Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2019 - 22:54

Andrzeju, mam 9'0" 50-220. Jeśli masz czas, ochotę i chęci mogę go zabrać w sobotę nad Czerniakowskie. Pod 90-ką wchodzi w sympatyczne ugięcie, używałem go do największego aliena SG, svartzonkerowskiego mctaila z doprawionym ogonem od hard eela i do 40-centymetrowych węgorzy SG. Nie wykazywał oznak słabości. Podejrzewam, że 50-200 ma podobnie. Volatile można śmiało przeciążyć. Podobnie 90-kę, którą bardzo sobie cenię i ma u mnie dożywocie. Fajna seria, którą można trafić za bardzo dobre pieniądze. Dużo ludzi zniechęca się do ciężkiego castingu, popyt też nie jest szalony. Stąd pewnie w sklepach trafiają się promocje. Nową 90-kę, dzięki cynkowi kolegi z forum, nabyłem za 230 złotych.
  • wojciiech lubi to

#1162 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 październik 2019 - 22:59

Andrzeju, mam 9'0" 50-220. Jeśli masz czas, ochotę i chęci mogę go zabrać w sobotę nad Czerniakowskie. Pod 90-ką wchodzi w sympatyczne ugięcie, używałem go do największego aliena SG, svartzonkerowskiego mctaila z doprawionym ogonem od hard eela i do 40-centymetrowych węgorzy SG. Nie wykazywał oznak słabości. Podejrzewam, że 50-200 ma podobnie. Volatile można śmiało przeciążyć. Podobnie 90-kę, którą bardzo sobie cenię i ma u mnie dożywocie. Fajna seria, którą można trafić za bardzo dobre pieniądze. Dużo ludzi zniechęca się do ciężkiego castingu, popyt też nie jest szalony. Stąd pewnie w sklepach trafiają się promocje. Nową 90-kę, dzięki cynkowi kolegi z forum, nabyłem za 230 złotych.


Od powrotu że szkierów płaczę, że Ci ja wystawiłem, zamiast brać samemu ;-)

#1163 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2019 - 23:05

Myślałem, że w przypływie próżności i walki z nudą dokładam kolejny patyk do pokaźnej wiązki chrustu. Poza tym mam jakąś słabość do ABU. Tymczasem kijek okazał się rewelacyjny. Chyba musisz zapłacić frycowe za brak czujności i, dopłacając stówkę z ogonkiem, chwytać tego, który właśnie wisi na giełdzie. Bo z czasem i jego będziesz żałował. Ja jeszcze raz dziękuję 😊
  • wojciiech lubi to

#1164 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 październik 2019 - 07:12

Kiedyś, z ciekawości macałem dziewięćdziesiątkę w sklepie na Wybrzeżu Gdańskim. Sprzedawca (mój imiennik) znający ten kij z praktyki zademonstrował mi jego możliwości ugięcia ... byłem w szoku i wiedziałem, że kiedyś pewnie go kupię. I kupiłem (trafiłem na naszej giełdzie) bo jest w dwu kawałkach i do samolotu łatwiej zrobić paczkę, ale używam go bardzo często. Mogę tylko potwierdzić, że to bardzo udana konstrukcja :)



#1165 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 18 październik 2019 - 21:18

Ja wlasnie dzieki Robertowi (BOB) kupilem ten kijek i tez ma u mnie dozywocie
  • Novis i BOB lubią to

#1166 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 19 październik 2019 - 21:01

ale jak by kogos interesowal kijek o oczko wieksze cw i o bardzo fajnym ugieciu (wogole nie odbiegajacym od volatile 90g) to moge polecic westin w4 powercast do 130g.Bardzo smukly blank jak na to cw ale naprawde naprawde opcja warta uwagi
  • lukaszkosciukiewicz lubi to

#1167 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 październik 2019 - 21:13

ale jak by kogos interesowal kijek o oczko wieksze cw i o bardzo fajnym ugieciu (wogole nie odbiegajacym od volatile 90g) to moge polecic westin w4 powercast do 130g.Bardzo smukly blank jak na to cw ale naprawde naprawde opcja warta uwagi

Dzisiaj machalem na sucho, kolega sobie sprawił. Naprawdę fajna alternatywa. Rzekłbym że katapulta ale mam wrażenie że 100 g to maks co można powiesić.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • bony20 lubi to

#1168 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 19 październik 2019 - 21:20

W4 ma dwie wady. Cena i korek. Z drugą nie dyskutuję. Kwestia upodobań. Z pierwszą już tak.



#1169 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 październik 2019 - 21:27

W4 ma dwie wady. Cena i korek. Z drugą nie dyskutuję. Kwestia upodobań. Z pierwszą już tak.

Z cena jak najbardziej się zgodzę bo za 200-300 zł więcej można zrobić już fajny patyk w pracowni. Co do korka to nie wypowiadam się ponieważ nie zwróciłem na niego większej uwagi. Napewno uwagę zwraca długi dolnik i foregrip w typowo skandynawskim stylu.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • Novis lubi to

#1170 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 19 październik 2019 - 22:27

cena fakt jak na patyk seryjny jest dosc zaporowa...choc jak sie go wezmie do reki i polowi troche jest tej ceny wart...co do korka mi osobiscie sie podoba napewno troche lepiej wywaza caly patyk ( choc przy takich gramaturach) nie wiem czy az taka roznice robi w porownaniu z pianka...

#1171 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 19 październik 2019 - 22:28

tak czy inaczej jezeli ktos lubi pomachac przynetami wiekszymi i chce miec patyk bardzo fajnie zachowujacy sie pod ryba jest to pozycja jak najbardziej do rozpatrzenia

#1172 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 październik 2019 - 23:04

tak czy inaczej jezeli ktos lubi pomachac przynetami wiekszymi i chce miec patyk bardzo fajnie zachowujacy sie pod ryba jest to pozycja jak najbardziej do rozpatrzenia

Kijek bez wątpienia będzie dawał dużo frajdy przy rybach nawet między 60 A 70 cm. Napewno świetnie nadaje się do miotania gum i swimbaitow tak do 21 - 22 cm i 100 g. Elastyczny szczyt będzie idealnie ładował takie przynęty.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • Patron lubi to

#1173 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 19 październik 2019 - 23:15

dokladnie tak jak kolega wyzej pisze...dodam ze kijek radzi sobie bez problemu z obciazeniem 150g (mowa o pelnym komfortowym wyzucie)

#1174 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 20 październik 2019 - 00:13

 Najważniejsze, iż kij Wam leży, reszta to pikuś. Przy castingu są ważne 3 rzeczy: kij, multik i wiara w dzidę. Starzy castingowcy wiedzą o czym piszę. :lol:


  • salmon1977, Patron i lukaszkosciukiewicz lubią to

#1175 OFFLINE   T4ll

T4ll

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPrzeworsk
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:H

Napisano 01 listopad 2019 - 12:35

Panowie potrzebuje kijka około 250cm o cw do 130-140g. Zastanawiam się nad Westin w3 powercast 248 40-130g albo Abu svartzonker 259 40-140g. Która była by lepsza? Przynęty to będą przede wszystkim gumy, czasem obrotówka roz. 6-7, większe wahadło. Z ryb nie ma w okolicy okazów ale nawet szczupaczki 60cm lepiej reagują na większe przynęty. Łowię tylko z brzegu, czasem brodząc.
Edit: zapomniałem, najlepiej w podobnej cenie do tych podanych.

Użytkownik T4ll edytował ten post 01 listopad 2019 - 13:25


#1176 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 listopad 2019 - 12:42

Westin w4 powershad

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#1177 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 listopad 2019 - 14:57

Savagear MPP 244 do 160gr.

(stoi u mnie za szafą ...i czeka ;) )



#1178 OFFLINE   T4ll

T4ll

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPrzeworsk
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:H

Napisano 01 listopad 2019 - 15:19

Savagear MPP 244 do 160gr.
(stoi u mnie za szafą ...i czeka ;) )

A jak to pracuje pod rybą? Nie będzie za sztywny dla mniejszych szczupaków?

#1179 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 listopad 2019 - 15:41

Hmmmm ... nie zapominaj że to kij do 160gr. Ja rzucałem max 140 i to ja nie dawałem rady a nie kij ;)  :D .

Wśród wszystkich moich kijów ogarniających takie gramatury, ten ma najwięcej "mięsa" w blanku tak ładując się przy rzucie jak i pod rybą.

Ważne, że fajnie sygnalizuje już branie małych ryb (60-70) ale trudno oczekiwać aby podczas holu uginał się po multik. Takie ryby po prostu zasysa :P  ale dzięki swojej charakterystyce nie gubi



#1180 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 listopad 2019 - 15:51

Warty uwagi w budżetowej cenie jest MPP2 do 150 g bodajże 258 cm długości.
Fajny miesisty blank, który przy tej długości rewelacyjnie ładuje duże gumy i swimbaity a przy tym jest bardzo sprezysty w szczycie i myślę że gruby pięćdziesiątak go odpali.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych