy i pytania bez odpowiedzi nadal będą usuwane. Opóźnienie w kasacji ma na celu: pozostawienie możliwości odpowiedzi na zadane pytania, danie trochę radości łowcom połechtanym gratkami, zawiązanie się ciekawej dyskusji itp.

Rolą administratora wątku jest widzenie i 'odwidzenie', nawet jeśli ktoś ma odmienne na ten temat zdanie.

Pozdrawiam

Bartek

Bartku,

Nie krytykuję aż tak mocno zamysłu towarzyszącego wątkom z rybami, ja też nie przepadam za przebijaniem się przez "gratki". Bardziej chodzi mi o to, żeby te zasady, o których napisałeś powyżej, jakoś ująć w bardziej powszechnej i łatwiej dostrzegalnej formie, choćby jakiegoś regulaminu przypiętego w Wieściach znad wody lub po prostu stosownego tematu przypiętego w tym dziale. Ja już troszkę na forum jestem, więc wytyczne te nie przeszły mojej uwadze w trakcie śledzenia wątków z rybami, ale nie każdy zajrzał lub zajrzy do podlinkowanego przez Ciebie tematu, zwłaszcza, że tytuł wątku nie w pełni oddaje zawartość.

Już więcej nie zaśmiecam wątku.

Pozdrawiam

Arek

• fiskebo lubi to

#33 OFFLINE   Guzu

Guzu

(G)uzurpator

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 11858 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 styczeń 2017 - 17:32

Styczniowa runda spacerów za pstrągiem w moim wykonaniu zakończona.
Parę ryb udało się spotkać, a kilka nawet przechytrzyć.
Najskuteczniejszy był wabik imitujący pstrąga.
Brąz , bez i czarna jezynka.
Całość dopełnia fluo CH.
Tu pozuje przystojniak 50 plus złapany na taką przynętę na haczyku 5/0.

qtWcwZcB5VgNuE5q8pyLMGvBwtF75bp1aWPQyyYD

Ryby w formie, niejedna po braniu salwowala sie ucieczka przez wyskoki nad wode. Najczesciej z doskonalym (dla niej) skutkiem.

Lowilem, jak zwykle, StC SC4SW lub Lamiglasem XMG od Yglo, Daiwa Exist 3000 lub Stella 2500 i zylka 0.25 mm PLINE.

Muchy na hakach ze skasowanymi zadziorami.

100 % C & R 

Pozdrawiam

Użytkownik Guzu edytował ten post 12 styczeń 2017 - 17:46

#34 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:10

Dzis i ja urobiłem rybe w calkiem dobrej kondycjii ;)
Załączony plik  post-61778-0-76907600-1484241015-1.jpg   144,47 KB   23 Ilość pobrań

#35 ONLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Burski

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:16

Udało się dziś ochrzcić Phenixa SP742 i Aldebarana BFS :)

Załączone pliki

#36 OFFLINE   Novis

Novis

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:35

Bartek, jaką linkę miałeś na Aldku?

#37 ONLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Burski

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:40

Awa-Shima ION Casting. Docelowo nawijam Varivas Super Trout (Twitch Master).

#38 OFFLINE   duży

duży

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 21:08

Bartek :)

• BB Custom Rods lubi to

#39 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:01

Udało się dziś ochrzcić Phenixa SP742 i Aldebarana BFS :)

Bartek!! Wszelki duch :) 

• BB Custom Rods lubi to

#40 OFFLINE   Gadget

Gadget

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 492 postów
  • LokalizacjaGdynia / Biskupiec

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:38

Mój inwalida z dzisiaj.

Załączone pliki