Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Hand made ark 70

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1163 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2011 - 22:17

Dzięki Arturze ! Teraz to już wygląda dużo bardziej znajomo - trzeba bedzie przeanalizowac :D
  • tomas24 lubi to

#42 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:14

Ostatnimi czasy obrodziło w prezentacje projektów szanownych forumowiczów, pozwolę sobie zatem na dorzucenie jednego skromnego kamyczka.
Ponieważ jest to mój prywatny kijek zdecydowałem się nie opisywać blanku. Dla moich celów opis jest zbędny, aczkolwiek nie wykluczam wyrysowania w przyszłości czegoś- jak się kijaszek postara :D.
Myślą przewodnią w procesie budowy było maksymalne dostosowanie do moich potrzeb i przyzwyczajeń.
Tak więc w miejsce uchwytu SKSS 16 trafiła 17 która wygląda może trochę jak z innej bajki, ale zapewnia mi dużo pewniejszy chwyt. Podtoczenie rękojeści idealnie pasuje, dolnik maksymalnie przylega do przedramienia. Długość rękojeści 31,5cm nie powoduje drażniącego kontaktu z odzieniem.Ciemna tonacja kolorystyczna jest mniej podatna na zabrudzenia, a poza tym bardzo mi się podoba. Zrezygnowałem też z wstawek w omotkach, trochę mi się przejadły..


Lakier na zaczepie położony o zgrozo- wykałaczką!
Tak na marginesie przy odrobinie wprawy równie dobrze można użyć gwozdzia, patyka do lodów itp.

Załączone pliki


  • AJRON44 lubi to

#43 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:27


następna nr 12

Załączone pliki



#44 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:38

Na szczycie odpuściłem omotkę ,jest tylko kropla lakieru..


mam nadzieję że się nie złamie.. ta wykałaczka :D
pozdro Artur

Załączone pliki



#45 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 18:36

Super rękojeść, super lakier i super patyk :mellow:
Teraz pozostaje tylko go ochrzcić :lol: na pasiakach,najlepiej :unsure:
Pozdro

#46 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 29 wrzesień 2011 - 19:47


Teraz pozostaje tylko go ochrzcić :lol: na pasiakach,najlepiej :unsure:
Pozdro

Rozumiem Rafale że chcesz mnie zastąpić w obowiązkach pielęgniarsko- opiekuńczych :mellow: ???


#47 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2011 - 22:25


Rodbuilding może być zabawą i przyjemnością samą w sobie. I – jeżeli się nim zajmiecie – prawdopodobnie prędzej, czy później się nią stanie. Bo – bad news – rodbuilding jest niebezpieczny. Wciąga. W zasadzie sam w sobie może stać się hobby, na równi z łowieniem ryb

Te kilka słów z Krzyśkowego artykułu mocno zapadło mi w pamięć, chyba trudno o trafniejszą diagnoze naszej przypadłości. Od siebie dodam że r.b. może stać sie lekarstwem , pomóc przetrwać trudne chwile, stać się odskocznią i ucieczką. Przynajmniej tak się stało w moim wypadku.
Chciałbym jeszcze raz podziękować wszyskim za słowa otuchy i wsparcia :D :D
A teraz do rzeczy;
wymyśliłem sobie aby tchnąć nieco życia w nudne korkowe rękojeści. Od lewej korek podbarwiony, środek aglomerowany w naturalnym kolorze, z prawej barwnik (ciemny brąz) wtarty tylko w pory. W zasadzie można podbarwić dolnik na dowolny kolor,ja ograniczyłem się do klasycznego brązu. Idac za ciosem wykonałem kilka ekasperymentów z koloryzacją blanków, tu jednak zostałem na całej linii pokonany przez złośliwość nośnika. Nie do przeskoczenia okazało się utrwalenie koloru, metodę zanurzeniową lakierowania wykluczyłem już na starcie, a wcieranie lakieru,oszczędzę wam szczegółów -totalna klapa :( .

Załączone pliki



#48 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2011 - 22:38

Na otarcie łez kila prób wykonania marblingu przyniosło zadowalające rezultaty. Myślałem o tym od dawna ,ale dopiero zdjęcia kija @ Piotra Lipca zmotywowały mnie ostatecznie. Czy to ładne, czy przyjmie się na naszym rynku -zobaczymy. Mnie interesował aspekt techniczny, da się to zrobić! :D

Załączone pliki



#49 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2011 - 22:58

Prawdziwy bandyta, na zatokowe dorszaki z małej łodki. Blank RCLB 70 XL czuły szczyt i moc dolnika. Uzbrojony w taniutkie komponenty - kijek bajecznie ekonomiczny, takie było założenie.


Załączone pliki



#50 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2011 - 23:13

Załączone pliki



#51 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2011 - 23:17



Ciekaw jestem Waszego zdania w temacie marblingu i barwienia korka? Jak wam się podoba?

Załączone pliki



#52 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 27 listopad 2011 - 00:50

Twój Elixir jest bardzo podobny do mojego PST by Łukasz Masiak, świetny gust, bardzo mi się podoba ten styl :mellow:

#53 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 10:19

Pomijając Rekojeści ,omotki i lakierek na nich ,gdzie jak zwykle wykonanie extraklasa :mellow: To marbling wyszedł za....cie, kopara mi opadła :huh: Teraz Cie zameczę na priwie i telefonie.Już miałem siadać do lakierowania przezbrojonej Karabeli,ale się wstrzymam :lol: bo mam wizję dolnika w piekielnych kolorkach.Także odpalaj kompa bo masz niedzielę z bańki :D No dobra powiedzmy wieczór :unsure:

Pozdro

Dabek

#54 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 27 listopad 2011 - 22:29

Twój Elixir jest bardzo podobny do mojego PST by Łukasz Masiak, świetny gust, bardzo mi się podoba ten styl :mellow:


Są podobienstwa są i rożnice :unsure: ,nigdy nie było moim zamysłem kopiować projekty Łukasza. Staram się nadać moim kijaszkom indywidyualny styl -jak mi to wychodzi nie mnie oceniać. Muszę przyznać że Łukasz został obdarzony przez Stwórcę ponadprzęciętnym smakiem w tej materii.
Dla mnie osobiście wędki Łukasza i Grzegorza są wzorem perfekcji wykonania. I dobrze że jest taka pracownia, bo uważam ze lepiej równać w górę niż w dół :mellow: .
pozdro A.

#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2011 - 12:10

Pięknie wykonany kijek, barwienie aglomerowanego osobiście bardzo mi przypadło do gustu. Marbling - chyba wolałbym w żywszych kolorach, mniej monochromatycznie - ale brawa za to że podejmujesz w ogóle temat !

Omotki na zdjęciach - dla mnie super.

#56 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 28 listopad 2011 - 17:19

Muszę przyznać że Łukasz został obdarzony przez Stwórcę ponadprzęciętnym smakiem w tej materii.
Dla mnie osobiście wędki Łukasza i Grzegorza są wzorem perfekcji wykonania. I dobrze że jest taka pracownia, bo uważam ze lepiej równać w górę niż w dół :mellow: .pozdro A.

Nic dodać nic ująć, ja swoje patyki mam od Łukasza i mam kolejne w planie... :D Przekonałem się do uchwytu Fuji SKSS 17 i do ciemnego korka, stylowe a za razem bardzo wygodne i przyjemne w eksploatacji :D



#57 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 28 listopad 2011 - 18:21

Pięknie wykonany kijek, barwienie aglomerowanego osobiście bardzo mi przypadło do gustu. Marbling - chyba wolałbym w żywszych kolorach, mniej monochromatycznie - ale brawa za to że podejmujesz w ogóle temat !

Omotki na zdjęciach - dla mnie super.



:D Dzięki redaktorze. Monochromatyczny marbling - takie było założenie, nie chciałem przekombinować z kolorami co by mi kolega na serduszko nie odjechał. Poza tym oferta Mudhola raczej skromna, tylko podstawowe kolory Do sezamu trafiłem już po realizacji zamówienia, ale jak to mówią: co się odwlecze...
http://www.acidrod.com/Marbling.html -tu dopiero można zaszaleć, a biorąc poprawkę na możliwość mieszania kolorów otrzymujemy nieskończoność opcji. Dodajmy do tego kombinację z lepkością lakierów i mamy nieskończoność razy kilka :mellow:

#58 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2011 - 01:19

Pytasz jak się podoba. Kiedy oglądam zbliżenie na efekt marblingu, całkiem całkiem cieszy oko, ale w zestawieniu z dolnikiem już mniej. W ogóle ta forma średnio mi się podoba, ale tu zapewne gryzie mi się ten marmur z korkiem, który sam w sobie wyszedł ładnie. Z czarną pianką i srebrnymi pierścionkami ładnie by ożywiało temat, a do takiego korka jakiś brązik w nitce i farbce byłby fajny, jak dla mnie. A dla Ciebie na przyszłość ;) Omotki Twoje i lakierowanie bardzo mi przypadają do gustu ilekroć coś wstawiasz.
Wszystkie te live-baity opisane są jako XFast. Czy możesz to jakoś skomentować w odniesieniu do rzucania i prowadzenia przynęt? Aha, ciekawi mnie ile waży taka wędka 25lb na blanku RCLB. Wiesz może?

Pozdrawiam
Grzesiek

#59 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 grudzień 2011 - 20:10

Pytasz jak się podoba. Kiedy oglądam zbliżenie na efekt marblingu, całkiem całkiem cieszy oko, ale w zestawieniu z dolnikiem już mniej. W ogóle ta forma średnio mi się podoba, ale tu zapewne gryzie mi się ten marmur z korkiem, który sam w sobie wyszedł ładnie. Z czarną pianką i srebrnymi pierścionkami ładnie by ożywiało temat, a do takiego korka jakiś brązik w nitce i farbce byłby fajny, jak dla mnie. A dla Ciebie na przyszłość ;) Omotki Twoje i lakierowanie bardzo mi przypadają do gustu ilekroć coś wstawiasz.
Wszystkie te live-baity opisane są jako XFast. Czy możesz to jakoś skomentować w odniesieniu do rzucania i prowadzenia przynęt? Aha, ciekawi mnie ile waży taka wędka 25lb na blanku RCLB. Wiesz może?

Pozdrawiam
Grzesiek


Od konca zacznę :D,dojście do dokładnej wagi mam dopiero w poniedziałek, nie omieszkam sprawdzić ,tym bardziej że @pepe ważył swojego XL. i sam jestem ciekaw. Liczę że mój będzie ciutkę lżejszy(?)
Goły blank to zdecydowanie XFast po uzbrojeniu jednak znacznie mięknie i robi się z tego cieplutki Fast . Lakieru staram się dozować oszczędnie więc to raczej zasługa przelotek (5xSV +2xL)
Na testy musisz poczekać aż przestanie dymać na zatoce, testy ogrodowe jak się kiedyś boleśnie przekonałem bywają bardzo mylne,i wolałbym się nie wypowiadać na tę chwilę.
W temacie marblingu masz rację trochę się gryzie z korkiem :( .
Czasem jest tak że dopiero rzeczowe spojrzenie z boku otwiera nam oczy ,bo my radośni twórcy nie dostrzegamy wszystkiego. :mellow:
Przy następnym postarm się luknąć na całość kija :D
Dzięki i pozdrówka A.





#60 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 03 grudzień 2011 - 16:56

Arek jedno z wielu co mi się podoba do samak połączenie korkoguma z burnt pierwsza klasa (w moim guście, plus bardzo praktyczny element kija). Do tego super dopasowana kolorystyka omotki. Mam nadzieję że kiedyś też dojdę do takiej perfekcji :mellow:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych