Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Okonie 2018


  • Please log in to reply
533 replies to this topic

#181 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,818 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Posted 23 July 2018 - 20:29

Ryby są tam gdzie jest mało dwunożnych kormoranów. Nic magicznego ,jakieś 15 lat zbierania informacji,łowienia,wyciągania wniosków,dobierania jezior gdzie warto jeździć. Moje łowiska są oddalone od 30 do 90 km od mojego domu mimo to jestem cztery razy w tygodniu nad wodą. Łowię intensywnie jak okonie są dwa tygodnie po tarle ,w tym roku wypadło szybko i już od połowy kwietnia się rozkręciły. Sezon kończę z pierwszym lodem zazwyczaj ostatniego grudnia. Potem trzeba pilnować po kolei tarła białorybu wylinki raków ,pełni ,ciśnienia ,i miliona innych rzeczy . Tak po krótce to się nie da,pomocna jest elektronika na łodzi ale nie koniecznie highendowa. I podstawa to wierzyć w to co się robi że ma to sens,mimo niepowodzeń wyciągać wnioski i naukę na przyszłość.


Edited by bartsiedlce, 30 July 2018 - 12:34.

  • pitfish, Adrian Tałocha, malinabar and 16 others like this

#182 OFFLINE   piethras

piethras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 posts
  • LokalizacjaDE/NL/PL/HU

Posted 25 July 2018 - 17:19

*
POPULAR

Witajcie, po roku wyrównałem swoją życiowkę.
Niesamowicie waleczna ryba.
Jest moc!

Sprzętowo: Avid MLF2, stradic 2500, plecionka ygk egi metal 12 lb, mepps aglia long 2

Pozdro

Attached Files


Edited by piethras, 25 July 2018 - 17:23.

  • beton007, Paweł J, Adrian Tałocha and 53 others like this

#183 ONLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 26 July 2018 - 16:48

Jak to zwykle bywa - ostatni rzut i do domu...
:)

Szybka fotka i wrócił do wody.

Attached Files


Edited by snup, 26 July 2018 - 16:50.

  • Paweł J, Komar, Martin77 and 15 others like this

#184 OFFLINE   Lysy...

Lysy...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 posts
  • LokalizacjaChoszczno
  • Imię:Mariusz

Posted 26 July 2018 - 17:13

2 fajne okonie. Pierwszy  37,5cm Drugi 35 cm  Sprzętowo :  Kij: Konger Streeto UL 2002 200 cm 2-9g Kołowrotek : Spro Red Arc 10200
image.jpg
 
image.jpg

  • Paweł J, Komar, michał78. and 17 others like this

#185 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 posts
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Posted 27 July 2018 - 09:04

Sytuacja na moim okoniowym łowisku czyli Motławie jest stabilna.

Niestety co zmieniło się na minus, to coraz większa ilość rzęsy, która utrudnia polowanie na dorodne garbusy z tej wody. 

Dzisiaj trafiłem już jednego fajnego (pewnie coś koło 35/36cm). Gdzieś mam jeszcze fotki mniejszych takich 30-32cm motławskich zbojów, ale nie chcę spamować ;)

Ogólnie wracam po kontuzji, bo miałem tak spuchnięty kciuk, że nie mogłem kręcić korbką, nie mówiąc już o dowiązaniu fc do plecionki.  ;)

 

Attached File  okonlipiec.jpg   61.92KB   52 downloads

 

Mój nowy nabytek, czyli okoniowe suzuki, spisuję się na mieście jak dotąd bardzo dobrze ;)

 

Attached File  suzuki.jpg   108.15KB   52 downloads


Edited by Bartas93, 27 July 2018 - 09:06.

  • Paweł J, slawito, jacekp29 and 15 others like this

#186 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,818 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Posted 30 July 2018 - 08:49

Co to wątek spadł na drugą stronę 😕 nic się nie dzieje. Odwiedził mnie Hubert z Piotrkiem i jak to bywa ryby zastrajkowały. Ale coś tam wydłubaliśmy , Adi ,Hubert pochwalcie się. Temp wody 25,8 przy powierzchni 24 stopnie 1,5 metra pod powierzchnią ,w słońcu pewnie pod 35 ale walczyliśmy.

Attached Files


  • slawito, Andan, gulf and 20 others like this

#187 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,888 posts
  • Imię:Hubert

Posted 30 July 2018 - 14:04

Się dorzucę. Dzięki Panowie za super przygodę  :highfive:

 

Attached File  Trójca.jpg   65.55KB   52 downloadsAttached File  okon.jpg   43.96KB   52 downloads


  • Paweł J, fish28, slawito and 20 others like this

#188 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,137 posts
  • Imię:Adrian

Posted 30 July 2018 - 14:58

:highfive:  :rockon:  :good:

Attached File  Andan Okoń lipiec1 2018.jpg   52.83KB   49 downloads


  • Paweł J, fish28, slawito and 20 others like this

#189 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,137 posts
  • Imię:Adrian

Posted 30 July 2018 - 20:34

yyy ... ktoś coś wspominał o odróżnianiu kolorów  :D   :whistling:  :rockon:

Attached File  Team Andan Okoń lipiec1 2018.jpg   103.97KB   65 downloads

 


  • Paweł J, fish28, gulf and 11 others like this

#190 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,137 posts
  • Imię:Adrian

Posted 31 July 2018 - 13:51

Moje również były opisywane w kilku wątkach i na przestrzeni kilku sezonów.
Patyk phenix 8 lb z cw do 10 gram, mono o długości 7 stopy.
Multik Limitowany Daiwa Alphas Red Tune KTF Mode.
Plećka YGK Gesox WX8 - Milky Pink 0lus fluoro Varivasa o dlugosci 3.5 metra.
Agrafka rozmiar 22 robiona przez mojego kolegę bez kretlika.

Edited by Andan, 31 July 2018 - 13:52.


#191 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 31 July 2018 - 16:29

Świnna-Poręba. Zbiornik był budowany przez ćwierć wieku. W tym czasie dawne pola uprawne zostały opuszczone, ludność przesiedlona, a ziemia zarosła samosiejkami. Jak to na ugorze... Gdy zbiornik powstawał, lustro wody to powiększało się, to znów zmniejszało, a każde zalanie nowych terenów powodowało znaczący wzrost nowych tarlisk. Wszyscy chyba wiedzą, co to znaczy :D

Opowieści o łowionych tam metrowych szczupakach, oraz okoniach 40+ rozgrzewały moją wyobraźnię, jednak jako legalista nie mogłem łowić tam wcześniej. Pozwolenia na wędkowanie zarządca, czyli Wody Polskie zaczął sprzedawać dopiero w tym roku. Zacząłem więc jeździć.Poznawać zbiornik. Drogi dojazdowe, miejscówki...

Jeśli ktoś myśli, że na tak dużym akwenie wystarczy w dowolnym miejscu zarzucić wędkę, by złowić ryby, to zapraszam nad Świnną :P Bywało tak, że przeszedłem dwa kilometry brzegiem, często przedzierając się przez chaszcze i nie zarzuciłem wędki... Chaszcze na brzegu i chaszcze w wodzie. Nawet gdyby jakaś ryba zaatakowała przynętę, zanim ta utknie w zaczepie, to i tak nie ma szans na udany hol. Miejsc, gdzie można wędkować jest niewiele i ryb tam za dużo nie ma... Ale też i widziałem zdjęcia okoni 40+, a słyszałem o takich 50+, czyli jednak da się,,, 

Na razie uczę się tam łowić. Szukam miejsc, poznaję zwyczaje ryb. Potencjał jest niesamowity. W zasięgu rzutu z brzegu są miejsca zarówno płytkie, jak i ponad 20 metrów głębokości. Nawet w połowie zbiornika są (bywają) bardzo głębokie miejscówki... I nawet na takich głębokich miejscach można spodziewać się zaczepów. Częściowo wykarczowane drzewa (nie wszystkie), sporo zakrzaczonych miejsc zalanych wodą. Trochę przynęt zostaje w wodzie, ale co tam. Woda "pachnie" grubymi rybami :D

Mój pierwszy okoń 35+ ze Świnnej-Poręby. Zapewne nie ostatni :)

 

post-52580-0-61708800-1533050746.jpg

Attached File  1.jpg   106.58KB   46 downloads

 

Dla zaglądających na Facebook'a link do filmiku z wypuszczania rybki ;)

https://web.facebook...17254331297135/

 

P.s.

Miejsca które widać na zdjęciu i na filmie, są jakieś 4-5 metrów pod wodą. O tyle wzrosło lustro wody po ostatnich opadach. I nowe krzaki zamieniły się w mieszkanka dla ryb :)


  • Booseib, beton007, Paweł J and 43 others like this

#192 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,100 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 01 August 2018 - 18:01

Świnna-Poręba. Zbiornik był budowany przez ćwierć wieku. W tym czasie dawne pola uprawne zostały opuszczone, ludność przesiedlona, a ziemia zarosła samosiejkami. Jak to na ugorze... Gdy zbiornik powstawał, lustro wody to powiększało się, to znów zmniejszało, a każde zalanie nowych terenów powodowało znaczący wzrost nowych tarlisk. Wszyscy chyba wiedzą, co to znaczy :D

Opowieści o łowionych tam metrowych szczupakach, oraz okoniach 40+ rozgrzewały moją wyobraźnię, jednak jako legalista nie mogłem łowić tam wcześniej. Pozwolenia na wędkowanie zarządca, czyli Wody Polskie zaczął sprzedawać dopiero w tym roku. Zacząłem więc jeździć.Poznawać zbiornik. Drogi dojazdowe, miejscówki...

Jeśli ktoś myśli, że na tak dużym akwenie wystarczy w dowolnym miejscu zarzucić wędkę, by złowić ryby, to zapraszam nad Świnną :P Bywało tak, że przeszedłem dwa kilometry brzegiem, często przedzierając się przez chaszcze i nie zarzuciłem wędki... Chaszcze na brzegu i chaszcze w wodzie. Nawet gdyby jakaś ryba zaatakowała przynętę, zanim ta utknie w zaczepie, to i tak nie ma szans na udany hol. Miejsc, gdzie można wędkować jest niewiele i ryb tam za dużo nie ma... Ale też i widziałem zdjęcia okoni 40+, a słyszałem o takich 50+, czyli jednak da się,,, 

Na razie uczę się tam łowić. Szukam miejsc, poznaję zwyczaje ryb. Potencjał jest niesamowity. W zasięgu rzutu z brzegu są miejsca zarówno płytkie, jak i ponad 20 metrów głębokości. Nawet w połowie zbiornika są (bywają) bardzo głębokie miejscówki... I nawet na takich głębokich miejscach można spodziewać się zaczepów. Częściowo wykarczowane drzewa (nie wszystkie), sporo zakrzaczonych miejsc zalanych wodą. Trochę przynęt zostaje w wodzie, ale co tam. Woda "pachnie" grubymi rybami :D

Mój pierwszy okoń 35+ ze Świnnej-Poręby. Zapewne nie ostatni :)

 

 

Dla zaglądających na Facebook'a link do filmiku z wypuszczania rybki ;)

https://web.facebook...17254331297135/

 

P.s.

Miejsca które widać na zdjęciu i na filmie, są jakieś 4-5 metrów pod wodą. O tyle wzrosło lustro wody po ostatnich opadach. I nowe krzaki zamieniły się w mieszkanka dla ryb :)

Janusz, budowali ćwierć wieku i jak to wygląda? Wójt Zembrzyc mówi, że to wina wiatru, nie mieszkańców. :D  Myślałem, że mi pampers pęknie ze śmiechu. Mnie się zwyczajnie płakać chce. W któreś wakacje koło połowy 60-tych z moimi rodzicami i wujkiem przeszliśmy ten przełomowy odcinek. Jakie tam wtedy faceci łowili klenie na wiśnie. Stada lusterkujących świnek na płaniach. Duże brzany wyskakujuące z furkotem. Jak tam było pięknie. Ryby w zbiorniku będą, to oczywiste. Okonie po dwa kilo, wielkie szczupaki, które.później przegoni z jeziora sandacz. Oby jakiś geniusz nie wpuścił suma i karpia, bo zrobią na spółkę taką czystkę, że nic się nie uchowa. Pozdrawiam. http://krakow.wyborc...eRedirects=true


Edited by bartsiedlce, 02 August 2018 - 19:09.


#193 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,301 posts
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Posted 02 August 2018 - 12:54

Załamanie pogody tuż przed falą tropikalnych upałów . Po południu przez moment świeci nawet słońce , ale chłód wiatru jest przenikliwy . W sumie już mi tęskno za takim doznaniem , a wystarczył raptem tydzień Afryki  :) . Okonie rozkręcają się całkiem fajnie . Jedne dni są lepsze , drugie gorsze ale zawsze coś się dzieje , więc po sandaczowych orkach lub przed nimi jest co robić na szczęście  ;) ... Wiatr , który często determinuje na płytkich zbiornikach to , co dziać się będzie właśnie zmienił cyrkulację na taką bardziej S lub S/W , co zawsze dobrze u mnie wróży na okoniowych miejscówkach . Tak też było i tym razem . Siła wiatru też była na tyle duża , żeby pomieszać nieco w wodzie i pobudzić towarzystwo do życia . Rybki biorą znakomicie na typowej letniej miejscówce na przynęty niewielkie a ciężkie , poprowadzone dziarsko i agresywnie . Nie wiedzieć skąd pojawia się łódka , co w sumie nie powinno dziwić - zawsze , kiedy coś się dzieje jakaś łódka pojawić się  musi  :angry: . Po standardowym "co tam?/nic tam ?" kotwiczą nieco z boku a ja , chcąc nie chcąc , zaczynam holować rybki . Kiedy pojawiają się zdjęciowe nie wytrzymują ciśnienia i chcąc ustawić się odpowiednio , przepływają prosto przez łowisko na pełnym gazie z racji wiatru . Nawet nie wiedziałem , że do takiego słowotoku pełnego przekleństw najgorszych zdolny jestem publicznie  :ph34r: . Jak się potem okazało całkiem słusznie zresztą , bo panowie starsi wiadereczko raczyli byli wyciągnąć w celach wiadomych niestety ...

Okonie brały w coraz dalszych , jesiennych już rewirach do których spychał i naganiał je wiatr . Takie przynajmniej odniosłem wrażenie . Udało mi się "okopać"na miejscówce , która dała dużo pasiaczków . Ryby bardzo waleczne i takie zdrowe , silne . Części z nich zrobiłem zdjęcia . Brały praktycznie do późnego wieczora na przynęty różne , choć największą frajdę miałem z tych , które waliły z impetem na postoju w imitacje raków całkiem słusznych rozmiarów oraz na pływające , japońskie 2,5" na 4-ro gramowej czeburaszce ( również w trakcie pauzy w prowadzeniu ) . Jedyny i poważny dysonans dobiegał z łódki , która cały czas mi towarzyszyła , a miał dźwięk ryb wrzucanych do wiaderka ... Ręce opadają , a ilość jobów rzucanych pod adresem całkiem jawnie zresztą , do dzisiaj odbija mi się czkawką  :rolleyes: .

Sprzętowo typowo okoniowo : GOCXS-732UL-T,Vaniek 16' 2500S,Sunline pomarańczowy 6 lb. z obowiązkowym u mnie wolframem .

1533209833dsc05142.jpg
1533209868dsc05144.jpg
1533209901dsc05146.jpg
1533209942dsc05126.jpg
1533209973dsc05128.jpg
1533210751dsc05132.jpg
1533210835dsc05136.jpg
1533210869dsc05138.jpg
 
 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"              :good:

 

Edited by bartsiedlce, 02 August 2018 - 20:52.

  • Paweł J, Komar, fish28 and 36 others like this

#194 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,190 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Posted 06 August 2018 - 21:30

Odwiedziłem jeziorko gdzie okonie lubią zaganiać ukleje.Trafiłem idealnie:3 godziny i kilkanaście sztuk.Zdjęcie takie, jakiego nie lubię,ale na małym pontonie nie mam za dużo możliwości.

Attached Files


  • Paweł J, fish28, jacekp29 and 11 others like this

#195 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 posts
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Posted 07 August 2018 - 08:02

Kiedy słońce powiedziało dobranoc woda zaczęła się gotować . kajtkopodobne 3' .foty znowu jak z piwnicy bo miejscówka popularna

Attached Files


Edited by DominikSy., 07 August 2018 - 08:04.

  • Booseib, beton007, Paweł J and 25 others like this

#196 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 11 August 2018 - 19:24

Dzisiaj reagowały tylko na mikrusy.

 

Attached File  P1600326.JPG   152.5KB   49 downloads


  • Paweł J, gulf, malinabar and 7 others like this

#197 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,667 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Posted 12 August 2018 - 10:58

Całkiem udany poranek, okonie chętne do współpracy 1f609.png ;) kilkanaście wyjętych. Cztery godne uwagi z tego trzy podebrane, jeden wypiął się przy ręku ;P

Attached Files


  • Paweł J, michał78., Mariano Mariano and 17 others like this

#198 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 927 posts
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Posted 12 August 2018 - 18:22

Niedzielne trzydzieści siedem centów, na jazgarzyka 7cm :D0673da96e6c4b645eff257187e58a965.jpg

Taptalkniete z Galaxy s8
  • Paweł J, michał78., fish28 and 16 others like this

#199 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 posts
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Posted 12 August 2018 - 21:21

Okonie o tej porze roku są niezwykle wybredne, i czasem wydaje się że na "sprawdzonej" miejscowe ich wcale nie ma to ma się ochotę szybko złożyć broń.. Tymczasem pod samym brzegiem spory garbus wręcz docisną do kamieni uklejkę.. To tym bardziej nakręciło mnie na dalsze kombinacje sprawdziłem kilkanascie killerów.. I najlepsze sposoby prowadzenia by w końcu znaleźć kod dostępu.. I okazało się że mimo woda nie przekraczała 2 m to 6 g wleczone bardzo wolno na granicy utkniecia w zaczep to było to przynęta która otworzyła wodę to 5 cm twister przezroczysty z niebieskim brokatem.. Wyjechało sporo w tym kilkanascie trzydziestakow...

Attached File  20180812_071728_resized.jpg   126.76KB   43 downloads

Wklejanka jest nie zastąpiona w tym przypadku
  • Paweł J, mizer, fish28 and 13 others like this

#200 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,818 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Posted 12 August 2018 - 22:03

Zapowiadało się kiepsko ale po 14 się rozkręciły . Dwa pierwsze napłynięcia dały 5 i 7 ryb ,później było duuuuuuuuuużo lepiej ,cztery kolejne napłynięcia od 15 do 27 sztuk. Rozmiar jeszcze nie powala ,woda stosunkowo ciepła ale jesień przed nami. Px 68 l bait finesse rozdziewiczony.

Attached Files


  • gulf, maykel, Artek and 14 others like this