Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Sumy 2018


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#1 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 18 March 2018 - 11:05

*
POPULAR

Witam

 

Kiedys tam kiedys, bywalo tak, ze przypadalo mi w udziale u nas na forum otwieranie watka sumowego.

Jezdzilem, szukalem, plywalem...czasem cos zlowilem.

 

Lata leca, sumy rosna. Ja nie jezdzilem od 2014.

 

No ale do czasu ;)

 

W koncu smy sie namowili, umowili i pojechali.

 

Ryby byly. Paru Kolegow zyciowki poprawilo.

Mi osobiscie 3 ryby zlapac sie udalo. Jak na 4 dni plywania to jestem bardzo zadowolony.

Szczegolnie, ze kazda z moich zdobyczy miala ponad 200 cm.

 

Tu na fotkach najkrotsza z podjetych ryb.

 

Wiecej informacji na blogu :

 

http://jerkbait.pl/b...pańskich-sumów/

 

 

Sprzetowo to wedka awaryjna (black cat mix spinn), niezawodny Avet MXL, power pro 65 lb i na koncu przyponu wobler Salmo. Pike 13 JDR.

 

Attached File  2018 03 16 207 002 1200.jpg   57.88KB   124 downloads

 

Attached File  2018 03 16 207 001 2400.jpg   54.64KB   117 downloads


Edited by Guzu, 18 March 2018 - 11:39.

  • mario, bassket, tomi78 and 57 others like this

#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,567 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 18 March 2018 - 21:18

Gdzie takie sztuki ... ? Czyżby Ebro ?


  • TeDDyBoY and WronaJig like this

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 18 March 2018 - 21:23

Gdzie takie sztuki ... ? Czyżby Ebro ?


Tak

#4 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 19 April 2018 - 09:52

Watek odlecial w niebyt 4 strony wiesci znad wody...

 

To tu taki material z holu rybki.

 

Material z tych montonnych . 

4:30 roboty...

 

Dla wytrwalych ;)

 


  • bassket, popper, CLAUDIO and 7 others like this

#5 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Posted 05 May 2018 - 19:31

Panowie macie tu coś dla ucha i oka na rozluźnienie napięcia  

 



#6 OFFLINE   0ktopus

0ktopus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 posts
  • LokalizacjaPodhale
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Pojedyniec

Posted 07 May 2018 - 22:54

Otwarcie sezonu sumowego w naszym wykonaniu dało kilka ryb powyżej 2m a Magdzia złowiła suma na Rekord Świata


Edited by 0ktopus, 07 May 2018 - 22:57.

  • Guzu, nalewator, popper and 26 others like this

#7 OFFLINE   Cinex181

Cinex181

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 posts
  • LokalizacjaProchowice
  • Imię:Marcin

Posted 28 May 2018 - 12:48

Witam. Czy dobrze rozumiem, że jeżeli na ostatni dzień okresu ochronnego przypada dzień ustawowo wolny to okres zostaje skrócony o ten dzień zatem jeżeli okres ochronny suma trwa do 31 maja w który to dzień jest święto to możemy w tym roku łapać go od 31.05?


  • Maro1947 likes this

#8 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 posts
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Posted 01 June 2018 - 16:20

W Szczecinie już może na więc trolling w poszukiwaniu wąsaczy. Obawiałem nowe miejsce, blat 7m tuż przy głębokiej rynnie. Pierwsze naplyniecie zaczep, uwolnienia wobler. Druga próba studnia. Do trzech razy sztuka, uwięził się bardzo wku....ny 130 cm sumek który dał popalić. Szybka fotka i wraca w odmęty Odry.
81b747953303d8ba5b4e3170008b4fdc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Guzu, Artech, salmon1977 and 6 others like this

#9 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,038 posts
  • Imię:Zbigniew

Posted 01 June 2018 - 18:13

*
POPULAR

Zacny przyłów i foto-samowyzwalacz

Attached Files


Edited by SPIDERLING84, 01 June 2018 - 18:17.

  • mario, popper, Artech and 60 others like this

#10 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 posts
  • LokalizacjaSlaskie

Posted 05 June 2018 - 13:43

Dzisiaj taki pod 150. Sam na lodzi oj była jazda😀!!!

 

Attached File  FEC1E1BE-0DEE-4441-9577-B3375537AECC.jpeg   44.92KB   84 downloads


  • slawito, BOSMAN 76, ziom7 and 3 others like this

#11 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Posted 10 June 2018 - 08:08

Wczoraj 146cm na zestawie "ciężkim" sandaczowym

 

Attached File  35078799_1970084499921871_6573370102756933632_n.jpg   47.39KB   67 downloads


  • Guzu, Adrian Tałocha, slawito and 19 others like this

#12 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Posted 10 June 2018 - 12:21

*
POPULAR

207 cm. Co to był za poranek. Razem z kolega Michałem wypracowaliśmy moją życiową rybę. Czytanie Wisły i doświadczenie Michała pozwoliło złowić nam rybę, która spędzała mi sen z powiek. Prawdziwy potwór. Ryba wzięła chyba w najtrudniejszym miejscu jakim mogła. Szybka burta z powalonymi drzewami. Przez pierwsze minuty nie mogliśmy podnieść jej wogole z dna. Był moment kiedy po pierwszym klepnięciu odjechała jeszcze kilkadziesiąt metrow, aby stanąć w zatopionym drzewie. Horror. Na szczęście udało nam się wyprowadzić ja z drzew i doholować do piaszczystej wyspy. Ręce i plecy do wymiany ;) Trudne technicznie miejsce potęguje naszą satysfakcje. Nie było miękkiej gry. Ryba złowiona na woblera. To będzie dobry sezon.
Attached File  IMG_20180609_102948.jpg   82.47KB   67 downloads
Attached File  IMG_20180609_103010.jpg   84.78KB   67 downloads
Attached File  IMG_20180609_143302.jpg   86.7KB   67 downloads
  • Guzu, mario, tomi78 and 64 others like this

#13 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Posted 16 June 2018 - 21:15

Po kilku nie wciętych strzałach i spince, w końcu sezon otwarty :D

Attached Files

  • Attached File  026.jpg   67.07KB   72 downloads

  • Adrian Tałocha, wildriver, RokiFishBoa and 16 others like this

#14 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts
  • LokalizacjaLubuskie

Posted 17 June 2018 - 14:46

Nocny bandyta.

 

Attached File  20180616_072757~2.jpg   85.21KB   67 downloads


  • wujek, SzymusS, suchy and 26 others like this

#15 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Posted 18 June 2018 - 07:39

Uwielbiam Wisłę, łowiąc tam wszystko się może zdarzyć. Na lekki zestaw, może zameldować się każda ryba. Wykonując kolejny rzut nigdy nie wiesz co może się wydarzyć. Tak było wczoraj, obławiając wiślaną rafę w poszukiwaniu sandacza, stojąc po pas w wodzie, zaliczyłem piękne branie. Ładny sum na delikatnym zestawie przysporzył mi dużo emocji. Kijek do 28 gram i plecionka 0,12 ;) Wisła jest bardzo łaskawa w tym roku :)

Attached File  dobre.jpg   121.01KB   66 downloads


Edited by DAWIDspinn, 18 June 2018 - 07:39.

  • Guzu, suchy, Adrian Tałocha and 30 others like this

#16 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts
  • LokalizacjaLubuskie

Posted 19 June 2018 - 22:29

 Znalazła się chwilka czasu więc zamieszczam krótki opis.
Wybrałem się ze znajomym na nockę nad jedną z większych polskich rzek w okolicach Zielonej Góry. Wieczorne spinningowanie nie przyniosło żadnych efektów więc spłynąłem na tamę na której wcześniej zostawiłem kolegę. Po grillu przyszedł czas na drzemkę. Nad ranem jeszcze po ciemku słyszałem kilkukrotnie typowe sumowe uderzenie nocnego bandyty. Po odaniu kilkudziesięciu rzutów poczułem potężne branie i natychmiastowy odjazd ryby w środek nurtu. Próbowałem ją zatrzymać ale nie miałem szans i ruszyła ona z nurtem dwie tamy w dół rzeki i przykleiła się do dna w jednym z dołków znajdujących się w nurcie. Szybko odcumowaliśmy ponton i napłyneliśmy nad rybę. Kiedy udało się oderwać ją od dna, wpłyneliśmy w tamę i tam po kilku minutach zameldowała się ona w pontonie.
Sprzętowo to Shimano Beastmaster AX Silurus 270/300cm o cw. do 200g. Kołowrotek to Shimano Twin Power 400PG z plecionką Berkley Whiplash 0.2 oraz fluorocarbonem 1.0. Ryba wróciła do domu w dobrej kondycji ale musiałem spedzić z nią około 8 minut w wodzie zanim zdecydowała się na odpłynięcie. Mam nadzieję na ponowne sptkanie i patrząc na jej rozdwojonego lewego wąsa raczej ją rozpoznam. Mam nadzieję, że uda jej się uniknąć spotkania z mięsiarzami i spotkamy się jeszcze nie raz.

 

Attached File  20180616_073027~2.jpg   75.04KB   139 downloads


Edited by bartsiedlce, 20 June 2018 - 08:46.

  • SzymusS, Adrian Tałocha, kamil098 and 26 others like this

#17 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 posts
  • Lokalizacjalubuskie

Posted 22 June 2018 - 10:10

Wczoraj wieczorem wróciłem z krótkiej wyprawy sumowej, na dolną Wisłę. Wychowany niby także na dużej rzece(Odra), byłem nieco zszokowany wielkością i potencjałem rzeki, z pozycji spinningisty łodziowego. Bezmiar wody początkowo przygniatał, ale po paru godzinach pływania, okazało się że jest przewidywalny, powtarzalny i łatwy do odczytania. Potencjał na okazy jest.

Takie pierwsze, samotne wyprawy na jakąś wodę są trudne, ale dzięki paru cennym wskazówkom nadwiślańskiego forumowicza, udało się parę ryb do brania skłonić. Za te wskazówki bardzo dziękuję. Jedną rybę złowioną na gumę "z ręki", udało się zmierzyć, całkiem niebrzydką, tylko 3 cm krótszą od PB, choć ten nie jest wygórowany.

Pewnie jeszcze nad królową się zjawię, ale już raczej na wyprawę inaczej poukładaną i co najmniej na 3 dni, dalej od miast i łódek wędkarskich.


  • Guzu, Adrian Tałocha, wojti80 and 3 others like this

#18 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,201 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 01 July 2018 - 23:10

*
POPULAR

Rok ten jest dla mnie bardzo udany. Fajnie połowiłem pstrągów (co opisałem tutaj), ale spotkałem także bardziej dzikie ryby, z wąsami w dodatku.

Attached File  5.jpg   51.05KB   60 downloads Attached File  6.jpg   61.98KB   59 downloads Attached File  7.jpg   47.47KB   59 downloads
Pierwszy duży

Atak był na tyle agresywny, że od razu zdałem sobie sprawę, z kim mam do czynienia. Ryba zabrała kilkanaście metrów plecionki i odpłynęła do pobliskiej rynny, gdzie przymurowała pomiędzy głazami. Hol był, a właściwie jego próby dość wyczerpujące. Przez 2 godziny udało mi się go podciągnąć może z 5 metrów. Walczyłem w 4 bastionach, w każdym mniej więcej 30 minut. Po pokonaniu ostatniego ryba zmierzała prosto w zaczep. Dokręciłem hamulec na maxa. Kotwice już tego nie wytrzymały. Dwa groty wyłamane, pozostałe rozgięte, jeden tak wyprostowany, że może służyć jako szydełko do przebijania kukurydzy dla karpiarza. Używam go do podważania kółek łącznikowych.

Sandacz

Branie było delikatne i nie zapowiadało tego, co za chwile nastąpiło. Przez chwile wydawało mi się, że mam jakąś małą rybę, ale niespodziewanie ryba ta przymurowała do dna i już nie była taka mała. Krótkie przeciąganie liny, ruszyła się. Idzie w moja stronę i luz!!! No nie, spięła się. Na zestawie wisiał sandaczyk, taki z 35cm. Trochę pokiereszowany, ze śladami i uszkodzoną łuską, ale żył. Odpłynął bez problemu. Ciekawe, kogo bardziej się przestraszył?

Kaczka

Tego poranka pachniało rybą. Bolenie agresywnie atakowały ukleje. Jeden uderzył obok kaczki. Zacząłem się zastanawiać, dlaczego ryba nie boi się pływającego ptaka, a kaczka ryby. Kto kogo powinien się obawiać? Za chwile nastąpił kolejny atak, blisko moich nóg niemal pod samym brzegiem. Odruchowo spojrzałem w tą stronę i wtedy nastąpiło wielkie łupppp. Kaczki już nie było, pozostał tylko wir i koniec czarnego ogona uderzający o wodę. Przez chwilę tak się patrzyłem ze zdziwieniem. Czy wypłynie? Nie wypłynęła. Czy w ogóle rzucać. Dobrze wiecie co zrobiłem. Atak nastąpił w 8,  może 10 rzucie. Sum zjadł cukierka i przymurował do dna, aby skończyć golonkę. Próbowałem go przesunąć i nie dałem rady. Zaparłem się i zacząłem pompować, raz, dwa, trzy, ruszyłem go może ze dwa metry. To chyba poirytowało rybę, bo szarpnęła mną tak mocno, że jakbym nie był  na to przygotowany, poleciałbym na twarz w błoto i kamienie. Zaczęła spływać, nawet nie zrywami, jak średni, czy mały sumek, tylko ruchem jednostajnie przyspieszonym. Próbowałem ją zastopować, ale chyba sam nie wierzyłem w powodzenie. Dokręcałem coraz mocniej hamulec, a ona płynęła nadal. Rozgięła ST58 3x+. To znaczy jeden grot był rozgięty, drugi ściśnięty. Pokazała mi ograniczenia mojego najmocniejszego zestawu spinningowego. Jej nie mogłem wyholować. Nawet nie było mi szkoda. I po co rzucałem? Głupi…
 

Żeby nie było, że tak mi wszystko ucieka. Trochę sumów wyciągnąłem. Powiem więcej, wyłowiłem się. Ze dwa kijankowate, kilka w granicach 115-125, kilka 130-140, największy 183cm, największy wyholowany ma się rozumieć. Ciągnąłem go ze 20 minut. Chciał mocno odpłynąć z nurtem, ale szybko przystopowałem jego zapędy. Potem było już tylko siłowe przeciągnie liny. Moja, Twoja, moja. Moja wygrała. Nie miałem rękawic, chwyciłem go za pysk dłonią. Próbował odpłynąć, nie puściłem. Dłoń trochę pokaleczona, poleciała krew, ale wygrałem. On też wygrał, bo dalej pływa : )

Attached File  1.jpg   37.04KB   55 downloads Attached File  2.jpg   54.9KB   55 downloads Attached File  3.jpg   66.11KB   56 downloads
Sprzęt to Beastmaster AX  270, 20-50, Penn Spinfisher V 4500, pp 0,31, gruby fluro na przyponie łączony krętlikiem.
Attached File  10.jpg   54.84KB   57 downloads
Kompletuje teraz lżejszy, ale mam nadzieje, że równie mocny zestaw. Będzie służył przy głębokim brodzeniu. Na razie odebrałem LES90 HF2, testy niedługo…
Attached File  8.jpg   54.96KB   58 downloads Attached File  9.jpg   39.99KB   58 downloads

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"              :good:


Edited by woblery z Bielska, 02 July 2018 - 13:42.

  • Guzu, mario, tomi78 and 57 others like this

#19 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 posts
  • LokalizacjaMałopolska

Posted 02 July 2018 - 05:28

Super przygody, super się czyta, super ryby.... Wszystko super👍
  • korol likes this

#20 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Posted 02 July 2018 - 09:53

Gratulacje. Opisz proszę jak typujesz miejscówki, długo obławiasz jedno miejsce czy skaczesz dość szybko po miejscówkach.
Takie wyniki z brzegu szacun.
  • korol likes this




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users