Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na pstrąga i okonia do 2 tysięcy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaMultikonto: @Buri
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Burski

Napisano 16 styczeń 2017 - 22:42

SP732 jest ciutkę mocniejszy i mniej szczytowy. Szybciej wchodzi w głębsze ugięcie. 742 jest bardziej jigowy jak dla mnie. 

Gramaturę obsłuży. 802-1X ma zdecydowanie mocniejszy dół i szybciej się zatrzyma w ugięciu.


  • wojciiech lubi to

#22 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 16 styczeń 2017 - 22:53

Co do polecanych rozwiązań, pytanie zasadnicze na co łowisz pstrągi i okonie, w jaki sposób prowadzisz przynęty i jakich gabarytów łowisz ryby?

Jeśli np. używasz twardych przynęt - woblerki, obrotowki to może dało by radę to obsłużyć jednym kijem.

Co do odpowiednika Fx801-x to podobny jest FX793-4, z tym że szybciej wchodzi w głębsze ugięcie, bo dolnik jest bardziej spolegliwy.

#23 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 17 styczeń 2017 - 09:39

Witam

 

FX 793-2  posiadam  i jeśli  Kolega akceptuje nieco  większą długość jak podane 220  cm   to pod odpowiednie  : woblery , obrotówki , wahadła   mogę  polecić . Ten kij poradzi  sobie z większymi przyłowami - u mnie  szczupaki 50-60 cm/- przy okoniach  ,  

 

natomiast  jeśli    akcent   byłby  na pracę z gumą  /lekko agresywnie itd .....

 

to  ten też da radę ,   ale aby było docelowo i lepiej  ,  wtedy pod rozwagę  brałbym  i  biorę   :  tego wcześniej  wymienionego Suzuki 6  702  lub  Matagi SS LL  lub  Yamagę Blue Current 72 TZ

 

pozdrawiam

Maciej



#24 OFFLINE   stefan_m

stefan_m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 16:22

Nie posiadam, ale miałem przyjemność łowić kilka godzin NFC FW702-2 IM. Niesamowity kijek pod takie zastosowanie. NFC, to jest Loomis...



#25 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 18 styczeń 2017 - 10:17

Co do polecanych rozwiązań, pytanie zasadnicze na co łowisz pstrągi i okonie, w jaki sposób prowadzisz przynęty i jakich gabarytów łowisz ryby?

Jeśli np. używasz twardych przynęt - woblerki, obrotowki to może dało by radę to obsłużyć jednym kijem.

Co do odpowiednika Fx801-x to podobny jest FX793-4, z tym że szybciej wchodzi w głębsze ugięcie, bo dolnik jest bardziej spolegliwy.

 

Nie miałem co prawda FX801 w ręce, ale mam FX701 oraz FX793 i zaręczam że to są zupełnie różne kije. już same parametry podawane przez producenta o tym świadczą...

 

FX793 na grubszego okonia - bajka, pstrąg - jak najbardziej, ale nie wielki potwór w zawadach.

FX701 baaardzo fajny kijek ale delikatny! Mniejszy okoń, może pstrąg ale na otwartej wodzie bez zawad.

Oczywiście to moja opinia :)


Użytkownik Bander edytował ten post 18 styczeń 2017 - 10:21

  • spinjac lubi to

#26 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 18 styczeń 2017 - 10:32

Nie miałem co prawda FX801 w ręce, ale mam FX701 oraz FX793 i zaręczam że to są zupełnie różne kije. już same parametry podawane przez producenta o tym świadczą...

 

FX793 na grubszego okonia - bajka, pstrąg - jak najbardziej, ale nie wielki potwór w zawadach.

FX701 baaardzo fajny kijek ale delikatny! Mniejszy okoń, może pstrąg ale na otwartej wodzie bez zawad.

Oczywiście to moja opinia :)

Zgadzam się w 100% 

Obecnie mam phenixa Fx803-2 czyli ta seria 4-14g przypuszczam że jest nieco podobny do FX793.Tak jak kolega powyżej napisał "na grubszego okonia - bajka, pstrąg - jak najbardziej, ale nie wielki potwór w zawadach"

FX701 jest delikatny ale na małe pstrągi się nada spokojnie.Większy pstrąg puści łowiącego w maliny:D


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 18 styczeń 2017 - 10:32


#27 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:52

Patrzę... i rzeczywiście coś nie tak - mialem na myśli FX802-1x. Ona bedzie podobna do FX793.

FX801-1x jest znacznie delikatniejszy.

Co do samej FX793 i wielkości wszystko zależy od wielkości ryby i tych zawad...

#28 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 22:58

Mam kolekcję porządnych kijków okoniowych (gotowy: yamaga bluecurrent 610tz, customy: phenix ironfeather IF711-1-B, matagi super trout, matagi auriga ta mocniejsza) i mogę coś doradzić.

Nie zgadzam się z teza, że JP lepsze niz customy.

Moim ulubionym kijem jest phenix IF (nie lowilem jeszcze auriga, czeka na debiut). Dlaczego - genialne czucie przynety i bran.

 

O pstragach sie nie wypowiadam, bo nie lowie. Ale pod okonia - IF wg mnie zdecydowanie najlepszy. I tutaj faktycznie w okolicach 2000 sie zamkniesz (IF + torzite).


  • Dąbek 111 lubi to

#29 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 19 styczeń 2017 - 09:39

Witam

 

Kolego  napisz  coś  więcej  na temat  tej Yamagi  610 tz  jakie przynęty  z jakimi linkami  , akcja pod rybą  , akcja  przy  prowadzeniu  różnych przynęt ,  jakich   i jakie komfortowo  obsługuje  z podziałem miękkie / twarde ..?

 

pozdrawiam

 

Maciej



#30 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 19 styczeń 2017 - 10:43

Ja z kolei testwaem Matagi Aurige do max 11 g  i z ca odpowiedzialnoci moge ja polecic na pstrgi (nawet te najwieksze) oraz okonie .Na pewno w gre nie wchodzi lowienie  paprochami na glowkach 1 g ale juz od 2 g i gumka 2" kij zaczyna pokazywac opad .Blank bardzo czuly i o przepieknym ugieciu .Nie puszcza prawie zadnych ryb . Do dlubania okonkow i pstragow na max 7 g przynetach polecam Aurige do 5 g



#31 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 11:07

Witam

Kolego napisz coś więcej na temat tej Yamagi 610 tz jakie przynęty z jakimi linkami , akcja pod rybą , akcja przy prowadzeniu różnych przynęt , jakich i jakie komfortowo obsługuje z podziałem miękkie / twarde ..?

pozdrawiam

Maciej


Plecionki 0,2-0,4 pe.
Lowie tylko gumami.
Świetnie rzuca. Ale czucia w prowadzeniu nie ma jakiegoś fenomenalnego. Nie gubi ryb.
Komfort - 2-3g główka i mała guma do 5-6g i nieduża gumka (3" ES). Więcej pociągnie, ale przeciążony.

#32 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:00

dzięki

 

czy tego IF Phenixa  stawiasz  zdecydowanie wyżej   od Yamagi  jeżeli  chodzi  o czucie  i  wartości użytkowe  ?  . Czy ten  phenix mocą    jest na podobnym  poziomie  do Yamagi  i czy był cięty  nieco  od  góry ( ew ile cm ) ...?

 

czy obsłuży  np.  3-7 g  plus  3-6  cm    gumę  okoniową  /wąską  w komforcie podpicia  ,  widzę na ich stronie  że mają  IF 722  I if  792  w dwóch częściach  i to jest jakaś alternatywa ......

 

pozdrawiam

 

Maciej



#33 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:11

Idzie łikend też chętnie popiję :rockon: :highfive:


  • popper lubi to

#34 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:48

IF chyba trochę słabszy od yamagi. Był cięty od góry - ale nie powiem na ile (6"8' z bardzo dużym znakiem zapytania).

Czucie dużo lepsze w IF. Łowilem nim sandacze na 4g główkę czując każde muśnięcie przynęty. Szybki, fajny kij.

Pytanie czy porównywanie 1-składu i 2-składu jest uczciwe ;)

#35 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 20 styczeń 2017 - 08:57

Pewnie  nie  można  porównać  domyślam  się  ,że jednoskład  jest bardziej komfortowy ,   ale  wczoraj  miałem  w rękach  IF  741-1    i ca    225 cm  trudno by mi było    transportować samochodem  7" pewnie też .

 

Tak  na  sucho  2-6 g w komforcie  plus mała wąska gumka/ w pierwszych  odczuciach bardzo czuły i finezyjny   .  Jednak  mam trochę mieszane  odczucia  po oględzinach ,  jak  dla  mnie  to  wklejka ,  jak zwał tak zwał

 

ten patent phenixa  , ale  szczytówka wchodzi z blanku  , który w tym miejscu  ma średnicę  większą  niż  pełna szczytówka - tworząc  taki rant , nie ma tam  jednolitego przejścia  ............

 

pozdrawiam

 

Maciej



#36 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 09:56

Rozmowa o kijach jest jak rozmowa o kobietach. Jeden woli brunetki, inny blondynki :) bardzo subiektywny temat. Jedyny plus - pokazanie alternatyw. Dla mnie IF niezmiennie będzie liderem do UL.

#37 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 styczeń 2017 - 10:51

.

Czucie dużo lepsze w IF. Łowilem nim sandacze na 4g główkę czując każde muśnięcie przynęty. Szybki, fajny kij.

Pytanie czy porównywanie 1-składu i 2-składu jest uczciwe ;)

 


Moim ulubionym kijem jest phenix IF (nie lowilem jeszcze auriga, czeka na debiut). Dlaczego - genialne czucie przynety i bran.

 

 

Zainteresowało mnie to co piszesz o czuciu brań w tym IF.

Tego typu kija właśnie szukam tylko 2 częściowego,a jak wspomniałeś przenoszenie tego typu własności z jednoczęściowego na 2 częściowy jest ryzykowne.

Skoro przerobiliście jak widzę trochę topowych patyków do UL ,może możecie zasugerować jakiś "elektryczny" powyżej 200cm , a nie do obserwacji szczytówki.

Myślałem o jakimś gotowym japończyku czy czymś z Fishing Art.



#38 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 20 styczeń 2017 - 10:59

pełna  zgoda  , ale może  komuś  te  informacje   w czymś  pomogą.......

 

Ja za ok tydzień  będę mógł się  zaznajomić   z  blankami  Matagi   SS LL i Suzuki 6  702   i  coś mi się  wtedy mam  nadzieję     rozjaśni  , również w zestawieniu  z tym  IF  ( nie twierdzę  że to  zły blank , jeśli ktoś  akceptuje coś w kierunku wklejki

 

lub' tradycyjnej'   wklejki ). Te wymienione przeze mnie ,     to tak bardziej spodziewam  się  8 lbs ......UL/L  ..

 

pozdrawiam

 

Maciej



#39 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 11:17

Matagi ss ll jest dużo mocniejsza niż rzeczony IF a już na pewno Matagi super trout.

#40 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:17

Kiedyś dość dużo czytałem pytałem o Phenixa IF miał głównie służyć pod pasiaki ale Kawalec nie polecał z racji przeznaczenia.Te blanki są stworzone do łowienia dość dużych/silnych ryb na niewielkie przynęty dlatego też mamy delikatny szczyt o bardzo mocnym,dolniku.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych