Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kwiecień


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 03 kwiecień 2017 - 01:11

Witam.

Spędziłem dwa dni w "mojej rzece". Widziałem lipienia, który na bank pilnował gniazda tarłowego. O mały włos a wszedł bym mu na głowę. Piękny był - ciemny, z czerwono-bordowymi płetwami. Całkiem spory - pomiędzy 35-40 cm.

Zobaczyłem go dopiero niemal pod nogami, jakieś 1 - 1,5 m ode mnie, jak szedłem odczepić muchę z krzaków wierzby. Miejsce o tyle nietypowe że odwiedzane zawsze przez spore pstrągi i klenie. Bankówka jeżeli chodzi o te dwie ryby - takie nawet 40 cm. Natomiast żaden lipień tam mi się ani razu nie trafił.

Postałem trochę obserwując jego zachowanie i jak odszedłem to faktycznie było widać różnicę w ukształtowaniu dna. Na niewielkiej przestrzeni, ok.1.5 - 2 m2 były dużo drobniejsze kamienie, taki gruby żwir. Na pewno tego żwirowego placka nie było w tym miejscu jesienią bo regularnie odwiedzałem to miejsce.

W wodzie dzieją się teraz ciekawe rzeczy. Wystarczyło kilka słonecznych dni i w płytkich, kamienistych rzekach temperatura wody podniosła się gwałtownie do 9-10 stopni. 

Potem na spacerze z rodzinką widziałem tarło śliza na piaszczystym, zarośniętym kanaliku wypływającym z "mojej rzeki" ...  pierwszy raz widziałem w tym miejscu na raz tyle sztuk tej rybki i w takich rozmiarach, największe mogły mieć z 15-16 cm.

Kolejny rok po zimie, kiedy nie zauważyłem w ogóle kiełbi. Ani jednego. Jeszcze 5-6 lat wstecz regularnie stały całymi stadkami po kilkanaście szt. w wielu miejscach.

Pozdrawiam.


  • Paweł Bugajski, Pisarz.......ewski Piotr, marek_moto i 2 innych osób lubią to

#2 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 kwiecień 2017 - 07:09

Tak w wodzie się teraz dzieje :) , ja póki co łososiowate odpuszczam woda za wysoka opróżniają zbiorniki wszędzie śniegi w Izerach topnieją. Ale na nizinnych rzekach życie obudziło się już w pełni są rójki rybki zbierają poniżej foto z wczorajszego poszukiwania kleniojazi :). Wiosennie na maksa :lol:

 

6d9f50fde1ec95c1.jpg



#3 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 269 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 03 kwiecień 2017 - 08:11

Pilica poniżej Sulejowa. Juz coś sie dzieje. Trafiłem dwa dobre jazie i kilka fajnych płotek. Długa nimfa.

 

Załączony plik  20170402_102510.jpg   67,27 KB   25 Ilość pobrań

 

 


  • Maciek Rożniata, Pisarz.......ewski Piotr i Kacper.K lubią to

#4 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 03 kwiecień 2017 - 15:49

@MaverikZagan super fotka :)

Byłem wczoraj na jeziorku z tęczakami. Trenowałem rzuty, testowałem nową linkę Barrio, piłem browary i próbowałem coś złowić. W sumie od 9.00 do 14.00 złowiłem cztery sztuki: dwa około pięćdziesiątki, oraz kolejne dwa w granicach 60 cm. Ryby na szybko uwalniałem w wodzie (wymóg łowiska), więc zdjęć nie mam. W trakcie holu jednej z większych sztuk nakręciłem krótki film- krótki gdyż filmowanie telefonem jedną ręką, a hol drugą nie należy do łatwych :P cóż trzeba zainwestować w kamerkę sportową.



#5 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 kwiecień 2017 - 16:32

Grzegorz78 albo dobry statyw do smartfona :) Zdjęcie moje wykonane S7 edge i lekko podkręcone kolory w photoshopie :)



#6 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 03 kwiecień 2017 - 18:27

Forest, kiełbi nie ma, bo wędkarze wyżarli, osobliwie emeryci, zwani dziadkami leśnymi, łąkowymi, bagiennymi... Każdy wie, że nie istnieje bardziej rybożerna istota od takiego dziadka, a już kiełbie stanowią ich przysmak. Uklejki też. Właściwie każdy po pięćdziesiątce powinien być wywalany ze Związku, a przynajmniej aplikować takiemu opłaty o zaporowej wysokości. O, wtedy nasze strumienie i rzeki odżyją, pojawią się nieprzebrane stada kiełbi.

 

Maverik, piękne zdjęcie, piękne okoliczności przyrody.

I żadnego dziada na horyzoncie! Bardzo dobrze, niech żreją boczek, oczywiście jak będą w stanie pogryźć resztkami uzębienia :)


  • Paweł Bugajski, marian-56 i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#7 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 kwiecień 2017 - 20:41

Ryszard, o przepraszam, Panie sierżancie a Panu ile zostało do pięćdziesiątki  ;)



#8 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 03 kwiecień 2017 - 21:49

Janusz, mój wpis był o charakterze ironicznym, może niezbyt czytelnie to zaznaczyłem? Choć to o apetycie na kiełbiki, sądziłem, wiele wyjaśnia.

Ciągle czytam, że powodem spadającego pogłowia ryb są nienasycone dziady i tym jest podyktowany post.

 

Jestem już po pięćdziesiątce, choć może nie wyglądam :)

 

Pozdrawiam kolegów, zwłaszcza tych 50+


  • Janusz Wałaszewski, Paweł Bugajski, marian-56 i 2 innych osób lubią to

#9 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 kwiecień 2017 - 23:30

Tak też go (wpis) odebrałem, wszak moje "oburzenie" równie ironiczne było o czym świadczy ta mordka z przymrużonym okiem ...

 

Też już od lat paru jestem w gronie wyżeraczy kiełbików  :)


  • sierżant lubi to

#10 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 17:55

Serwus,
Ostanie 3 dni spędziłem w Słowacji, gdzie wspólnie ze znajomymi co roku otwieramy sezon pstrągowy na rzece Vah w Besenovej i pobliskim jeziorku wyrównawczym.
Wyjazd pomimo podłej pogody uważam za bardzo udany. Łowiliśmy piękne potokowce i tęczaki, które tym razem chętniej reagowały na nimfki niż na streamera.
Zbyt krótkie rójki jętek nie zachęcały ryb do zbiórek, ale mimo tego udało się złowić kilka sztuk na suchą muchę, głównie potokowców.
Ilość ryb w rzece wróży doskonały sezon. Wszystkie w doskonałej kondycji a ich hole dostarczyły nam wielu emocji.
Jezioro dla mnie okazało się tym razem mocno fartowne. Spośród kilkunastu złowionych ryb, raczej mniejszych rozmiarów, trafiłem starego "pułkownika".
Wspaniały 60cm tęczak wybrał całą linkę i po raz pierwszy ujrzałem podkład na swoim kołowrotku.
Z niecierpliwością czekam czerwca i kolejnych wrażeń, tym razem na odcinku lipieniowym

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  t5.jpg   67,92 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  t4.jpg   44,06 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  t3.jpg   97,75 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  t2.jpg   91,86 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  t1.jpg   70 KB   11 Ilość pobrań

Użytkownik MichałZ edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 18:01

  • tlok, Janusz Wałaszewski, Andrzej Stanek i 8 innych osób lubią to

#11 OFFLINE   xionc83

xionc83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie/North Yorkshire
  • Imię:grzegorz

Napisano 22 kwiecień 2017 - 22:42


  • ark70 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych