Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Team Daiwa Trout Area Commander


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 styczeń 2017 - 21:56

Witam

Miał ktoś do czynienia z tą serią? Z wyglądu interesująco, ale czy coś więcej? Jaka akcja, czy c.w. realny?



#2 OFFLINE   b_biba

b_biba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:07

Skoro jesteś ze Szczecina to jaki problem podjechać do Max Fish i oglądnąć na żywo. Chłopaki mają wszystkie modele na miejscu.



#3 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:32

Też zwróciłem na ten kijek uwagę

c.w. 0,5-6g .....o to mogłoby być fajne do dłubania bialorybu. Może wreszcie ktoś zrobi wklejkę z płynnym przejściem  w delikatny blank.

Póki co takiej nie znalazłem.

Jeśli ktoś mógłby powyginać i skomentować?



#4 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:17

Skoro jesteś ze Szczecina to jaki problem podjechać do Max Fish i oglądnąć na żywo. Chłopaki mają wszystkie modele na miejscu.

dzięki za info, nawet nie wiedziałem o takim sklepie w swoim mieście :)  Podjadę i pomacam



#5 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:18

Czekamy na wrażenia po macaniu



#6 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 11:47

Może wreszcie ktoś zrobi wklejkę z płynnym przejściem  w delikatny blank.

Póki co takiej nie znalazłem.

Major Craft Firstcast FCS-S732UL np ;)


  • Robert Crocker lubi to

#7 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 12 styczeń 2017 - 10:44

Na Rybomanii w Lublinie oglądałem to cudo 2,30 1-7g. Myślę, że zagości u mnie jak zrobi się cieplej :D Kijek prawie nic nie waży, ma bardzo smukły blank tak smukłego jeszcze nie widziałem i jest całkiem dobrze wykonany. Gdy go wziąłem w ręce myślałem, że cena będzie ponad 700 zł a tu niespodzianka bo 400 zł  :P  Radzio Witólski nieźle powyginał tego kija jak miałem go w rękach. A co do wklejanek to ich nie cierpie a mimo to ten spinning mi się spodobał bo przy ugięciu nie widać, że to wklejanka. Na sucho hmmm myślę, że ogarnie przynęty od tych najmniejszych do 5-7 gram plus guma i z przyłowem szczupaka 70 cm też sobie poradzi ale większych ryb raczej nikomu na taki kij nie życzę ;) Na pewno fajny kij na okonki i okonie a w niedużej rzece pstrągi, jazie i klenie też obskoczy.  :lol: 



#8 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:15

Major Craft Firstcast FCS-S732UL np ;)

Mam i potwierdzam.



#9 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 styczeń 2017 - 16:20

dzięki za info, nawet nie wiedziałem o takim sklepie w swoim mieście :)  Podjadę i pomacam

Powyginałeś

Powyginałeś?

Da radę tym podać jiga trochę poniżej 1g (takiego na wzdręgi,białoryb)?

Zależy mi na takim trochę "samoładującym się" blanku ze sprężystą wklejką.



#10 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:21

Powyginałeś?

Da radę tym podać jiga trochę poniżej 1g (takiego na wzdręgi,białoryb)?

Zależy mi na takim trochę "samoładującym się" blanku ze sprężystą wklejką.

Szczerze mówiąc nie mam czasu tam pojechać. Jak na razie skutecznie zniechęcają mnie korki samochodowe. A w sobotę mają nieczynne :( 



#11 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:44

Ok

Jeśli kiedyś będziesz miał okazję pomacaj pod takim kątem jak napisałem.

Mam podobny  wcześniejszy model daiwy  i wyróżnia  się jednym istotnym dla mnie parametrem- czułością , dlatego po tym commanderze wiele sobie obiecuję.



#12 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 29 styczeń 2017 - 14:44

Może po targach w Poznaniu ktoś coś więcej napisze o tym kijku? Mam Daiwe Two Drunkmonkies 0,5-4g ale potrzebuje coś delikatniejszego bo ten obsługuje nawet 7 gram....czekam z niecierpliwością na jakieś wieści :)



#13 OFFLINE   Resurector

Resurector

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 luty 2017 - 08:51

Oglądałem ten kijek w Poznaniu, miałem w ręku obie długości delikatniejszej wersji 180 i 215 cm od 0,5 do 6 gram. Wizualnie piękna robota, kijek lekki dobrze wykończony, miejsca wklejenia szczytówki ciężko się dopatrzeć. Akcja typowo szczytowa, ponoć przechodząca w parabole i tu było moje największe zaskoczenie bo dolna cześć blanku zaraz za łączeniem prawie wcale nie pracuje nawet przy większym ugięciu - pytam gdzie ta parabola ?? a przedstawiciel Daiwy uparcie twierdzi, że właśnie tak to powinno wyglądać, nie będę się spierał z ekspertem. Przy tak smukłym kijku nie dało się zastosować większych przelotek a te szczytowe są na prawdę małe co może skutkować klejeniem się linki do blanku przy łowieniu w deszczu. Po wizycie na targach zrezygnowałem z zakupu tego kijka, jeśli ktoś jest nim zainteresowany to polecam obejrzeć również Wędkę Mikado Black Stone UL Spin 180 cm 1-6gr. Jest trochę cięższa bo waży blisko 80 gram, akcja podobna a cena 125 zł daje do myślenia ;)



#14 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 20 luty 2017 - 16:31

Jaki kolor ma ta wedka? Bo sa dwie trout area, czarna i czerwona. Czerwona to istna klucha, ladujaca sie pod wlasnym ciezarem.



#15 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 20 luty 2017 - 20:17

Dzięki za info.Wyleczyłem się z niej po waszych opisach....:)



#16 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 luty 2017 - 14:49

 

. Akcja typowo szczytowa, ponoć przechodząca w parabole i tu było moje największe zaskoczenie bo dolna cześć blanku zaraz za łączeniem prawie wcale nie pracuje nawet przy większym ugięciu - pytam gdzie ta parabola ??  ;)

 

. Czerwona to istna klucha, ladujaca sie pod wlasnym ciezarem.

Witam

To jak właściwie jest z tym kijem?

Akurat szukam  wklejki z pełniejszym ugięciem blanku i na ten kij się wstępnie nastawiałem  jako na kij do dłubania białorybu .Jeśli jest paraboliczny to brałbym w ciemno, ale jak widzę odczucia skrajnie różne.Czyżby faktycznie były dwie różne wersje (czarna i czerwona- szczerze wątpię).Może ktoś/ coś jeszcze pomoże wyjaśnić?.



#17 OFFLINE   bogdan333

bogdan333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaPolska-Italia

Napisano 22 luty 2017 - 20:34

http://klubprivlace....-11-06-16-14-59

 



#18 OFFLINE   Resurector

Resurector

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 luty 2017 - 20:09

Kij jest jeden w 4 długościach i dwóch ciężarach wyrzutowych, myślę, że zdjęcie w opisie z linku powyżej odpowie najlepiej na Twoje pytanie ;) Sam szukam delikatnego spinningu o szybkiej szczytowej akcji przechodzącej w pełną parabolę i niestety póki co nie znalazłem nic co by spełniało moje oczekiwania więc jeśli uda Ci się znaleźć coś ciekawego podziel się opinią :) ja już pomału tracę nadzieje i rozglądam się kijkami z pracowni, Rodmas robi fajne kije, jeśli tylko budżet pozwala to warto zaznajomić się z ich ofertą  



#19 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 08 marzec 2017 - 08:59

Na ostatnich zakupach miałem ten kijek w rękach. Ogólnie bardzo dobre wrażenie, zwłaszcza model 180cm do 6gr. Piękna praca i wykonanie, co ciekawe model 200cm tak naprawdę okazał się dłuższy w dolniku o jakieś 3-4cm i 10cm w górnym elemencie. Mi spodobał się model 180cm, pięknie się ładuje - zakładam że spokojnie rzuci 1gr, z górną granicą to boję się że przy tych 7 gr może dość się wygiąć. Generalnie super kij :)



#20 OFFLINE   dziq1983

dziq1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Jacek

Napisano 09 marzec 2017 - 16:19

Witam

Resurector mam dla Ciebie wędkę - Norstream Blaze, a co do Daiwy TAC to muszę trochę poczekać bo aż do połowy kwietnia. Wczoraj rozmawiałem z handlowcem na temat tego kija (230 1-7) i podobno jak na tak delikatny blank jest w miarę szybka z akcją szczytową. Z tym że są pewne niejasności, a mianowicie obecnie posiadam Daiwe Twilight Specjalist Corregone na którą złego słowa absolutnie nie mogę powiedzieć, wędka ta posiada kluskowatą pracę i do szybkich na pewno nie należy, a spotkałem się gdzieś z opisem w którym było zupełnie na odwrót. Dlatego czekam do kwietnia żeby osobiście przemacać Team Daiwa TAC  :) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych