Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

łódż drewniania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 wrzesień 2017 - 22:27

Witam.

Tak mnie naszło, bo kiedyś miałem fajną łódkę drewnianą wykonaną z modrzewia. Długość ok.5 m, waga ok 250 kg.Ciężka i niepraktyczna, trzeba się było dobrze we trzech nagimnastykować, żeby to zrzucić na wodę, albo załadować na przyczepę, dbać, konserwować, czyścić, zimować pod dachem...

Ale fajniejszej łódki do tej pory nie miałem.

Ten zapach drewna i żywicy tworzył klimat niesamowity i niepowtarzalny. Nie chciałbym tutaj zostać posądzony o fetyszyzm, ale lubiłem w tej łódce po prostu siedzieć ze względu na jej fajność. Nawet jak spływałem z wody o kiju, to klimat tej łódki rekompensował mi wszelkie niepowodzenia i porażki.

Później przeszedłem na łodzie z laminatu, praktyczne, trwałe, stabilne, tylko właśnie bez tego czegoś, co pozwalałoby związać się z nimi tak po prostu je kochać lub chociażby lubić.

Czy ktoś jeszcze robi takie fajne łódki z drewna za jakieś przyzwoite pieniądze? Czy jeszcze jest zapotrzebowanie na takie pływadła i czy można je jeszcze kupić. Może koledzy podpowiecie, gdzie by to można było dostać?


  • Dokuś lubi to

#2 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 wrzesień 2017 - 23:02

Takie coś znalazłem 

 

 

 

tu następny producent

 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 23:08


#3 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 wrzesień 2017 - 05:08

Oba filmy tego samego producenta  . A łódki naprawdę suuper. Chyba wrócę do tego klimatu, bo jest to coś naprawdę niepowtarzalnego i nieosiągalnego dla łodzi z laminatu. Może nawet sam szarpnę się na budowę. Kiedyś już jakieś żaglówki budowałem, trochę doświadczenia jest a z drewnem wiem jak się obchodzić.  :)



#4 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 908 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 24 wrzesień 2017 - 09:39

Trochę Kolega zabił mnie podaną wagą łodzi. W moich stronach swego czasu były popularne samoróbki z desek świerkowych. Sam miałem taką w latach 90- tych.  Kolejna była  sklejkówka. Dwóch dawało radę wrzucić na wózek lub przenieść. Znajomy w moich stronach zlecił w zeszłym roku wykonanie płaskodenki z desek. Ale to daleko od Ciebie. W okolicy jeziora Blizno. 1100 z tego co mówił.



#5 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 wrzesień 2017 - 11:39

Swego czasu widywałem na alledrogo oferty jakiegoś producenta w podobnej cenie, ale ostatnio jakby cisza. A szkoda.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych