Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Gdańska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 02 październik 2011 - 15:13

@Gaweł to musiało być już dość dawno
Kafka w tej chwili nie myśli o rybach tylko o prokuraturze :lol:
Tym bardziej że znowu złapali go na gorącym haha ten typ jest niereformowalny!!
Naprawdę uda mu się wreszcie wpakować się do pierdla za kłusownictwo :lol:
I dobrze <_<

We wrześniu/teraz/.A nie jestem pewny czy to jemu zlecono/Kafce/
Zresztą jego uczniowiedobrze radzą sobie na Żarnowcu/legalne kontrolnecodzienne odłowy,ciekawe co na to RZGW?/powinni informować o odłowach a to jest czysta lipa/.Jest odbiorca na każdą ilość okonia.Pewnie dlatego na Żarnowcu jest teraz wielka Lipa. :angry:

#42 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 październik 2011 - 19:56

Zawsze byłem ciekaw na jakiej zasadzie działa taka polityka,złapiesz rybę i ktoś nad Tobą stoi i pilnuje żebyś jej nie wypuścił? Zawsze może się jakoś wyślizgnąć z ręki i wypaść do wody ;)

Takie pytanko,łowił ktoś na jeziorze Kamień? Ja osobiście nigdy nie byłem i ciekawi mnie troszkę ten zbiornik.


Co do pierwszego polityka jest prosta 60 cm pstrąg waży 2 kg czyli 17pln x 2 kg + 15pln wstęp = 49 pln. Cena zakupu pstrąga 20-25 pln
Dość proste :lol: Po wypuszczenie pstrąga w kieszeni pozostaje jedynie 15 pln a i pstrąg może paść i co wtedy??
C&R nie ma żadnego sensu

Co do Kamienia to znam je jedynie z brzegu. Typowe jezioro PZW z jego zaletami i wadami.
Dość duża populacja szczupłego ale do wymiaru.
Większe znikają bezpowrotnie w zadziwiający sposób :lol:
W majowych zawodach potrafi paść jedna dwie miarki
Szału nie ma






#43 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 02 październik 2011 - 19:59

Czyli tak jak wszędzie... Trzeba sobie chyba wbić do głowy że żeby mieć szanse złowić dorodniejszego szczupaka bez godzin biczowania wody trzeba niestety zapłacić na prywatnym łowisku...

#44 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 październik 2011 - 20:02

[quote]
@Gaweł to musiało być już dość dawno
Kafka w tej chwili nie myśli o rybach tylko o prokuraturze :lol:
Tym bardziej że znowu złapali go na gorącym haha ten typ jest niereformowalny!!
Naprawdę uda mu się wreszcie wpakować się do pierdla za kłusownictwo :lol:
I dobrze <_<

[/quote]
We wrześniu/teraz/.A nie jestem pewny czy to jemu zlecono/Kafce/
Zresztą jego uczniowiedobrze radzą sobie na Żarnowcu/legalne kontrolnecodzienne odłowy,ciekawe co na to RZGW?/powinni informować o odłowach a to jest czysta lipa/.Jest odbiorca na każdą ilość okonia.Pewnie dlatego na Żarnowcu jest teraz wielka Lipa. :angry:
[/quote]

Właśnie wróciłem z Żarnowca i wierz mi że do wielkiej lipy to tam jeszcze daleko.

Jednak......


Rybaka nie było za to było z 30 łódek i obawiam się ze z Kumplem byliśmy jedyną (lub jedną z nielicznych) ekipą która wypuszczała ryby. Tam rybak do niczego nie jest potrzebny, wędkarze są skuteczniejsi
Ręce opadają :angry:





#45 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 październik 2011 - 20:12

Melduję się po powrocie z Karczemek. Strona nieaktualna, ceny: za wejście:15 zeta, ryby: Szczupak - 20 zeta, pstrąg, karp - 17 zeta.
Dojazd tragiczny - można rozwalić miskę olejową...
Dwie godz. machania miniwoblerkami i obrotóweczkami - rezultat - 1 pstrąg 61 cm. Zdjęcia nie zamieszczam bo musiał skończyć w zamrażarce - obowiązek zabierania drapieżników.
Pozdrawiam,
Gadda


Kurcze nawet tam pstrągi potrafią grymasić.
Zapomniałem dodać że jak nie biorą to biorą na najmniejsze wahadła Kaczmarka Janusz się ta blaszka nazywa. Na marginesie doskonała przynęta pstrągowa. Są na Allegro, nie podaje linku bo nie wolno.
Pozdr.
W.



#46 OFFLINE   okno

okno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaKoło Kolbud

Napisano 02 październik 2011 - 21:03

Witam
@Wędkarz87
Takie pytanko,łowił ktoś na jeziorze Kamień? Ja osobiście nigdy nie byłem i ciekawi mnie troszkę ten zbiornik

Poczytaj na forum PZW Gdańsk tam o Kamieniu jest na bieżąco.
Jeśli chcesz połapać ładne szczupaki to na Nogat, o ile masz łódkę.
Pozdrawiam

#47 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 02 październik 2011 - 21:13

Witam,
a tak z ciekawości zapytam, czy łowi ktoś z Was na Otominie? Warto się tam wybrać?
Pzdr.
Tarłoś

Ps. Widziałem dzisiaj szalejące bolki przy ujściu kanału Raduni do Motławy ( koło Kubickiego ) i to niezłe rybki były, lowil kiedyś ktoś z Was tam?

#48 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 03 październik 2011 - 09:37

W Otominie można złowić nawet ładnego szczupaka ale trzeba się trochę pomęczyć i to najlepiej z łódki.Jak tam częściej jeżdziłem to trafiały się ładne okonie i średnie szczupaki a ponoć są nawet sumy.

#49 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 03 październik 2011 - 11:42

Raz udało mi się trafić bolenia z Motławy,miał 45cm. Z wody stojącej dużo ciężej jest złowić dużego bolenia niż z rzeki...

Dziś byłem nad bierzącą,efekt dwa sandaczyki ~40cm i szczupak 60cm.

#50 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 04 październik 2011 - 18:13

A co wiadomo o Jeziorze Raduńskim??? W swoim czasie była to trollingowa Mekka... Jeden z większych szczupaków pokazanych na stronie Salmo tam właśnie został złowiony...
Gadda

#51 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 październik 2011 - 17:54

A co wiadomo o Jeziorze Raduńskim??? W swoim czasie była to trollingowa Mekka... Jeden z większych szczupaków pokazanych na stronie Salmo tam właśnie został złowiony...
Gadda

Dawne Dobre czasy Kolego/Radbur wszystko-prawie pozamiatał :twisted:/

#52 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 09 październik 2011 - 17:10

A poza tymi Karczemkami i Piasecznem nikt nic nie wie o łowiskach specjalnych? Jestem na tym terenie nowy, w Gdańsku mieszkam od 5 lat - pomóżcie !!!
Gadda

#53 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 09 październik 2011 - 17:36

Witam,
no przede wszystkim DRYWA, przy obwodnicy koło Straszyna, ( jak lubisz industrialne odgłosy to warto pojechać bo rybek sporo.
A drugie to jezioro Okuniewo, tam jest ładnie spokojnie ale głównie jest to łowisko białej ryby, choć słyszałem o jakiś potężnych szczupakach, łowi się z pomostów.
No i oczywiście jeszcze Wygonin.
Pzdr.
Tarłoś

#54 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2011 - 21:15

Dzięki Tarłoś!! A jakeś bardziej szczegółowe namiary na tę Drywę koło Straszyna?? I gdzie szukać tego Okuniewa???
Gadda

#55 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 10 październik 2011 - 21:43

Witam,


Drywa: http://www.carpteam3...pl/straszyn.htm

Okuniewo: http://www.rybobrani...ioro_okuniewo/#

Wygonin: http://rybaczowka-wygonin.pl/


A tu więcej łowisk: http://www.carpteam3...pl/lowiska.html


Pzdr.
Tarłoś

#56 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 15 październik 2011 - 19:56

Byliśmy dziś z kumplem na bieżącej,ja próbowałem na RH kusić bolenie z dna i udało się złowić dwie rybki około 50cm,kolega zaś łowił klasycznie na gumę z opadu i wyciągnął sandacza 60cm i szczupaka 67cm,wszystkie ryby piękne i bardzo grube,super dzień :D

#57 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 październik 2011 - 23:03

Ale mam farta ,mieszkam w środku Żuław ,a na Wiśle w okolicach Kiezmarka i Gdańskiej Głowy wędkuję od dziecka.Takich łowisk o różnym charakterze mogą nam koledzy po kiju na prawdę pozazdrościć.Ale bez popadania w melancholię B) ostatnio gryzie tylko dziecko sandacza. :unsure: Uwaga ostatnio dziurawię most odstrzałami z multica ,chyba mnie pogięło na starość :mellow: :huh:

Pozdro

Rafał
  • Cargados1985 lubi to

#58 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 31 październik 2011 - 16:57

Ostatnio tak się złożyło, że zamiast na lipienie jeżdzę na sandacze. Wcześniej nie łowiłem sandaczy i dopiero się uczę, ale kilka rybek już złowiłem i chyba wsiąkłem:) Jako, że łowisko jeziorowe nie zawsze jest dostępne, nie zawsze jest łódka, pomyślałem o Wiśle i wczoraj się wybrałem powyżej mostu Starogard-Malbork - w prawo na Bystrze i przez wał do Wisły. Udało się złowić dwa maluchy i zaliczyć kilka brań. Brania miałem w klatce między główkami, w momencie jak guma zchodziła z wypłycenia w stronę napływu. W dołkach na napływie i na zapływie próbowałem, ale chyba 20g głowka jest za lekka, na warkoczu przy szczycie główki wogóle nie czułem dna. Słyszałem, że dobrze jest posłać gumę na 30-40g w warkocz i sprowadzać bardzo powoli przez rynnę w stronę główki opukując systematycznie dno.

Trochę się rozpisałem, ale - podpowiedzcie, jakie jeszcze są dobre miejsca z w miarę dobrym dojazdem, nie chodzi mi o konkretne główki itp:) Nie chodzi mi o smoki, ale łowienie 30-45cm rybek to trochę nie tak;) No i mile widziane rady jak łowić na Wiśle, kompletnie nie mam pojęcia, dotychczas rzeka to Wierzyca i Wietcisa i muchowanie. Wisła robi na mnie niesamowite wrażenie.

Pozdrawiam, Szymek

#59 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 19:51

Steril bardzo ciekawe miejsca są w okolicach Mostu w Kiezmarku.Ja łowię po stronie elbląskiej .Zostaw auto przy starej przeprawie promoweji ciśnij w lewo .Po drodze do pirwszych główek masz prosty odcinek, który warto obłowić.Na jesieni można trafić łane sandałki jak i szczupłe ostatnio ojciec ustrzelił kaczkę 86cm.Ja na tym odc inku rzucam ok.40stopni w górę rzeki i ściągam skokami w opadzie.Gramatura główek w zależności od stanu i uciągu wody od 15-25g wystarczy.Jak już dojdziesz do główek w Nowej Kościelnicy wart obłowić napływy ,tu główki nie za ciężkie25 -22g góra.Ale w warkoczu czasami i 30g to mało.Warto uzbroić się w jedno wędzisko które ogarnie cały temat najlepiej moim zdaniem 240-260cm lepsza kontrola na cięższych główkach i pewniejsze zacięcie .No i kręcioł .tu można zaorać każdą korbę .Ja uzywam Slamera 360 ale i tak przestawiam cię na multic ,więcej zniesie i jest zabawa.
Równie dobrze mozna odbić w kierunku do śluzy na Gdańskiej Głowie i dalej na główki w Drewnicy .Bardzo ciekawe i twarde dno ciekawa opaska ,która obrodziła nie jedną rybką.Łowienie w wisle to całkiem inna bajka jak reszta tu nigdy nie wiesz co zechce zeżreć gumę i nigdy nie jest nudno.
Pozdro i łam badyle

Rafał

#60 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 09:40

Dzięki Dąbek. Byłem wczoraj i znowu ok 10szt maluchów do 45cm i sporo brań w klatce między główkami, ale muszę przyznać, że zabawa fajna i trenning przy okazji;) Łowię kijem do 50g 275, sztywnym i szybkim, z kołowrotkiem daiwa bradia, który sprawdził się na niejednej troci z morza więc mam nadzieję, że trochę pożyje, chociaż w Wiśle na pewno ma więcej pracy.

W sobotę i niedzielę dalsza eksploracja, trzeba przestać kłuć maleństwa:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych