Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   Okonek@123

Okonek@123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaNad wodą

Napisano 08 sierpień 2022 - 21:32

Chodzi mi o prownanie w3 2nd generacji i 1nd generacji

#1722 ONLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 sierpień 2022 - 21:48

Chodzi mi o prownanie w3 2nd generacji i 1nd generacji



A to przepraszam za zamieszanie

Użytkownik Durzy edytował ten post 08 sierpień 2022 - 21:49


#1723 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 09 sierpień 2022 - 06:02

To te same blanki tylko druga ma przelotki i zaczep na przynęty seaguide,ale ten Westin jest zajebisty

 

Bzdura, to absolutnie nie są te same blanki, posiadam obydwa (Powercast-T 20-80). Pierwsza seria charakteryzuje się ciepłym bardzo przyjemnym ugięciem, głęboko ładuje się podczas rzutu i nie gubi ryb, przy rybie 80+ praca po rękojeść - parabola, niestety nie grzeszy czułością, ale to w zasadzie jedyna wada która podczas połowu Szczupaków jest pomijalna.

Kije z drugiej serii są zdecydowanie szybsze, pracują bardziej szczytem, są czulsze i mocniejsze w dolniku, tyczy się to zarówno modelu Powercast-T jak i Powerlure spin 20-60,  bardziej przypominają kije SG np serię XLNT.

 

@Komar jeżeli bardziej nastawiasz się na jednostajne zwijanie większych gum, swimbajtów, woblerów czy wahadeł to ja wybrałbym(wybrałem) pierwszą serię, jeśli zaś częściej łowisz w opadzie albo lubisz animować - bawić się przynętą druga seria wydaję się być bardziej odpowiednia, niemniej jednak dobrze byłoby pomacać/pomachać obie z nich.

 

Co do serii W4 Powercast 130 ,  charakterystyka ugięcia, szybkość itd. bliźniaczo podobna do W3 Powercast 130, tyle że większy zapas mocy (150g spokojnie), czułość na takim samym bardzo niskim poziomie.

Na marginesie dodam że jestem/byłem w posiadaniu wszystkich wyżej opisanych, lub chociaż miałem okazję połowić przez dłuższą chwilę.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 09 sierpień 2022 - 06:36


#1724 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 09 sierpień 2022 - 16:07

Bzdura, to absolutnie nie są te same blanki, posiadam obydwa (Powercast-T 20-80).


Chodziło o W3 40-130g :)
  • JerryM lubi to

#1725 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 10 sierpień 2022 - 03:14

Chodziło o W3 40-130g :)

Gramatura nie ma w tym przypadku znaczenia, to po prostu inne blanki.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 10 sierpień 2022 - 03:22


#1726 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 14:45

Bzdura, to absolutnie nie są te same blanki, posiadam obydwa (Powercast-T 20-80). Pierwsza seria charakteryzuje się ciepłym bardzo przyjemnym ugięciem, głęboko ładuje się podczas rzutu i nie gubi ryb, przy rybie 80+ praca po rękojeść - parabola, niestety nie grzeszy czułością, ale to w zasadzie jedyna wada która podczas połowu Szczupaków jest pomijalna.

Kije z drugiej serii są zdecydowanie szybsze, pracują bardziej szczytem, są czulsze i mocniejsze w dolniku, tyczy się to zarówno modelu Powercast-T jak i Powerlure spin 20-60,  bardziej przypominają kije SG np serię XLNT.

 

@Komar jeżeli bardziej nastawiasz się na jednostajne zwijanie większych gum, swimbajtów, woblerów czy wahadeł to ja wybrałbym(wybrałem) pierwszą serię, jeśli zaś częściej łowisz w opadzie albo lubisz animować - bawić się przynętą druga seria wydaję się być bardziej odpowiednia, niemniej jednak dobrze byłoby pomacać/pomachać obie z nich.

 

Co do serii W4 Powercast 130 ,  charakterystyka ugięcia, szybkość itd. bliźniaczo podobna do W3 Powercast 130, tyle że większy zapas mocy (150g spokojnie), czułość na takim samym bardzo niskim poziomie.

Na marginesie dodam że jestem/byłem w posiadaniu wszystkich wyżej opisanych, lub chociaż miałem okazję połowić przez dłuższą chwilę.

Mam całkowicie odmienne odczucia i zdecydowanie sięgnąłbym po wersję nowszą, a nie starszą. Jak dobrze, że mamy wybór!

 

Potwierdzam również, że pisanie o tym, że to takie same wędki to totalna bzdura :)

 

 

Maciek


  • drChlubicz lubi to

#1727 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2022 - 18:43

Dzięki za obszerne informacje,dużo wyjaśniają.
Jak już tak o rozmawiamy o serii W-3 to jest tam jeszcze model Powercast 2,33 c.w. 60-150.Coś na jego temat?

#1728 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 17 sierpień 2022 - 15:53

Panowie,
Szukam kijka pod gumy typu bullteezy, shadteez, Canibale etc 15cm + jakoś do 20g obciążenia.
Jak na razie mam abu do 45g ale am wrażenie, że to dla tej wędki trochę za dużo, co prawda ryby wyjmuje ale wiadomo.

Zastanawiałem się nad SG2 do 80g 221cm ale pytanie czy też nie będzie za lekko?
Może jakiś w3 powerstrike-t do 100g bądź jerkbait do 80g?
Co byście polecili abym szukał najlepiej na rynku wtórnym bo ceny w sklepach trochę przerażają 🙈

#1729 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 28 sierpień 2022 - 11:35

Panowie,
Szukam kijka pod gumy typu bullteezy, shadteez, Canibale etc 15cm + jakoś do 20g obciążenia.
Jak na razie mam abu do 45g ale am wrażenie, że to dla tej wędki trochę za dużo, co prawda ryby wyjmuje ale wiadomo.

Zastanawiałem się nad SG2 do 80g 221cm ale pytanie czy też nie będzie za lekko?
Może jakiś w3 powerstrike-t do 100g bądź jerkbait do 80g?
Co byście polecili abym szukał najlepiej na rynku wtórnym bo ceny w sklepach trochę przerażają

Spokojnie ten SG2 daje radę,ok 100gr ogarnie.



#1730 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 sierpień 2022 - 11:53

Jeśli w przyszłym tygodniu mój znajomy nie zabierze mojego SAVAGE GEAR  XLT3  TRIGGER  100  to szczerze polecam



#1731 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 sierpień 2022 - 17:39

Panowie,
Szukam kijka pod gumy typu bullteezy, shadteez, Canibale etc 15cm + jakoś do 20g obciążenia.
Jak na razie mam abu do 45g ale am wrażenie, że to dla tej wędki trochę za dużo, co prawda ryby wyjmuje ale wiadomo.

Zastanawiałem się nad SG2 do 80g 221cm ale pytanie czy też nie będzie za lekko?
Może jakiś w3 powerstrike-t do 100g bądź jerkbait do 80g?
Co byście polecili abym szukał najlepiej na rynku wtórnym bo ceny w sklepach trochę przerażają

Westin W3 do 80g.ten w długosci bodajze 248cm.Super rzuca,pięknie pracuje,nie rujnuje budżetu.Świetny kij do przynęt o których piszesz a i z większymi gumami dobrze zagada.Polecam.



#1732 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 wrzesień 2022 - 10:42

Panowie, co wybrać? Czym się róznią? Mam na oku Abu Svartzonker 8.6 2,59 cw.40/140g czy Westin W4 powercast 255 cw. 40/130g. Kij pod gumy. Będzie śmigał z Bestią.

#1733 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2022 - 12:18

Panowie, co wybrać? Czym się róznią? Mam na oku Abu Svartzonker 8.6 2,59 cw.40/140g czy Westin W4 powercast 255 cw. 40/130g. Kij pod gumy. Będzie śmigał z Bestią.

Z którą bestią?

Toro Beast?



#1734 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 wrzesień 2022 - 12:21

Revo Beast 41-L

#1735 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 wrzesień 2022 - 12:26

Wcześniej rozpatrywałem abu mass beat, ale ponoć, to straszna pała.

#1736 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2022 - 15:28

Bzdura. Mocny, szybki kij z czułym szczytem. Mam ten kij w wersji do 140g więc  czułość i delikatność szczytu jest proporcjonalna do mocy reszty wędki. Ale jednak jest elektryczny w tej klasie ...taka jego cecha i właściwości


Użytkownik BOB edytował ten post 30 wrzesień 2022 - 15:30

  • drChlubicz lubi to

#1737 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 30 wrzesień 2022 - 20:50

Mass beat mam I potwierdzam,
Jeśli chodzi o zadane pytanie, W4 i beast 41 pasują do siebie jak ulał, ten kij obskoczy 150g z palcem w bułce, ładuje się jak katapulta.

#1738 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 30 wrzesień 2022 - 21:55

Mam w4 i mass beata do 140g.Robert (Bob) ma racje.Bardzo fajny patyk...czuly jak na takie cw szybki i nawet dosc fajnie sie gnacy pod ryba.Napisalem "dosc fajnie sie gnacy" jezeli chodzi o porownanie go do w4.W4 mega fajny kij bardzo gleboko pracujacy pod ryba ale zdecydowanie wolniejszy i mniej czuly od Abu.Takze jezeli chodzi o mnie obie pozycje sa bardzo ciekawe i warte przemyslenia.Ze Svartzobkerem nie mialem wogole stycznosci wiec sie nie wypowiem.Jezeli chodzi o mass beata i w4 obojetnie ktorego wybierzesz powinienes byc zadowolony

#1739 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 30 wrzesień 2022 - 22:31

Kupilem Ci ja sobie kijek w promocji Abu Garcia 100 Year Edition Casting Rod 240cm 30-60g. Juz sie zaczalem oblizywac bo fajny blank, CW raczej 20-50g ale mi to pasuje. Zakladam multik (Tatula SW TV) i nie moge zalozyc...zgrzytaja pokretla, dokrecam i dokrecam a multik nadal lata. No i nie dokrecilem. Tylna stopka lekko lata. Jak mozna bylo zainstalowac taki uchwyt? No chyba ze czegos tu nie rozumiem bo mylnie zakladajac, ze wszystkie uchwyty sa kompatybilne z niskoprofilowymi multikami?



#1740 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 październik 2022 - 09:40

Dziękuję Wam za opinie. To chyba zrobię tak, że kupię Svartzonkera i podzielę się opinią tutaj.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych