Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka Daiwa J-Braid 8X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 21:06

0,13 użytkuję drugi sezon dość intensywnie. Wczoraj na twardym zaczepie nie dałem rady zerwać nawet po owinięciu na przedramieniu (długi rękaw), dopiero po owinięciu na kawałku kija z trudnością puścił węzeł pomiędzy plecionką a karbonem. W mojej ocenie lepiej niż dobrze.


  • L A lubi to

#22 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 sierpień 2017 - 06:38

Kupiłem 0.20mm i nie polecam..15min łowienia i supełek..i strzepi się strasznie a wiec szit n szit tak by to skomentował

tester ku** :)


  • gooral lubi to

#23 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 sierpień 2017 - 07:44

Używam od początku sezonu 0,06 plecionka jest mocna, miękka, ładnie ślizga się w ringach, mnie nie pobrudziła i nie traci koloru (być może za sprawą stosowania cx 80). Nie zanotowałem ani jednej brody, osobiście jestem bardzo zadowolony z produktu i polecam, dodam tylko, że nie używam multiplikatorów.
  • Robert Crocker i eRKa lubią to

#24 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 13 wrzesień 2017 - 10:27

Ja na multiku mam.
Nie wiem jaka to grubość, ale wytrzymałość 30lb. Jestem bardzo zadowolony. Uzywam od początku sezonu do gum z opadu.
Kolor wyblakl, ale innych wad nie dostrzegam.
Tournament również traci kolor a jest duzo drozsza. Moze lepszy, ciasniejszy splot???
Obydwie dobre. Ale wole tansze :)

#25 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 13 wrzesień 2017 - 12:47

Może wątek podłączyć do:

http://jerkbait.pl/t...lecionka-która/ ?  - tam też już są opinie o Daiwa J-Braid 8X



#26 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 07:16

Miałem 0.1 i rwała się gdzie chciała. Z ciekawości dowiązałem do strofta 0.14 i.... j-braid przegrał. Dwie próby i dwa razy to samo.
Może stara może w złych warunkach trzymana. Nie wiem. W każdym bądź razie nigdy więcej j-braida

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#27 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 03 listopad 2018 - 08:59

po roku używania w/w plecionki moge stwierdzić, że w tym przedziale cenowym jest jedną z lepszych plecionek, ja płaciłem za 300m 92zł, uzywałem średnicy 0.18;

to prawda że traci kolor ale nie ma wielkiej różnicy jak przy nowej, nie szumi też na przelotkach;

łowiłem nią na bugu cały sezon do teraz i nie zauważyłem żeby sie strzępiła, a jak wyrywałem z zaczepu to zawsze pękała na wiązaniu przy przyponie, ostatnio nawet po holu suma który mi się wypioł nie zauważyłem żeby sie osłabiła, zostało juz mi jej niewiele na kołowrotku i jak bedę kupował to też kupię taką samą

ze swojej strony polecam



#28 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 14 listopad 2018 - 09:53

Kupiłem tą plecionke 0,13mm do połowu bolków,fajna bo miękka cicha i daleko można rzucić ale niestety zaczęła się plątać i rwała się w różnych miejscach po pół roku użytkowania,kupiłem drugi raz tą samą dając jej drugą szansę może tamta była wadliwa,po 3 tygodniach działo się to samo,więc jej już niekupie,kolega używa cieńszej pod okonie i jest bardzo zadowolony


  • Alexspin lubi to

#29 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 14 listopad 2018 - 10:19

Kupiłem tą plecionke 0,13mm do połowu bolków,fajna bo miękka cicha i daleko można rzucić ale niestety zaczęła się plątać i rwała się w różnych miejscach po pół roku użytkowania

Kupiłem też 0,13mm, po 3 miesiącach użytkowania mam tak samo... ze 150m zostało jakieś 50m. Na drugi sezon trzeba szukać innej.


  • Alexspin lubi to

#30 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 10:43

Używam tych 0,6/0,8/0,10 .. A mam też 0,18 i jest lepiej niż dobrze. Kupuję na metry w sklepie wędkarskim. Złego słowa nie powiem a wróciłem do nich po przykrych doświadczeniach z Egi 0,4 i 0,6



#31 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 listopad 2018 - 22:58

nie do konca w temacie, ale kupilem niedawno (na f-m jest promocja) taka daiwe j4 zolta opisana jako 0.10mm i 3.8kg. Wyjatkowo nie testowalem wytrzymalosci. W porownaniu do strena 8(czy 10?) lbs (niby 0.13mm).

wyraznie ciensza i cichsza. Za to kolor stracila po 2 dniach lowienia na calym odcinku co mial styk z woda - stren po kilku latach nie stracil tyle koloru. Mialem tez (ale tylko gruube - na suma) multikolorowe turnamenty i samurai- tracenia kolor nawet w zblizonym stopniu do j4 nie stwierdzilem.



#32 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 listopad 2018 - 23:49

Nie moglem edytowac poprzedniego wpisu. Niestety plecionka o podobnych wlasciwosciach do ygk g-soul i varivasa (mialem chyba super PE). Wzialem odwinalem kilka metrow z tego odcinka co juz stracil kolor (uzywana byla z funkiel nowka wedka z przelotkami bodaj minima - st croix panfish wiec pekniecie porcelanki mozemy wykluczyc). W kilku terstach  0.1mm/9lbs (z lacznikami bezwezlowymi etc) nie przekroczylem 5lbs. Nowa ze szpulki wersja 0.15mm 15lbs najlepszy wynik okolo 10 lbs.



#33 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 21:23

Cześć miał ktoś możliwość porównania tej plecionki z Europy i USA?.

Pytam bo według Daiwa.com
Daiwa J braid 20lb ma 0.23mm
A w Polskiej dystrybucji
0.22mm ma 37.5lb
0.24mm ma 40lb

I teraz pytanie gdzie grubość będzie najbliżej prawdy.

#34 ONLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 21 czerwiec 2019 - 21:32

 A łowil moze ktos nowsza wersja grand x8 ?



#35 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 czerwiec 2019 - 05:43

Cześć miał ktoś możliwość porównania tej plecionki z Europy i USA?.

Pytam bo według Daiwa.com
Daiwa J braid 20lb ma 0.23mm
A w Polskiej dystrybucji
0.22mm ma 37.5lb
0.24mm ma 40lb

I teraz pytanie gdzie grubość będzie najbliżej prawdy.

Amerykańce żrą hamburgery to mają zaropiałe oczy i źle widzą, dopiero polscy dystrybutorzy "objawiają prawdę"... :doh:

 

Na poważnie, byłbym skłonny bardziej wierzyć w tę 0,23mm/20lb. :good:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 22 czerwiec 2019 - 05:52

  • eRKa lubi to

#36 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:05

Testowałem moja multicolor 0,20 (etykieta mówi 30lb) wiazalem przeróżnymi węzłami do agrafki i w najlepszym wypadku podniosłem z podłogi 7,25kg obciążenie. Wychodzi więc bardziej na "amerykańskie" mierzone na węźle 15lb
  • eRKa i Alexspin lubią to

#37 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 12:25

Mialem, kupilem tylko ze wzgledu na kolor Lime Fluo bo mi sie podobal.

Ale szybko oddalem po pierwszym uzyciu tylko.

Bo na szczytowce osadzal sie ten kolor, taki smolisty co utrudnialo kolejne wyrzuty.

Pozoztaje dalej przy Power Pro Yellow.



#38 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 czerwiec 2019 - 15:10

Używałem 2-3 sezony i chwaliłem. Ostatni egzemplarz kupiony w tym roku to absolutna porażka i koniec mojej znajomości z j_braid. Przy pierwszym nawinięciu przelotka szczytowa zapchała się farbą co się wcześniej nie zdarzało. W trakcie łowienia rolka prowadząca zafarbowała od linki na lime green i dosyć trwale. Do tgo sama linka rwała mi się np. 10 m od węzła przy obciążeniu może 0,5 kg. Kupowałem głónie tą linkę ale więcej jej nie wezmę. Jeszcze ciekawostka, na chińskiej agwx9, mimo że wygląda na nieco grubszą i bardziej szorstką, przynęty latały nieco dalej choć to absolutnie subiektywne wrażenie.

#39 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 22 czerwiec 2019 - 15:30

A nowsza wersja grang ktos lowil jakie roznice ,podobno ciasniejszy splot a wiec bardziej sztywna mysle nad srednica 0.06

#40 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 22 czerwiec 2019 - 17:48

Ja mam Grand w tym roku...poprzednie 2 lata łowiłem na zwykłą J-Braid. Moim zdaniem nie warto...jest sztywniejsza, kolor traci jeszcze szybciej niż stara, chyba jest bardziej szorstka i jest jej 135m a nie 150m. Wiecej nie kupie...wroce do starej J-Braid.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych