Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra - rzeka sumów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2006 - 15:58

@Jaro & Mateusz,

Gratulacje za sumki!!! - pytanie do Mateusza - czy pewna firma już tym razem była usatysfakcjonowana? Po fotkach wydaje mi się, że powinna być ;) :mellow: ...

Pozdro,
marcinesz

#22 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 11 wrzesień 2006 - 18:14

Nieżle sobie polowiliście.Piękne te sumki,i piękne te zdjęcia :D

#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 wrzesień 2006 - 18:38

no to pieknie, chlopaki gratulki :D

eno... Jarek gratulacje. Chłopak był nieco spięty, ale pierwszy chrzest bojowy zdal pomyślnie. Łowił co prawda same maluchy, ale jeszcze musi swego <1metrowca wypływać.
ja staram się trzymać poziom i poniżej metra nie zszedłem.YO!

@matek, jak ze mna plyniesz, to nawet ciernikow nie ma! czekaj stary mam fajne miejscowki kleniowe ... moze sie nawet kiedys skusze ci je pokazac :mellow: :mellow: :mellow:

na wabik pitta, to znaczy na tego crappie? i co nie braly? kuzwa, lowic nie umiesz :lol: :lol: :lol:

#24 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2006 - 19:04

@Baloo,

...trafiają się sztuki nawet do 160cm. To już byłby kawał rybki. Może trzeba nieco więcej szczęścia?!?...
- myślę, że złowicie tam większego suma. Jak trafiają się mniejsze, to i jakiś 20 czy 30 kilogramowiec musi tam przebywać. Trzymam kciuki. :mellow:

...Próbowałem łowić wiekszymi wabiami, ale te sumki wyraźnie preferują przynęty w okolicach 6-8cm...
- uważam, że przynęty tej wielkości w zupełności wystraczą na każdego suma. Nie muszą być wcale duże. Najważniejsze aby pracowały wystarczająco agresywnie.


Dla ciekawostki. Wczoraj rozmawiałem z M.Jagiełło i powiedział mi o wynikach swojego kolegi. W ciągu ostatnich niecałych dwóch tygodni złowił w Wiśle 11 sumów, najmniejszy 130 cm, a największy 200 cm i ponad 50 kg. Wszystkie sumki złowione na spinning, na mocno pracującą wahadłówkę.
Z tego co wiem, rybki pływają dalej bo zostały wypuszczone. :mellow:



#25 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 wrzesień 2006 - 07:08

@Pitt brachu no miałeś małego pecha. Przybyłeś właśnie jak schodziła woda powodziowa. Ciesz się, że wogóle choćby tego jazika wydłubaliśmy. Poza tym marcel złowił jakieś szczupaczkii okonki i Ty następnego dnia tyż miałeś szczupaczka. Jak na nasze warunki to tylko pozazdrościć.. hehehee :mellow:

Dowiedziałeś się już wszystkiego o moim sekretnym łowisku Aabach?!? Ile, gdzie, kiedy itp?!?

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 wrzesień 2006 - 07:18

Jarkowal, Baloo, piękne sumy! Gratulacje ... są filmiki?

pozdrawiam
Remek

#27 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 12 wrzesień 2006 - 07:55

@ Baloo
Rozumię, że jak przyjedziesz na Zlot, to będzie on stał pod znakiem suma a nie bolka :lol: .

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 wrzesień 2006 - 08:08

@ Baloo
Rozumię, że jak przyjedziesz na Zlot, to będzie on stał pod znakiem suma a nie bolka :lol: .


Smaczek, nie zapeszaj :D

Pozdrawiam
Remek

#29 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 wrzesień 2006 - 08:09

@Remku - niestety pewne nabywane z każdym kolejnym sumkiem doświadczenie sprawia, że akcja toczy się znacznie szybciej - przestawiłem się także na kijek do 80gram - więc filmików tym razem niet. Chyba jednak trzeba wrócić do pomysłu bo to fajna zabawa jest.

@Smaczek - niestety z przykrością muszę poinformować, że na ten zlot nie trafię. Pozostaje spotkać się poza terminem zlotu, lub czekac do wiosennego.

#30 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 wrzesień 2006 - 10:50

Mateusz, żadnych filmików :lol:
Jako materiał edukacyjny to one zupełnie by się nie nadały :mellow: ... szczególnie ten z holu mojego sumka. :mellow:

#31 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 wrzesień 2006 - 10:54

@Jarokowal - czemu? szczególnie tekst: K...a cicho bądź! Mógłby się nadać. :lol: :mellow: <_< Jest takie polskie wydawnictwo wędkarskie, produkujące także filmu, w których tego typu teksty nadają swojskiego kolorytu i są wyjątkowo często powtarzane przez głównych bohaterów. :huh:

Spoko, po tej rozgrzewce, następnego holujesz juz do kamery, hehehe

#32 OFFLINE   TeeS

TeeS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 wrzesień 2006 - 18:58

@Jarokowal - gratuluję!!! Godnie mnie zastąpileś na pokładzie :D
Gratuluje tym bardziej, że wiem jak się z Mateuszem pływa. Jako szyper pływa tylko pod siebie hehe

Musiał mnić niezłą minę jak drugiego wyciągnąłeś :D

Mam nadzieję, że jakoś nam się uda w końcu w trójke wyruszyć nad łowy. Może jesienne sandacze :D

Pozdrawiam

#33 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 wrzesień 2006 - 07:09

Quźwa jeszcze im źle. Zabieram ich, pokazuję miejscówki, wystawiam piękne ryby, a tym wciąż mało.
<_<
No nie wiem, muszę przemyśleć kilka rzeczy.... :unsure:

#34 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 wrzesień 2006 - 08:16

Quźwa jeszcze im źle. Zabieram ich, pokazuję miejscówki, wystawiam piękne ryby, a tym wciąż mało......


Taa ... te miejscówki to mój ojciec pokazał mi w 86 gdy zaczynałem łowić :mellow: ;) :mellow:

@Tomek ale z tym pływaniem to racja ;) :lol: ... z Tobą jak pływa to też bierze zwrot przez Twoją burtę :mellow: żeby skrócić Ci linkę (żart).

Ale muszę przyznać, że jako nauczyciel to Mateusz jest spoko. Z tych kilku wypadów wyniosłem wiele dobrego. Ale jak to zwykle bywa... uczeń ... mistrz :mellow:




#35 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 09:28

Bardzo lubie branie i hol suma. To jest przezycie. Zwlaszcza jak ci nowy przypon Dragon (opisany na 30kg) przy braniu peka w polowie... <_< Chetnie bym sie wybral, zwlaszcza jak trzy samoloty do Wrocka lataja, to nie jest juz tak ekstremalny wydatek, jak kiedys :mellow:

#36 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 wrzesień 2006 - 09:50

@jarokowal - to szkoda, że przez 20 lat od poznania tej miekjscówki nie złowiłeś tam suma... :angry: <_<

Normalnie bunt... Nie, to nie... możecie łowić z brzegu... :lol: :mellow:

Jarek, Ty zamiast wymyślać mi od miszczów itp, to lepiej głaskaj żonkę coby Cie puściła na rybki.

@Kuba - o czym Ty do mnie kolego piszesz? Zachciało Ci się do Wrocka na sumki? Miło mi, że nasze ostatnie sukcesy działają na wyobraźnie, ale bez jaj. Człowiek, który regularnie łowi na Ebro, ma ZZ, Wisłę, Narew i Bug pod nosem, chce łowić na 500 metrowym odcniku miejskiej rzeki, gdzie mamy to szczęście trafić od czasu do czasu kilka sumków, rzadko przekraczających magiczne 100cm?!?

Nie wygłupiajcie się chłopaki...

#37 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 wrzesień 2006 - 10:39

@jarokowal - to szkoda, że przez 20 lat od poznania tej miekjscówki nie złowiłeś tam suma... :angry: <_< ...


Ale jakie lechole łowiłem :mellow: i ... okonie :mellow:


#38 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 11:26

Człowiek, który regularnie łowi na Ebro, ma ZZ, Wisłę, Narew i Bug pod nosem, chce łowić na 500 metrowym odcniku miejskiej rzeki, gdzie mamy to szczęście trafić od czasu do czasu kilka sumków, rzadko przekraczających magiczne 100cm?!?

Lubie miec blisko do knajpy, w razie co... :lol:


#39 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2006 - 13:17

Gratulacje, widac ze troche zarybienia daja rezultaty...

Baloo, w okolicach W-wy jest juz bardzo niewiele ryb. Trzeba dysponowac duza iloscia czasu, szczegolowa wiedza, gdzie cos sie jeszcze uchowalo i...duzo cierpliwosci, zeby wytrzymac np. kilka dni bez bran...
Z tego, co wymieniles tylko Ebro zostalo, a i to jak widac po ostatnim wyjezdzie nie gwarantuje suma na wedce.

Nie wiem, jak Kuba ale ja juz taki jestem, ze nawet po tygodniowej rzezni, jak minie pare dni, to dochodze do wniosku, ze.... czas na zer znowu.. <_<

A Odre widywalem tu i tam i wiem, ze lepsza zdecydowanie pod wzgledem ryb od Wisly, nie trzeba lowic we Wroclawiu, trzeba troche sie pokrecic, raz w gore, raz w dol... B)
Gumo

#40 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 wrzesień 2006 - 13:35

@Gumo my nie łowimy tylko we Wrocku. Często płyniemy niżej, planujemy łowy całkiem nisko na zbiorniku wały śląskie i poniżej zapory, ale prawda jest taka, że najlepsze sukcesy mamy na tym krótkim odcinku sumowym.
Póki biorą to tam łowimy, tym bardziej że często nasze wyprawy to raptem kilkugodzinne wypady.

Przykre to co się dzieje z Wisłą. Tym bardziej, że wszystko to dzieje się w samej i tuz obok stolicy, gdzie siedziby mają te wszystkie jednostki, które statutowo powinny troszczyć się o dobro rzeki. Dziwi mnie też, że samo miasto nie próbuje zrobić wizytówki z rzeki i o nią zadbać.

ech... szkoda słów...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych