Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Firma „Stepanow- Fishing” - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 20 kwiecień 2017 - 06:53

Kuba weż pod uwagę,że przed zakupem i stwierdzeniem skuteczności liczy się efekt wizualny,bo to nie ryby wybierają przynęty....

Jestem szczęśliwym posiadaczem woblera od Ciebie i nie zauważyłem niedociągnięć typu nieopiłowany ster,lub wyłażący klej spod steru,bądz nadlewki lub braki lakieru....

Nie powiesz mi chyba,że tak ma wyglądać ustawianie woblera?

attachicon.gif005-6.JPG

attachicon.gif011-3.JPG

Wracając do mojej wypowiedzi - to raczej nie jest oryginał - tak wklejonego steru nie spotkałem :)

 

a z tą "asymetrią woblerową" to ciekawa sprawa - muszę jakąś książkę przeczytać ;)



#22 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 kwiecień 2017 - 07:08

ster jest wklejony krzywo zapewne celowo i wynika to z krzywego nacięcia. Jakoś musiał woblera ratować ;-)

Fakt jednak że coś takiego mozna podarować/sprzedać prywatnie. do sklepu wstawic to leciutka siara ;-)


  • maicke82 i cyprys19 lubią to

#23 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 07:36

@robertd - czyli jak odlewasz główki, i 10 gramowa Ci się nie doleje, wyjdzie około 5g to sprzedajesz jako 5g? Bo przecież wartość użytkowa w zasadzie nie maleje...

 

Co do wobka - nieestetyczny, może być łowny, mnie by nie przeszkadzało ale komuś może. Pewnie nie byłoby problemów z wymianą u twórcy....ale czas oczekiwania etc...średnia idea. No ale każdemu czasem się zdarzy babol :) Tylko po co pisać, że taki wobek jest pełnowartościowy etc? Przecież przy handmade moim zdaniem wędkarz w dużym stopniu płaci właśnie za estetykę i podejście do klienta.


Użytkownik Night_Walker edytował ten post 20 kwiecień 2017 - 07:38

  • cyprys19 i Pablo54 lubią to

#24 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 kwiecień 2017 - 07:45

Kuba weż pod uwagę,że przed zakupem i stwierdzeniem skuteczności liczy się efekt wizualny,bo to nie ryby wybierają przynęty....

Jestem szczęśliwym posiadaczem woblera od Ciebie i nie zauważyłem niedociągnięć typu nieopiłowany ster,lub wyłażący klej spod steru,bądz nadlewki lub braki lakieru....

Nie powiesz mi chyba,że tak ma wyglądać ustawianie woblera?

attachicon.gif005-6.JPG

attachicon.gif011-3.JPG

 

Mam prawie dokładnie tak samo wklejony ster i przegięte oczko w woblerze od Kuby.

Pierwsze wrażenie ... hmm? Co dużo mówić nie najlepsze. Do czasu jak się przemogłem i go wrzuciłem do wody. Praca poezja, najlepiej chodzący wobler z 4 otrzymanych.

 

Nie mam niestety nic od Stepanowa ale jeśli przynęta pracuje tak jak ma to nie szukajmy dziury w całym :)


  • kokosz77 i Robert Crocker lubią to

#25 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 20 kwiecień 2017 - 08:37

@Bobesku proponuję Tobie zrobić dwie serie woblerów,jedną z pięknymi sterami,oczkami i bez żadnych"nadlewek,a druga niech będzie ze sterami spod siekiery,krzywymi oczkami i bez malowania -drewienko i sam lakier bezbarwny. Wszystko uczciwie opisz i sfotografuj. Przekonasz się ,który produkt sprzeda się lepiej.

Jeśli ludzie będą chcieli kupić "g...o" to kupią po 3zł na portalu aukcyjnym.Jeśli natomiast kupują woblera za 20-30zł to oczekują jakości,a Twórca ma obowiązek ręczyć za tą jakość.



#26 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 20 kwiecień 2017 - 08:52

Posiadam ich woblery i jestem zadowolony. Ładne i przede wszystkim łowne.
Kontakt również miły, mogę polecić.


  • snoekje90 i olo86 lubią to

#27 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 kwiecień 2017 - 08:56

Marcin - to chyba nie do końca tak jak myślisz.

Wykonując ręcznie woblera (wycinając, szlifując ręcznie korpus) nigdy nie dostaniesz dwóch identycznych kształtów. Tak samo jest z wycinaniem otworu pod ster. Tak samo jest ze szlifowaniem samego steru. Możesz uzyskać jedynie bardzo dobre odwzorowanie wzorca.

 

Inaczej jest przy woblerach np. wyciąganych z formy, wycinanych sterach na cnc itp. Ręka może się omsknąć tylko przy wklejeniu steru czy malowaniu... Podobnie jest w gumach które odlewasz- masz forme i wszystko jest identyczne. Mieszasz kolory i ... dbasz o to aby niedolewek nie było. Tyle i aż tyle :)

 

Zadaniem Twórcy (celowo piszę duże T) jest doprowadzenie kawałka drewna do stanu finalnego przez niego wyobrażonego. I to kupujesz albo nie. Zawsze jest ryzyko że Ci się coś nie spodoba bo Ty wyobrażałeś sobie pracę czy wygląd przynęty inaczej...

 

A jak chcesz mieć 100% powtarzalności (co też nie jest złe i ma mnóstwo zalet) to kupujesz wyrób hand-made podobny czyli rzemieślniczy (piana) lub zupełnie inną bajkę - seryjny z fabryki :)


  • cyprys19 i eRKa lubią to

#28 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 20 kwiecień 2017 - 09:13

Radku po części masz rację...

Ja opisałem swoje  odczucia,po otworzeniu paczki,nigdy tych wobków nie wrzucałem do wody,nie wiem jak pracują i jak jest z ich łownością?

Jak też podkreśliłem,nie wiem czy ktoś nie grzebał przy nich,bo zakupiłem na giełdzie używane.Wśród tych wobków są też PIĘKNIE wykonane i DOPRACOWANE -więc okazuje się ,że jednak mozna...Swojego zdania nie zmienię odnośnie wobka z pierwszej foty- jest to knot,jakiego ja bym "do ludzi" nie puścił,choć nie wykluczam,ze może okazać się "najłowniejszy"

Odnośnie seryjniaków mam "wydmuszki" robinsona,które są killerem na szczupaki,a kosztują o połowę mniej.


  • Bander lubi to

#29 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 12:03

Ej no, ale nie demonizujcie tej łowności.... Tylu ludzi robi woblery na tyle roznych sposobów i o tak różnorodnej pracy, że skoro na to coś łowią to znaczy że ryba weźmie na wszystko jeśli wie się jak i kiedy tego użyć...

A jak wobler ma być asymetryczny i mieć dzięki temu jakieś zamierzone przez twórcę cechy to super. Jak nie było to zamierzone to jest po prostu ustawiony na siłę wobler, który nie wyszedł estetycznie. A że pracuje to i rybę złowi. 

Analogicznie możnaby kupić powypadkowy, lekko powgniatany samochód. Jeździ? Jeździ.


  • cyprys19 i eRKa lubią to

#30 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 20 kwiecień 2017 - 12:13

Ej no, ale nie demonizujcie tej łowności.... Tylu ludzi robi woblery na tyle roznych sposobów i o tak różnorodnej pracy, że skoro na to coś łowią to znaczy że ryba weźmie na wszystko jeśli wie się jak i kiedy tego użyć...

A jak wobler ma być asymetryczny i mieć dzięki temu jakieś zamierzone przez twórcę cechy to super. Jak nie było to zamierzone to jest po prostu ustawiony na siłę wobler, który nie wyszedł estetycznie. A że pracuje to i rybę złowi. 

Analogicznie możnaby kupić powypadkowy, lekko powgniatany samochód. Jeździ? Jeździ.

Tak auto jeździ, tylko robi .......4 ślady.


  • cyprys19 i LOLO lubią to

#31 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 20 kwiecień 2017 - 14:58

Tak auto jeździ, tylko robi .......4 ślady.

Ale jesli bedzie ladnie "opakowane" pomalowante to klient bedzie zachwycony i kupi . Bedzie pan zadowolny.

 

Jesli zas bedzie przytarte (ale sprwne technicznie ) to nie kupi bo opakownie brzydkie.

 

Taki tu widze tok myslowy niektórych.

 

 

A teraz klasyk "jesli cos jest glupie , a dziala to nie jest głupie "



#32 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 20 kwiecień 2017 - 15:27

Kupowałem haki do czeburaszek u Stepanowa , gumy crazy fish , wahadełka crazy fish i czeburaszki wolframowe(te szczególnie przypadły mi do gustu) wszystko co mam to mi się sprawdza.



#33 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:09

Mam sprzedawany przez nich kijek (wersja cast) Favorite Varita 2,13 do 28g. Ładnie wykonany, spigot dobrze spasowany, przelotki SIC Fuji, uchwyt Fuji. Durza moc przy czułej szczytówce. Poważne testy na majówce 



#34 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 20 kwiecień 2017 - 17:03

Panowie duuuuży oFF Topic się tu zrobił ...



#35 OFFLINE   Grzegorz23

Grzegorz23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 18:42

Ja mam kij Proffesional do 7g za 420zl. Przelotki krzywo zamocowane, spigot nie spasowany, jest za luźno, górna część kija się przekręca. Raz jak biczowałem kijem bez linki idąc do auta to górna część kija wyskoczyła wbijając się w ziemię i odpadł mi kawałek wędki przy spigocie :) .Praca blanku podoba mi się chociaż nie mam dużego doświadczenia z UL.  Kij miał daleko rzucać przynętami, ale jak dla mnie szału  z odległościami nie ma. Norweskie pstrągi nie spadają, daje sobie z nimi świetnie radę, a przerabia ich w ciągu tygodnia od groma ;)  .



#36 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 20 kwiecień 2017 - 22:29

Wątek nabiera tempa...Jednak Polska jest PODZIELONA... ;)


  • pawelHERP i cyprys19 lubią to

#37 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 21 kwiecień 2017 - 21:15

Ja mam kij Proffesional do 7g za 420zl. Przelotki krzywo zamocowane, spigot nie spasowany, jest za luźno, górna część kija się przekręca. Raz jak biczowałem kijem bez linki idąc do auta to górna część kija wyskoczyła wbijając się w ziemię i odpadł mi kawałek wędki przy spigocie :) .Praca blanku podoba mi się chociaż nie mam dużego doświadczenia z UL.  Kij miał daleko rzucać przynętami, ale jak dla mnie szału  z odległościami nie ma. Norweskie pstrągi nie spadają, daje sobie z nimi świetnie radę, a przerabia ich w ciągu tygodnia od groma ;)  .

Witam.

 

Widzę że szału nie ma,na giełdzie Jb można trafić kije w tej lub niższej cenie nawet z wyższej półki renomowanych firm.



#38 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 23 kwiecień 2017 - 22:01

Ja w 100 % mogę polecić przynety Krzyśka Stepanowa. Nie mam wszystkich ale co mam - smużaki i głowacze na moich wodach się sprawdzają.

#39 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 25 maj 2017 - 04:35

jak bys chcialodsprzedac te dwa woblerki stepanwa to z checia je lykne ,z tego co widze to wobler jest prawidlowo ustawiony ale to moje zdanie jana takie rzeczy nie zwracam uwagi po wrzuceniu do wody ma pracowac i lowic a czy ster jest zele umiejscowiony nic to jesli zostal skorygowany ustawieniem uszka i wszystko gra jak nalezy 

Krzysiek Stepanow zawsze ustawia pracę woblerów ;)



#40 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 25 maj 2017 - 04:39

Pomimo tego że prowadzi firmę , ma teraz małą córeczkę zawsze znajdzie czas żeby odpisać na fb lu telefon ,u niego nie ma zamówień minimalnych np od kwoty 50 zł . :)

Amen ;)


  • kubaS 1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych