Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór pontonu z silnikiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   oliweX

oliweX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Karol

Napisano 16 styczeń 2017 - 19:38

Witam.

Przewałowałem wszelkie informacje dotyczace pontonow i silników czy to elektrycznych czy spalinowych.

I o ile w kwesti pontonu mam już sprawę dość wyklarowaną, to co do silnika....dramat. 

Do rzeczy.... 

W 70% przypadków łowię na rzece ( nysa, odra w woj. opolskim), reszta to zbiornik stały wielkości około 50ha na ktorym niemożna używać silnika spalinowego. Kupując silnik elektryczny na jeziorku pośmigam elegancko, ale na rzekę z elektrykiem to dość niebezpieczna sprawa(tak prawią na rożnych forach dyskusyjnych). Generalnie... gdyby fundusz pozwalał kupil bym oba rodzaje... Niestety - niepozwala. Chyba pozostaje mi wybór: jedno albo drugie.

A może ktoś z kolegów miał podobny "ćwiek w głowie" i jakoś temat ogarnął. Bądź znajdzie sie jakiś "wujek" dobra rada.

 

Dodam że fundusz rodzinny przewidzial na komplet plywajacy nie wiecej niż 4-4,5tys pln.

 



#2 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 16 styczeń 2017 - 19:47

Powiem tak, nie ogarniesz jednym silnikiem. Jak kupisz spaline, nie ogarniesz zaporówki, a jak kupisz elektryka nie ogarniesz rzeki ( a masz ładne rzeki ) , Miałem ten dylemat, Mazury ( strefa ciszy ) i Wisła. Wybierz opcję na pierwszy sezon, a na drugi zbieraj kasę :). Za dwa sezony ogarniesz wszystko ( 2 silniki ). 


  • Krzysiu lubi to

#3 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 styczeń 2017 - 19:50

Ogarnie ale nie na 12v minimum 24 w zwyz. Ale to Już drogie zabawki i droga eksploatacja na start



#4 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2017 - 19:54

Jakiej wielkości masz zamiar kupić ponton i skoro go upatrzyłeś to ile kosztuje?

Jeśli w 70% łowisz w rzece to kup spalinę. Nie doradzimy Ci jaką bo nie wiadomo jak duży ponton chcesz kupić, jak chcesz nim pływać, trolować itp.
Zakładany przez Ciebie budżet pozwoli Ci kupić dobry dwusuw.



#5 OFFLINE   oliweX

oliweX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Karol

Napisano 16 styczeń 2017 - 19:58

ponton max 3,3m w 90% łowie w pojedynke. Na ponton licze 1700zł. Może ktoś jednak i w sprawie pontonu cos doradzi ...



#6 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:14

Witam Jedna moja rada jak chcesz pływać z silnikiem spalinowym to w pontonie ma być sztywna cała podłoga .



#7 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:21

Jeśli chodzi o silnik to szukałbym yamaha 9.9 2T. Chyba najlepsze silniki dwusuwowe. 
Powinieneś zmieścić się w zakładanym budżecie choć odnośnie pontonu nie doradzę, Nie orientuję się ile kosztuje dobry ponton ze sztywną podłogą.

Śledź giełdę na forum, czasem forumowicze wystawiają swoje pływadła w dobrych cenach...


  • Krzysiu lubi to

#8 OFFLINE   oliweX

oliweX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Karol

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:30

Oczywiście sztywna podloga. Tu też sie "strasznie" obczytalem od sklejek przez aluminium po airmaty(czy jak to sie pisze). Wybralem sklejke. 

 

Co do silnika... Myslalem o jakimś małym silniczku niekoniecznie znanej firmy( co by koszta ciać) ale nowka sztuka, ponieważ bardzoo ale to bardzooooo słabo sie znam na motorach. A nowka to nowka...

Chyba że znowu ktoś ma cos do powiedzenia.... Jestem otwarty na wszelkie sugestie i podpowiedzi...



#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:34

Kup 6 KM. Jak będziesz pływał sam to się poślizgasz.

Ponton koniecznie z kilem.


Użytkownik godski edytował ten post 16 styczeń 2017 - 20:34

  • Krzysiu lubi to

#10 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:34

Jeżeli ponton to sztywna podłoga to napewno i do tego koniecznie kil ,i ten dodatek powoduje że nie zmieścisz się w planowanym budżecie. Ja mam ponton bez kila pływam po bajorach, mam porównanie z łódką to ponton w porównaniu z łódką jest dużo mniej sterowny.

Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 16 styczeń 2017 - 20:35


#11 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:42

Kup 6 KM. Jak będziesz pływał sam to się poślizgasz.

Ponton koniecznie z kilem.

Godski, dlaczego koniecznie?



#12 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:44

1700 zl na ponton 330 dobrej jakości i nowy, trochę mało. Na rzekę dobrze jakby miał kil, ale za tą kasę będzie nawet ciężko kupić od przemytników. Tu na forum trafiają się dobre okazje więc obserwuj. To samo dotyczy silników 5 trochę słaba, 9.9 tak w sam raz na rzekę, ale cena nowego dość spora.



#13 OFFLINE   oliweX

oliweX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Karol

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:48

ponton jest mniej sterowny ale bardziej stabilny to wiem z doswiadczenia- eskapady nad wodę za małolata.

No wlasnie.... budżet. Wlaśnie gdyby dało rade na elektryku bo odrze plywac... to bym sie zmiescil w budzecie. A spalinowy motor tych 4 czy 6 KM trzeba liczyć 3-4 tys :/ 

Wyglada na to że marzenia na ten sezon legły w gruzach jak marzenia Prevca że wygra puchar ze Stochem :)



#14 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 16 styczeń 2017 - 21:19

Pływam na elektryku po opolskiej Odrze i nie ma w tym niczego niebezpiecznego. Jedyne niebezpieczeństwo to to, że Ci prądu zabraknie. Przez większość roku opolska Odra to praktycznie woda stojąca, taka bardzo długa zaporówka.



#15 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 styczeń 2017 - 21:35

W tej chwili przerabiam niemal identyczny problem.Na dobry nowy ponton ok.3,30 trzeba liczyć ok.3-3,5 tys.Silnik jak na rzekę i żeby szybko się przemieszczać(ślizg)to tylko spalina.Znów do trolingu na zbiorniku fajny elektryk.U mnie stanęło na tym że w tym roku raczej elektryk 55+1 aku a na drugi rok spalina.

#16 OFFLINE   oliweX

oliweX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Karol

Napisano 17 styczeń 2017 - 07:08

hooligan I na elektryku masz zamiar smigac po rzece ?

 

Pływam na elektryku po opolskiej Odrze i nie ma w tym niczego niebezpiecznego. Jedyne niebezpieczeństwo to to, że Ci prądu zabraknie. Przez większość roku opolska Odra to praktycznie woda stojąca, taka bardzo długa zaporówka.

Specjalnie na poczatku watku napisalem ze chcialbym plywac po OPOLSKICH rzekach bo wyczytalem ze w moim woj. te rzeki sa dosc leniwe.

Czy ktoś się wypowie jeszcze w temacie elektryka na odre ?

 

Ja niemam zajawki na trolling.


Użytkownik oliweX edytował ten post 17 styczeń 2017 - 07:24


#17 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 styczeń 2017 - 07:40

Ja rzekę odpuszczę w tym roku z pontonu.Jeśli troling Cię nie interesuje to sugerował bym kupić używaną spalinę.Tylko jak widzę oferty i zdjęcia kupić w dobrym stanie to prawie jak trafić w totka.Moc jak dla mnie to minimum 6 KM a najlepiej w granicach 8-10 KM.Wiadomo czym mocniejszy to lepiej tylko trzeba wybrać kompromis między mocą a wagą jeśli zamierzasz za każdym razem nosić taki silniczek.Odry nie znam (u nas Warta to prawie rzeka"górska"...)

Użytkownik huligan77 edytował ten post 17 styczeń 2017 - 07:42


#18 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 08:42

Nie baw się w niekoniecznie znaną firmę. Lepiej stary yamaha czy honda niż nowy cing cian ciong. ponton.... przerabiałem wiele. Proscan marine wytrzymał cuda. choć większość ma taki sam poziom.



#19 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 17 styczeń 2017 - 09:37

Nie baw się w niekoniecznie znaną firmę. Lepiej stary yamaha czy honda niż nowy cing cian ciong. ponton.... przerabiałem wiele. Proscan marine wytrzymał cuda. choć większość ma taki sam poziom.

Rad tego Pana powinieneś posłuchać.


  • rózgaś lubi to

#20 OFFLINE   watykanczyk

watykanczyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie
  • Imię:Radoslaw

Napisano 17 styczeń 2017 - 09:48

 
A jaka długość pontonu dla 2 osób i jaka moc silnika?

Użytkownik watykanczyk edytował ten post 17 styczeń 2017 - 09:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych