Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 17 kwiecień 2017 - 20:16

Wczorajsze 50 cm dzis na spina nic kilka kleni do 25cm i uklejek na mokra i sucha muszke micro wobki i blystki ignorowaly kompletnie .

 

Moze ktorys z kolegow wyjasnil by prowadzenie tych gumowych robali bo jakos sobie tego nie wyobrazam rzut przed siebie i swobodny splyw wachlarz cos w stylu dalekiej nimfy spinem jak rozumiem 

Bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Piękny kleń, gratuluję  :clappinghands:

 

Jeśli o mnie chodzi to nie mam reguły :) 

Zależy od miejsca, często wykonuję rzut w górę i wolno z nurtem sprowadzam delikatnie podbijając. Tak można obławiać i przeczesywać metr po metrze,zaczynając od rzutów wykonanych w górę rzeki , w poprzek i kończąc na rzutach w dół rzeki.

Najbardziej lubię prowadzić w poprzek i tak dużo kleni mi się trafiło, jednak miałem też klenie rzucając w dół i prowadząc pod prąd oczywiście podbijając.

Możesz też prowadzić z prądem rzeki,po łuku, pole manewru jest szerokie i każdy musi dobrać odpowiednią metodę prowadzenia do swojej rzeki, a nawet danego miejsca na danej rzece.  Czasem warto pozostawić robala na dnie na krótką chwilę i tak też mi się kleń trafił.

Tak jak pisałem, ja nie mam reguły, podaję i prowadzę na różne sposoby i wszystko zależy na jakim odcinku rzeki jestem. Musisz próbować wszystkiego, bo nie ma na to jakiegoś przepisu (bynajmniej ja nie znam :) )

Pozdrawiam,Tomek ;)


Użytkownik TOMI803 edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 20:23


#102 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 kwiecień 2017 - 15:11

Taki niezaplanowany mały wypadzik przy okazji wyjazdu przy załatwianiu innych spraw nie związanych z wędkowaniem.Czasami warto mieć w samochodzie chociażby jedną wędkę i pudełko z woblerkami. Pogoda dość nieprzyjemna skutecznie przeszkadza ,ale uparcie postanawiam jednak nie poddawać się ,i to zostaje wynagrodzone .
20170418_095439.jpgfree photo hostingcertificity.com
20170418_095519.jpgupload picscertificity.com
Wraca do wody
20170418_095548.jpgimage upload no size limitcertificity.com

Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 18 kwiecień 2017 - 15:12


#103 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 23 kwiecień 2017 - 17:46

Dzisiejsza rybka ( zwycięska ;)), równe 40 numerów na zawodach Kleń Bzury..
Załączony plik  rozm.jpg   80,28 KB   36 Ilość pobrań

chyba ze względu na pogodę było baaardzo słabo..

 



#104 OFFLINE   motylW1

motylW1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec
  • Imię:Arek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:55

Witam,dziś taki grubasek .Chyba ledwo uszedł z życiem po ataku jakiejś wolniejszej wydry lub norki .

Załączone pliki



#105 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 27 kwiecień 2017 - 20:26

Dziś był taki dzień w którym po pracy człowiek musi jakoś się wyciszyć. Mam wyrozumiałą żonkę i nie musiałem wiele tłumaczyć, wziąłem kij i pojechałem. Dziś nie poszedłem jak zwykle w dół rzeki a w górę. Namierzyłem fajna miejscówkę która dała mi takiego grubaska. Złowiony jak zwykle na swojego woblerka.

Branie było dosyć ciekawe na początku myślałem że ukleje stukają, później jak już siadł że mam średniego jazia. Ale zbyt długo nie mogłem go zobaczyć, pokazał mi się fajny kleń. Zanim go podebrałem odjechał mi trzy razy w nurt, silny, widać ze ma dobrze :). Cwaniak, dwa razy uciekał pod podbierak, widać że już miał spotkanie z człowiekiem i albo udało mu się dać nogę albo trafił na wędkarza. 

Chyba pochodzę teraz trochę w górę rzeki :D

 

Załączone pliki



#106 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 kwiecień 2017 - 20:59

Całą jesień zimę i początek wiosny przełaziłem za kleniem z okoniowym zestawem i gumisiami. Dzisiaj pojechałem typowo za okoniem i przydzwonił pierwszy tegoroczny klenio 40+ 

Bardzo mnie cieszy fakt, że w końcu udało mi się złowić kluskę na gumę. Był jeszcze jeden 36cm.
Zaskakujący dzień na duży plus! :D8072086_1234.jpg


Użytkownik WIL edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 21:00


#107 OFFLINE   konio79

konio79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • Lokalizacjapodkarpackie

Napisano 30 kwiecień 2017 - 14:03

I ja ukłułem dziś kilka kleni muszką ;)

Załączony plik  DSC08129.JPG   63,84 KB   29 Ilość pobrań



#108 OFFLINE   Jekbait Bochnia

Jekbait Bochnia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBochnia
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Puton

Napisano 30 kwiecień 2017 - 18:16

A to mój pierwszy kleń w tym sezonie 2017
Wędka Moderate II 2.82m 2-12g Med-Fast, żyłka 16 mm Stroft Super, wobler Rapala orginal 7 cm, Rzeka Raba 
 

Załączone pliki



#109 OFFLINE   LK_FISHING

LK_FISHING

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjarzeszów
  • Imię:Lucjan

Napisano 01 maj 2017 - 11:29

*
Popularny

IMG_6161.jpg

 

53 cm strasznie gruby kleń ciężko mi było go objąć za kark:)

 

 

 



#110 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 maj 2017 - 20:29

Przypadkowy grubas 60+

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   110,54 KB   38 Ilość pobrań


#111 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 maj 2017 - 23:19

Ciekawy 53cm przyłów podczas pstrągowania ;) Uderzył na własnoręcznie robionego jiga na główce 2.5g, puszczonego z nurtem. Rzucilem pod przeciwległy brzeg, prąd wachlarzem sprowadził jiga na napiętego lince do mojego brzegu. Zacząłem delikatnie podbijać i opuszczać jiga, prowadząc go pod prąd przy samej burcie. Klusek wyjechał spod podmytej burty jakieś 10m poniżej mojego stanowiska i z impetem uderzył w jiga. O dziwo walka nie była jakaś ciekawa, 30 sekund może i ryba była w podbieraku. Kilka fotek i dziarsko odpłynął z prądem pod przeciwległy brzeg.



Użytkownik Żbiku edytował ten post 02 maj 2017 - 23:29


#112 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 03 maj 2017 - 15:56

Taki klenio na pocieszenie bo był jeszcze jeden konkretny kaban którego nie byłem w stanie zatrzymać :( wyskoczył pięknie w górę i zaprezentował swoje grube cielsko a następnie znikał razem z żyłką z kołowrotka w silnym nurcie po czym spadł :( - jeszcze nie miałem takiej sytuacji żebym nie był w stanie  klenia zatrzymać nawet na moment :) oj podniosło mi to ciśnienie :/ Na końcu trafiła się jeszcze pani barbara całkiem fajnych gabarytów na 65 cm i powiem szczerze że była słabsza od tego klenia :)

 

Załączony plik  WP_20170503_08_48_32_Pro (1).jpg   102,51 KB   32 Ilość pobrań



#113 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 maj 2017 - 16:42

Gratulacje Piotrek  :clappinghands:  Chyba masz nie przespaną noc przez tego byczego klenia :D

 

Mi dzisiaj też się uwiesiło dwa klenie, dobre i to :P

 

d3goM77.jpg?1

 

 Klenie pomału zaczynają zbierać z powierzchni, jeszcze bardzo ostrożnie, bo smużaków nie chciały tknąć i tu z pomocą przyszły mi wyroby forumowego kolegi @Andana

http://jerkbait.pl/t...made/?p=2147684



#114 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 04 maj 2017 - 15:13

Majówka tradycyjnie w Bieszczadach.

 

IMG5422JP_aasqaeh.jpg

 

IMG5451JP_aasqaer.jpg

 

IMG5428JP_aasqaen.jpg

 

IMG5396JP_aasqaee.jpg



#115 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 maj 2017 - 20:05

witam,

 

Fajna pogoda to i grzech nie jechać na rybki  ...i udało się przechytrzyć takie o to dwa klenie, oczywiście jak to bywa, te najfajniejsze spadły ... jeden na mepsa,drugi na Widła.

 

Załączone pliki



#116 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 06 maj 2017 - 22:07

Wisła u nas póki co niezbyt łaskawa. Choć wreszcie coś opada. Woda jeszcze spora, zimna, ale już nie niesie badziewia. Miały być pierwsze w tym roku bolki. Wyszło nie za bardzo, bo pierwszy tegoroczny celowy bolek spadł. Ale dobrze jest, bo już co nieco było na powierzchni widać. Coś przy zalanych trawach przy spokojnych głębokich burtach goniło i okazało się być kleniami. Poniżej największy 54cm. SG Tytanium Spinning do 32g, Schimano Biomaster 4000, 0,18 i Bolt od Huntera. To nie był przyłów. Niby boleniowy wobler, ale u mnie, pomimo sporych rozmiarów, wybitnie kleniowy. Zwłaszcza w opadzie w przerwach zwijania.

 

 

Załączony plik  11.jpg   148,87 KB   40 Ilość pobrań


Użytkownik tadekb edytował ten post 06 maj 2017 - 22:28


#117 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 maj 2017 - 19:39

Pan klex "forumowy stykacz" :lol:

Załączone pliki

  • Załączony plik  klex.jpg   67,43 KB   38 Ilość pobrań

Użytkownik Negra edytował ten post 08 maj 2017 - 19:40


#118 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 10 maj 2017 - 07:49

Wczoraj biłem się z myślami czy warto wychodzić nad Wisłę. Było warto :)

Wynik otworzył grubiutki kleń 50+, największy tego dnia. Po przerzuceniu połowy pudełka przynęt znowu niezawodny okazał się sprezentowany mi przez Adama Lorenca "mikrusek". Jeszcze raz dzięki Adam, wobek stał się jednym z moich ulubionych killerów :)

 

Załączony plik  50+_.JPG   69,46 KB   40 Ilość pobrań

 

Załączony plik  50+2_.JPG   92,04 KB   40 Ilość pobrań

 

Kleń wraca do swojego królestwa.

 

 

Po tym kleksie przez 2 godziny nic się nie działo mimo ciągłego kombinowania z przynętami. W końcu wybrałem "nurka" wygranego na jerku autorstwa Qcyka. Do tej pory nie miałem na niego wyników ale wczoraj okazał się strzałem w 10. W przeciągu 20 minut wyjąłem trzy klenie i coś na prawdę dużego przeciągnęło mnie przy brzegu. Niestety walka zakończyła się kocią mordą. Ryba odpięła się przy samych nogach nie pokazując wcześniej na powierzchni :( Może gdyby woda była czystsza wiedziałbym dzisiaj co to było. Tymczasem w mojej głowie roi się obraz straconego rekordowego klenia albo jazia. Ech...

 

Poniżej fotki trzech wspomnianych rybek, na oko forumowe stykacze. Dwa wypięte w wodzie, jeden podniesiony do fotki. Niestety kiedy zaczęło się rozkręcać moje stanowisko odwiedziła bezczelna wydra. Nie dość, że praktycznie się nie bała to jeszcze chciała mnie przepłoszyć ze stanowiska podpływając na prawdę blisko i sycząc niemiłosiernie. Dopiero kamień, który chlupnął obok głowy skłonił ją do dania nura i zmiany obszaru polowania. Skubana jakby wyczuwała kiedy klenie zaczynają żerować :huh: Po jej wizycie ryby przestały się pokazywać.

 

Załączony plik  1mały_.jpg   23,04 KB   36 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2mały_.jpg   24,31 KB   36 Ilość pobrań

 

Załączony plik  3mały_.jpg   59,91 KB   37 Ilość pobrań

 

I jak tu nie wierzyć, że otrzymane w prezencie przynęty nie są fartowne? :) Szacun Panowie Adam L. i Qcyk!

 

Sprzęt bez zmian:

MajorCraft Crosstage CRK S764M 0,5 - 5g
Stradic 1000MgF

Plecionka Berkley Fireline Crystal

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"         :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 10 maj 2017 - 14:12


#119 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 maj 2017 - 08:51

jeden mniejszy drugi większy.. ;)    tego dnia miałem  na kiju bardzo fajną rybę, której hol trwał około dwie minuty.. Im dłużej to trwało, nie wiem czemu ale czułem że przegrywam.  Bardzo chciałem ją chociaż zobaczyć. Gdy na siłę uniosłem wędzisko,  dała "nura" i wobek wyskoczył... Nie wiem co to był za gatunek. Specjalnych odjazdów nie było,była tak silna i pewna ,że stała w miejscu, ewentualnie odchodziła trochę na boki.. Sumów tam nie ma , brzan raczej się nie spotyka. Napotkany tubulec "wędkarz" bez pytania wspominał o dużych sandaczach które miał na uklejki w tym miejscu ;) - ja tam nie wiem  :D    Klenie złowiłem na małe meppsy. Miejsce połowu mała podlaska rzeczka. 

Załączone pliki


Użytkownik tibhar edytował ten post 10 maj 2017 - 09:43


#120 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 12 maj 2017 - 21:20

Dzisiejsza 40tka ;) jak widać coś miało na niego wielką ochotę, a ja mam ochotę dorwać tego chuligana, który go tak pogryzł :P złowiony na 9cm wobka własnej produkcji :)

 

Załączony plik  IMAG0918a.jpg   59,22 KB   39 Ilość pobrań

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych