Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Seryjne kije do twitchingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 02 sierpień 2018 - 20:20

Nie odpowiem, bo nie miałem z nim styczności. Inna propozycja mikado excellence journey 2,14m (3-15g). Kijek travel. W tym roku nabył go kolega i zachwala...


  • lukaspoldi lubi to

#22 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 sierpień 2018 - 23:19

Głwónie pstrag, okoń niewielkie woblerki ok 4-6cm 3/4g, gumeczki na niewielkiej czeburaszce, badz gówce.j

Spójrz w stronę Tsuri Emotion EMS 662 -6 , nada się do tej roboty  :) .  Do Twitcha jeszcze lepszym wyborem  jest odpowiednik z  serii Pasion ale to już inny przedział cenowy.


  • yffea lubi to

#23 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 03 sierpień 2018 - 07:24

Panowie pomóżcie.. chodzi o krótki kijek max 190- 210 ciężar powiedzmy 10-12g. Przegladałem troche internetu znalazłem
DAM microflex 190cm 2-10g
Dragon Nano core 198cm 1-12g
Czy coś z tych wędek nadaje się do tej metody? nie mam możliwości pomachania w sklepie, dlatego zdaje się na opinie kolegów pozdrawiam.

Ja do twitchingu zaadoptowałem złamanego przez nieuwagę Favorite Balance 213 cm do 7 g. Obecnie kijek ma ok 200 cm i cw do +/- 10-12 g. Nie ma topowego uzbrojenia ale sprawdza się bardzo dobrze. Łowię nim pstrągi do ok 40 cm na woblerki pływające i tonące dł 4-6 cm. Spokojnie możesz zerknąć na ofertę Krzyśka Stepanowa i podpytać co by polecił. Myślę, że ten Balance czy X1 w długości ok 200 cm i cw do 10-12 g sprawdzi się znakomicie. Ja w nowym sezonie przetestuję bardzo udżetowy model Wariant w dł 183 cm i cw do 12 g.
  • lukaspoldi i piter v lubią to

#24 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 03 sierpień 2018 - 07:36

Mam i często łowię na tego DAMa - szczyt jest trochę za miękki.

Kupiłem Jaxona Grey Stream 2,1 do 12 g, użyłem brzeszczota od góry i dołu i wyszła wędka do twitcha. 

Szału nie ma ale jak za 100 zł to więcej nie oczekiwałem. Krótki dolnik, szybki szczyt i nawet pod okoniem 20 cm się wygina. 

Sporadycznie łowię w jeziorze okonie na wobki twitchingowe i dlatego stwierdziłem że wędka ma być mocno budżetowa. 


Użytkownik siatkaz edytował ten post 03 sierpień 2018 - 07:37

  • lukaspoldi lubi to

#25 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 04 sierpień 2018 - 18:45

Tak mi się jeszcze przypomniało odnośnie kijków DAM-a. Myślę, że lepiej od Microflexa sprawdzi się Perch Special 190 cm do 8 g. Miałem swego czasu w ręce ale uchwyt kołowrotka mi nie leżał.



#26 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 05 sierpień 2018 - 05:29

Przyjrzyj się temu kijkowi
https://topfish.pl/p...ASABEgKys_D_BwE
Mam, użytkuje do pstrągowego i okoniowego twitchingu. Krótki dolnik, sztywny szczyt, poręczny w transporcie ( 4 składy na spigotach )
  • lukaspoldi lubi to

#27 OFFLINE   Zandermann

Zandermann

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWitków
  • Imię:Remigiusz
  • Nazwisko:Faron

Napisano 06 sierpień 2018 - 06:16

Ja do twitchingu zaadoptowałem złamanego przez nieuwagę Favorite Balance 213 cm do 7 g. Obecnie kijek ma ok 200 cm i cw do +/- 10-12 g. Nie ma topowego uzbrojenia ale sprawdza się bardzo dobrze. Łowię nim pstrągi do ok 40 cm na woblerki pływające i tonące dł 4-6 cm. Spokojnie możesz zerknąć na ofertę Krzyśka Stepanowa i podpytać co by polecił. Myślę, że ten Balance czy X1 w długości ok 200 cm i cw do 10-12 g sprawdzi się znakomicie. Ja w nowym sezonie przetestuję bardzo udżetowy model Wariant w dł 183 cm i cw do 12 g.

A może dragon http://allegro.pl/Sh...item=7188948417 sam nim łowię drugi rok i poradził sobie zarówno na Dunajcowskich pstrągach jak i okoniach przyłowy boleniowe też mu się zdarzyły teraz podpięta caldia 2508 ale wcześniej dawał radę z Zauberem 2000cf

#28 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 06 sierpień 2018 - 19:07

Przyjrzyj się temu kijkowi
https://topfish.pl/p...ASABEgKys_D_BwE
Mam, użytkuje do pstrągowego i okoniowego twitchingu. Krótki dolnik, sztywny szczyt, poręczny w transporcie ( 4 składy na spigotach )

Czy ta wedka poradzi sobie z pstragami 50+?



#29 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 06 sierpień 2018 - 19:56

Czy ta wedka poradzi sobie z pstragami 50+?

Zapewne, po udanym długotrwałym holu  :(



#30 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 07 sierpień 2018 - 00:10

Taki przeciagany hol to rowniez stres i dla mnie wiec chyba poszukam czegos innego.



#31 OFFLINE   WronaJig

WronaJig

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacjawszędzie byle na rybach :)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:W

Napisano 20 sierpień 2018 - 11:13

https://sprzetdragon...98m-1-5-12g-M-L
Z czystym sumieniem polecam :)

#32 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 sierpień 2018 - 08:13

Koleżanki/koledzy proszę o pomoc. Szukam informacji praktycznych nt. Krótkiego kijka do twitchingu. Zamarzyła mi się seryjna japońszczyzna i tak sobie patrzę. Widziałem coś w ofercie Major Craft i graphiteleader, ale wiem, że mogą to być kompletnie różne kije, jak te z tytułu. Nie jestem wrażliwy na cenę ☺
Jakieś sugetie?

#33 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 23 sierpień 2018 - 09:31

Jest tu na giełdzie Batson z serii Immortal 183 cm . Mam i sobie chwale.


  • Mdah lubi to

#34 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 23 sierpień 2018 - 18:43

Koleżanki/koledzy proszę o pomoc. Szukam informacji praktycznych nt. Krótkiego kijka do twitchingu. Zamarzyła mi się seryjna japońszczyzna i tak sobie patrzę. Widziałem coś w ofercie Major Craft i graphiteleader, ale wiem, że mogą to być kompletnie różne kije, jak te z tytułu. Nie jestem wrażliwy na cenę ☺
Jakieś sugetie?

 

Dużo zależy od tego jakiej wielkości woby chcesz szarpać. Do twitcha okoni/pstrąg MC Nextino /Troutino/Finetail native to kijki pstrągowe do szarpania woblerkami jak najbardziej warte uwagi


  • Mdah i Marcyś lubią to

#35 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 sierpień 2018 - 19:11

Wobki 5-6 cm. Głównie Duo, Zipbaits, Megabass itd. Moją uwagę przykuł również Ilex stream master, fajny też wydaje się Shimano Cardiff, ale taki kluskowaty...chyba bardziej area trout?

#36 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 23 sierpień 2018 - 21:53

Area Trout to tylko do mikrojiga i mormyszki 

 

W sumie to obojętne co to będzie Palms, Jackson, Major Craft, czy inne byle wybieraj z native / stream linii do łowienia w rzekach one są wręcz do twitcha stworzone. Zazwyczaj każdy model ma dwie wersje area i stream. Major jest o tyle ciekawym wyborem że można kupić w kraju z gwarancją w całkiem przystępnych pieniążkach. Jak już coś z JP ściągać to raczej wyższą półkę niedostępna u nas Tenryu, niektóre modele Shimano czy Daiwy, Smith itp


  • Mdah lubi to

#37 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 24 sierpień 2018 - 08:59

Witaj jeśli  Cardiff  to xtreme  lub nx  serie  są jak najbardziej  godne  uwagi  jednak u Nas  niedostępne  . Tak jak  powyżej  radzi Gajosik    Tenryu Rayz / Rayz  Spectra  są tam modele  poniżej  6'  i  powyżej  w  zależności od  potrzeb

 

i przyzwyczajeń  warto zaznajomić  się  ich ofertą  ( ja mam jeden  i polecam i prawdopodobnie będzie drugi  krótszy ) , ciekawie  ale  nieco drożej  prezentuje się  Yamaga z serią Lupus    dodam  jeszcze  Blue Moona Rapier Sport

 

jest tam  z czego wybrać    także  z samej górnej półki  UFM  Stinger Boron / Ito Craft    ( pierwszy aukcje  już  nie produkowane )  drugi  ceny / image  szczyt .... całość  dotyczy  braku ograniczeń  finansowych  niestety i kupowaniu niejako  na 

 

odległość / czuja  ale czasem  warto  zaryzykować .....powodzenia  ;)


  • Mdah i vsk lubią to

#38 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 sierpień 2018 - 17:58

Zamówiłem MC Finnetail-a 622. Zobaczymy co to za cymes ☺ Dziękuję wszystkim za sugestie.

#39 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 sierpień 2018 - 18:05

Zamówiłem MC Finnetail-a 622. Zobaczymy co to za cymes ☺ Dziękuję wszystkim za sugestie.

662L :)

 

Jutro wysyłam także we wtorek będzie u Ciebie :)


  • Mdah lubi to

#40 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 sierpień 2018 - 18:21

Dzięki ☺
  • Bolesław lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych