Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Podsumowanie sezonu 2018


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,738 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 15 December 2018 - 11:28

To chyba już czas. Koniec roku za dwa tygodnie. Większość z nas robi sobie wolne od ryb. Proponuję tradycyjne podsumowanie sezonu. Kto, gdzie i na co?

Namiary GPS na miejsówki mile widziane, a zdjęcia ryba jeszcze bardziej :)



#2 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,168 posts
  • Imię:Maciej

Posted 15 December 2018 - 12:23

Witam. Ci co połowili jakieś fajne ryby wrzucali zdjęcia poszczególnych gatunków ryb w odpowiednie wątki tematyczne, najczęściej z krótkim bądź dłuższym opisem - w przypadku wyjątkowej ryby. Tutaj wrzucamy zbiorówkę wszystkiego, co nadawało się do zdjęcia ?



#3 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,738 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 15 December 2018 - 12:34

Maciej, przesadnie dużo tych fotek o tematyce muszkarskiej na forum nie było, więc liczę, że jakieś ryby tu się pojawią. Ale nie koniecznie muszą być ryby. To jest podsumowanie sezonu, tematyka zdjęć dowolna.



#4 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,168 posts
  • Imię:Maciej

Posted 15 December 2018 - 13:05

Przyznaję, że typowo na muchę (pomijając micro jigi)  nigdy nie łowiłem i nawet nikogo nie widziałem żeby łowił. Niestety daleko mi do terenów muszkarskich ;(. Wydaje mi się, że łowienie na muchę, jest kwintesencją tego wszystkiego co nazywamy wędkarstwem ;)


  • Richi55 likes this

#5 OFFLINE   Bastuś z Bratko

Bastuś z Bratko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 posts
  • LokalizacjaBratkowice

Posted 16 December 2018 - 17:20

Cel na ten sezon był prosty- złowić pięćdziesiątaka. Jednak wprowadziłem zmiany w dotychczasowej strategii. Zrozumiałem, że nie w każdej wodzie pływają grube lorbasy. Zacząłem sprawdzać po kolei okoliczne wody górskie, próbując wytypować rzekę, która daje szanse na spotkanie z grubym pstrągiem. Odkryłem wiele uroczych strumyków jednak zamiast pstrągów brały głównie niewielkie klenie. W miesiącach letnich złowiłem więcej karasi(w wodach mających status wody górskiej!) niż pstrągów.

Attached File  P4222307.jpg   123.28KB   10 downloads

Attached File  P8202862.jpg   99.28KB   10 downloads

W wrześniu skoncentrowałem się na kleniach i w końcu udało się złowić na piankowego żuczka pięćdziesiątaka.

Attached File  kl.jpg   56.25KB   10 downloads

Przedzierając się przez nadbrzeżne krzaki nad jedną z bardziej odludnych rzek w mojej okolicy natrafiłem na ciekawe znalezisko botaniczne. W sam raz jako lekarstwo na depresję "brakobraniową".

Attached File  P9083120.jpg   112.41KB   11 downloads


  • lukomat, Andrzej Stanek, dariusz and 11 others like this

#6 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 16 December 2018 - 17:54

Rok dobry - sporo ryb raczej mniejszych jak większych. Jeden dzień przebił wszystkie, siedem szczupaczków +50... w ciągu niecałej godziny (woda PZW).

Meldowały się także znacznie większe... Streamer okoniem pachnący... na ostatniej fotce także zakamuflowany szczupaczek. 

 

Attached File  55.jpg   129.25KB   10 downloads Attached File  44.jpg   140.31KB   9 downloads Attached File  22.jpg   88.29KB   9 downloads

 

Attached File  11.jpg   89.27KB   9 downloads Attached File  33.jpg   137.79KB   9 downloads Attached File  66.jpg   101.7KB   9 downloads


Edited by Andrzej Stanek, 16 December 2018 - 17:55.

  • lukomat, Białek, dariusz and 10 others like this

#7 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1,601 posts
  • LokalizacjaPl

Posted 16 December 2018 - 19:32

Dla mnie to był pierwszy praktycznie całkowicie muchowy sezon, wcześniej łowiłem na suchą głównie klenie  latem,a reszta to był spinning. Późną jesienią 2017 w rok po skompletowaniu zestawu #9 (próbowałem też kilka razy rok wcześniej ale za mało konsekwentnie) postanowiłem że nie odłożę w kąt muchówki dopóki czegoś na nią nie wytargam... Walczyłem tak od połowy listopada (z około miesięczną przerwą gdy wszystko w NL zamarzło) do połowy lutego gdy w końcu coś fajnie pociągnęło z drugiej strony  linki ... Co prawda okazało się że to nie szczupak o którym marzyłem ,ale zedzik też fajnie, i od razu 85cm. , jak dotąd nie pobite muchowe P.B. 

 

Attached File  zeed1.jpg   70.66KB   10 downloads

 

Dzień później idąc za ciosem łowię pierwszego szczupaka na muchę równe 80cm.

 

Attached File  pajo.jpg   86.96KB   9 downloads

 

Następie w marcu łowię kilka pięknych muchowych okoni na moich okoniowych spinningowych metach, w tym równe 50cm.

 

Attached File  okonek111.jpg   72.26KB   10 downloads

 

Potem nastał closet season na drapieżniki, a ja postanowiłem spróbować spełnić moje kolejne muchowe marzenie : mullet  , co po kilku wypadach dało piękną rybę 67cm. Ryby te są strasznie silne i ostrożne,walka z tą rybą na przyponie 0,14mm. trwała prawie 20 minut. Potem było jeszcze kilka  pięknych ryb +- 50cm.

 

Attached File  cefalek.jpg   99.85KB   9 downloads

 

Latem łowiłem głównie sea bassy w morzu i drapieżnki na śródlądziu  jednak tu i tu bez okazów. Czekałem cały czas na jesień ,a celem na ten okres był dla mnie szczupak 100+ ,no i 7 października się udało :)  130cm . na muchę!!!! Nawet w najśmielszych fantazjach nie marzyłem o takiej rybie...

 

Attached File  130.jpg   64.65KB   8 downloads

 

Jak dla mnie sezon był super,ale jeszcze nie składam broni , zostało jeszcze kilka dni do końca roku,a później jeszcze 3 miesiące jeżeli pogoda pozwoli...

 

Pozdrawiam Wobi

 

PS. W wolnych chwilach relaks przy imadle...

 

Attached File  stri.jpg   57.34KB   8 downloads


Edited by Wobi, 16 December 2018 - 19:34.

  • Guzu, tomi78, lukomat and 19 others like this

#8 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 16 December 2018 - 20:31

Wobi Wobi Wojtku,

To jakiś kosmos , taki tu lekki wpisik.
A tu takie bydlęcia i do tego ta muchowa 130 :o

Szacun i czapka zimowa z głowy

Gratulacje najszczersze !

Pozdrawiam
  • Andrzej Stanek and Wobi like this

#9 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,168 posts
  • Imię:Maciej

Posted 16 December 2018 - 20:38

Szczupak wielki i większość z forumowiczów nie zobaczy na żywo takiego kolosa, ale chyba jeszcze większym osiągnięciem jest ten sandacz złowiony na muchę ;)


  • Wobi likes this

#10 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,156 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Posted 16 December 2018 - 20:59

Całkiem sympatyczne rozpoczęcie  sezonu, wyczekane  50 na zdecydowanie nie pstrągowego stremera .

 

Attached File  IMG_0687.JPG   39.04KB   7 downloads

 

Dania na szybko - gwałtowne ochłodzenie sporo namieszało. Niestety bez ryby, ale widoki....  :wub:

Attached File  P4060581.JPG   70.58KB   7 downloads

 

Attached File  P4050477.JPG   90.72KB   7 downloads

 

Attached File  P4070942.JPG   69.28KB   7 downloads

 

Attached File  P4070931.JPG   80.57KB   7 downloads

 

Majowa  Szwecja nieco rozczarowała,  tylko jedna rybka w zadowalającym wymiarze, za to słońca nie brakowało ;)

Attached File  P5250656.JPG   76.35KB   7 downloads

Attached File  P5250660.JPG   66.51KB   7 downloads

 

Od czerwca do końca pazdziernika  zabawa w  " kto kogo wyroluje " czyli bolenie z  jeziorowych bagien. Z pokorą przyznaje że złoiły mi tyłek straszliwie . 

 

Attached File  P7070073.JPG   45.69KB   8 downloads

Attached File  PA060237.JPG   48.88KB   9 downloads

 

Czasem i tak bywało, odskocznia od muchowej boleniozy.

Cóż za silne rybska !

Attached File  39467516_2161921630797872_4965425310246895616_n.jpg   77.27KB   9 downloads

 

Koncówka sezonu, już bez ciśnienia, sporo zabawy  z drobnymi pajkami-  jeden przegrany pojedynek  na Drużnie oj  było gruubo...

Attached File  PA270259.JPG   55.58KB   9 downloads

 

Biorąc poprawkę na tegoroczne anomalia pogodowe, sezon był nader ciekawy ,choć bez jakiś spektakularnych sukcesów. :)

 

 


  • Guzu, lukomat, Andrzej Stanek and 8 others like this

#11 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,738 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 17 December 2018 - 09:13

Dawno tak mało nie łowiłem jak w tym roku. Większość zagranicznych wypraw była poświęcona wędkarskiej edukacji moich dzieci o czym pisałem na blogu i nie będę się powielał. Kilka wypadów na pobliskie łowiska raczej rozczarowało, a poważne ryby z Bałtyku trafiłem na metodę niemuchową, więc też nie ma co się chwalić.

Jesienne szczupaki mnie ominęły i tak naprawdę dobrze połowiłem dopiero w listopadzie w Kanadzie. Bardzo fajnie spędzony czas w doborowym towarzystwie Papy Brody i Peresady.

 

I7Ili3V9y5IQbCrRRRc8lFhMj42a78ONuLFsOXD0

 

SHhcWxuE9v5SbtIfhSOOuVUYVDb9M2CvGTdEyftc

 

InudNAeKaMlQDISYAs9cIgG3J3j_okdToQBVWBMW

 

2KCzJQDUUTSS1NxSM0sOXlmJdB7qU94Alq5B-bS5

 

ixDX0-A-Fb3LmhUdnAyokLpG2NNapO0c783fgVdf


  • Guzu, peresada, Andrzej Stanek and 2 others like this

#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,899 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 17 December 2018 - 10:51

Głównie wzdręgi, kilka jazi, kilkanaście boleni i okoni. I wprawki w dappingu..


  • Pisarz.......ewski Piotr likes this