Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Photo

moja "Analiza Sukcesu"


  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#1 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 posts
  • LokalizacjaPodhale

Posted 15 November 2018 - 20:40

moja Analiza Sukcesu wygl膮da tak:

 

50 % Sukcesu to by膰 w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie 

 

40 % sukcesu to posiada膰 odpowiedni膮 much臋 i w miar臋 poprawnie j膮 poda膰

 

10 % to sprz臋t 

 

 

mia艂em to szcz臋艣cie 偶e urodzi艂em si臋 nad Sanem w Dynowie i gdy zrobi艂em sobie pierwsz膮 much贸wk臋 z bambusa moja rzeka by艂a wybrukowana lipieniami,kleniami i jelcami

 

po 30 latach z much贸wk膮 ju偶 nie licz臋 na to 偶e co艣 si臋 zmieni w polskich wodach .

z ut臋sknieniem czekam na lato - pakuj臋 samoch贸d i jad臋 do Skandynawii i staram si臋 jeszcze po艂owi膰 sobie w rybnych wodach

 

moje obserwacje s膮 takie 偶e i tam poma艂u wszystko si臋 zmienia i za kilka lat mo偶e si臋 to sko艅czy膰

a zamiast nowej w臋dki czy ko艂owrotka wol臋 wyda膰 te pieni膮dze na kolejny wyjazd

pozdrawiam

 

 

 

 


  • mart123, SzymonP, Krzysiek Dmyszewicz and 6 others like this

#2 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 posts
  • Lokalizacja呕aga艅
  • Imi臋:Pawe艂

Posted 15 November 2018 - 21:06

Niestety nie chce w to wierzy膰 ale zapewne masz racj臋, dzisiaj kolega by艂 na Sanie 1 pstr膮g 1 lipie艅, wcze艣niej byli znajomi tydzie艅 temu na 4 osoby dwa wi臋ksze lipienie. Na Sanie bryndza pomo偶e jest puste praktycznie od ryb 艁upawa,Dobrzyca, Pi艂awa,Gwda nasz B贸br doczeka艂 si臋 kolejnej modernizacji elektrowni w kt贸rej uwaga ! nie b臋dzie przep艂awki dla ryb inwestor nie b臋dzie ponosi艂 dodatkowych koszt贸w a wody Polskie na to przytakuj膮, Kwisa mimo moich zarybie艅 i koleg贸w co roku rybostan jest o kilka procent mniejszy. Mo偶na je藕dzi膰 daleko ale nie o to nam chyba chodzi艂o :( 


  • marian-56 likes this

#3 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 15 November 2018 - 21:13

A ja bym doda艂 do tej analizy jeszcze 艂ut szcz臋艣cia...


  • marian-56 likes this

#4 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 15 November 2018 - 21:24

Te偶 tak my艣l臋 :)

 

Attached File  WP_20150731_002.jpg   54.81KB   24 downloads Attached File  WP_20150731_005.jpg   49.74KB   24 downloads Attached File  WP_20150731_012.jpg   32.75KB   24 downloads

 

 

Chocia偶 ja si臋 nigdzie p贸ki co nie wybieram, bo na ob艂owienie Odry nie wystarczy mi 偶ycia. Znam dopiero 0,01% tej rzeki, ostrz臋 sobie z臋by na poznanie kolejnych 0,01% :ph34r:

 

Wolno, wolniej, najwolniej jak si臋 tylko da...

 

Attached File  DSC06694a.jpg   48.11KB   23 downloads

 

Spokojnie...

 

Attached File  DSC06703a.jpg   44.75KB   23 downloads

 

Popijaj膮c herbat臋...

 

Attached File  DSC06724a.jpg   32.74KB   23 downloads

 

 

Prawd臋 m贸wi膮c, jak sobie czasami tak medytuj臋, moich znajomych i Koleg贸w nie ma na rybach, bo na co艣 ci膮gle zbieraj膮 :lol: Kwestia wyboru, czy chcemy si臋 ci膮gle upgrade'owa膰, czy te偶 mi艂o sp臋dzi膰 偶ycie, maj膮c na to 偶ycie CZAS B)


  • bobo, Piotr Go艂膮b, Pisarz.......ewski Piotr and 10 others like this

#5 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 posts
  • Lokalizacja呕aga艅
  • Imi臋:Pawe艂

Posted 15 November 2018 - 21:34

Fajna ta Odra w tych okolicach troch臋 bardziej muchowa u mnie jest bardziej nizzinie rozlane brudne tam by na klenia skoczy艂 :)



#6 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • Lokalizacja艢L膭SK

Posted 15 November 2018 - 21:34

Prawd臋 m贸wi膮c, jak sobie czasami tak medytuj臋, moich znajomych i Koleg贸w nie ma na rybach, bo na co艣 ci膮gle zbieraj膮 :lol: Kwestia wyboru, czy chcemy si臋 ci膮gle upgrade'owa膰, czy te偶 mi艂o sp臋dzi膰 偶ycie, maj膮c na to 偶ycie CZAS B)

 

 

Od maja mam zaliczone prawie 120 dni 艂owienia (r贸偶ne metody) i patrz膮c na Kolegi sylwetk臋 tylko tego mu zazdroszcz臋. W tej chwili pakuj臋 graty na jutrzejszy wypad, dwa dni z mro偶onymi sardynkami w kieszeni... Mucha te偶 jest fajna.  :D


  • S艂awek Oppeln Bronikowski, Krzysiek Dmyszewicz, Pisarz.......ewski Piotr and 3 others like this

#7 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 15 November 2018 - 21:54

Powodzenia Andrzeju na rybach!!!



#8 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Posted 15 November 2018 - 22:48

W nawi膮zaniu do skutecznych much...

 

Dawniej cz臋sto startowa艂em w zawodach muchowych. W kole, w okr臋gu, w og贸lnopolskich... Podpatrywa艂em prawdziwych mistrz贸w, a przez to, 偶e nie traktowali mnie nigdy jako zagro偶enie, cz臋sto dzielili si臋 swoj膮 wiedz膮. W pami臋ci utkwi艂 mi zw艂aszcza jeden z Jesiennych Lipieni Sanu. Po pierwszej turze rozmawia艂em z dwoma kolegami, kt贸rzy wygrali swoje sektory. Obaj m贸wili dok艂adnie to samo, zreszt膮 na nast臋pny dzie艅 mia艂em okazj臋 porozmawia膰 z wszystkimi trzema zwyci臋zcami sektor贸w i r贸wnie偶 us艂ysza艂em dok艂adnie to samo, dlatego tak utkwi艂o mi to w pami臋ci. 

Wszystkie pi臋膰 os贸b powiedzia艂o, 偶e d艂ugo zmieniali muszki, a偶 w ko艅cu jedna okaza艂a si臋 killerem. Na 偶adn膮 inn膮 bra膰 nie chcia艂y, tylko na t膮 jedn膮. Jedyn膮. Tego dnia cudown膮 przyn臋t臋.

I ka偶dy po艂owi艂 na inn膮 :D

 

Teraz startuj臋 ju偶 tylko raz w roku, w zawodach ko艂a. Po udarze moje mo偶liwo艣ci muszkowania znacznie si臋 zmniejszy艂y, pozosta艂 jednak sentyment. Pojecha艂em na trening, Namierzy艂em do艂ek "wybrukowany" pstr膮gami. Miejsce trudne technicznie, z zatopionym drzewem, z pozoru ma艂o atrakcyjne. Dwa pstr膮gi w dw贸ch rzutach, odpuszczam wi臋c miejsc贸wk臋 i id臋 dalej. W czasie tego spaceru pojedyncze rybki, ale na prawie ka偶dej miejsc贸wce. Wybra艂em te偶 najskuteczniejsz膮 muszk臋. Zawody. Id臋 szybko na "swoj膮" miejsc贸wk臋, rzut, drugi, trzydziesty... Jedno niemrawe pukni臋cie... Pustynia.. Odwiedzam kolejne miejsca, s艂o艅ce coraz wy偶ej, nad wod膮 coraz wi臋cej ludzi, a ja mam zaliczonego tylko jednego pstr膮偶ka "stykowca". Konsultacaj telefoniczna z kolegami, maj膮 po dwa-trzy. Dodam, 偶e 偶aden z nich nie by艂 z much贸wk膮 wi臋cej ni偶 30-40 razy w 偶yciu. Czyli przepa艣膰 mi臋dzy naszymi potencjalnymi umiej臋tno艣ciami jest ogromna... C贸偶, czas spojrze膰 prawdzie w oczy i pogodzi膰 si臋 z faktem, 偶e to ju偶 emerytura ;) Wracaj膮c do samochodu zatrzymuj臋 si臋 przy obiecuj膮cym do艂ku, kt贸ry na treningu da艂 mi ryb臋. W dw贸ch rzutach wyjmuj臋 dwa pstr膮gi. Przechodz膮c wcze艣niej nie mia艂em tu brania.. Jeszcze kilka pustych rzut贸w i decyzja - id臋 do swojej "bank贸wki". Trzy rzuty i trzy pstr膮gi. P贸藕niej jeszcze lipie艅, kt贸rego wypinam w wodzie i szybki marsz do samochodu - koniec czasu. Zacz膮艂em i sko艅czy艂em na tej samej muszce... Wa偶niejsze od wzoru jest wewn臋trzne przekonanie, 偶e to jest w艂a艣ciwy wz贸r. A ryby? No c贸偶. Potrafi膮 by膰 przep艂oszone, przek艂ute, albo akurat zrobi艂y sobie przerw臋 w 偶erowaniu. Lub nie chc膮 naszej przyn臋ty z jakiego艣 innego, rybiego powodu. Powt贸rz臋 jeszcze raz - odpowiednia przyn臋ta jest wa偶na, wa偶niejsza jednak jest wiara w jej skuteczno艣膰 :)


  • Pawe艂 nizinny, harp, Krzysiek Dmyszewicz and 10 others like this

#9 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,294 posts
  • Lokalizacja艢l膮sk
  • Imi臋:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Posted 16 November 2018 - 00:34

Witam.

Warto by najpierw zdefiniowa膰 znaczenie s艂owa "sukces". W znaczeniu w臋dkarskim ... muchowym r贸wnie偶.

Za ka偶dym razem i dla ka偶dego z nas b臋dzie on oznacza艂 zapewne ca艂kiem co innego: wyrwanie si臋 w og贸le na ryby ... po艂owienie sobie ... zobaczenie ryby w wodzie nad kt贸r膮 jeste艣my ... z艂owienie ryby w og贸le ... z艂owienie du偶ej ryby ... z艂owienie PB ... z艂owienie wielu ryb ... nie z艂owienie 偶adnej ryby nawet ale doznanie ekstazy dozna艅 duchowych, wizualnych i sensorycznych ... zrobienie fajnych zdj臋膰 nad wod膮 (jest takie s艂owo - "fajny"), sp臋dzenie dnia na 艂onie natury, przej艣cie ilu艣 tam kilometr贸w wzd艂u偶 rzeki i zrzucenie paru kilogram贸w, pozytywna weryfikacja dopiero co, trafnie zakupionego sprz臋tu, itp.,  itd. ...  :D

Pozdrawiam.

PS. ... sukces ...

Attached Files


  • mart123, Pawe艂 nizinny, Bia艂ek and 6 others like this

#10 OFFLINE   DinekOracz

DinekOracz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 posts
  • LokalizacjaMa艂opolskie

Posted 16 November 2018 - 08:52

Osobi艣cie dla mnie sukcesem ju偶 jest wypad na ryby. Jak si臋 uda wyskoczy膰 gdzie艣 miedzy prac膮 a domem. Sprz臋t? M贸j sprz臋t raczej niska p贸艂ka. Szybki wypad gdzie艣 na g贸rn膮 So艂e, cisza, spok贸j, g贸ry, czysta woda. Trafi sie pstr膮g, lipie艅 fajnie. Jak jad臋 z kolegami to liczy si臋 偶eby by膰 jedn膮 sztuk臋 do przodu 馃槑 i dzie艅 udany. Dla mnie frajda si臋 liczy. Przepis na sukces? Dla jednego to 50 szt z czego 20 ponad 40 cm, dla drugiego jeden spad rybki kt贸ra 艂adnie wygie艂a kij, pomacha艂a p艂etw膮 i pop艂yne艂a. I wtedy czuje t膮 z艂o艣膰, rozczarowanie, 偶e ju偶 bylo tak blisko, 偶e ju偶 cz艂owiek "wita艂 sie z g膮sk膮" i sie nie uda艂o. Ja chyba bardziej takie momenty pami臋tam ni偶 jakie艣 偶yci贸wki.

"Cza si臋 cieszy膰 a nie ugania膰" tak mi kolega kiedy艣 powiedzia艂.

PS. Chyba w 偶yciu ryby nie zmierzy艂em 馃

#11 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 posts
  • LokalizacjaPodhale

Posted 16 November 2018 - 10:47

Sukces po mojemu to z艂owienie grubej ryby lub kilku a nie machanie godzinami w pustym potoku i pr贸ba przechytrzenia ryb kt贸rych tam po prostu nie ma
Swoj膮 przygod臋 z much贸wk膮 rozpocz膮艂em w 1984 na Sanie w Dynowie i dobrze pami臋tam jak w Polsce wygl膮da艂a rybna rzeka
A偶eby z艂owi膰 ryb臋 musi ona tam by膰 i musz臋 by膰 w porze kiedy b臋dzie 偶erowa膰
Kiedy艣 mia艂em tak膮 tajn膮 rynn臋 powy偶ej Wary i bywa艂o 偶e nie raz wraca艂em o kiju ale ryba tam by艂a a ja by艂em w nieodpowiedniej porze
Ale zawsze mia艂em pewno艣膰 偶e lipienie tam s膮 i by艂y...

#12 OFFLINE   Pawe艂 nizinny

Pawe艂 nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 posts
  • LokalizacjaOstro艂臋ka
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Stypi艅ski

Posted 16 November 2018 - 15:30

Moja tak:

 

50 % Sukcesu to rybna woda 

 

40 % sukcesu to by膰 nad wod膮 jak najcz臋艣ciej

 

10 % to ca艂a reszta


  • Krzysiek Dmyszewicz, Gadget and woblery z Bielska like this

#13 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 16 November 2018 - 15:42

Nie mog臋 si臋 powstrzyma膰 od k膮艣liwej obserwacji, kt贸rej 艣rodowisko, moderacja, i nikt nie chce s艂ysze膰.. ale... dlaczego w rocznym bud偶ecie jest zwykle:

  • 50% paliwo / dojazdy / noclegi
  • 45% sprz臋t
  • 5% na ochron臋 i zagospodarowanie w贸d

Jakie艣 pytania?  ;)

 

Bo ja sobie my艣l臋, 偶e skoro 50% sukcesu to rybna woda, to dlaczego nie wydajemy na wody 50% rocznego bud偶etu w臋dkarskiego? Bo kiedy艣 zderzymy si臋 g艂owami gdzie艣 na Syberii i trzeba b臋dzie si臋 pochyli膰 nad t膮 pustyni膮....


Edited by Krzysiek Dmyszewicz, 16 November 2018 - 15:43.

  • filip, Woytec and Stary-jary like this

#14 OFFLINE   Pawe艂 nizinny

Pawe艂 nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 posts
  • LokalizacjaOstro艂臋ka
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Stypi艅ski

Posted 16 November 2018 - 16:41

Krzysiu, id膮c dalej z moim postem

 

W臋dkowanie na rybnych wodach:

50% koszt贸w to paliwo

40% koszt贸w noclegi, jedzenie, licencje...

10% sprz臋t

 

W臋dkowanie na wodach PZW:

50% koszt贸w to paliwo

40% koszt贸w noclegi, jedzenie, w贸dka

9% sprz臋t

1% licencje 

 

:)


  • Krzysiek Dmyszewicz and Woytec like this

#15 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 posts
  • LokalizacjaPodhale

Posted 16 November 2018 - 16:57

oj Krzysiu ,Krzysiu - wrzucenie kolejnych milion贸w z艂otych do "Machiny zwanej PZW" niczego nie zmieni...przyb臋dzie etat贸w i pensje p贸jd膮 w g贸r臋 a tylko ma艂y procencik tych pieni臋dzy trafi do wody . nie b膮d偶 naiwny...


  • Pawe艂 nizinny and MajKar like this

#16 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 16 November 2018 - 16:59

PZW Jelenia G贸ra - 134 z艂 / powiedzmy 65 dni na rybach = ok. 2 z艂 dni贸wka

 

OS Sanu - 1800 / 40 dni na rybach (limit wej艣膰) = 45 z艂 dni贸wka

 

R贸偶nica za dni贸wk臋: ok. 22 razy. We藕my jeszcze d艂ugo艣膰 Bobru od granicy z Czechami do Leszna Dolnego, a d艂ugo艣膰 OS-u, to r贸偶nica by uros艂a do 150 razy. Tak si臋 nie da gospodarowa膰. No way!  :P

 

P.S. A kto Ci ka偶e wrzuca膰 do machiny? Mo偶na si臋 zebra膰 i mie膰 obw贸d klubowy. Tylko nale偶y przy tym pami臋ta膰, 偶e nie b臋dzie ju偶 rzeszy sp艂awikowc贸w, kt贸rzy pokryj膮 koszty operatu dla muszkarzy. Musi stu ch艂opa dwa ko艂a rocznie po艂o偶y膰 na stole i b臋dziemy 艂owi膰. A jak nie to b臋dziemy szuka膰 to tu, to tam... Odra jest d艂uga i szeroka.


Edited by Krzysiek Dmyszewicz, 16 November 2018 - 17:02.

  • harp likes this

#17 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,088 posts
  • LokalizacjaOtwock

Posted 16 November 2018 - 17:30

U mnie tak:
70% wygodne buty
20% jaskrawe sznurowad艂a
10% wszystko inne
  • Guzu, Janusz Wa艂aszewski, Pawe艂 nizinny and 4 others like this

#18 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 posts
  • LokalizacjaPodhale

Posted 16 November 2018 - 17:36

cyt

"Mo偶na si臋 zebra膰 i mie膰 obw贸d klubowy"

 

no to zak艂adaj klub i sta艅 do przetargu na dzier偶aw臋 wody.

 

a mam pytanie czy jest jaki艣 klub w Polsce (poza  strukturami PZ艁) kt贸remu uda艂o si臋 wydzier偶awi膰  jak膮艣 rzek臋 i na niej gosodarowa膰 ??/

histori臋 Rudawy troch臋 znam ... jest olszty艅ska Passaria i kol J贸zef Jele艅ski na Rabie


Edited by bober, 16 November 2018 - 17:42.


#19 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 16 November 2018 - 17:42

cyt
"Mo偶na si臋 zebra膰 i mie膰 obw贸d klubowy"


Trzymam kciuki 偶eby si臋 Tobie uda艂o. Szczerze, bez 偶adnych z艂o艣liwo艣ci. Ba, nawet pomog臋 je艣li b臋d臋 m贸g艂.

#20 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 posts
  • Lokalizacja呕aga艅
  • Imi臋:Pawe艂

Posted 16 November 2018 - 17:44

 

PZW Jelenia G贸ra - 134 z艂 / powiedzmy 65 dni na rybach = ok. 2 z艂 dni贸wka

 

OS Sanu - 1800 / 40 dni na rybach (limit wej艣膰) = 45 z艂 dni贸wka

 

R贸偶nica za dni贸wk臋: ok. 22 razy. We藕my jeszcze d艂ugo艣膰 Bobru od granicy z Czechami do Leszna Dolnego, a d艂ugo艣膰 OS-u, to r贸偶nica by uros艂a do 150 razy. Tak si臋 nie da gospodarowa膰. No way!   :P

 

P.S. A kto Ci ka偶e wrzuca膰 do machiny? Mo偶na si臋 zebra膰 i mie膰 obw贸d klubowy. Tylko nale偶y przy tym pami臋ta膰, 偶e nie b臋dzie ju偶 rzeszy sp艂awikowc贸w, kt贸rzy pokryj膮 koszty operatu dla muszkarzy. Musi stu ch艂opa dwa ko艂a rocznie po艂o偶y膰 na stole i b臋dziemy 艂owi膰. A jak nie to b臋dziemy szuka膰 to tu, to tam... Odra jest d艂uga i szeroka.

 

 

Krzysiek problem jest taki 偶e na Os San jest ci臋偶ko z艂owi膰 ryb臋 :), ja ch臋tnie zap艂ac臋 za kart臋 4 razy tyle tylko po co ? po to 偶eby kto艣 te pieni膮dze i tak przepi.... na utrzymanie o艣rodka zarybieniowego i produkcje karpia ? kt贸rego mo偶na kupi膰 na wolnym rynku wsz臋dzie. To nie takie proste panie to je mafia jak wody polskie,rzgw i inne tego typu rzeczy, zdziwi艂by艣 si臋 jakie dziwne rzeczy si臋 dziej膮 na samym szczycie PZW w warszawie. 


  • Pawe艂 nizinny, Bia艂ek, arturbukowski and 1 other like this