Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

艁odzie aluminiowe Tangiri Boat


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
771 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2019 - 13:29

My m贸wimy o silnikach 25 a 30.

 

aaa to przepraszam :) 


  • sol321 lubi to

#22 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • Imi臋:Artur

Napisano 15 kwiecie艅 2019 - 13:57

To nie jest gie艂da.


U偶ytkownik mario edytowa艂 ten post 15 kwiecie艅 2019 - 14:20

  • psychowobsy lubi to

#23 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4799 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 kwiecie艅 2019 - 15:42

Wojciech_B r贸偶nica b臋dzie nie tylko w spalaniu, ale i trwa艂o艣ci. 呕eby lecie膰 te 35 na 20 b臋dziesz pi艂owa艂 w okolicach maksa. W przypadku 25-30KM wygl膮da to ca艂kiem inaczej. Kultura pracy te偶 na korzy艣膰 trzech gark贸w. Komfort p艂ywania, szybko艣膰 wej艣cia w 艣lizg zdecydowanie na korzy艣膰 25-30.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka

U偶ytkownik psulek edytowa艂 ten post 15 kwiecie艅 2019 - 15:44

  • hlehle, Pawe艂 J i pingvinas lubi膮 to

#24 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2019 - 23:20

Wr贸ci艂em wla艣nie z intensywnego p艂ywania moj膮 now膮 艂odzi膮 Tangiri Strin 460 TR w Holandii (1400km transport tam i z powrotem, a na miejscu oko艂o 40km p艂ywania dziennie na r贸偶nych pr臋dko艣ciach po rzece i akwenach stoj膮cych oraz 艂owienie z r臋ki).

 

Par臋 wra偶e艅 z p艂ywania:

 

1. Nautyka / "p艂ywalno艣膰" - moim zdaniem 艂贸dka ma nieco g艂臋bszy profil dna w kszta艂lcie litery "V" (tzw. "V"-k臋) ni偶 por贸wnywalne 艂odzie na rynku, 艁贸d藕 g艂adko wychodzi do 艣lizgu i 艣mia艂o tnie fale. 艢wiadomie nie oszcz臋dza艂em na mocy silnika - tu warto mie膰 zapas. Wa偶ne jest dobre dobranie sruby, aby silnik da艂 si臋 wkr臋ci膰 na wy偶sze obroty i dzi臋ki temu by艂 w stanie wynie艣膰 艂贸d藕 do 艣lizgu i wi臋kszych pr臋dko艣ci. Przy bardziej sfalowanej wodzie mo偶na uj膮膰 nieco obrot贸w na manetce, a mimo to 艂贸d藕 nadal pozostaje w 艣lizgu. Maksymalnie p艂yn臋li艣my w 2 lub 3 osoby oko艂o 50km/h, nadal z marginesem mocy na manetce.

 

2. Bezpiecze艅stwo - dzi臋ki wysokim burtom czuli艣my si臋 bezpiecznie, nawet przy blisko przep艂ywaj膮cych barkach, holownikach czy du偶ych 艂odziach turystycznych. Nie by艂o 偶adnej potrzeby wskakiwania na kolejn膮 fal臋 czy uciekania przed nimi, tak jak kiedy艣 na 艂odziach z ni偶szymi burtami. 艁贸d藕 dodatkowo jest bardzo stabilna, mo偶na chodzi膰 po pok艂adzie i schowkach dooko艂a i nie czuje si臋 znacz膮cego przechylania na burty - co daje komfort i spokojn膮 g艂ow臋 np. przy holach du偶ych ryb, gdy, szczeg贸lnie na rzece, czasami trzeba chodzi膰 za nimi z r贸偶nych stron 艂odzi.

 

3. Schowki i bakisty - dzi臋ki du偶ej ilo艣ci schowk贸w, mam "klar" na pok艂adzie - nic niepotrzebnego si臋 nie wala,

 

4. Elektryka na 艂odzi - dwa akumulatory (jeden rozruchowy, drugi do obs艂ugi urz膮dze艅, do艂adowywany zwrotnie sz silnika spalinowego) i du偶a ilo艣膰 urz膮dze艅 elektrycznych daje komfort p艂ywania - silnik dziobowy, wypompowanie wody pomp膮 z臋zow膮 czy wieczorem bycie widocznym na wodzie dzi臋ki 艣wiat艂om sygnalizacyjnym i pok艂adowym LED-om - ponownie zwi臋ksza komfort u偶ytkowania 艂odzi.

 

5. Mocowanie sprz臋t贸w (uchwyt贸w trolingowych, stabilizacja silnika dziobowego) do burt - tu Tangiri zastosowa艂o super autorskie rozwi膮zanie mocowania ww. uchwyt贸w do przesuwnych obejm, kt贸re mo偶na umie艣ci膰 w dowolnym miejscu na praktycznie ca艂ej d艂ugo艣ci burt tam gdzie nam wygodnie (widoczne na zdj臋ciach).

 

6. Fotele - na mojej Tangiri mam dwa komfortowe fotele do ca艂odziennego 艂owienia - ten przedni mo偶na zamontowa膰 w pod艂odze lub w pok艂adzie dziobowym. Je艣li chcecie siedzie膰 w nim ca艂y czas, r贸wnie偶 podczas szybszego p艂ywania, lepiej zamocowa膰 go na sta艂e w pod艂odze.

 

7. Wyk艂adzina i zamki do schowk贸w - tu r贸wnie偶 wszystko ok, wyk艂adzina winylowa wyg艂usza i jest 艂atwa w utrzymaniu, a dzi臋ki zamkom do schowk贸w na klucz mo偶emy cz臋艣膰 tzw. szpeju zostawi膰 na 艂贸dce po sko艅czonym 艂owieniu.

 

Podsumowuj膮c - moim zdaniem warto rozwa偶y膰 Tangiri jako powa偶n膮 alternatyw臋 dla innych laminatowych lub aluminiowych 艂odzi z d艂u偶sz膮 histori膮 i wydawa艂oby si臋 renom膮.

W Tangiri ch艂opaki s膮 otwarci na pomys艂y rozwi膮za艅 na Waszej 艂odzi (je艣li co艣 b臋dzie mo偶liwe, s膮 otwarci na nowe pomys艂y; je艣li co艣 technicznie nie b臋dzie mo偶liwe, to na pewno rzeczowo Wam to wyja艣ni膮).

A jako艣膰 wykonania jest naprawd臋 wysoka. Co wi臋cej, maj膮 apetyt na ci膮g艂e udoskonalanie swoich 艂odzi, wi臋c tzw. standard wci膮偶 idzie do g贸ry :-).

 

Og贸lnie 艂贸d藕 na pi膮tk臋 - polecam!!!

 

A co szczeg贸lnie cieszy, 艂贸d藕 uda艂o si臋 ochrzci膰 na tym wyjje藕dzie kilkoma 艂adnymi rybami, m.in. poprawionym PB w okoniu na 48cm :-).

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Za艂膮czony plik  BeFunky-collage-98pnterse.jpg   95,46 KB   102 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  20190725_000504.jpg   84,06 KB   94 Ilo艣膰 pobra艅

 

 



#25 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3543 post贸w
  • LokalizacjaP L

Napisano 01 sierpie艅 2019 - 11:57

Konkret 艂贸d藕 i opis!

Mam pytanie - dlaczego przetwornik echosondy zosta艂 zamocowany po lewej stronie rufy (zak艂adam, 偶e 艣rub臋 masz prawoskr臋tn膮)?

Jeszcze jedno - p艂ywa艂e艣 na wi臋kszych falach (min. 0,5m)? Jak si臋 艂贸d藕 zachowuje?

#26 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 sierpie艅 2019 - 16:51

Tutaj jest filmik jak troch臋 sie rozbuja艂o w Holandii   ;) https://www.youtube....h?v=8W8VaPqWRQU


  • SkiDivPL lubi to

#27 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 post贸w

Napisano 01 sierpie艅 2019 - 21:32

Lund dochodzi艂 do perfekcji kilkadziesi膮t lat. Na pocz膮tku drogi z produkcj膮 i handlem 艂od藕mi samych sukces贸w 馃憤.
Oby Wasze produkty nie sta艂y si臋 tylko nieudanymi kopiami kopii.
  • Pawe艂 J lubi to

#28 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpie艅 2019 - 21:55

Konkret 艂贸d藕 i opis!

Mam pytanie - dlaczego przetwornik echosondy zosta艂 zamocowany po lewej stronie rufy (zak艂adam, 偶e 艣rub臋 masz prawoskr臋tn膮)?

Jeszcze jedno - p艂ywa艂e艣 na wi臋kszych falach (min. 0,5m)? Jak si臋 艂贸d藕 zachowuje?


Dzi臋ki Mariusz 馃檪.

Przetwornik jest po lewej stronie, bo jak b臋d臋 艂owi艂 na verta, to z lewej burty. O co chodzi ze 艣rub膮? 呕e m艂贸ci wod臋 na przetwornik i powoduje zak艂贸cenia?

Na wi臋kszych falach dzi臋ki wysokim burtom jest komfortowo. Nie wpada pod kolejn膮 fal臋, idzie g贸r膮. Nawet bokiem do fali jest stabilnie.

#29 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3543 post贸w
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 sierpie艅 2019 - 08:47

Tak, Marcin, 艣ruby s膮 prawoskr臋tne i woda jest pchana w kierunku przetwornika gdy jest on po lewej stronie.


  • hlehle lubi to

#30 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpie艅 2019 - 12:57

Tak, Marcin, 艣ruby s膮 prawoskr臋tne i woda jest pchana w kierunku przetwornika gdy jest on po lewej stronie.

Czy to mo偶e skutkowa膰 np. brakiem czytania g艂臋boko艣ci przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach (symptomy podobne do echa na sztycy, kt贸re przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach wychodzi z wody i ostatnio zaczytana g艂臋boko艣膰 zaczyna miga膰)?



#31 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4799 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 sierpie艅 2019 - 14:22

Po tej strinie jest po prostu wi臋cej b膮belk贸w powietrza, bo 艣ruba wyrzuca je z woda. Odczyt mo偶e by膰 gorszy, szczeg贸lnie przy wolniejszym p艂yni臋ciu i na p艂ytszej wodzie. Ale nie musi. Przy du偶ych pr臋dko艣ciach nie widzia艂em r贸偶nicy.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka
  • mario i hlehle lubi膮 to

#32 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpie艅 2019 - 12:16

Po tej strinie jest po prostu wi臋cej b膮belk贸w powietrza, bo 艣ruba wyrzuca je z woda. Odczyt mo偶e by膰 gorszy, szczeg贸lnie przy wolniejszym p艂yni臋ciu i na p艂ytszej wodzie. Ale nie musi. Przy du偶ych pr臋dko艣ciach nie widzia艂em r贸偶nicy.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka

Tego nie zauwa偶y艂em. Za to przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach echo gubi odczyty, dlatego zapyta艂em.



#33 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4799 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 sierpie艅 2019 - 12:34

Tak si臋 cz臋sto dzieje. Dlatego mam przetwornik wklejony w kad艂ub i gt30. Je偶eli interesuje ci臋 g艂臋boko艣膰, to w czasie szybszego p艂yni臋cia zazwyczaj d艂u偶ej widac zarys dn na side vu. Mo偶esz tez spr贸bowa膰 nieco obni偶y膰 przetwornik. Cz臋sto kilka mm robi spor膮 r贸偶nic臋. Na zaczepie sa i tak fasolki.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka
  • marcinesz lubi to

#34 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpie艅 2019 - 12:43

Tak si臋 cz臋sto dzieje. Dlatego mam przetwornik wklejony w kad艂ub i gt30. Je偶eli interesuje ci臋 g艂臋boko艣膰, to w czasie szybszego p艂yni臋cia zazwyczaj d艂u偶ej widac zarys dn na side vu. Mo偶esz tez spr贸bowa膰 nieco obni偶y膰 przetwornik. Cz臋sto kilka mm robi spor膮 r贸偶nic臋. Na zaczepie sa i tak fasolki.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka

Ok, dzi臋ki, pokombinuj臋 :).



#35 OFFLINE   Lucas1981r

Lucas1981r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 post贸w
  • LokalizacjaKozienice

Napisano 07 sierpie艅 2019 - 18:44

Z ciekawosci masz jakie porownanie z 艂odziami Brema? -> http://bremaboats.pl...-w-ksztalcie-v/



#36 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpie艅 2019 - 15:31

Z ciekawosci masz jakie porownanie z 艂odziami Brema? -> http://bremaboats.pl...-w-ksztalcie-v/

Nie odpowiem Ci, nie bra艂em Bremy pod uwag臋. Chyba kiedy艣 wchodzi艂em na ich stron臋, ale jako艣 ich oferta mnie nie zaciekawi艂a.



#37 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybo艂ap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 post贸w

Napisano 23 wrzesie艅 2019 - 22:19

Kolega niedawno odebra艂 model SIlver Edition 400. 艁贸dka jest pro艣ciej wyko艅czona, ale jednocze艣nie troch臋 l偶ejsza. Niestety testy na 25 HP w dwusuwie nie wypali艂y ze wzgl臋du na awari臋 silnika :/

Ciekawy jestem jak b臋dzie 艣miga膰 z tym nap臋dem.

 

Za艂膮czone pliki


  • malinabar i kaczor lubi膮 to

#38 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 post贸w
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imi臋:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 28 wrzesie艅 2019 - 21:03

A zdradzisz cen臋 艂odzi.?



#39 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybo艂ap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 post贸w

Napisano 28 wrzesie艅 2019 - 23:09

A zdradzisz cen臋 艂odzi.?

 

Najlepiej producenta pyta膰. Z tego co wiem bardzo du偶o zale偶y od konfiguracji.



#40 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 post贸w
  • LokalizacjaGryfino
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 29 wrzesie艅 2019 - 08:27

By艂em przekonany, 偶e to Ty jeste艣 producentem
  • bassy lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych