Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik Honda BF15D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 kwiecień 2017 - 19:32

Witam,

 

Panowie mam możliwość kupienia silnika Honda BF15D z 2006 roku. Silnik od 3 lat praktycznie nieużywany. Wcześniej służył jako silnik w łódce gminnej, czy coś w tym stylu do pływania po jeziorze. Znajduj się w Skandynawii. 

Nie znam się za bardzo na tych kwestiach - cena to ok 6000 zł. Mam wątpliwości, bo cena nie mała, a to jednak 10 lat. 

Jak ma się cena do tego silnika i jego wieku? Od zaufanej osoby wiem, że silnik był mało eksploatowany i jest w bardzo dobrym stanie.



#2 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 06 kwiecień 2017 - 06:20

Napiszę Ci tak: mój silnik Yamaha 15 FMH ma 20 lat i pracuje lepiej od nie jednego 10-cio latka 😃 cena....No cóż, tak to już jest ze najpopularniejsze silniki (od 5 do 15/20 KM) trzymają cenę. Wiek nie jest wykładnikiem stanu sprzętu, bywają kilkuletnie silniki do kompletnego remontu.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
  • sucks_one i leszczynski.bp lubią to

#3 OFFLINE   Dejw

Dejw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:G.a.z.

Napisano 06 kwiecień 2017 - 07:03

Jeżeli jesteś pewny co do stanu technicznego, tego ile był używany i w jaki sposób oraz przez kogoś to myślę że cena jest tego warta. Hondy trzymają cenę i będą je trzymać bo mają wyrobiona markę jakości. Dochodzi jeszcze kwestia rumpel czy manetka. Jeśli manetka to ja nie jestem zaskoczony ceną.Te silniki po prostu tyle kosztują a rok producji a stan faktyczny użytkowania to inna zależność niż przy kupnie samochodu. Powodzenia
  • leszczynski.bp lubi to

#4 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 06 kwiecień 2017 - 07:32

Ja swoja Hondę 15 rok prod. 2007 zakup w 2009 z ekspozycji ( kilka rys)- sprzedawałem w 2015 z przelotem ok 40 mtg za podobną cenę, z papierami zakupu i potwierdzonymi przez serwis przeglądami  , "Przewisiała" ona  u mnie na wieszaku 4 lata ( praca na kontrakcie), była przeznaczona do pontonu. Zainteresowanie było w postaci : " za 4 tysie biorę"- oglądaczy co nie miara, prawie  każdy węszył szwindel . Któregoś dnia pojawił się Kolega wędkarz z suwalskiego z konsultantem technicznym ( miał pojęcie chłopina)  i po odpaleniu silnika wywiózł go na wschód. Za 2 tygodnie dostałem gąsior z regionalnym napitkiem i podziękowania.

 

Sumując , jeżeli masz pewność co do stanu Hondy to bierz za ta cenę warto - silnik przy dobrym traktowaniu nieśmiertelny. 


  • leszczynski.bp lubi to

#5 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 10:27

Tanie mięso to tylko psy jedzą.w skandynawi to jak stan jest dobry tn i kasa dobra.6 tys to normalna cena jak na SE.mysle ze bedzie dobry
  • leszczynski.bp lubi to

#6 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 17:29

Za swóją hondę 2006 dałem 4500, niby okazja. Na serwisie wyszło kilka rzeczy do zrobienia i dołożyłem prawie 1000. Teraz jest jak brzytwa i jestem zadowolony. Bardzo cicha na wolnych obrotach.
  • leszczynski.bp lubi to

#7 OFFLINE   save87

save87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdańsk / Oslo
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 kwiecień 2017 - 20:43

Ostatnio sam wertuje ogłoszenia z silnikami. Cena wydaje się być normalną ceną. Warto samemu ocenić silnik na miejscu. Można kupić nawet taniej, silniki często stoją nieużywane po kilka lat w pomieszczeniach. 

 

Ten rocznik 2003 - lite brukt ~ 4600pln i może by coś jeszcze utargował. Nie wiadomo, może jest w lepszym stanie niż ten który Ty masz do kupienia.

 

https://www.finn.no/...nnkode=93982886


Użytkownik save87 edytował ten post 06 kwiecień 2017 - 20:43

  • leszczynski.bp lubi to

#8 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 kwiecień 2017 - 14:52

Panowie dziękuję za odpowiedzi. Jutro znajomy sprawdzi wszystko na miejscu i jak będzie ok to wezmę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych