Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TP '15 2500S - gdzie dołożyć/ująć podkładeczkę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 czerwiec 2017 - 19:46

Mam mały problem z Twinkiem 15 2500S. W kołowrotku podczas nawijania, kiedy szpula jest w skrajnie górnym położeniu, odczuwam delikatne dwa stuknięcia czy obtarcia. Przy dalszym nawijaniu, kiedy schodzi w dół jest masełko. Podczas kręcenia bez obciążenia stukot nie występuje, w całym zakresie przesuwu szpuli jest idealnie.
Podpowie ktoś gdzie dołożyć/ująć podkładeczkę? Dodam, że łapiąc szpulkę ma ona luz ok 2mm góra/dół.



#2 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:09

Podkładka nic nie da. Podobno 80% nowych TP '15 stuka na wormie na skrajnych położeniach szpuli (taka "wada fabryczna").

Pozostaje rozkręcić, nałożyć smaru na worm. Trochę go to wyciszy i zniweluje stukanie, czasami jednak nie do końca. U mnie w TP2500HGS '15 np stukało mocniej od nowości, po nasmarowaniu zdecydowanie mniej ale nadal trochę stuka. Przy kiju tego nie czuć w sumie, wiec się nie przejmuje i lowie ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 03 czerwiec 2017 - 20:13


#3 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:26

Podkładka nic nie da. Podobno 80% nowych TP '15 stuka na wormie na skrajnych położeniach szpuli (taka "wada fabryczna").

Pozostaje rozkręcić, nałożyć smaru na worm. Trochę go to wyciszy i zniweluje stukanie, czasami jednak nie do końca. U mnie w TP2500HGS '15 np stukało mocniej od nowości, po nasmarowaniu zdecydowanie mniej ale nadal trochę stuka. Przy kiju tego nie czuć w sumie, wiec się nie przejmuje i lowie ;)

Smarowanie na niewiele się zdało (IOS). Stukot odczuwalny właśnie "przy kiju" przy prowadzeniu przynęty. Pod rybą jak i bez obciążenia nie stuka.



#4 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:40

To jest właśnie to, ze na sucho często nic nie czuć i ciężko to zdiagnozować od nowości.

Swój egzemplarz rozkręcałam chyba z 10 razy, smarowałam, kombinowałem, ustawiałem, różne siły docisku śrubek wybierałem i w końcu jakoś chodzi, nie powiem, nawet bardzo ładnie. Ale co się nawkurwialem przy tych zabiegach to moje... ;)

Wpakuj dość duża ilość smaru na worma. Ostatecznie zamówić możesz nowy element.

Masz go od nowości?

Użytkownik Żbiku edytował ten post 03 czerwiec 2017 - 20:42


#5 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:44

Ta wada była już wielokrotnie opisywana tu na forum i co z tym "zrobić".Dokładnej odpowiedzi może udzielić Przemek "Przemo_w "

#6 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:49

Albo @Flyfisherman 🙂

#7 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 czerwiec 2017 - 21:53

To jest właśnie to, ze na sucho często nic nie czuć i ciężko to zdiagnozować od nowości.

Swój egzemplarz rozkręcałam chyba z 10 razy, smarowałam, kombinowałem, ustawiałem, różne siły docisku śrubek wybierałem i w końcu jakoś chodzi, nie powiem, nawet bardzo ładnie. Ale co się nawkurwialem przy tych zabiegach to moje... ;)

Wpakuj dość duża ilość smaru na worma. Ostatecznie zamówić możesz nowy element.

Masz go od nowości?

 

Tak, od nowości. Najpierw miał za luźny rotor, ale z tym sobie poradziłem. Jednak okazało się, że zaczął po tej operacji minimalnie ząbkować. Prosta sprawa, wiedziałem co zmieniłem, zatem szybka poprawka i usterka zniwelowana. I w zasadzie zaczął chodzić idealnie. Teraz właśnie objawiło się to stukanie. Nie jest to jakoś specjalnie upierdliwe, łowie nim, ale jako, że zdjąłem z kija (skończył się na nim sznurek:)), postanowiłem usunąć i to stukanie. A, że jestem leniwy i nie chce mi się ponownie kilka razy go rozkręcać i skręcać, postanowiłem zasięgnąć opinii na forum (gdzieś mi się obiło, że ten typ tak miewa):) No i potwierdziłeś.
Jest to jedyny mój kołowrotek który nie jest Stellą i zupełnie nie mogę sobie przypomnieć dlaczego go kupiłem;-) Dostanie go Klon a ja szukam nowej Pani S '10 2500.
Dzięki Żbiku za zaangażowanie;-)



#8 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 22:35

Jak go już będziesz rozkręcał to wpakuj podkładkę pomiędzy tulejkę (bo nie pamietam, czy tam jest łożysko?) na dole worma, a odkręcana blaszkę, która ja blokuje. Powinno to docisnąć worm i stukanie może ustąpić.

#9 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 05 czerwiec 2017 - 06:56

Żbiku dobrze mówi :)

 

2011 TP 2500S ma tulejkę.

 

We większości kołowrotków Shimano podkładka worm'a jest między dolnym końcem worm'a a tulejką blokującą.

A w TP 2011 podkładkę się kładzie na zewnętrzny koniec tulejki i przykrywa blaszką.

W niektórych modelach z 2011 dobrze jest położyć najcieńszą między worma, a tulejkę...i grubszą dać bezpośrednio pod blaszkę.



#10 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 czerwiec 2017 - 07:52

Żbiku dobrze mówi :)

2011 TP 2500S ma tulejkę.

We większości kołowrotków Shimano podkładka worm'a jest między dolnym końcem worm'a a tulejką blokującą.
A w TP 2011 podkładkę się kładzie na zewnętrzny koniec tulejki i przykrywa blaszką.
W niektórych modelach z 2011 dobrze jest położyć najcieńszą między worma, a tulejkę...i grubszą dać bezpośrednio pod blaszkę.


Tu jest mowa o modelu z 2015...😆
  • PiECIA lubi to

#11 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 08:05

Dzięki wszystkim za próbę pomocy. Takim totalnym dyletantem z wiedzy w temacie mechanizmów i budowy naszych maszyn nie jestem, serwisuje młynki sam. Ot chciałem sobie zmniejszyć ilość rozkręceń i skręceń kołowrotka w trakcie szukania miejsca w które trzeba zaingerować;-) Im mniej rozbiórek tym lepiej, prawda?;-) No i to lenistwo...ehh;-)
Wspomnieni forumowi serwisanci z prawdziwego zdarzenia (ofc z szacunkiem do tych co pisali w wątku) milczą, w zasadzie można to zrozumieć, nie da się czytać wszystkich postów na j.pl;-)


Użytkownik PiECIA edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 08:06


#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:38

Dzięki wszystkim za próbę pomocy. Takim totalnym dyletantem z wiedzy w temacie mechanizmów i budowy naszych maszyn nie jestem, serwisuje młynki sam. Ot chciałem sobie zmniejszyć ilość rozkręceń i skręceń kołowrotka w trakcie szukania miejsca w które trzeba zaingerować;-) Im mniej rozbiórek tym lepiej, prawda?;-) No i to lenistwo...ehh;-)
Wspomnieni forumowi serwisanci z prawdziwego zdarzenia (ofc z szacunkiem do tych co pisali w wątku) milczą, w zasadzie można to zrozumieć, nie da się czytać wszystkich postów na j.pl;-)

Ja milczę bo zbyt mało się znam na serwisie, by na odległość diagnozować "pacjenta" co mu dolega :D .

Nie wiem jak inni koledzy naprawiacze, za nich się nie wypowiem.


  • PiECIA, Józef Lesniak i gregox lubią to

#13 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 05 czerwiec 2017 - 22:23

Fakt, Koledzy...przepraszam :)

Tu chodzi o '15.

...Czytałem ten wątek rano, przed wyjazdem do pracy ;)



#14 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 czerwiec 2017 - 14:46

No i po problemie. Stukanie usunięte. Trzeba było mu troszkę wąsy przyciąć;-) A dokładnie pod jednym z profili kosza wodzika znalazłem malutką nadlewkę. Drobny ścierny załatwił sprawę. Dziwne, że od nowości nie stukał, skoro ona tam cały czas była, widać moje wcześniejsze ingerencje wpłynęły na ujawnienie się wady.
ps. Przemku, dziękuję za wskazówkę, a wszystkim pozostałym Kolegom za udział w wątku i chęć pomocy.


Załączony plik  IMG_2019.jpg   33,79 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik PiECIA edytował ten post 06 czerwiec 2017 - 15:20

  • gregox, przemo_w i chlodnica lubią to

#15 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 08 czerwiec 2017 - 06:58

A jedno pytanko Piotrze, cóż to za zacnie wyglądający sznurek na szpulce Tepcia ? :)



#16 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 08 czerwiec 2017 - 07:37

A jedno pytanko Piotrze, cóż to za zacnie wyglądający sznurek na szpulce Tepcia ? :)

 

4-ro splotowy Varivas 10lb.


Użytkownik PiECIA edytował ten post 08 czerwiec 2017 - 07:37


#17 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 08 czerwiec 2017 - 21:31

"High Grade" ? :)



#18 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 czerwiec 2017 - 05:40

"High Grade" ? :)


Tak.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych