Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mały ponton, alternatywa dla belly boat/kajaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 październik 2017 - 06:56

Jest ponton Wild lake Group 230 w wersji z pełną podłoga waży 35kg i w wersji z podłogą listwową chyba 26kg. I to już dość mobilny byłby, a i jakość chyba dobra.

#22 OFFLINE   laserro

laserro

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaNad Drwęcą
  • Imię:Maciej

Napisano 12 październik 2017 - 09:24

2 osoby na 3 metry wejdą czy lepiej szukać 330cm? Głównie będę łowił sam, ale kilka wypraw w sezonie z kimś zaliczę.

Posiadam Kolibri KM300 PP - samemu bardzo swobodnie, we dwoje jest akurat + jakieś graty spokojnie wejdą. Żeby mieć pełen komfort dla dwóch osób i sporo rzeczy proponowałbym 330cm lecz dla jednej osoby jest po prostu za duży, ciężko samemu się wodować. Niby róznica 30cm a różnica kolosalna. 300cm to wg mnie świetny uniwersał, choć mniej zwrotny niż 330cm.


Użytkownik laserro edytował ten post 12 październik 2017 - 09:26

  • Kacper.K lubi to

#23 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 październik 2017 - 10:42

Chłopaki. Mam silnik 20 km i w zimie już zaklepane kupuje busha craba 400 do plywania z dzieciakiem i wedkowania we 2także średnie i duże jednostki mnie nie interesują. W tej chwili mam belly, ale ubieranie sie podpianie echo, płetwy itd...  Mam ponton kolegi 280 kolibri w garażu- za duży, za ciężki -średnio mobilny, samemu ciężko go zatargać gdziekolwiek. Arek napisał,że miał suzumara 210 i to jest pomyłka, może i tak ,jestem gabarytowo taki sam jak On, ale taka wiekość chyba była by idealna, jesli chodzi o przenoszenie i zakładanie na dach auta. Dodam,że zbiorniki na których chce go używać mają max 70-80ha, mam do niego zapiąć wygodnie elektryka i echo, także pawęż raczej obowiązkowo. 

 

To może coś takiego  http://allegro.pl/po...5216033370.html


  • marek_moto lubi to

#24 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 październik 2017 - 11:21

2 osoby na 3 metry wejdą czy lepiej szukać 330cm? Głównie będę łowił sam, ale kilka wypraw w sezonie z kimś zaliczę.

 

Moim zdaniem takie 3 metry to długość optymalna jak na 1-2 osoby.

W dwójkę plus jakieś graty spokojnie sobie połowisz a w pojedynkę to już masz luksus ;)

Gorzej gdy w pojedynkę musisz go kawałek przenieść (mówię akurat o modelu km300 z pawężą) :wacko: no chyba, że masz kawałek do wody to chwytasz za ławeczki i przenosisz albo ślizgiem po trawie :D



#25 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 październik 2017 - 12:04

Widziałem jak facet w tym roku poławiał na Bałtyku (fala ok 60cm) na dyndce Honda Marine 200cm (odpinana od jachtu). Smigal tym ładnie, spinningował ok 6h. Chciałem coś takiego nabyć ale z Kolibri, niestety są bez kila (Honda zabija ceną) Kupilem 280 bo będę pływał z 8KM.

#26 ONLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 12 październik 2017 - 12:05

Kolibri 200 :lol:

Proszę was.....

Znajomy ma takie g%^&no i pomimo, że sam ma "metr dwadzieścia" wzrostu ledwo się w tym mieścił, aż w końcu kupił KM 260 i zaczął po ludzku pływać.


  • Zack i Bolesław lubią to

#27 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 październik 2017 - 12:42

Kolibri 200 :lol:

Proszę was.....

Znajomy ma takie g%^&no i pomimo, że sam ma "metr dwadzieścia" wzrostu ledwo się w tym mieścił, aż w końcu kupił KM 260 i zaczął po ludzku pływać.

 

To nie wiem, co to za kolega, że przy 120 wzrostu się na tym nie mieścił, skoro ten z filmu tak mały nie jest. 

Nie oszukujmy się - dupy to nie urwie, ale albo się chce mieć coś małego, mobilnego albo nie chce

 


Użytkownik tymon edytował ten post 12 październik 2017 - 12:44


#28 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2017 - 12:44

W chwili obecnej pływam na dętce 2,70 z pawężą, kilem, sztywną podłogą (książka) z podczepionym do tego 9,9 4T.

Jeśli chodzi o wodowanie - da się całkiem nieźle nosić ponton, ponieważ to jakaś budżetowa jednostka (Bestmarin) o niskiej wadze. Silnik podpinam jak dętka jest na wodzie - staram wybierać takie miejsca, aby było to możliwe. 

W kwestii wielkości pontonu - myślę że jest to minimum do sprawnego przemieszczania się po rzece (przy zapakowaniu średniej ilości szpeju). Oczywiście, da się pływać na mniejszym, ale ból kręgosłupa i ograniczona ilość miejsca każe radzić: nie idźcie ta drogą :)

W chwili obecnej także stoję przed wyborem 3 czy 3,3m. Głównie pływam sam i nie chciałbym musieć prosić kogoś o pomoc oraz nabawić się kontuzji kręgosłupa. I tak wystarczająco się szarpię z wkładaniem i wyciąganiem czterotakta z auta. Poza tym czasem kogoś na pływanie zabiorę i jednak ten 3,3 byłby lepszy...

Echhh, zawrót głowy.


  • Zack lubi to

#29 OFFLINE   laserro

laserro

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaNad Drwęcą
  • Imię:Maciej

Napisano 12 październik 2017 - 13:08

@DanekM

tak jak mówiłem, w przypadku Kolibri 300 wystarczy dla dwóch osób, graty wszystkie również na nim zmieścisz. Jeśli pływałbyś tylko i wyłącznie we dwoje to 330 byłby lepszy, ale do przemiennego użytkowania 1-2 osoby 300 powinien być idealny i przede wszystkim lżejszy.


  • DanekM lubi to

#30 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 12 październik 2017 - 13:23

wniosek---kup łódke ;)

 Taaa, jeszcze przyczepkę i samochód 4x4 żeby to komfortowo wodować...


  • Przemek_M lubi to

#31 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 12 październik 2017 - 15:44

200 to jest dobra dla mojego synka .😉
Oczywiście da radę , ale ile człowiek wytrzyma z podkulonymi nogami.
Pływałeś to wiem,koniec był zawsze taki sam nogi na pływaki pięty w wodzie.😃

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 12 październik 2017 - 16:44

  • Przemek_M lubi to

#32 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 12 październik 2017 - 17:19

Mialem kolibri km 200 spokojnie da sie z tego lowic na stojaco, ale nogi sa caly czas scisniete szczegolnie przy wioslowaniu gdzie trzeba trzymac nisko kolana. Siedzenie nawet z ta miekka nakladka na lawke malo wygodne i im dluzej sie lapalo tym bardziej wszystko bolalo :) Zamienilem na skladany kajak i jestem duzo bardziej zadowolony mobilniejszy szybszy nogi wyprostowane i nie trzeba nic suszyc i wycierac tylko caly wrzucam do bagaznika i sobie tam lezy caly sezon.
  • @Brig lubi to

#33 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 12 październik 2017 - 18:29

Możesz jakieś foto/linka wstawić.??

#34 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 12 październik 2017 - 18:36



#35 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 12 październik 2017 - 19:42

Sam od dość dawna rozważam kompaktowe pływadło, więc temat jest mi dobrze znany. 

 

Kolibri K190 nie jest wiele lżejszy od modelu 210/230, więc godząc się już na około 10kg brałbym model 210 cm - będzie więcej miejsca na nogi. Z mobilnością jednak będzie dość słabo - da się to w duży plecak typu 80L zapakować, da się upchnąć na bagażnik roweru i przywiązać ekspanderami, ale na piesze wycieczki to nie jest rozwiązanie.

 

Idealnym rozwiązaniem są pontonu packraftingowe, np. Alpacka Raft. Jest wielkości powiedzmy Kolibri 190, ale kształt między pontonem i kajakiem. Niestety, wiosłujemy jak na kajaku. Główna zaleta - waga, rozmiary, wytrzymałość. Gdzieś koło 3kg, pompujesz dołączanym workiem. Poszperaj, na YT są filmiki o tym ustrojstwie. Największy minus - cena. Od bodajże 800-900 dolców zaczynamy rozmawiać. Jeśli to dla Ciebie akceptowalne, to chyba nic sensowniejszego już nie ma. Ciut tańszą alternatywą są dostępne od niedawna w Polsce Amundseny. Cena około 2800-3100 zł, reszta podobna jak w przypadku Alpacka.

 

Osobiście po ostatnim sezonie skłaniam się jednak ku kajakowi. Obecnie posiadamy z żoną Gumotexa Helios 2 i można powiedzieć, że przekonałem się do dmuchańców (wcześniej kilkanaście lat używałem kajaków z włókna szklanego). O ile Helios nawet w wersji 1 osobowej waży około 11kg, to istnieje model Twist 1. Starsza wersja waży nieco ponad 7kg, nowsza nieco ponad 6kg. Wymiary po spakowaniu mniej więcej takie jak wypchanego plecaka Wisport Sparrow 30L. Model nowszy ma nawet wersję w kamuflażu. Cenowo wychodzi około 1400 zł. Wiadomo - z pontonu łowi się wygodniej, ale czas rozkładania kajaka jest znacznie krótszy, wodowanie przyjemniejsze, dodatkowo zastosowań nieco więcej, zaś samo pływanie - szybsze (gumotex ze skegiem nie ustępował w zasadzie tanim kajakom z tworzywa, które można wypożyczyć w nadjeziornych wypożyczalniach sprzętu wodnego).


Użytkownik Kacper.K edytował ten post 12 październik 2017 - 21:23


#36 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 12 październik 2017 - 20:58

Panowie bez przesady, mam 330 Proscana  da się połowić ale to nie to samo co łódka. Wiadomo klamoty wrzucimy ale szału "ni ma". Do tego dochodzi walka z wiatrem. 



#37 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 12 październik 2017 - 20:59

Panowie bez przesady, mam 330 Proscana  da się połowić ale to nie to samo co łódka. Wiadomo klamoty wrzucimy ale szału "ni ma". Do tego dochodzi walka z wiatrem. 

330 t minimum



#38 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 12 październik 2017 - 23:37

Mialem kolibri km 200 spokojnie da sie z tego lowic na stojaco, ale nogi sa caly czas scisniete szczegolnie przy wioslowaniu gdzie trzeba trzymac nisko kolana. Siedzenie nawet z ta miekka nakladka na lawke malo wygodne i im dluzej sie lapalo tym bardziej wszystko bolalo :) Zamienilem na skladany kajak i jestem duzo bardziej zadowolony mobilniejszy szybszy nogi wyprostowane i nie trzeba nic suszyc i wycierac tylko caly wrzucam do bagaznika i sobie tam lezy caly sezon.

 

 

Mój ziom startowaliśmy  razem na Garminie .

Pozdrawiam  :)



#39 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 13 październik 2017 - 07:07

Witam.

Ja też miałem dylemat czy kupić pływadło czy też mały ponton.

Mając już i tak gacie i buty do brodzenia, ewidentnie bardziej przydatnym sprzętem w moim przypadku okazało się jednak pływadło.

Waga 6 kg i pomieszczenie go w całości bez specjalnego kombinowania (z pompką, płetwami i rozpórką w worek 40 l oraz nieporównywalnie lepsza mobilność po rozłożeniu i napompowaniu - to zadecydowało.

Ponton to już jednak kusi w temacie silnika i echo ... więcej sprzętu ... itd.

Przez ostatnie dwa lata na Rybomanii oglądałem, sprawdzałem i dosiadałem wszelkich wystawianych tam pontonów. I wniosek jeden - nie wyobrażam sobie łowienia na mniejszym niż 360 cm i za jakieś 2-4 lata w taki będę zdecydowanie celował. A takie najmniejsze właśnie o których piszecie to jakaś masakra dla mojego komfortu fizycznego ( i psychicznego również  :P ) była pod każdym względem. Przy belly tego wcale nie odczuwam - punkt widzenia zależy chyba jednak od punktu "siedzenia" ...  :D

Ale to oczywiście całkiem subiektywne moje własne odczucia.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 13 październik 2017 - 07:09


#40 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 październik 2017 - 08:48

.......punkt widzenia zależy chyba jednak od punktu "siedzenia" ...  :D
.........

Może nie tylko ale często, kiedyś miałem Stomila 210cm, obecnie mam 330cm i nie wiem (po sezonie przemyślę) czy ten obecny duży na giełdę nie pójdzie .
W moim przypadku było błędem kupno takiego niepraktycznego- ja nie trzymam się jednego zbiornika i bardziej szukam przyrody a nie ryby.
W takim przypadku bardzo często ogranicza mnie rozmiar i ciężar, nawet kółka nie zawsze się sprawdzają.
Dzisiaj osobiście na pewno nie kupił bym dużego.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych