Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Jakie 艣piochy polecacie?

艣piochy wodery

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1355 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 post贸w
  • LokalizacjaGliwice
  • Imi臋:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 29 stycze艅 2019 - 22:42

Panowie, potrzebna szybka rada.

Lepiej wybra膰 Vision Tank nowe z gwarancj膮 czy Simms Freestone nowe ale z gwarancj膮 w stanach (czyli jakby bez gwarancji) z drugiej r臋ki? 艢piochy w zbli偶onej cenie.

U偶ytkownik Pasta edytowa艂 ten post 29 stycze艅 2019 - 22:43


#982 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 post贸w
  • LokalizacjaGliwice
  • Imi臋:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 30 stycze艅 2019 - 16:28

No i pad艂o na Simmsy. Obym nie 偶a艂owa艂:)

#983 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 post贸w
  • LokalizacjaRzesz贸w

Napisano 02 luty 2019 - 22:04

艁azi kto艣 w Tank Waders od Visiona, je艣li tak to jak jest z ich jako艣ci膮/trwa艂o艣ci膮?

https://www.hurch.pl...ry/tank-waders/



#984 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 post贸w
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 04 luty 2019 - 08:58

艁azi kto艣 w Tank Waders od Visiona, je艣li tak to jak jest z ich jako艣ci膮/trwa艂o艣ci膮?

https://www.hurch.pl...ry/tank-waders/


Tanki od bardzo niedawna na rynku, wi臋c ci臋偶ko b臋dzie o opinie.
  • Apioo lubi to

#985 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 post贸w

Napisano 03 marzec 2019 - 17:53

Wiem 偶e jest to temat milion razy wa艂kowany, do tego stopnia ,偶e im wi臋cej czytam tym mniej wiem. Mo偶e kto艣 z Was podpowie pocz膮tkuj膮cemu brodz膮cemu, kt贸ry chce si臋 przestawi膰 z stomilowskich woder贸w na oddychacze.

 

Celuj臋 w p贸艂ke gdzie艣 do 1300z艂 - musi co艣 zosta膰 na buty.

 

https://bogdangawlik...-Wodery-H5.html

vs.

https://bogdangawlik...Tech-20000.html

 

B臋d膮 u偶ywane g艂贸wnie na nizinnych rzekach... mniejszych i wi臋kszych... b艂oto/krzaki itp nizinny folklor.

Zale偶y mi na wytrzyma艂o艣ci. Fajnie gdyby si臋 da艂o w tym chodzi膰 (nie 艂owie ca艂ymi dniami w 3 miejscach)

i 偶eby jajeczka si臋 nie uparowa艂y gdy s艂onko przy艣wieci.

 

Pomozecie ?

 

Dzi臋kuj臋 :)



#986 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 04 marzec 2019 - 07:54

Za 1300 z艂otych to ju偶 mo偶na powybiera膰. Ja bym poszed艂 w vision gillie. My艣l臋 偶e 10% zni偶ki dostaniesz jak zagadasz do nich i mie艣cisz si臋 w bud偶ecie. Tak na prawd臋 chodzi o ew serwis na miejscu w kraju i podej艣cie do klienta. Pod tym wzgl臋dem vision nie do pobicia.
  • MIKUL lubi to

#987 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Tomek

Napisano 08 marzec 2019 - 08:49

Hodgman ma tak cienk膮 skarpet臋,  ze dziurawi si臋 jak staniesz na trawie .



#988 OFFLINE   Peacock

Peacock

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 post贸w
  • LokalizacjaUK
  • Imi臋:Marcin

Napisano 07 kwiecie艅 2019 - 06:57

Bylem w posiadaniu spodniobutow Vision Icon i Havu. Obie pary to smietnik. Wymieniane, zastepowane ale co z tego kiedy zadne nie dawaly spokoju na chocby krotkie wedkowanie. Moja przygoda z firma Vision sie skonczyla. Uzywam Patagonii Galleos z wieczysta gwarancja. W razie przecieku odsylam i reperuja.
  • SzymonP lubi to

#989 OFFLINE   Grzegorz23

Grzegorz23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 post贸w

Napisano 07 kwiecie艅 2019 - 19:45

Nigdy wiecej Visiona, jak dla mnie padaka, kurtka i spiochy po jednym sezonie uzytkowania nadaje sie na smietnik. Patagonia albo simmsy jak sie ma budzet. Lepiej raz dobrze zaplacic i sie ma spokoj, no i roznica jest, nawet nie ma co porownywac moim skromnym zdaniem.


  • SzymonP i Alek. lubi膮 to

#990 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 14 kwiecie艅 2019 - 21:13

Od 2 sezon贸w jestem w posiadaniu spodniobut贸w Vision Heavy Havu. Zdecydowa艂em si臋 na nie ze wzgl臋du na podkre艣lan膮 w opisach pancerno艣膰 i solidno艣膰. Dodatkowym argumentem by艂 tak偶e doskona艂y serwis Vision. Podobnie jak u koleg贸w powy偶ej moje spodniobuty ciekn膮 jak durszlak. Nieszczelno艣ci rozpocz臋艂y si臋 jeszcze w okresie gwarancyjnym. 艁膮cznie wysy艂a艂em je do Krakowa ju偶 3 razy. Obs艂uga i wsparcie pogwarancyjne w Vision jest wzorcowe i bez zastrze偶e艅 tylko co z tego gdy gacie musia艂bym wysy艂a膰 do nich chyba co kilka wyj艣膰 nad wod臋?
Ostatnio z dusz膮 na ramieniu za艂o偶y艂em te 艣piochy dwa razy (po d艂u偶szej przerwie w u偶ytkowaniu i ponownej naprawie) do brodzenia w morzu bo zacz臋艂y ciekn膮膰 moje standardowo stosowane neoprenki. Visiony pierwszego dnia spisa艂y si臋 bez zarzutu co nieco mnie uspokoi艂o. Na drugi dzie艅 by艂 ju偶 przeciek w skarpecie i gdzie艣 na szwie poni偶ej kieszeni piersiowej. Tym razem sklei艂em je samemu za pomoc膮 Stormsure - zobaczymy na jak d艂ugo to wystarczy.

Kurtka Vision Kura pad艂a po 3 sezonach u偶ytkowania (fakt, 偶e intensywnego). Pojawi艂y si臋 w niej masowe przecieki na r臋kawach. Opr贸cz standardowych nieszczelno艣ci na szwach w niekt贸rych miejcach przecieka ca艂a powierzchnia tkaniny. Co ciekawe membrana od 艣rodka nie wygl膮da na zu偶yt膮/przetart膮 (mikrouszkodzenia?).

U偶ytkownik SzymonP edytowa艂 ten post 14 kwiecie艅 2019 - 21:28

  • Tb01 lubi to

#991 OFFLINE   Pawe艂 nizinny

Pawe艂 nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 post贸w
  • LokalizacjaOstro艂臋ka
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Stypi艅ski

Napisano 17 kwiecie艅 2019 - 15:10

Co do kurta艂ki, mo偶e by膰 sporo uszkodze艅 na ma艂ej powierzchni od u偶ytkowania, niewidocznych na pierwszy rzut ok. Kurtka do kosza, a wodery do "wiecznego" klejenia.... 

 

ps Du偶o w臋dkarzy wybiera firmy s艂yn膮ce z serwisu na medal, jednak co wtedy gdy wi臋cej produkt czasu sp臋dza w naprawie ni偶 w u偶ytkowaniu? Lub jedziemy na ryby, nie rzadko kawa艂ek drogi, zaczyna艂y 艂owi膰, i czujemy jak nam "jajka" si臋 kurcz膮 od bezpo艣redniego kontaktu z ch艂odn膮 wod膮... 


U偶ytkownik Pawe艂 nizinny edytowa艂 ten post 17 kwiecie艅 2019 - 15:17


#992 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 post贸w
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 18 kwiecie艅 2019 - 12:12

Jak jest z robinsonami oddychajacymi? Nie za wiele opinii, chyba a偶 jedna...
Szukam wysokich spodniobut贸w oddychaj膮cych z kaloszkiem i gumow膮 podeszw膮. Mia艂em dot膮d 2 razy Scierry cc3, niby niez艂e, ale 2 sezony wytrzymaj膮 w porywach. Przecieraj膮 si臋 do艣膰 szybko w kroku i niestety mi臋dzy nogawk膮 a kaloszem jest neopren, kt贸ry bardzo szybko szlag trafia.
艁owi臋 brodz膮c i z brzegu, cz臋sto przedzieram si臋 przez krzakory i inne zielska. Spaceruj臋 czasem na 艂owisko i z powrotem kilometrami w upale. Z racji wytrzyma艂o艣ci dobre by by艂y zwyk艂e Prosy, ale niestety w takich nabia艂 ugotowany na pierwszej wyprawie. Musz臋 by膰 d艂ugie bo cz臋sto w艂a偶臋 do pasa. Kaloszek a nie skarpeta, bo 艂a偶臋 cz臋sto po b艂ocie po kolana i takie rozwi膮zanie wtedy wydaje mi si臋 lepsze.
Obecnie tylko tego robinsona widz臋. Paskudne toto i obszerne (nie wiem jakich oni modeli maj膮 w zespo艂ach projektowych, wychodzi 偶e chyba postury Kalisza dajmy na to), ale mo偶e dzia艂a

#993 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 post贸w
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 18 kwiecie艅 2019 - 12:55

Co do kurta艂ki, mo偶e by膰 sporo uszkodze艅 na ma艂ej powierzchni od u偶ytkowania, niewidocznych na pierwszy rzut ok. Kurtka do kosza, a wodery do "wiecznego" klejenia.... 

 

ps Du偶o w臋dkarzy wybiera firmy s艂yn膮ce z serwisu na medal, jednak co wtedy gdy wi臋cej produkt czasu sp臋dza w naprawie ni偶 w u偶ytkowaniu? Lub jedziemy na ryby, nie rzadko kawa艂ek drogi, zaczyna艂y 艂owi膰, i czujemy jak nam "jajka" si臋 kurcz膮 od bezpo艣redniego kontaktu z ch艂odn膮 wod膮... 

Masz Pawe艂 racj臋. Te偶 poszed艂em t膮 drog膮. 艢piochy wymieniano mi siedmiokrotnie (w okresie ok 5 lat).

Na ryby zawsze wo偶臋 2 pary. Za stary jestem 偶eby w wodzie ok 2C, pozwoli膰 sobie na mokre "pisanki" (z uwagi na zbli偶aj膮ce si臋 艢wi臋ta).



#994 OFFLINE   Pawe艂 nizinny

Pawe艂 nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 post贸w
  • LokalizacjaOstro艂臋ka
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Stypi艅ski

Napisano 20 kwiecie艅 2019 - 09:57

Masz Pawe艂 racj臋. Te偶 poszed艂em t膮 drog膮. 艢piochy wymieniano mi siedmiokrotnie (w okresie ok 5 lat).

Na ryby zawsze wo偶臋 2 pary. Za stary jestem 偶eby w wodzie ok 2C, pozwoli膰 sobie na mokre "pisanki" (z uwagi na zbli偶aj膮ce si臋 艢wi臋ta).

Chyba najbardziej optymalne rozwi膮zanie. 

Swoj膮 drog膮, chyba nie ma kozaka co by jajka wsadza艂 bezpo艣rednio w 2C, no mo偶e jaki艣 wielbiciel sado-maso....



#995 OFFLINE   platynow艂osy

platynow艂osy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecie艅 2019 - 19:05

Panowie, 

Mo偶e nie doczyta艂em, ale jak nazywa si臋 ten Go艣膰, lub Firma w PL, kt贸ra robi 艣opiochy na zam贸wienie?



#996 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin/L臋bork

Napisano 20 kwiecie艅 2019 - 20:25

B艂auciak, neopreny robi. Nie wiem czy oddychaj膮ce te偶.
  • platynow艂osy lubi to

#997 OFFLINE   r贸zga艣

r贸zga艣

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 post贸w

Napisano 24 kwiecie艅 2019 - 22:49

Cze艣膰. Musz臋 kupi膰 na szybko jakie艣 dobre spodniobuty. Dzi艣 wywrotka na Dunajcu i aliexpress posz艂y z dziur膮. S艂ysza艂em o Vision tank. Czytam tez o Patagonii Galleos . Co b臋dzie lepsze . Pliiiiz

#998 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 kwiecie艅 2019 - 22:59

jak Cie stac to tylko patagonia

sam uzywam galeosow 2 sezon, laze po krzarach, nie szczypie sie z nimi wogole.

nic nie cieknie. mialem wczesniej duzo budzetowych gaci. wszystko bardzo szybko zaczynaly leciec

patagonia to inna liga.

polecam



#999 OFFLINE   r贸zga艣

r贸zga艣

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 post贸w

Napisano 24 kwiecie艅 2019 - 23:16

Gdzie si臋 to kupuje . Stac nie sta膰 dzis sp臋dzi艂em 13 godzin z mokrymi jajkami. Nie sta膰 mnie na dziadostwo 馃構

#1000 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2655 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa, Choszcz贸wka
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 24 kwiecie艅 2019 - 23:31

Flyhouse, ale przecie偶 mo偶na u偶y膰 gugla ... :rolleyes:







R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: 艣piochy, wodery