Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Hand made ark 70

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1163 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 27 lipiec 2011 - 05:48

Owszem @Maniak od strony użytkownika wygląda to super. Od strony zbrojącego( nie piszę zbrojmistrza :mellow: ) już tak pięknie nie jest. Sa spore problemy z dostępnością takowych a i sam montaż jest kłopotliwy oględnie mowiąc.

#22 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 27 lipiec 2011 - 16:43

Owszem @Maniak od strony użytkownika wygląda to super. Od strony zbrojącego( nie piszę zbrojmistrza :mellow: ) już tak pięknie nie jest. Sa spore problemy z dostępnością takowych a i sam montaż jest kłopotliwy oględnie mowiąc.

Tak wiem, ten uchwyt składa się z kilku części, które trzeba je potem umiejętnie złożyć :D

#23 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 wrzesień 2011 - 22:02

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią następny kijaszek made by ark70 ujrzał światło dzienne. Jakoś tak się składa że schyłek lata na Pomorzu to początek dobrej aktywności okoni,bywają dni że pasiaste plemię gryzie jak wściekłe,innym razem ledwie dotyka gumowe smakołyki. Umyśliłem więc kijek leciuchny, piekielnie czuły, a potrafiący oszukać pasiastego cwaniaka.Nie będę łgał że długo szukałem odpowiedniego blanku, nie szukałem wcale.Przy którejś z wizyt w Rodmasie Łukasz wsadził mi w łapę 701-ynkę i była to miłość od pierwszego - hmm.. macania :mellow: . Elixiry stworzone z myślą o tęczakach i potokach zachwyciły mnie swoją smukłością, czułością i mocą.Strojąc to cudo w lekkie przelotki, dodając leciutki i niesamowicie wygodny SKSS otrzymamy precyzyjne niemal chirurgiczne narzędzie, reszta w rękach łowiącego.


7,7mm średnicy na wysokości pierścienia (!)
701-1 z główką 10g całkiem spoko radzi

Załączone pliki


  • dario69 lubi to

#24 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 wrzesień 2011 - 22:19



kijek wyważony pod tysiączkę
Całość pozostawiam waszej ocenie,następny kij(również fx701-1) w trakcie zbrojenia.
pozdrawiam Artur



Załączone pliki



#25 OFFLINE   kacper524

kacper524

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaLębork - Radom
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2011 - 02:19

Super robota :D

#26 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 wrzesień 2011 - 10:35

Artur ,czapki z głów , nie jednego zawodowca ,rutyniarza zawstydziłeś. I to w każdym elemencie od ręlojeści i położenia lakieru po opis blanku ' :mellow: ');
Pozdro
tak trzymaj Rafał

#27 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2011 - 19:48

Oj Rafał słodzisz :D. Ale nie ukrywam fajnie jest czytać takie posty.Swoją droga cieszę się że mimo ciężkiej choroby bliskiej mi osoby udało mi się jakoś tego kijka poskładać, choć chwilę nie borykać się z problemami które mnie przerastają... Czy kogokolwiek zawstydziłem, chyba nie, to dzięki TEMU forum wiele się nauczyłem, z tego Forum czerpałem wzorce.Obecność takich ludzi jak Friko, Sławek,Gumo,Remek i wielu wielu innych jest dla początkującego/ pasjonata rodb. wielkim bonusem. Mam nadzieję, że cieszy ich to że jakiś człowieczek dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu,rozwija się i robi postępy( o ile je robi :unsure: )
Dziękuję Panowie :D
pozdrawiam Artur

#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 wrzesień 2011 - 19:56

No wykonanie na najwyższym poziomie i raczej nikt tu Ci nie słodzi :D .Ja też jestem pod wrażeniem wykonania kijka :D .

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2011 - 20:08

Czizas Artur, cieszy to mało powiedziane :D Jak parę lat temu startowaliśmy z tematem rodbuilding w PL wyglądał ZUPEŁNIE inaczej... teraz zaczynamy cieszyć się owocami naszej pracy jak tacy ludzie jak Ty wrzucają tu swoje kije :mellow:

To też jest jakiś mały przykład na to że trzeba w życiu mieć wiarę że będzie dobrze i iść do przodu. Dasz radę Artur, ze wszystkim :D

A wracajac do kija, wstawiłbyś może parę fotek blanku pod obciązeniem? Znajomy szuka kandydata na blank do UL castingu, z parametrów wygląda mi na to że ten Elixer mógłby się nadać - ale warto byłoby prześledzić charakter ugięcia na jakiś fotkach.

#30 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2011 - 21:48

Dzięki Jozi :D,to i owo można by odrobinkę poprawić B)

Dziękuję Friko za słowa otuchy,to dla mnie ważne :D.
Z fotkami będzie chwilowo problem,kijek pojechał do właściciela,niby niewiele 50km., ale na dziś dla mnie to kosmiczna odległość.Myślę że niebawem skończę mego prywatnego Fx-a, a wtedy zero problemu.
pozdro Artur


#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2011 - 21:50

Spoko, powiem szczerze że zdjecia gołego blanku pod obciązenie poglądowo byłyby nawet bardziej interesujace :D

#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 wrzesień 2011 - 21:55

Artur,
Trzymam kciuki by w życiu prywatnym wszystko się ułożyło. Bądź dobrej myśli i niech nadzieja nigdy Ciebie nie opuści. Życzę powrotu do zdrowia dla bliskiej Tobie osoby.

Wędka klasa!

Pozdrawiam
Remek

#33 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 07 wrzesień 2011 - 18:20

Wreszcie mam chwilkę. Dziękuję Remku :D.To budujące świadomość że nie jestem sam, a i Twoje uznanie dla moich wypocin,cieszy niezmiernie.
@Friko,jeśli bardziej odpowiadają Ci golasy :mellow: to nie ma problemu, przy pierwszej wolnej chwili wstawię zdjęcia Fx-a.

#34 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 wrzesień 2011 - 01:40

Ładne nitki wybierasz, a wykonanie jest bardzo ładne. Ciekawi mnie trudność w zmontowaniu SKSS, na czym polega? Na rozdzielności elementów uchwytu, na zachowaniu symetrii? Życzę, żebyś mógł jak najszybciej, bez obciążenia, przetestować nad wodą swoją 701, już przyodzianą :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#35 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 08 wrzesień 2011 - 20:55

Ładne nitki wybierasz, a wykonanie jest bardzo ładne. Ciekawi mnie trudność w zmontowaniu SKSS, na czym polega? Na rozdzielności elementów uchwytu, na zachowaniu symetrii? Życzę, żebyś mógł jak najszybciej, bez obciążenia, przetestować nad wodą swoją 701, już przyodzianą :D

Pozdrawiam
Grzesiek


Pewnie to moja artystyczna dusza B). W pewnych konfiguracjach kolorystycznych nici metaliczne( a w większości na nich motam) doskonale współgrają z reszta. Poza tym nie wymagają tak grubej warstwy lakieru. Przy tak delikatnym szczycie, tytanowych przelotkach poprawia mi to samopoczucie :D. Podejrzewam że różnice w wadze lakieru są to dziesiętne jeśli nie setne grama,więc nie mają wpływu na zmianę pracy blanku.
Na pytanie o SKSS właściwie sam odpowiedziałeś.Przy montażu na tulejach grafitowych(popularna taśma papierowa to moim zdaniem totalne nieporozumienie) trzeba zachować osiowość poszczególnych detali a w konsekwencji całego uchwytu,a to pochłania dużo więcej czasu.
Pozdrawiam i dzięki,Artur
ps goła też wygląda całkiem sobie, smukła taka... :mellow:


#36 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 10 wrzesień 2011 - 16:47



ok.350-400gr. 500gr już nie ryzykowałem.
Sorki za jakość zdjęć, ale to było tempo expresowe.
A.





Załączone pliki



#37 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2011 - 17:43

Dzieki Artur za fotki. Potrzebne będzie jednak wyjasnienie bo nie mogę się połapać co one przedstawiają - normalnie jak obciązasz blank, to koniec szczytówki ugina się pionowo, a tutaj widzę ze linka cały czas odchodzi od szczytówki pod kątem ok 45 stopni - wiec jak mierzyłeś obciżenie pod 30 gr np - ustawiles jakis hamulec / wagę na 30 gram i odciagałeś linkę pod kątem :unsure:

Mógłbyś podrzucic fotkę z normalnie wiszącym ciężarkiem ?

#38 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 10 wrzesień 2011 - 21:39

Wszystko przez ten pośpiech :( .Cała sesja trwała może ze 3 minuty. Już wyjaśniam, solidna metalowa drabina z podwiązaną na sztywno wagą wędkarską, kąt faktycznie ok 45 stopni i to powinienem napisać Embarassed.
Redaktorze Friko- proszę o dopuszczenie mnie do poprawkowego, tym razem będzie 90 stopni :D

  • MichałR lubi to

#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2011 - 07:44

:lol: dopuszczam. Te fotki pod kątem 45 stopni przyznam że to niegłupi pomysł, ale wydaje mi się że łatwiej znaleźć punkt odniesienie przy bardziej konwencjonalnym sposobie prezentacji obciązenia / ugięcia blanku.

Swoją drogą to z pierwszych fortek blank wygląda na dosyć krzepki pomimo deklarowanych 6lb

#40 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 19 wrzesień 2011 - 20:51

Niestety moja doba ma tylko 24godziny, a przydałoby się odrobinę więcej :( Z dużym poślizgiem przystępuję zatem do poprawkowego :D . Tym razem kat zbliżony do 90 stopni. Zupełnie przypadkowo wyszło całkiem interesujące porównanie.


200gr
ps niestety blank FX701-1 nie jest dostępny wraz ze stacją pogody B)

Załączone pliki

  • Załączony plik  10gr.jpg   49,12 KB   1085 Ilość pobrań
  • Załączony plik  50gr.jpg   48,32 KB   1106 Ilość pobrań
  • Załączony plik  30gr.jpg   52,16 KB   1086 Ilość pobrań
  • Załączony plik  100gr.jpg   53,99 KB   1111 Ilość pobrań
  • Załączony plik  200gr.jpg   51,2 KB   1095 Ilość pobrań






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych