Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw do Å‚owienia z opadu na gumki


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TOBO1988

TOBO1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 październik 2011 - 11:39

Witam szanownych kolegÃÅ‚w!!! Mam problem z dobraniem mojego pierwszego zestawu spinningowego. W temacie spinningu jestem caÅ‚kowicie zielony wiec licze na wasza pomoc!!!dodam ze interesuje mnie Å‚owienie z opadu gÅ‚ÃÅ‚wnie na gumki o rozmiarze do 12cm do max 20 gram oraz lzejsze woblerki do 7 cm obrotÃÅ‚wki w rozmiarach 1 do 2. Licze na dobranie sprzetu podstawowego czyli wÄ™dki koÅ‚owrotka plecionki(podobno lepiej sprawdza sie przy poÅ‚owie sandaczy)cel poÅ‚owÃÅ‚w to przede wszystkim sandacz ale rÃÅ‚wniez szcupak okon klen na akwenach gÅ‚ÃÅ‚wnie dunajec(okolice tarnowa)komorÃÅ‚w,niwka,stawy radÅ‚owskie,bobrowniki,wisÅ‚a(okolice dÄ…browy Tarnowskiej)generalnie wszelkie akweny w okolicach Tarnowa.Kwota ktÃÅ‚rÄ… dysponuje to 1600zÅ‚.Z gÃÅ‚ry dziÄ™kuje za pomoc.

#2 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDÄ…browa Górnicza \ Sosnowiec
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 09 listopad 2011 - 17:33

KoÅ‚owrotek mogÄ™ ci polecić Spro Red Arc 10300, kosztuje okoÅ‚o 300zÅ‚, plecionka PowerPro 0,19mm okoÅ‚o 100zÅ‚ z wysyÅ‚ka na Allegro sÄ…. Zostaje ci 1200zÅ‚ na kijek i przynÄ™ty :D Kijek najlepiej zamÃÅ‚w sobie z pracowni to ci dobiorÄ… pod ciebie....

#3 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 09 listopad 2011 - 17:44

wedÅ‚ug mnie powinieneÅ› skompletować 2 zestawy taka kwota spokojnie na to pozwoli.mocniejszy szczupak,sandacz i lÅźejszy okoÅ„,kleÅ„.nie Å‚atwo komfortowo obsÅ‚uÅźyć jednym zestawem obrotÃÅ‚wkÄ™ 3-4g i gumÄ™ z gÅ‚ÃÅ‚wkÄ… 20g.

#4 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • ImiÄ™:Mariusz

Napisano 09 listopad 2011 - 17:48

Kijek z pracowni to ostatni etap kolego @cru5h.Jak mu nie podpasuje to straci pare stÃÅ‚wek i co??ZniechÄ™ci sie chÅ‚opak do ryb.

Z tego co piszesz potrzebujesz uniwersaÅ‚u ktÃÅ‚ry jak wiadomo nie istnieje.MoÅźna jakos tam pogodzic szczupaka,sandacza i okonia ale klenie :unsure: moÅźe byc ciÄ™Åźko chyba,ze masz w Å‚owisku kluchy co na 7cm kopyto walÄ… jak zÅ‚e.
Uniwersalna dÅ‚ to 2,75-2,9 c.w 25g.W sklepach jest duÅźo patykÃÅ‚w wiÄ™c ciÄ™zko wskazac jeden podstawowy.Plecka dobra na zÄ™bate,na klenie odpada.Moc 10-14lb w zupeÅ‚noiÅ›ci Ci wsytarczy.
Młynek wielkości 3000 powinien obskoczyc te gumki do 20g.

Poszperaj po forum bo to temat rzeka i kazdy ma swoje poglądy i doświadczenia na ten temat.

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 09 listopad 2011 - 18:20

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=22432&am p;am p;start=0&
O tym mÃÅ‚gÅ‚byÅ› pomyÅ›leć.
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=22783&am p;start=0&
to teÅź mogÅ‚by być.

#6 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 09 listopad 2011 - 19:48

Kijek z pracowni to ostatni etap


W pełni się zgadzam z @Mariano.
@TOBO, za 300 zł kup sobie kijek i kołowrotek, i co tam jeszcze trzeba, a resztę zainwestuj mądrze na rok.
PoÅ‚owiwszy trochÄ™, po pÃÅ‚Å‚ roku pogonisz stary sprzÄ™t za 1/3 ceny, doÅ‚oÅźysz 300 z zachomikowanych i kupisz coÅ› trochÄ™ innego, moÅźe i lepszego.
Po nastÄ™pnym pÃÅ‚Å‚roczu pogonisz i to, i bÄ™dziesz w stanie dość rozsÄ…dnie wydać ponad tysiaka na zestaw w miarÄ™ odpowiadajÄ…cy Twoim potrzebom. MoÅźe i coÅ› z pracowni sobie zafasujesz wtedy, jeÅ›li uznasz za stosowne...
To i tak będzie jakieś szaleńcze tempo...

#7 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • ImiÄ™:Mariusz

Napisano 09 listopad 2011 - 22:54

ZÅ‚udne myslenie ludzi,Åźe kij z pracowni bÄ™dzie lepiej Å‚owiÅ‚ ryby niz seryjne produkty.Ja do kija z pracowni potrzebowaÅ‚em ok 5-6 lat intesywnego spinningowania Åźeby byc pewnym co i jak a i tak pierwszy okazaÅ‚ sie spalony :mellow:

@Tobo1988
szybkie,zbieÅźne,dobrze uzbrojone badyle ma w swojej ofercie Robinson.Mi te patyczki podeszÅ‚y ale Ty musisz podjÄ…c decyzje.pozdrawiam

#8 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / ToruÅ„

Napisano 09 listopad 2011 - 23:22

ZÅ‚udne myslenie ludzi,Åźe kij z pracowni bÄ™dzie lepiej Å‚owiÅ‚ ryby niz seryjne produkty.Ja do kija z pracowni potrzebowaÅ‚em ok 5-6 lat intesywnego spinningowania Åźeby byc pewnym co i jak a i tak pierwszy okazaÅ‚ sie spalony :mellow:



Pełne zgoda.
Nie ma co iść od razu w pracowniÄ™. To juÅź lepiej jakiÅ› seryjny patyk zza wody - Lami albo StC.
MÃÅ‚j pierwszy byÅ‚ ATC z x-rods :unsure:. Fajny byÅ‚ - tylko zupeÅ‚nie nieprzydatny, biorÄ…c pod uwagÄ™ warunki w ktÃÅ‚rych Å‚owiÅ‚em w tamtym czasie :lol: :lol:

#9 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 10 listopad 2011 - 00:52

W temacie spinningu jestem caÅ‚kowicie zielony wiec licze na wasza pomoc!!!dodam ze interesuje mnie Å‚owienie z opadu gÅ‚ÃÅ‚wnie na gumki o rozmiarze do 12cm do max 20 gram oraz lzejsze woblerki do 7 cm obrotÃÅ‚wki w rozmiarach 1 do 2


Jak na wÄ™dkarza zupeÅ‚nie zielonego w spiningu, caÅ‚kiem precyzyjnie okreÅ›liÅ‚eÅ› jakiej wielkoÅ›ci i wagi przynÄ™tami zamierzasz Å‚owić. I Åźe bÄ™dÄ… z opadu sandacze walić! Gdzie i kiedy, mÃÅ‚w, to przyjadÄ™! ;) PosÅ‚uchaj dobrej rady kolegÃÅ‚w, zwÅ‚aszcza Chub Norris obrazowo podpowiedziaÅ‚ co zrobić, Åźeby siÄ™ nie wpakować.
Masz na celowniku rÃÅ‚Åźne gatunki, w skrajnie rÃÅ‚Åźnych Å‚owiskach, wiÄ™c siÅ‚Ä… rzeczy, choćby najlepsza na Å›wiecie wÄ™dka bÄ™dzie godzić to wszystko co najwyÅźej Å›rednio (a gdzie tu jeszcze w poradniku uwzglÄ™dnić Twoje preferencje, ktÃÅ‚re dopiero nabÄ™dziesz...). Wybierz sobie seryjny zestaw, taki Å›redni na jeÅźa. KoÅ‚owrotkÃÅ‚w poszukaj przez wyszukiwarkÄ™ na Form, tematÃÅ‚w przewinęło siÄ™ spro. Sporo. WÄ™dka: ani super szybka, niby sandaczowa szpada, ani kluskowata kleniÃÅ‚wka, ani uniwersaÅ‚ 3,05m ani modny krÃÅ‚ciak 1,80m. Jak juÅź muszÄ™ doradzić, to ok. 2,50m do ok. 30g, Å›rednio szybki, ale nie pracujÄ…cy aÅź do rÄ™kojeÅ›ci. Warto przeszukać sklepy i pomacać, najlepiej z przykrÄ™conym docelowym koÅ‚owrotkiem, powymachiwać trochÄ™. TematÃÅ‚w plecionkowych na Forum sÄ…... kilometry! :D
Jak nieco poÅ‚owisz, bÄ™dziesz wiedziaÅ‚ czego i gdzie brakuje w zestawie w konkretnych sytuacjach. MoÅźe zakochasz siÄ™ w jednym gatunku, moÅźe w swojej rzece na nowo, moÅźe zapragniesz Å‚owić tylko z Å‚odzi na jeziorze? Wtedy dobierzesz wÄ™dkÄ™ do rzeczywistych potrzeb, a nie do wyobraÅźenia o nich. CÃÅ‚Åź mamy radzić? Jak jakiÅ› kij wpadnie Ci w oko, bÄ™dzie leÅźaÅ‚, moÅźesz spytać czy jakoÅ›ciowo daje radÄ™, czy nie, ale niewiele poza tym. Aha, zakoleguj siÄ™ z jakimÅ› bardziej doÅ›wiadczonym spiningistÄ… w Twojej lokalizacji, bÄ™dzie raźniej.

Pozdrawiam
Grzesiek

#10 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam siÄ™ zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 21:01

Jak juÅź wyÅźej napisano, a i ja siÄ™ do tego dopisujÄ™ twoje preferencje kwalifikujÄ… siÄ™ na 2-a zestawy:
gdybym miał wybierać:

Pierwszy zestaw coÅ› w granicach 7-28g/10-35g poszukaj w ofertach Shimano, Konger, Dragon a na pewno coÅ› znajdziesz odpowiedniego dla siebie.
Drugi zestaw 2-10g/12g poszukaj co ma do zaoferowania Mikado, Dragon, Konger, Robinson.
Kręcioły : Penn, Spro Red Arc (3-setke), Shimano Technium, Daiwa Exceler X, (z tych podanych brałbym Spro a do lekkiego zestawu hmmm Daiwe)
Pletka : Power Pro ÅźÃÅ‚Å‚ta/zielona fluo 0,15mm a do lekkiego zestawu ÅźyÅ‚ka zawierajÄ…ca fluorocarbon 0,14-0,16mm.

Jak sobie policzyłem (w wersji econo) to starczyłoby na dwa zestawy + trochę przynęt.
PoÅ‚owisz i po jakimÅ› czasie bÄ™dziesz juÅź z grubsza wiedziaÅ‚ co ciÄ™ boli i na co siÄ™ zdecydować, odsprzedajesz (ze stratÄ…) kupujesz nowe i lepsiejsze itd to siÄ™ toczy

Jest to oczywiÅ›cie moje widzi mi siÄ™ i dostosowanie siÄ™ do wymogÃÅ‚w 1600zÅ‚ , poglÄ…dy innych niekoniecznie mogÄ… być zbieÅźne z powyÅźszym.

#11 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • ImiÄ™:Adam

Napisano 14 listopad 2011 - 17:26

Jesli chodzi o kijek to polecam shakespeare ulgy stick custom grafite naprawde fajny i uniwersalny kijek za nieduÅźe pieniÄ…dze na szczupaka czy sandacza.

#12 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrÄ…giem

Napisano 16 listopad 2011 - 17:53

Dwa zestawy to absolutne minimum zaczynajÄ…c przygodÄ™ ze spinningiem. I nie ma moÅźliwoÅ›ci, Åźeby pogodzić w nich wszystko.
PrzykÅ‚adowo bez problemu dobierzesz sprzÄ™t okoniowo-kleniojaziowy ale kiedy kolega zaprosi CiÄ™ na pstrÄ…gi bÄ…dź bedziesz prÃÅ‚bowaÅ‚ siÅ‚ z boleniami mogÄ… zaistnieć sytuacje, Åźe nie dasz rady. BiorÄ…c na to poprawkÄ™ kupisz powiedzmy sprzÄ™t trochÄ™ mocniejszy. Wybierzesz siÄ™ na klenie i okaÅźe siÄ™, Åźe nie jesteÅ› w stanie miotać maÅ‚ym kleniowym woblerkiem bo kij siÄ™ nie Å‚aduje.
W drugÄ… stronÄ™. WÄ™dka na sandacze nie da rady kiedy bÄ™dziesz chciaÅ‚ siÄ™ przyczaić na suma :D Jak wsiÄ…kniesz to bedziesz miaÅ‚ caÅ‚Ä… szafÄ™ wÄ™dek <_< A i tak znajdÄ… siÄ™ sytuacje, Åźe bÄ™dziesz siÄ™ drapaÅ‚ po gÅ‚owie jaki kij zabrać.
PrzemyÅ›l sobie dobrze dÅ‚ugość kijÃÅ‚w na podstawie Å‚owisk jakie masz. Na rzeki raczej poleca siÄ™ dÅ‚ugie ale jeÅ›li twoje kleniowe mety to zakrzaczone rzeczki-lepsze 2,4m. To chyba minimalna dÅ‚ugość. Maksymalna to moim zdaniem 2.9m. To nie jest tak, Åźe im dÅ‚uÅźszy kij tym dalej leci przynÄ™ta.
Ja bym wybraÅ‚ do lekkiego Å‚owienia coÅ› max o ciÄ™Åźarze wyrzutu 12gr tylko absolutnie nie wklejankÄ™. Do gumek z opadu to fajny wynalazek ale do woblerÃÅ‚w i bÅ‚ystek absolutnie. Sam uÅźywam Daiwa Exceller UL 2-10gr. Bardzo delikatnie ale tak lubiÄ™. Do tego mam spro Red Arc.
Co do rzecznego uniwersaÅ‚u to mam z pracowni a to na razie tak jak koledzy odradzam. Generalnie kij taki 10-30(35gr) 2,7-2,9m bym braÅ‚. Te co sÄ… w sklepach sam zobaczysz. Jedyne co mi przychodzi na myÅ›l i co znam z bardziej powiedzmy wypaÅ›nych wÄ™dek to seryjne ST Croix z serii Avid. Czasem moÅźna tu na forum fajnego trafić za 300-400zÅ‚. Sledź dziaÅ‚ sprzedam. W zimie ludziom siÄ™ nudzi najwiÄ™cej kupujÄ… to i duÅźo sprzedajÄ….

#13 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrÄ…giem

Napisano 16 listopad 2011 - 18:15

I jeszcze jedna rzecz bo to waÅźne. Powiedzmy, Åźe wybierasz siÄ™ na klenie potrzebujesz wiÄ™c: ze trzy blaszki w rÃÅ‚Åźnych kolorach. Kilka no powiedzmy 4-5 woblerkÃÅ‚w, ileÅ› tam gum i gÅ‚ÃÅ‚wek. Wszystko w pudeÅ‚ku bo przecieÅź nie bÄ™dziesz nosiÅ‚ w reklamÃÅ‚wce. To pudeÅ‚ko bez problemu obsÅ‚uÅźy teÅź okonie i jazie. Ale jego koszt to tak luźno strzelam 100zÅ‚. MaÅ‚o kto zaczynajÄ…c przygodÄ™ ze spinningiem bierze pod uwagÄ™ fakt, Åźe posiadanie wystarczajÄ…cej iloÅ›ci przynÄ™t daje wiÄ™kszy komfort Å‚owienia.

#14 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • ImiÄ™:PaweÅ‚
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 listopad 2011 - 09:56

Koledzy bardzo trafnie argumentują bo jedna wędka nie wystarczy.
Jednak gdybym wybieraÅ‚ sprzÄ™t dla poczÄ…tkujÄ…cego braÅ‚bym nowy koÅ‚owrotek lub uÅźywany z pewnego źrÃÅ‚dÅ‚a (proponowany red arc 10300 jest spoko - mam taki jako zapas). JeÅ›li znalazÅ‚byÅ› uÅźywanÄ… nawet stareÅ„kÄ… stellÄ™ po przeglÄ…dzie lub certatkÄ™ w dobrym stanie z maÅ‚ym przebiegiem, albo twinpowera. Jest teÅź tani i Å›wietny penn slammer 260.

Co do wÄ™dek to teraz uÅźywane kije z pracowni i firmowe wÄ™dki na Å›wietnych blankach ludzie sprzedajÄ… za 1/3 ceny. Zdecydowanie braÅ‚bym uÅźywana dobra wÄ™dkÄ™, niewiele wiÄ™cej zapÅ‚acisz niÅź za nowego Robinsona, Kongera, Dragona a kijek na pewno bÄ™dzie lepszy. Sprzedać firmowÄ… wÄ™dkÄ™ jest zdecydowanie Å‚atwiej i mniej stracisz na wymianie na inny model, jeÅ›li kupisz jÄ… w dobrej cenie. MoÅźe sprzedasz nawet za taka sama cenÄ™. Alternatywnie kup uÅźywanÄ… wÄ™dkÄ™ z poplarnych serii ekono - tez przy sprzedaÅźy stracisz niewiele kasy.

Przykładowy zestaw z wędek dostępnych na forum:
130zł = Konger WCH IRI Lucky 275cm 3-10 gram (Kleń Jaź)
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=23215&am p;start=0&
Tym poÅ‚owisz nawet na malutkie smuÅźaki, minnowy a nie wydasz duÅźo kasy

Jak
Konger World Champion Impulse 2.40m c.w 5-18g
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=23418&am p;start=0&
Pewnie uda się ja kupić za 130-140 zł, bo na razie nie ma chetnych.

Pod gumy na gÅ‚ÃÅ‚wkach 20g na sandacza z Å‚ÃÅ‚dki:
Lamiglas XS 842M Długość 2,15 cw.7-28gr moc linki 20 lb
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=23386&am p;start=0&
teraz cena jest 800 ale za 550-600zÅ‚ powinieneÅ› kupić podobny uÅźywany kijek

W kasie ktÃÅ‚rÄ… podaÅ‚eÅ› kupisz trzy uÅźywane wÄ™dki (dwie taÅ„sze i jednÄ… naprawdÄ™ porzÄ…dnÄ… i nowego slammera lub red arca (ja bym tak zrobiÅ‚) , alternatywnie uÅźywany fajny krÄ™cioÅ‚ek.




#15 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • ImiÄ™:Marek

Napisano 02 kwiecień 2015 - 17:12

Witam. Mam pytanie do kolegów którzy praktykujÄ… technikÄ™  z opadu. Wiadomo, że może siÄ™ chwycić sandacz, okoÅ„ jak i również szczupak. Czy stosujecie jakiÅ› przypon typu wolfram, stalka czy bezpoÅ›rednio wiążecie plecionkÄ™ do przynÄ™ty? CZy taki przypon nie popsuje pracy przynÄ™ty?


  • robert2844 lubi to

#16 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:RA-V

Napisano 02 kwiecień 2015 - 17:32

Witam. Mam pytanie do kolegów którzy praktykujÄ… technikÄ™  z opadu. Wiadomo, że może siÄ™ chwycić sandacz, okoÅ„ jak i również szczupak. Czy stosujecie jakiÅ› przypon typu wolfram, stalka czy bezpoÅ›rednio wiążecie plecionkÄ™ do przynÄ™ty? CZy taki przypon nie popsuje pracy przynÄ™ty?

Pracy nie popsuje. Ilość brań się nie zmniejszy. Jeśli nie będziesz używał przyponów to prędzej czy później szczupak odpłynie z gumką. Dbaj o zdrowie rybek i używaj przyponów.



#17 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • ImiÄ™:Marek

Napisano 02 kwiecień 2015 - 17:35

Pracy nie popsuje. Ilość brań się nie zmniejszy. Jeśli nie będziesz używał przyponów to prędzej czy później szczupak odpłynie z gumką. Dbaj o zdrowie rybek i używaj przyponów.

Dzięki za odp